پیام آذری

آخرين مطالب

علمي

اولین استخر سرپوشیده دانشگاهی استان در دانشگاه محقق اردبیلی به زودی احداث می شود

پیام آذری - رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: عملیات اجرایی احداث اولین استخر سرپوشیده دانشگاهی استان در دانشگاه محقق اردبیلی به زودی آغاز می‌شود. به گزارش ...

ارائه بیش از 221 هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای در بخش بنگاههای اقتصادی آذربایجان غربی

پیام آذری - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت: در سال گذشته بیش 221 هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای در بخش بنگاههای اقتصادی در ...

وضعیت اهدای عضو در آذربایجان غربی مطلوب نیست

پیام آذری - رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بهبود وضعیت اهدای عضو استان نیاز به فرهنگ سازی دارد. جواد آقا زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا ...

دانشگاه تنها محل کسب مدرک نیست

پیام آذری - رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تنها محل کسب مدرک نبوده، بلکه محل رشد و باروری اندیشه‌ها است؛ چرا که جامعه به فکر و اندیشه دانشجویان نیاز ...

روند احیای بخش جنوبی تالاب یادگارلو در نقده آغاز شد

پیام آذری - ارومیه - رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده با اشاره به اینکه تالاب «یادگارلو» یکی از تالاب های بین المللی این شهرستان است، گفت: آبگیری بخش جنوبی این تالاب با هدف احیای آن آغاز شد.

کیفیت هوای بوکان برای گروه های حساس ناسالم است

پیام آذری - مهاباد - رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: به علت وجود دود غلیظ در هوا، وضعیت هوای این شهر در حالت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

باغداران از آتش زدن لاستیک خودداری کنند

پیام آذری - مهاباد - رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از باغداران خواست برای مقابله با سرمای دیررس بهاره از آتش زدن لاستیک خودرو در محدوده باغ ها خودداری کنند تا زمینه تشدید آلودگی هوا فراهم نشود.

رضایتمندی مردم در حوزه سلامت بسیار مهم است

پیام آذری - نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: رضایتمندی مردم در حوزه سلامت بسیار مهم بوده و باید مورد توجه باشد. به گزارش ایسنا، منطقه ...

حاشیه های سد مهاباد و خط قرمزهای آن

پیام آذری - مهاباد - حاشیه سد مهاباد به عنوان یکی از جاذبه ها و تفرجگاه های گردشگری این شهر از چند سال قبل مورد تجاوز افراد سودجو قرار گرفته است و این تجاوزگران خطوط قرمز ورود به حریم قانونی سد را شکسته اند.

احیای دریاچه ارومیه از ادعا تا واقعیت

پیام آذری - ارومیه - ادعای احیای دریاچه ارومیه پس از بارش های اخیر از سوی برخی رسانه های منتقد دولت برجسته سازی شد تا دستاوردهای ستاد احیا در هاله ای از فضاسازی ها قرار گیرد اما به گفته کارشناسان نقش آشکار دولت در لایروبی و هدایت آب های سطحی، جلوگیری از وقوع سیل و افزایش تراز دریاچه غیرقابل کتمان است.

فن بازار حلقه اتصال عرضه و تقاضا در بازار فناوری است

پیام آذری - ارومیه - رییس مرکز فن بازار ایران گفت: سایت «فن‌ بازار» به عنوان حلقه اتصال عرضه و تقاضا در بازار فناوری است و می تواند رونق فعالیت شرکت های فناوری را به همراه داشته باشد.

ورود دریاچه ارومیه به مرحله دوم احیا

پیام آذری- دانشگاه تبریز میزبان نشستی یکروزه با عنوان «هم اندیشی سمن ها در زمینه احیای دریاچه ارومیه» بود که مهم ترین خروجی آن اعلام خبر خروج دریاچه ارومیه از کما، تثبیت وضعیت و ورود آن به مرحله دوم احیا بود.

دمای هوای آذربایجان غربی 6 تا 8 درجه کاهش می یابد

پیام آذری - مهاباد - رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با ورود ابرهای شمالی از اواخر فردا /دوشنبه/ به آذربایجان غربی، دمای هوای استان بین 6 تا 8 درجه کاهش خواهد یافت.

