آخرين مطالب

اقتصادي

قطعه نخست آزادراه تبریز-بازرگان هفته دولت بهره برداری می شود

آذری آنلاین - تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با اعلام اینکه برای قطعه نخست آزادراه تبریز- بازرگان 570 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است، اظهار امیدواریم کرد: محور تبریز تا صوفیان تا هفته دولت سال آتی تکمیل شود.

سالانه 40 کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل ساخته می شود

آذری آنلاین - اردبیل- استاندار اردبیل گفت: وجود زیرساخت های ارتباطی مناسب لازمه توسعه صنعت گردشگری است و برای رسیدن به این هدف مهم ساخت سالانه 30 تا 40 کیلومتر بزرگراه را در این استان در برنامه داریم.

آذربایجان غربی متناسب با ظرفیت هایش توسعه نیافته است

آذری آنلاین - مهاباد- معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی توانمندی های قابل توجهی در بخش های اقتصادی، صنعتی، گردشگری و کشاورزی دارد اما متناسب با این ظرفیت ها توسعه نیافته است.

وعده افتتاح راه آهن اردبیل در دولت دوازدهم محقق می شود

آذری آنلاین - اردبیل- استاندار اردبیل تاکید کرد که راه آهن اردبیل- میانه در دولت دوازدهم به بهره برداری خواهد رسید و تابلوهای روزشمار افتتاح آن نیز بزودی در دید عموم قرار می گیرد.

جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از مشاغل خانگی حمایت می کند

آذری آنلاین - ارومیه- رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای اجرای موفق طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سطح کشور اندیشیده شده است، گفت: جهاد دانشگاهی با بهره گیری از نیروهای توانمند از فعالان این بخش حمایت می کند.

جشنواره ملی گیلاس اشنویه آغاز شد

آذری آنلاین - مهاباد- سومین جشنواره ملی گیلاس اشنویه با حضور `حسینعلی امیری`، معاون رییس جمهوری در امور مجلس امروز /پنجشنبه/ در این شهر آغاز شد.

همفکری دولت وبخش خصوصی برای حل مشکلات ارزی در آذربایجان شرقی

آذری آنلاین - تبریز- مدیران دولتی و فعالان بخش خصوصی در جلسه امروز شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان آذربایجان شرقی در مورد مشکلات ارزی به عنوان یکی از چالش های تولید و تجارت کشور همفکری و بر حل مشکلات با تکیه بر توان استانی تاکید کردند.

برای حل مشکلات ارزی منتظر تهران نباشیم

آذری آنلاین - استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر این‌که نباید در زمینه مشکلات ارزی، برخورد احساسی و سلبی داشته باشیم، گفت: ما می‌توانیم پیشنهادهای ...

76 واحد در نقده به چرخه تولید بازگشت

آذری آنلاین - ارومیه- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده گفت: 76 واحد تولیدی، صنعتی و معدنی راکد و نیمه تمام این شهرستان در سال جاری فعالیت خود را از سر گرفت و به چرخه تولید بازگشت.

کشاورزان پارس آبادی از کشت دوم استقبال کردند

آذری آنلاین - اردبیل - مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد مغان گفت: کشاورزان این شهرستان امسال استقبال خوبی از کشت دوم در زمین های زراعی خود داشته اند.

کشاورزی میانه 5500 میلیارد ریال درآمدزایی دارد

آذری آنلاین - تبریز- مدیر جهاد کشاورزی میانه، حفظ کاربری اراضی کشاورزی را وظیفه ملی و حاکمیتی دانست و تاکید کرد: باید از توسعه ساخت و سازهای بی رویه در اراضی زراعی و باغی جلوگیری کرد، زیرا درآمد سالیانه شهرستان در این حوزه به پنج هزار و 500 میلیارد ریال می رسد.

50 درصد مصوبات ستاد تسهیل تولید اردبیل اجرایی نشده است

آذری آنلاین - اردبیل - نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: بدلیل مسکوت ماندن 50 درصد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در زمینه توسعه واحدهای صنعتی این استان توفیق چندانی حاصل نشده است.

سیاست جدید راهبردی صنعت خودرو ابلاغ شد

آذری آنلاین - اردبیل - قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت از ابلاغ سیاست جدید راهبردی صنعت خودرو در کشور خبر داد اما به جزییات آن اشاره ای نکرد.

