آخرین اخبار

محصولات مایکروسافت در ایران اوریجینال عرضه می‌شود

بررسی نقش مخرب سیستم‌های عامل کرک‌شده در امنیت، سرعت و پایداری رایانه‌هاروی خط کسب و کار

بزرگنمايي:

از مهم‌ترین مشکلات سیستم‌های عامل غیراصلی ناپایداری سیستم‌ها، کاهش سرعت، نبود امنیت کافی، نبود پشتیبانی تولید‌کننده و هزینه‌های نگه‌داری(Maintenance) بالاست. این مشکلات در مقیاس سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌تواند هزینه‌ای بیش‌تر از تهیه نسخه اصلی را به مجموعه تحمیل کند.

داشتن امنیت در دنیای دیجیتالی امروز مقوله‌ای بسیار پیچیده است، در عصر حاضر که انجام تمام امور بانکی، تجاری، اداری و شخصی توسط رایانه‌ها و بر بستر شبکه اینترنت انجام می‌شود، توجه به امنیت اطلاعات امری ضروری است.

هر چه تکنولوژی پیشرفت می‌کند خطرات و عوارض جانبی زندگی در دنیای دیجیتال نیز گسترش پیدا می‌کند. نخستین گزینه‌ای که به ذهن کاربران رایانه‌های شخصی و سازمان‌ها در مقوله امنیت اطلاعات می‌رسد، نصب نرم‌افزارهای امنیتی یا همان ضد ویروس از یک شرکت معتبر و به‌روزرسانی لحظه به لحظه آن است. اما نکته اینجاست که وجود قوی‌ترین نرم افزارهای امنیتی در یک بستر ناامن بی فایده است.

نمونه این موضوع آلوده‌شدن گسترده سیستم‌های سازمانی و شخصی در ایران به ویروس باجگیر در سال 2017 باوجود استفاده از نرم‌افزار‌های امنیتی (آنتی ویروس)‌های معتبر و به‌روز است. این نوع ویروس از حفره‌ای در سیستم عامل برای نفوذ استفاده می‌کند که تنها با به‌روزرسانی ویندوز رفع می‌شود.

نباید از یاد برد که هر نرم‌افزار رایانه طبق منطق مشخصی بر اساس سیستم عاملی که روی آن نصب شده است، اجرا می‌شود و زمانی که سیستم عامل کاربر نواقص و ایرادهای امنیتی داشته باشد، نرم‌افزار امنیتی کاربرد چندانی ندارد.

افرادی که وقت و انرژی زیادی را صرف تولید فایل‌های Crack و از بین بردن محدودیت‌های نرمافزارها و سیستم‌های عامل‌ به طور رایگان می‌کنند، قطعاً با دلیل مشخص و حساب‌شده‌ای به این کار اقدام کرده‌اند.

دسترسی به رمزهای عبور مربوط به سایت‌های مختلف، اطلاعات حساس بانکی و پست الکترونیک، اطلاعات سازمانی و فایل‌های محرمانه یا خصوصی بخشی از خطری است که هر رایانه ناامنی را تهدید می‌کند.

در کشور ما که اکثر کاربران رایانه‌های شخصی، سازمانی و سرور ها از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند، متاسفانه به دلیل تحریم‌ها، نبود امکانات برای تهیه نرم‌افزارهای اصل، نبود آگاهی از تفاوت نرم‌افزارهای اصلی با غیر اصلی و نبود زیرساخت فرهنگی برای پرداخت هزینه برای کالایی که به راحتی می‌توان آن را با هزینه‌ای ناچیز کپی کرد، موجب شده است بخش زیادی از کاربران از ویندوز‌های Crack‌شده و نسخه‌های غیراصلی استفاده کنند.

از آنجایی که ویندوزهای غیراصلی دارای ایرادها و نواقص زیادی هستند و توسط مایکروسافت به‌روزرسانی نمی‌شوند در صورت وقوع مشکل تنها راه‌حل نصب مجدد ویندوز و پذیرش خطر از دست‌دادن بخشی از فایل‌هاست که این امر برای کاربر علاوه بر ازدست‌دادن بخشی از اطلاعات، موجب می‌شود که  زمان زیادی را نیز از دست دهد. این مورد در ابعاد یک سازمان می‌تواند موجب آسیب‌ها و اتلاف زمان گسترده‌تری شود.