تراز دریاچه ارومیه به 1271.49 متر رسید

پیام آذری - ارومیه - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به یکهزار و 271 متر و 49 سانتی متر رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 74 سانتی متر افزایش دارد.

همایش ملی نقش آموزش و پرورش در تحقق گام دوم انقلاب در تبریز برگزار می شود

پیام آذری - تبریز - رئیس سازمان بسیج فرهنگیان آذربایجان‌ شرقی گفت: همایش ملی نقش آموزش و پرورش در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در تبریز برگزار می شود.

نخبه تبریزی: شرکت ها و سازمان ها از استارت آپ ها هراس دارند

پیام آذری- جوان نخبه تبریزی با اشاره به ظرفیت های بالای کسب و کارهای نوپا موسوم به «استارت آپ» گفت: شرکت های بخش خصوصی و سازمان های دولتی در استفاده از خدمات «استارت آپ»ها دچار ترس و نگرانی هستند،

دعوت حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از دانشگاه ها برای بررسی آلودگی «کاوه سودا»

پیام آذری- اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی روز شنبه در اطلاعیه ای از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برای برررسی و تحلیل مجدد احتمال آلودگی کارخانه «کاوه سودا» در مراغه دعوت کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تبریز در لیست کاندیدای «10 درصد داوران برتر جهان» قرار گرفت

پیام آذری - «دکتر علیرضا دهقانی» عضو هیئت علمی رشته فیزیک دانشگاه پیام نور مرکز تبریز به عنوان یکی از داوران برجسته سال 2018 یک نشریه جهانی انتخاب شده و ...

موافق دیپلماسی علمی هستیم

پیام آذری - رییس دانشگاه تبریز با بیان این که امروز با بیش از 160 دانشگاه دنیا که بیش از 60 مورد از آن‌ها جزو دانشگاه‌های ترکیه هستند، ارتباط داریم، ...

6 بال کبک در طبیعت تکاب رها شد

پیام آذری - مهاباد - رییس اداره محیط زیست تکاب گفت: 6 بال کبک که از شکارچیان متخلف پرندگان کشف و ضبط شده بود، توسط محیط بانان در زیستگاه های این شهرستان رها و به دامان طبیعت بازگردانده شدند.

کشتی آرتمیا پس از 7 سال در دریاچه ارومیه شناور شد

پیام آذری - ارومیه - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش یکهزار و 271 متر و 32 سانتی متر است، گفت: کشتی آرتمیا که از سال 1391 به دلیل پایین رفتن سطح آب دریاچه زمین گیر شده بود، در سایه افزایش تراز طی روزهای اخیر شناور شد.

حجم آب دریاچه ارومیه به حدود 3.5 میلیارد مترمکعب رسید

پیام آذری - ارومیه - استاندار آذربایجان غربی گفت: حجم آب دریاچه ارومیه در حال حاضر به حدود سه میلیارد و 500 میلیون مترمکعب رسیده که یک میلیارد و 500 میلیون متر مکعب بیشتر از سال گذشته است.

لایروبی رودخانه ها در مدیریت سیلاب آذربایجان غربی موثر بود

پیام آذری - ارومیه - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: 113 کیلومتر از رودخانه های منتهی به دریاچه ارومیه در قالب طرح های این ستاد لایروبی شده بود و این امر در مدیریت سیلاب ناشی از بارش های اخیر موثر بود.

جمعیت زادآور «میش مرغ» در اصلی ترین زیستگاهش مشاهده شد

پیام آذری - مهاباد - رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان به خطر انقراض «میش مرغ» اشاره کرد و گفت: جمعیت زادآور این پرنده در اصلی ترین زیستگاهش در سطح کشور که در این شهرستان قرار دارد، مشاهده شد.