واحدهای دامداری کوچک در اردبیل تقویت می شوند

آذری آنلاین - اردبیل - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: دامداری های کوچک روستایی این استان از طریق صدور پروانه های بهره برداری دامداری تقویت و حمایت می شوند.

نساجی آرتا زرین اردبیل به بخش خصوصی واگذار می شود

آذری آنلاین - اردبیل - استاندار اردبیل گفت: کارخانه نساجی آرتا زرین تجارت (سبلان پارچه سابق) که قابلیت احیا و توسعه دارد بزودی به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار می شود.

واحدهای تولیدی اردبیل با 25 درصد بهره وری فعالیت می کنند

آذری آنلاین - اردبیل - رییس اتاق بازرگانی ، صنایع معادن و کشاورزی اردبیل گفت: این استان کم برخوردار بوده و واحدهای تولیدی آن با 25 درصد بهره وری فعالیت می کنند و ضروری است کمک های فنی و اعتباری برای آنها اختصاص یابد.

170 میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران استان اردبیل پرداخت شد

آذری آنلاین - اردبیل - فرماندار بیله سوار گفت: 170میلیارد ریال دیگر از مطالبات گندم کاران استان اردبیل در 2 روز گذشته به حسابشان واریز شده که بیش از 90 درصد این مبلغ مربوط به کشاورزان بیله سواری است.

دولت مشوق های صادراتی را اجرا می کند

آذری آنلاین - اردبیل- قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: دولت با هدف توسعه صادرات و رونق اقتصادی بزودی مشوق های صادراتی را برای صادر کنندگان کالا اعمال می کند.

گردش مالی معادن در داخل استان انجام شود

آذری آنلاین - استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که معادن مختلفی همچون خاک چینی، مس و طلا در این خطه وجود دارد، گفت: باید ...

جلوی قاچاق پوشاک به کشور گرفته شود

آذری آنلاین - اردبیل - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قاچاق پوشاک، تولید کنندگان داخلی را متضرر کرده و ضروری است تا اقدام اساسی برای جلوگیری از ورود غیرقانونی پوشاک به کشور صورت گیرد.

80 میلیارد ریال صرف مرمت راه های خلخال می شود

آذری آنلاین - اردبیل - فرماندار خلخال گفت: بیش از 80 میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای مرمت و روکش آسفالت راه های ارتباطی بین شهری این شهرستان هزینه خواهد شد.

سردرگمی در بازار خودرو

آذری آنلاین - ارومیه- بازار خودرو ارومیه در پی افزایش بدون حساب و کتاب قیمت ها دچار سردرگمی شده است و خریداران و فروشندگان بازگشت ثبات را انتظار می کشند.

معاون وزیر: امسال نیازی به واردات گندم نیست

آذری آنلاین - مراغه - معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال بیش از 10 میلیون و 200 هزار تن گندم از اراضی زیر کشت برداشت می شود گفت: با این میزان برداشت، نیازی به واردات گندم نخواهیم داشت.

استخرهای ذخیره آب کشاورزی میانه ماهی دار شد

آذری آنلاین - تبریز- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه با اشاره به شروع فصل پرورش ماهی از آغاز ماهی دار کردن استخر های ذخیره آب کشاورزی و منابع آبی شهرستان میانه خبر داد.

11 جاده پرتردد در آذربایجان غربی بهسازی می شود

آذری آنلاین - ارومیه- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: 11 جاده پرتردد در شمال، جنوب و مرکز استان همزمان با فصل عمرانی امسال بهسازی، لکه گیری و روکش آسفالت می شود.

8.2درصد تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در آذربایجان غربی جذب شد

آذری آنلاین - ارومیه- رییس اداره امور فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 8.2 درصد از تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی استان از ابتدای سال جاری تا نیمه خرداد ماه جذب شده است.

فردا آخرین فرصت شرکت در جشنواره کارآفرین آذربایجان غربی است

آذری آنلاین - ارومیه- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت: علاقه مندان به شرکت در جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین تنها تا 31 خرداد سال جاری فرصت دارند تا در این جشنواره شرکت کنند.

طرح های اشتغالزا در اولویت اجرا قرار دارند

آذری آنلاین - اردبیل - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه آن تعداد ازطرح هایی را که زمینه اشتغال قابل توجهی را فراهم کنند به شکل ویژه در اولویت اجرا و حمایت قرار داده است.