از مهم‌ترین مشکلات سیستم‌های عامل غیر اصلی ناپایداری سیستم‌ها، کاهش سرعت، نبود امنیت کافی، نبود پشتیبانی تولیدکننده و هزینه‌های نگه‌داری (Maintenance) بالاست.

این مشکلات در مقیاس سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ می‌تواند هزینه‌ای به مراتب بیش‌تر از هزینه تهیه نسخه اصلی را به مجموعه تحمیل کند، هم‌چنین احتمال نفوذ در هر سازمان به تناسب اهمیت وظیفه هر شخص بالاتر می‌رود و هزینه‌هایی که هر سازمان برای نقص سرورها و سیستم‌های اصلی خود متحمل می‌شود بسیار بیش‌تر از هزینه‌هایی است که برای نقص و یا نفوذ به سیستم یک کارمند ساده متحمل می‌شود.

از جمله معضلاتی که برای شرکت‌هایی همچون مایکروسافت در ایران وجود دارد، مشکل نبود یک نمایندگی رسمی برای فروش محصولات آن‌ها به شکل قانونی و رسمی است. این امر موجب شده است که نه تنها بازار محصولات این شرکت‌ها در ایران از دست برود، بلکه سالانه مبالغ بسیار زیادی را برای استفاده غیرقانونی از محصولات‌شان متضرر شوند. این موضوع فضا را برای سودجویی برخی شرکت‌ها و افراد فراهم کرده است تا با عرضه محصولات به ظاهر اصلی و گاهی در جعبه و بسته‌بندی مشابه و حتی همراه با هولوگرام شرکت تولید‌کننده در بازار و سایت‌های اینترنتی به کلاه‌برداری یا سوء استفاده از عدم اطلاع افرادی اقدام کنند که قصد بهره‌مندی از مزایای نسخه‌های اصلی را دارند. دلیل این مسئله عدم آشنایی خریداران سازمانی و شخصی با نحوه استعلام لایسنس (نسخه اصلی) خریداری‌شده از شرکت تولید‌کننده (و نه فروشنده) به طور مستقیم است.

شرکت رایان نت سهامی خاص به عنوان تنها تامین‌کننده رسمی لایسنس‌های اصلی محصولات مایکروسافت و تنها همکار تجاری رسمی مایکروسافت در ایران (Partner ID : 4560062) با سابقه فعالیت هفت‌ساله در واردات عمده محصولات اصلی مایکروسافت و ارائه خدمات به بسیاری از سازمان‌های خصوصی و دولتی مطرح کشور و برخی کشور‌های همسایه مفتخر به ارائه تمام محصولات نرم‌افزاری مایکروسافت به صورت مستقیم، بدون واسطه و با شرایط تحویل آنی است.

گفتنی است لایسنس‌ها مستقیما از مایکروسافت ارائه می‌شوند و محدودیتی برای فعال‌سازی، آپدیت یا استفاده در ایران ندارند. هم‌چنین هر گونه پشتیبانی ارائه‌شده توسط مایکروسافت مانند امکان آپگرید که به خریداران دیگر ارائه می‌شود به دارندگان لایسنس‌های خریداری‌شده از این شرکت نیز توسط مایکروسافت ارائه می‌شود.

علاقه‌مندان به محصولات اصلی مایکروسافت در ایران برای دریافت اطلاعات بیش‌تر می توانند به وب‌سایت فارسی‌زبان این مجموعه در زمینه محصولات اصلی مایکروسافت به نشانی www.MicrosoftPartner.uk  و  هم‌چنین فروشگاه آن‌لاین به نشانی  www.MicrosoftLicense.com مراجعه کنند.