حجم آب دریاچه ارومیه از 3.6 میلیارد مترمکعب هم فراتر رفت

پیام آذری - ارومیه - ایرنا – مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با بیان اینکه حجم آب دریاچه ارومیه به سه میلیارد و 610 میلیون مترمکعب رسید، گفت: حجم آب این دریاچه در روز مشابه سال گذشته کمتر از یک میلیارد و 990 میلیون متر مکعب بود.

دانش آموزان بوکانی از خدمات فلورایدتراپی بهره مند شدند

پیام آذری - مهاباد - مسوول واحد بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت بوکان گفت: در سال گذشته تمامی دانش آموزان مقطع ابتدایی شهر و روستاهای این شهرستان از خدمات وارنیش فلورایدتراپی بهره مند شده اند.

تالاب های «طالقان» و «یادگارلو» نقده آبگیری شد

پیام آذری - ارومیه - رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده با اشاره به آغاز آبگیری 2 تالاب این شهرستان، گفت: پنج میلیون مترمکعب آب به تالاب «طالقان» و پنج میلیون مترمکعب به تالاب «یادگارلو» سرازیر می شود.

گوزن زرد ایرانی در پارک ملی دریاچه ارومیه پایش آنلاین می شود

پیام آذری - ارومیه - رییس پارک ملی دریاچه ارومیه گفت: جزیره های «کبودان»، «اشک»، «اسپیر» و «آرزو» در محوطه این پارک، زیستگاه 200 راس گوزن زرد ایرانی است و این گونه جانوری با هدف حفظ نسل از طریق دوربین های آنلاین مورد پایش قرار می گیرد.

وسعت دریاچه ارومیه 607 کیلومترمربع افزایش یافت

پیام آذری - ارومیه - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: گستره این دریاچه با افزایش 607 کیلومتری در همسنجی با زمان مشابه سال گذشته به 2 هزار و 883 کیلومترمربع رسید.

دریاچه ارومیه با احیا سه متر فاصله دارد

پیام آذری - ارومیه- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش تراز دریاچه ارومیه، گفت: این افزایش تراز به معنای احیای دریاچه ارومیه نیست و نگین آبی آذربایجان هنوز سه متر با احیا فاصله دارد.

بیش از 7 میلیون نفر آموزش فنی حرفه ای دریافت کردند

پیام آذری - تبریز- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته این نهاد با 7 میلیون و 676 هزار و 356 نفر - ساعت خدمات به متقاضیان، نسبت به سال 1396، دو درصد رشد در ارایه خدمات داشته است.

اجلاس رشد و توسعه شهری اوراسیا در تبریز برگزار می‌شود

پیام آذری - تبریز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: اجلاس رشد و توسعه شهری و حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا با مشارکت کشورهای مختلف این حوزه در تبریز برگزار می شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی: علوم انسانی در ارتباط صنعت و دانشگاه مورد بی توجهی است

پیام آذری - تبریز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نگاه چند بعدی به ارتباط صنعت و دانشگاه را ضروری دانست و گفت: در حال حاضر مباحث علوم انسانی به عنوان یکی از مهمترین مولفه های ارتباط صنعت و دانشگاه، مورد بی توجهی قرار گرفته است.

اجلاس اتحادیه دانشگاه های قفقاز در تبریز برگزار می شود

پیام آذری - تبریز - رئیس دانشگاه تبریز اعلام کرد: اجلاس روسای دانشگاه‌های ترکیه‌ای عضو اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز به میزبانی دانشگاه تبریز همراه با برپایی نمایشگاه توانمندی‌های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی در تبریز برگزار می شود.

ایران و ترکیه بزرگ ترین مانع پیش روی نظام سرمایه داری هستند

پیام آذری - تبریز - رئیس اتحایه دانشگاه های قفقاز با بیان اینکه جهان امروز با سرعت زیادی در حال توسعه است و تغییردهندگان جهان، کسانی جز صاحبان اراده و هدف نیستند گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو مانع و بازدارنده پیش روی کاپیتالیسم هستند.