ملخ ها زمین های کشاورزی پارس آباد را تهدید می کنند

آذری آنلاین - اردبیل - مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد مغان گفت: امسال خشکسالی ، کمبود بارندگی و نبود پوشش گیاهی مناسب در مراتع و همچنین سپری شدن فصل زمستان بدون یخبندان موجب افزایش جمعت ملخ در این شهرستان شده است.

بانوان کارآفرین نماد نوآوری در مسیر توسعه اقتصادی

آذری آنلاین - مهاباد- کارآفرینی مهمترین رکن توسعه اقتصادی در جامعه امروز است که می تواند علاوه بر برداشتن باری از دوش اقتصاد کشور، زمینه بهبود وضعیت اقتصادی بسیاری از افراد جویای کار را فراهم کند و بانوان کارآفرین با خلاقیت ذاتی، اثرگذاری بیشتر و نوآوری در این بخش را موجب می شوند.

50 هزار هکتار زمین کشاورزی اردبیل به سامانه آبیاری تجهیز شد

آذری آنلاین - اردبیل - مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: عملیات اجرای سامانه های نوین آبیاری تحت فشار در بیش از 50 هزار هکتار از اراضی زراعی این استان اجرا شده است.

امسال 321 تن کلزا در خوی تولید می شود

آذری آنلاین - ارومیه- رییس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوی گفت: امسال 321 تن کلزا از اراضی این شهرستان برداشت می شود که این رقم نسبت به سال گذشته رشد 2 برابری را نشان می دهد.

استاندار آذربایجان شرقی: گردش مالی معادن در استان انجام شود

آذری آنلاین - تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه معادن مختلفی همچون خاک چینی، مس و طلا در این خطه وجود دارد، گفت: باید گردش مالی همه معادن موجود در خود استان و نه خارج از آن انجام شود.

فردا آخرین مهلت تحویل اظهار نامه مالیاتی است

آذری آنلاین - تبریز- مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: فردا 31 خرداد مهلت تعیین شده برای ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی عملکرد سال 1396 صاحبان مشاغل به پایان می رسد.

100 مرکز گندم مازاد آذربایجان شرقی را می خرند

آذری آنلاین - تبریز- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت از آغاز خرید تضمینی محصول گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در مناطق گرمسیری استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: برای این منظور 100 مرکز پیش بینی و مشخص شده است.

بسته گردشگری 4 استان شمال غرب کشور تعریف شود

آذری آنلاین - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل خواستار تعریف بسته گردشگری چهار استان واقع در شمال غرب کشور شد. ...

شرط خرید تضمینی گندم، ثبت نام در سامانه است

آذری آنلاین - تبریز- مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرند گفت: خرید گندم مازاد برمصرف کشاورزان در سال زراعی جاری تنها در قالب سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی انجام می شود.

دولت به طرح های زیربنایی اردبیل توجه ویژه دارد

آذری آنلاین - اردبیل - نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در دیدار مجمع نمایندگان استان و استاندار اردبیل تاکید کرد که دولت توجه ویژه ای به طرح های زیربنایی استان خواهد داشت.

اشتغال روستایی و تعلل بانک ها در پرداخت تسهیلات

آذری آنلاین - اردبیل - طرح های اشتغالزا در مناطق روستایی از برنامه های مهم دولت در ایجاد زمینه های شغلی و رفع بیکاری بوده و در این راستا پرداخت تسهیلات مالی مناسبی نیز پیش بینی شده است اما تعلل و برخی سخت گیری های بانک ها می تواند بعنوان مانعی در مسیر موفقیت این برنامه راهبردی عمل کند.

لرزه سرمای بهاره بر تن کشاورزی آذربایجان شرقی

آذری آنلاین - تبریز- بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در اثر سرمای بهاره و وقوع حوادث غیرمترقبه متحمل آسیب یک هزار و 700 میلیارد تومانی شد که به گفته کارشناسان، رقم آن بسیار بزرگ تر از خسارت زمین لرزه 6 سال قبل ارسباران می باشد.

طلاجات در آذربایجان شرقی با استانداردها مغایرت دارد

آذری آنلاین - تبریز - مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان شرقی گفت: بازرسی و نمونه برداری از مصنوعات گرانبها در استان حاکی از مغایرت 52 درصدی این اقلام با استانداردهاست.