انتشار محتوا:اخبار رسمی

اخبار خواندنی

بانک ها مردم را در خصوص ضمانت، اذیت نکنند

ثبت نام برای جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید از 25 آذر آغاز می شود

پذیرش مسئولیت اجتماعی از سوی نخبگان جامعه ضروری‌ترین گام برای تحقق توسعه پایدار

کل درآمد گمرکات آذربایجان غربی به بیش از 275 میلیارد تومان رسید

افزایش سه برابر ارزش صادرات آذربایجان غربی در 5 ساله گذشته

ضرورت حفظ عنوان «تبریز، شهر خلاق جهانی فرش دستباف»

رتبه 17 اردبیل در رفع موانع تولید

مدیرعامل: طرح پتروشیمی میاندوآب 56 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

ایجاد اشتغال در تکاب نیازمند رفع موانع سرمایه گذاری است

بانک‌ها فرآیند پرداخت تسهیلات را سخت گرفته‌اند

رتبه دوم بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات مایه مسرت است

سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد تومانی ایجاد اشتغال جدید در اردبیل

تصویب 26 طرح اشتغالزائی کمیته امداد هریس

جذب 31 میلیارد ریال تسهیلات در بخش مکانیزاسیون کشاورزی میاندوآب

7 تن برنج قاچاق در محور شاهین دژ کشف شد

افزایش 29 درصدی ورود مسافران خارجی به کشور از مرز بازرگان

کاهش 9 میلیونی معامله سهام در بورس آذربایجان غربی

اجرای طرح نظام مبادلات پیمانکاری فرعی در استان

استفاده از بازاریاب‌های حرفه‌ای یکی از راه‌های افزایش تولید است

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل، از مهم‌ترین الزامات توسعه صادرات است

مشکل فروش واحد‌های تولیدی با بازاریابی حرفه‌ای مرتفع می‌شود

سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی شهید سلیمی افتتاح شد

صادرات 1.3 میلیارد دلاری آذربایجان شرقی به 101 کشور جهان

بیش از 19 میلیارد ریال سهام در بورس منطقه ای آذربایجان غربی معامله شد

مدیران، برای توسعه پایدار و رفع مسائل و مشکلات اساسی استان اهتمام ویژه داشته باشند

تخصیص ارز مبادله ای برای تخمه های وارداتی قطع شده است

کشت سیب زمینی در 850هکتارازاراضی کشاورزی آذربایجان غربی

تاکید استاندار آذربایجان غربی بر بهبود نقاط حادثه خیز محورهای ارتباطی

رنجش حوزه فرهنگ و هنر شهرستان مرند از کمبود بودجه

مردم ژاپن علاقمند فرش ایران هستند

بازارهای جهانی برای صادرات سیب آذربایجان غربی شناسایی شود

50 هزارتن سیب از آذربایجان غربی به خارج از کشور صادر شد

صدور 20 مجوز احداث نیروگاه‌ های گازی در آذربایجان غربی

حقوق و مزایای معوقه کارکنان شهرداری اهر به‌زودی پرداخت می‌شود

آیین تجلیل از پژوهشگران برتر بخش کشاورزی استان برگزار شد+ تصاویر

پیش بینی تولید بیش از 21 هزار تن خشکبار در آذربایجان غربی

ارزآوری پایدار در گمرک و پایانه مرزی پلدشت

خرید تضمینی برق تولیدی مشترکین از مولدهای خورشیدی و بادی

ناحیه صنعتی 26 هکتاری خلیفه لو نقده آماده ارائه زمین برای سرمایه گذاران

تخصیص 17میلیارد ریال برای توسعه گردشگری و پرورش آرتمیا در عجب شیر

نماینده مجلس: ورود بی رویه تخمه آفتابگردان خارجی متوقف شد

صادرات 156 میلیون دلاری محصولات پتروشیمی مهاباد

ایجاد تکنولوژی‌های جدید در صنعت مرغداری‌ اردبیل ضروری است

پیش بینی تولید بیش از هزار تن هویج در آذربایجان غربی

پرداخت 280 میلیارد تومان غرامت به کشاورزان اردبیل

سد شهید پستی هشجین تکمیل می‌شود

توسعه مبادلات مرزی راهکار مناسبی بر پایان کوله بری است

اقتصاد مقاومتی در منطقه‌ی آزاد ارس مشهود است

بیکاری 12 درصدی جمعیت جلفا/ اقصاد مقاومتی باید مردم محور باشد

ضرورت تبدیل صادرات به هسته کلیدی/ منطقه آزاد ارس قطار توسعه استان