نخبه تبریزی: شرکت ها و سازمان ها از استارت آپ ها هراس دارند

پیام آذری - تبریز - جوان نخبه تبریزی با اشاره به ظرفیت های بالای کسب و کارهای نوپا موسوم به «استارت آپ» گفت: شرکت های بخش خصوصی و سازمان های دولتی در استفاده از خدمات «استارت آپ»ها دچار ترس و نگرانی هستند، در حالی که نخبگان بنیان گذار کسب و کارهای نوپا توانمندی های بالای در رفع نیازهای داخلی و حرکت به سمت خودکفایی دارند.

هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان برگزار می شود

پیام آذری- سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان آذربایجان غربی برای چهارمین سال متوالی در ارومیه برگزار می شود.

تقویت قدرت تشخیص دانش آموزان در فضای مجازی ضروری است

پیام آذری- معاون پژوهشی، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: فهم درست دانش آموزان از حجم انبوه اطلاعات و تقویت قدرت تشخیص آنان نسبت به اصالت مطالب در فضای مجازی از رسالت های مهم مدیران مدارس و معلمان در عصر انفجار اطلاعات به شمار می رود.

محققان دانشگاه تبریز پلیمر پلی‌استایرن دیرسوز تولید کردند

پیام آذری - تبریز- محققان دانشگاه تبریز در قالب یک طرح تحقیقاتی تحت عنوان «تهیه کامپوزیت‌های پلی‌استایرن دیرسوز و ارزیابی خواص اشتعال‌پذیری آنها» موفق به تولید گرید دیرسوز پلیمر پلی استایرن شدند.

افزایش تراز دریاچه ارومیه در مقایسه با سال قبل به نیم متر رسید

پیام آذری - ارومیه - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیا اینکه تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به یکهزار و 271 متر و 23 سانتی متر رسید، گفت: ارتفاع این دریاچه در مقایسه با سال گذشته نزدیک به نیم متر افزایش یافته است.

دادستانی رها کردن بطری در دریاچه سردشت را پیگیری می کند

پیام آذری - مهاباد - دادستان سردشت گفت: به محض اطلاع از رها کردن مقادیری بطری خالی مواد شیمیایی در دریاچه سد این شهرستان پیگیری این موضوع در دستور کار قرار گرفته و اقدامات لازم در این خصوص انجام شده است.

2600 نفر در مهاباد آموزش مهارتی فرا گرفتند

پیام آذری - مهاباد - رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای مهاباد گفت: سال گذشته 2 هزار و 600 مهارت آموز در قالب 147 دوره مختلف، آموزش های فنی و حرفه ای را در این شهرستان فراگرفتند.

استاندار آذربایجان شرقی: تهدید خشکی دریاچه ارومیه برطرف شد

پیام آذری - تبریز- استاندار اذربایجان شرقی با اشاره به افزایش 45 سانتی‌متری تراز دریاچه ارومیه و افزایش 2 میلیارد مترمکعبی حجم آن نسبت به سال گذشته، افزود: خوشبختانه نگرانی و تهدید جدی درخصوص دریاچه برطرف شده است.

یک بال جغد پس از تیمار در تکاب به دامان طبیعت بازگشت

پیام آذری - مهاباد - رییس اداره حفاظت محیط زیست تکاب گفت: یک بال جغد که به علت بارش باران و سرمای هوا قادر به پرواز نبود، پس از تیمار توسط محیط بانان این شهرستان به دامان طبیعت بازگردانده شد.

اعتماد به دانشگاهیان و نخبگان بسیاری از مشکلات را حل می‌کند/ مصالح ملی را قربانی منافع شخصی نکنیم

پیام آذری- رئیس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه اگر در شرایط فعلی به دانشگاهیان و نخبگان اعتماد شود بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود گفت: این در حالی است که متأسفانه وضعیت به گونه‌ای شده که هر زمانی که مشکلی بروز می‌کند، به دانشگاهیان مراجعه می‌کنند،

46 شکارچی غیرمجاز در شاهین دژ دستگیر شدند

پیام آذری - مهاباد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شاهین دژ گفت: طی سال گذشته 46 شکارچی غیرمجاز که در مناطق مختلف این شهرستان اقدام به شکار کرده بودند، با کمک نیروهای یگان حفاظت محیط زیست دستگیر شده اند.