پنج طرح راکد کشاورزی در پارس آباد احیا می شود

آذری آنلاین - اردبیل - فرماندار پارس آباد مغان گفت: امسال پنج طرح سرمایه گذاری مهم راکد در بخش کشاورزی این شهرستان با اعطای تسهیلات از محل اشتغال فراگیر و پایدار روستایی دوباره احیا می شود.

مدیریت زنجیره سیب درختی به آذربایجان غربی واگذار شد

آذری آنلاین - ارومیه- مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: مدیریت زنجیره سیب با هدف ساماندهی بازار سیب درختی به این استان واگذار شده که می تواند موجب کاهش مشکلات باغداران در استان شود.

نخستین نمایشگاه مواد بهداشتی آرایشی در ماکو گشایش یافت

آذری آنلاین - ارومیه- نخستین نمایشگاه تخصصی صادراتی مواد شوینده، پاک کننده، بهداشتی، آرایشی، سلولزی و صنایع وابسته با همکاری مشترک شرکت هایی از ترکیه و کردستان عراق در منطقه آزاد ماکو گشایش یافت.

673 میلیارد ریال به چغندرکاران آذربایجان غربی تعلق می گیرد

آذری آنلاین - ارومیه- نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: جایزه تحویل چغندرقند و هزینه حمل از مبدا تا کارخانه که سال گذشته حذف شده بود با ابلاغیه جدید وزارت جهاد کشاورزی دوباره برقرار شده و حجم آن در آذربایجان غربی حدود 673 میلیارد ریال است.

تکثیر ماهیان گرمابی در پلدشت آغاز شد

آذری آنلاین - ارومیه- مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: تکثیر ماهیان گرمابی در مرکز شهید کاظمی پلدشت آغاز شد و تا هفته اول تیر سال جاری ادامه می یابد.

شفاف سازی و اعتمادسازی راهکار رفع مشکلات صنفی است

آذری آنلاین - مراغه - فرماندار مراغه با تاکید بر لزوم همگرایی مسئولان و بازاریان برای رفع دغدغه های اقتصادی و مالیاتی گفت: شفاف سازی و اعتمادسازی، راهکار رفع مشکلات صنفی است.

بخش صنعت کشور در بهره گیری از نخبگان مشکل دارد

آذری آنلاین - اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: بخش صنعت کشور با ضعف عدم استفاده مطلوب از نخبگان و سرمایه‌های علمی کشور مواجه است.

قیمت خودرو افزایش نمی یابد

آذری آنلاین - اردبیل- معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت خودرو ی داخلی افزایش نیافته و با توجه به اینکه تصمیمی در این باره وجود ندارد نمایندگی ها هم حق افزایش قیمت ها را ندارند.

خط آهن جدید میانه تا یکسال آینده به تبریز می رسد

آذری آنلاین - تبریز- مشاور عالی استاندار آذربایجان شرقی گفت: طرح دو خطه کردن راه آهن میانه - تبریز که تا سال 1392 به کندی در حال اجرا بود، با پیگیری های لازم و 80 درصد پیشرفت فیزیکی در زمان حاضر تا بستان آباد ریل گذاری شده و در یکسال آینده به ائل گلی تبریز می رسد.

29 هزار تن گندم در شهرستان مرند برداشت می شود

آذری آنلاین - تبریز - فرماندار شهرستان مرند با بیان اینکه امسال 12 هزار و 200 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان زیر کشت گندم رفته است، گفت: پیش بینی می شود 29هزار تن گندم از این مزارع برداشت شود.

مراتع و جنگل های استان اردبیل در معرض تخریب

آذری آنلاین - اردبیل- رویش ساختمان های سیمانی در جاده گردشگری ارجستان- اردبیل چهره طبیعت سبز این منطقه را تحت هجوم قرار داده و تیر آهن، آجر و سیمان بتدریج جای درخت ، گیاه و سبزینگی را پر می کند.

نمایشگاه تخصصی کشاورزی در میاندوآب گشایش یافت

آذری آنلاین - مهاباد- چهارهمین نمایشگاه تخصصی صنعت کشاورزی روز سه شنبه با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی در محل نمایشگاه های دائمی و بین المللی میاندوآب گشایش یافت.

زندگی 400 هزار نفر در آذربایجان غربی به مرز بستگی دارد

آذری آنلاین - ارومیه- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: 400 هزار نفر در شعاع 20 کیلومتری مرزهای استان ساکن هستند و زندگی این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم به این مرزها بستگی دارد.