شکارچیان 51 پرنده را در طبیعت مهاباد رها کردند

پیام آذری - مهاباد - چهار نفر از شکارچیان باسابقه مهاباد با ابراز پشیمانی از شکار، 42 قطعه کبک و 9 قطعه سهره طلایی را به دامن طبیعت بازگرداندند.

حجم آب دریاچه ارومیه از مرز 3 میلیارد مترمعکب گذشت

پیام آذری - ارومیه - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه حجم آب موجود در این دریاچه نسبت به زمان مشابه سال گذشته یک میلیارد و 140 میلیون مترمعکب افزایش یافته است، گفت: حجم فعلی دریاچه ارومیه در سایه بارندگی های اخیر به سه میلیارد و 130 میلیون مترمعکب رسید.

تراز دریاچه ارومیه به یکهزار و 271 متر و 19 سانتی متر رسید

پیام آذری - ارومیه - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: تراز آبی دریاچه ارومیه با 45 سانتی متر افزایش نسبت به زمان مشابه سال گذشته به یکهزار و 271 متر و 19 سانتی متر رسیده است.

7 پاسگاه از حیات وحش منطقه مراکان خوی صیانت می کنند

پیام آذری - ارومیه - رییس اداره حفاظت محیط زیست خوی گفت : برای صیانت از حیات وحش منطقه مراکان که در محدوده مرزهای مشترک بین آذربایجان شرقی و غربی است هفت پاسگاه شامل 21 نفر برای صیانت از حیات وحش فعال است.

11 محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تجاری سازی شد

پیام آذری- رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: توسعه محصولات شرکت دانش بنیان در این دانشگاه در دستور کار است و تاکنون 11 محصول دانش‌بنیان این دانشگاه به تجاری سازی رسیده است

درباره اختلال اوتیسم چه می‌دانیم؟

پیام آذری - اختلال اوتیسم یا در خودماندگی یک بیماری نیست؛ بلکه یک اختلال رشدی مادام‌العمر بوده و شیوع آن در دنیا در حال افزایش است، این اختلال باعث مرگ ...

حریم پارک ملی دریاچه ارومیه پایش مستمر می شود

پیام آذری - ارومیه - رییس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه گفت: گروه سیار یگان حفاظت این اداره در ایام نوروز به صورت مداوم حریم پارک ملی دریاچه ارومیه را مورد گشت و کنترل قرار می دهند و با تخریب کنندگان و متخلفان زیست محیطی برخورد قانونی می شود.

شهروندان با طبیعت مهربان باشند

پیام آذری - مهاباد - انجمن های زیست محیطی مهاباد با صدور اطلاعیه ای از شهروندان خواستند که در روز طبیعت با محیط زیست پیرامون خود و طبیعت مهربان باشند.

24 هزار عدد بطری خالی در دریاچه سد سردشت کشف شد

پیام آذری - مهاباد - رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: در جریان گشت ماموران یگان حفاظت از زیستگاه دریاچه سد این شهرستان، 24 هزار عدد بطری خالی مواد شیمیایی پیدا شد.

ساير مطالب

3000 نفر در روز طبیعت مهمان تالاب کانی برازان مهاباد شدند

بارش های امسال تالاب «قوپی باباعلی» در مهاباد را احیا کرد

ماهی ها و سبزه های نوروزی در بوستان های تبریز جمع آوری می شود

مردم آذربایجان غربی در روز طبیعت حافظ طبیعت باشند

ماهی های قرمز را در آب های آزاد و سدها رها نکنید

وسعت دریاچه ارومیه به 2662 کیلومترمربع رسید

103 شرکت در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی فعال است

بیماری آنفلوآنزا در یک واحد مرغداری آذربایجان شرقی مشاهده شد

اجلاس روسای دانشگاه‌های ترکیه‌ای عضو اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود

نگین فیروزه‌ای ایران آرام گرفت

تراز دریاچه ارومیه 36 سانتی متر افزایش یافت

نمایشگاه توانمندی های دانشگاه های ترکیه در تبریز برپا می شود

اهدای اعضای بدن جوان تبریزی جان 2 نفر را نجات داد

ارتقای رتبه دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی جدید ISC

پل میانگذر دریاچه ارومیه به «ساعت زمین» پیوست

تراز دریاچه ارومیه نسبت به کمترین سطح آن یک متر بالاتر است

میدان چایی تبریز، مسیلی اطمینان بخش در مواقع بحران

27 اخطاریه زیست محیطی سال گذشته در مهاباد صادر شد

تراز دریاچه ارومیه از یکهزار و 271 متر فراتر رفت

برخورد احتمالی با کامیون عامل تلف شدن پرندگان در ماکو بود

1260 موسسه طرف قرارداد بیمه سلامت آذربایجان غربی است

تحقق رونق اقتصادی نیازمند توجه به نیروی انسانی توسعه یافته است / تاکید بر افزایش و توسعه شرکت‌های دانش بنیان

تالاب کانی برازان مهاباد میزبان 50 هزار بال پرنده مهاجر شد

تراز دریاچه ارومیه در 5 روز نخست سال 3 سانتی متر افزایش یافت

حق آبه 3 تالاب نقده تامین شد

آذربایجان غربی تا 2 روز آینده جوی پایدار و آرام خواهد داشت

5 تیم فوریت های پزشکی سردشت در حالت آماده باش قرار دارند

300اکیپ حفاظت از منابع طبیعی نوروز98 در آذربایجان غربی فعال است

دوره آموزشی GIS در شهرستان گرمی برگزار شد

ثبت سه اختراع جدید در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

کنفرانس ملی بهداشت و محیط زیست در اردبیل برگزار می‌شود

خرید و فروش گونه های حیات وحش در مهاباد پیگیری می شود

مصرف مشروبات الکلی دست ساز بلای جان شهروندان

گسترش همکاری‌ پارک فناوری آذربایجان شرقی با تکنوپارک‌های ترکیه

رتبه کنکور خلخال هفت پله ارتقا یافت

رهاسازی آب سد مهاباد به دریاچه ارومیه از سر گرفته شد

نخستین نشست کمیته مشترک عملیاتی سازی تفاهم نامه بین وزارت علوم و شورای علم و فناوری ترکیه برگزار شد

ساخت متمرکزکننده‌های خورشیدی نورزا توسط پژوهشگران دانشگاه تبریز

الگوی تغذیه سالم درنوروز 1398 رعایت شود

تراز دریاچه ارومیه 23 سانتی متر افزایش یافت

استاندار آذربایجان شرقی: از همکاری علمی و صنعتی با ترکیه استقبال می‌کنیم

5 نوزاد ناشنوا در خوی امسال برای کاشت حلزون معرفی شدند

بیانیه گام دوم انقلاب از نگاه دانشگاهیان

پژوهشگران دانشگاه تبریز موفق به ساخت متمرکزکننده‌های خورشیدی نانو شدند

بارش برف پیرانشهر را سفیدپوش کرد

کاربردی کردن آزمایش های علوم در مدارس ضروری است

30هزار قطعه پرنده مهاجر وارد تالاب «کانی برازان» مهاباد شدند

شکارچی پرنده در سردشت دستگیر شد

1218 مرکز تهیه مواد غذایی در سردشت تحت نظارت بهداشتی است

خراسان رضوی رتبه اول المپیاد فرش دستباف را کسب کرد

کمیته فناوران ایثارگر پارک‌های علم و فناوری کشور در اردبیل افتتاح شد

اولین برند خلاق استان اردبیل با ارزیابی جهاددانشگاهی تأیید شد

وسعت دریاچه ارومیه به مرز 2500 کیلومترمربع رسید

دوستداران طبیعت اماکن گردشگری چالدران را پاکسازی کردند

دانشگاه های آزاد تبریز و بین المللی کرکوک همکاری می کنند

رویداد استارتاپ ویکند صنایع کوچک در ارومیه آغاز شد

برنامه مدیریت جامع برای 3 تالاب آذربایجان غربی تدوین شده است

راه‌اندازی مرکز غربالگری سرطان در اهر در آینده نزدیک

طرح پیشگیری از مرگ و میر جوانان در خوی اجرا شد

مطالعه مستمر و اجتناب از استرس مانع ابتلا به آلزایمر می‌شود

همایش علمی ارتباط با صنعت دانشگاه بناب برگزار می‌شود

مدیران و کارکنان هتل باید مهارت های فردی و ارتباطی را یاد بگیرند

درخشش تیم روبوکاپ تبریز در مسابقات فیرا کاپ آزاد ایران 2019

انتصاب 13 استاد دانشگاه تبریز به عضویت در کارگروه های تخصصی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری

اقداماتی که در مواجهه با موارد سوختگی باید انجام دهیم

طرح دانشکده پاک در دانشگاه تبریز برگزار شد

جنگل های زاگرس روزگار خوبی ندارد

تحقیق برای جلوگیری از تبخیر آب دریاچه ارومیه ادامه دارد

کتاب برنامه مدیریت جامع تالاب کانی برازان مهاباد رونمایی شد

همایس چالش‌ها و آسیب‌های هم خانگی در دانشجویان در دانشگاه تبریز برگزار شد

4 متخلف زیست محیطی در نقده دستگیر شدند

روزانه 64 تن زباله از سطح شهر سردشت جمع آوری می شود

عرضه و فروش جانوران وحشی در آذربایجان غربی ممنوع است

820 دانش آموز در چایپاره بصورت رایگان معاینه دندانپزشکی می شوند

احیای دریاچه ارومیه در تامین امنیت روانی مردم نقش دارد

تراز دریاچه ارومیه 21 سانتی متر افزایش یافت

عبور از تهدیدات فناورانه با پدافند کالبدی

100 اصله نهال مثمر در موسسه خیریه میاندوآب غرس شد

بیش از 12هزار اصله نهال در جوار صنایع آذربایجان غربی غرس شد

داده های آماری بیماران خاص آذربایجان غربی گردآوری شود

5000 اصله نهال طی هفته منابع طبیعی در خوی غرس شد

7 میلیون اصله نهال استاندارد در آذربایجان غربی تولید شد

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه بناب، به عنوان مرکز فعال انتخاب شد

بدون اصلاح سبک زندگی، چاقی بر می‌گردد/ یک بطری نوشابه برابر 60 حبه قند است

مشروبات الکلی دست ساز 23 بوکانی را راهی بیمارستان کرد

امام جمعه تبریز: روحانیان پیشگام راه اندازی کرسی های آزاداندیشی باشند

بازدید معاون استاندار آذربایجان غربی از روند برگزاری ششمین آزمون مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی استان

ششمین آزمون مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی آذربایجان غربی برگزار شد

سامانه بارشی امروز آذربایجان غربی را فرا می گیرد

جشنواره جابر ابن حیان حرکتی در راستای اقتصاد مقاومتی است

بهره مندی 140نفر از خدمات انجمن حمایت از بیماران سرطانی خوی

نوستالژی آب، نمک و آرتیمیا در دریاچه ارومیه

صید ماهی در رودخانه زاب سردشت ممنوع شد

عجین شدن زندگی مردم در روستای «کانی رش» بوکان با لک لک ها

حجم آب دریاچه ارومیه به 2 میلیارد و 250 میلیون مترمعکب رسید

تجلیل از دانشجویان نمونه برتر کشوری و برگزیده دانشگاه تبریز

مرجع اعلام وضعیت مسمومان بوکانی علوم پزشکی آذربایجان غربی است

ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در استان اردبیل برگزار می‌شود

کاهش 27 درصدی مصرف آب در دانشگاه تبریز

بومی‌سازی نانوجوهرهای ضدجعل برای ارتقای امنیت اسناد مالی

ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در استان اردبیل برگزار می‌شود