طرح آبهای مرزی در آذربایجان شرقی 15 هزار شغل ایجاد می کند

آذری آنلاین - تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: با بهره برداری از طرح سامان دهی آب های مرزی در این استان 118 هزار تن به تولیدات کشاورزی اضافه و برای 15 هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.

20 هزار تن کلزا در نقده تولید می شود

آذری آنلاین - ارومیه- مدیر جهاد کشاورزی نقده با اشاره به پیش بینی برداشت 20 هزار تن کلزا در مزارع این شهرستان گفت: کلزای تولیدی کشاورزان این شهرستان به صورت تضمینی خریداری می شود.

رد پای دلالان در گرانی خودرو بازار

آذری آنلاین - رییس اتحادیه نمایشگاه اتومبیل داران ارومیه گفت: خرید و فروش خودرو در بازار ارومیه راکد است. محمد افرند ...

160 هزار تن گندم در بیله سوار برداشت شد

آذری آنلاین - اردبیل - فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: تا کنون 160 هزار تن گندم از مزارع این شهرستان برداشت و نسبت به خرید آن توسط دولت اقدام شده است.

کارخانه تولید فوم در خلخال راه اندازی شد

آذری آنلاین - اردبیل- در آیینی کارخانه الماس فوم به عنوان نخستین کارخانه تمام ایرانی تولید کننده انواع یونولیت ساختمانی روز سه شنبه راه اندازی و وارد چرخه کار و تولید شد.

120هزار تن گندم از کشاورزان بوکانی خریداری می شود

آذری آنلاین - مهاباد- رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان بوکان با بیان اینکه پنج مرکز برای خرید گندم در این شهرستان اختصاص یافته است، گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از 120 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان این شهرستان خریداری شود.

11 طرح آبیاری تحت فشار در میاندوآب بهره برداری شد

آذری آنلاین - مهاباد- همزمان با هفته جهاد کشاورزی 11 طرح آبیاری تحت فشار با اعتبار چهار هزار و 631 میلیون ریال با حضور مسوولان در میاندوآب به بهره برداری رسید.

آسفالت جاده 100کیلومتری از ضرورت های توسعه سردشت و بوکان است

آذری آنلاین - مهاباد- فرماندار سردشت با اشاره به اینکه از جاده 100 کیلومتری سردشت - بوکان، 21.5 کیلومتر آسفالت نشده است، گفت: بهبود وضعیت این جاده خواسته همگانی و از ضرورت های توسعه این 2 شهرستان است و امیدواریم با اختصاص اعتبار مناسب این امر محقق شود.

805 واحد صنایع معدنی در آذربایجان غربی فعال است

آذری آنلاین - ارومیه- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: 805 واحد صنایع معدنی دراین استان فعال است که در آنها 21 هزار و 737 نفر مشغول به کار هستند.

شورای فنی آذربایجان غربی رتبه سوم کشوری را کسب کرد

آذری آنلاین - ارومیه- معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: شورای فنی این استان طی سال گذشته با رسیدگی مناسب به طرح های عمرانی در شهرستان های مختلف، رتبه سوم کشوری را از آن خود کرده است.

نباید به فضای نا امیدی در اقتصاد اردبیل دامن زد

آذری آنلاین - اردبیل - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: نباید در مسیر توسعه و پیشرفت استان بویژه تحول اقتصادی عده‌ای آیه یاس خوانده و فضای نامیدی را به جامعه تزریق کنند.

422 میلیارد ریال برای 172 طرح در میانه اختصاص یافت

آذری آنلاین - تبریز- سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان میانه از اختصاص 422 میلیارد و 644 میلیون ریال اعتبار از محل تملک دارائی های سرمایه ای و قانون استفاده متوازن از امکانات کشوری از ردیف استانی برای اجرای 172 طرح در این شهرستان خبر داد.

354 شغل در بخش کشاورزی خلخال ایجاد می شود

آذری آنلاین - اردبیل - مدیر جهاد کشاورزی خلخال گفت: امسال با ارائه تسهیلات ویژه از محل اعتبارات تسهیلاتی اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی 354 فرصت شغلی جدید در بخش کشاورزی این شهرستان ایجاد می شود.