کمبود پزشک خانواده در مراکز بهداشتی درمانی روستایی آذربایجان غربی

کاهش 27 درصدی مصرف آب در دانشگاه تبریز

15 برنامه به مناسبت هفته منابع طبیعی در مهاباد برگزار می شود

132درخواست ثبت اختراع به پارک فناوری آذربایجان غربی ارجاع شد

فروش دستگاه بهینه ساز مصرف برق به 48 میلیارد ریال رسید

هشتمین مرکز جامع کودکان زیر 5 سال کشور در خوی راه اندازی شد

توسعه پژوهش و فناوری بروز خلاقیت‌ها را به دنبال دارد

تشخیص بیماری اوتیسم از طریق مدل ریاضی توسط محققان دانشگاه ارومیه

راه اندازی دانشکده ای جدید در دانشگاه صلاح الدین اربیل با کمک دانشگاه ارومیه

چاق‎ترین نوجوانان آذربایجان شرقی، تبریزی هستند/55 درصد از مردم آذربایجان شرقی اضافه وزن دارند

روزانه 90 تُن زباله در اشنویه تولید می شود

آموزش های بهداشتی در آذربایجان غربی توسعه می یابد

محققان دانشگاه تبریز ترکیب جدید ضدسرطانی کشف کردند

محققان دانشگاه تبریز موفق به کشف ترکیبات جدید با خواص ضدمیکروبی و ضدسرطانی شدند

افزایش 2.5 برابری تعداد برندگان جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه تبریز

همایش ملی آبخیزداری در دانشگاه ارومیه برگزار می شود

کتاب "مدل سازی ساختمان با مصرف انرژی سطح خالص صفر " منتشر شد

هنگام استفاده از جوهرنمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

انجام عمل جراحی نادر بر روی بیمار سوختگی در تبریز

ثبت موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی در کمیته بین‌المللی موزه‌ها و مجموعه‌های دانشگاهی(UMAC)

مدرک گرایی و پشت میزنشینی از مشکلات جامعه است

10 گونه جانوری نادر و کمیاب در سردشت زیست می کنند

دهها کلنی لک لک در تالاب های مهاباد ماندگار شدند

جوان ارومیه ای مخترع برتر همایش ملی بنیاد البرز شد

حضور دانشگاه تبریز در نمایشگاه بین المللی دانشگاه های عضو اتحادیه اوراسیا

14 واحد آموزشی استثنایی در آذربایجان غربی احداث می شود

2 متخلف زنده گیری کبک در میاندوآب شناسایی شدند

آزمون جامع دوره‌های کوتاه مدت گردشگری در تبریز برگزار شد

«مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران» در تبریز برگزار می‌شود

ضرورت افزایش نقش دانشگاهیان در تحولات جامعه

48 واحد شن و ماسه در ارومیه فعال است

میش مرغ نماد زیست محیطی بوکان شد

3000 قطعه غاز خاکستری در تالاب سولدوز نقده ماندگار شدند

نهادینه کردن پژوهش هدف اصلی طرح جابر ابن حیان است

2 صیاد متخلف در میاندوآب دستگیر شدند

اقدامات ستاد احیا آب دریاچه ارومیه را 80 سانتی متر بالا آورد

نانو داروی گیاهی در تبریز تولید شد

افزایش سنتز ترکیبات دارویی از یک گیاه با "نانو کامپوزیت سبز"

متعرضان عرصه های ملی مورد برخورد قاطع قرار می گیرد

کارگاه پیشرفته نجوم و فیزیک تاج خورشیدی در مراغه آغاز شد

نانو داروی گیاهی در تبریز تولید شد

شکوفایی شارژ سریع و بی‌سیم

نظارت مستمر بر فعالیت های کاوه سودا وجود دارد

مسئولان توجه ویژه‌ای به دانشگاه‌ها داشته باشند

آغاز به کار «همایش ملی انقلاب اسلامی؛ کارآمدی، فرصت‌ها و چالش‌ها» در دانشگاه تبریز

قطع آب تالاب «قره گول» موجب نارضایتی مردم بوکان شد

54 دانشجوی برگزیده از 7 دانشگاه منطقه در تبریز تجلیل شدند

اضافه شدن ایموجی به پلاک خودروهای استرالیا

حضور شرکت افرا انرژی در نمایشگاه‌ تک دورتموند آلمان