76 مگاوات برق در نیروگاه های کوچک آذربایجان غربی تولید شد

آذری آنلاین - ارومیه- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: 76 مگاوات برق از طریق مولدهای سوخت فسیلی، مولد کوچک انرژی تجدید پذیر و نیروگاه های خورشیدی در این استان تولید و خریداری شده است.

2600میلیارد ریال برای آبیاری نوین در آذربایجان غربی هزینه شد

آذری آنلاین - ارومیه- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به طرح های این ستاد برای کاهش مصرف آب در اراضی حوضه آبریز دریاچه گفت: تاکنون بیش از 2 هزار و 600 میلیارد ریال برای مجهز کردن این اراضی به سیستم آبیاری نوین هزینه شده است.

طرح هادی 18 روستای میانه بهره برداری می شود

آذری آنلاین - تبریز- معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان میانه گفت: همزمان با هفته دولت امسال 18 طرح هادی روستایی این شهرستان به بهره برداری می رسد.

افزایش 17 درصدی اعتبارات متوازن در آذربایجان شرقی

آذری آنلاین - تبریز- رییس گروه تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی از کاهش 37 درصدی اعتبارات استانی و افزایش 17 درصدی اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشوری در استان خبر داد.

سهم بخش کشاورزی از صادرات آذربایجان شرقی 13 درصد است

آذری آنلاین - تبریز- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه سال گذشته 285 میلیون دلار کالای کشاورزی از استان صادر شد، گفت: 13 درصد صادرات غیرنفتی 2.4 میلیارد دلاری استان متعلق به این بخش است.

مواجهه صنعت پوشاک با مشکلات عرضه و تقاضای اجناس خارجی

آذری آنلاین - ارومیه- آذربایجان غربی با وجود صنایع نساجی قدرتمند و بازار چند میلیون دلاری منطقه، ظرفیت تبدیل شدن به قطب صنعت پوشاک کشور را دارا بوده و نخستین قدم ها برای رسیدن به این هدف نیز در این استان به خوبی برداشته شده است اما در زمان حاضر عرضه پوشاک قاچاق با قیمت پایین در بازار و استقبال مردم از اجناس خارجی به یکی از مشکلات پیش روی این صنعت تبدیل شده است.

82 واحد صنعتی اردبیل استاندارد سازی می شود

آذری آنلاین - اردبیل - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از انجام مطالعات ممیزی 82 واحد مستقر در شهرک صنعتی شماره یک اردبیل و تهیه شناسنامه استاندارد بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی(HSEE) توسط این شرکت خبر داد.

خرید محصول کشاورزان؛ از دلنگرانی پارسال تا آرامش امسال

آذری آنلاین - اردبیل - فصل برداشت گندم و دیگر محصولات استراتژیک در استان اردبیل در حالی جریان دارد که از شواهد امر چنین بر می آید که امسال به جای دغدغه و دلنگرانی در چهره کشاورزان بابت دریافت بهای گندم و دیگر محصولات زراعی خود، آرامش و طیب خاطر حاکم است.

6 طرح خدماتی و کشاورزی در اشنویه افتتاح شد

آذری آنلاین - مهاباد- مدیر جهاد کشاورزی اشنویه گفت: 6 طرح خدماتی و کشاورزی با بیش از 12 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در آخرین روز از هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان افتتاح شد.

ساير مطالب

وام مشاغل خانگی گرفتار پیچ و خم های نظام بانکی

فعالیت قطار مسافری تبریز - وان از سر گرفته شد

اعتبار بهسازی راه های روستایی چالدران 53 درصد افزایش یافت

امسال 310 هزارتن کالا از آذربایجان غربی به خارج از کشور صادر شد

ضرورت تسریع در معرفی طرح‌های اشتغال به‌منظور جذب تسهیلات بانکی

صادرات جوجه از استان اردبیل افزایش یافت

60 هکتار از اراضی گرمی زیر کشت گیاهان دارویی قرار گرفت

300 تن آرد بین نانوایی های پارس آباد توزیع شد

242 طرح کشاورزی در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید

سهم چالدران از طرح های اشتغالزایی 40 میلیارد ریال است

تولید آبزیان در آذربایجان غربی 15 درصد افزایش می یابد

طرح های تولیدی کشاورزی آذربایجان غربی وام 6 درصد می گیرند

یک هزار مترمربع فرش در مهاباد تولید شد

ذخیره سازی بیش از 6میلیون مترمکعب آب بااجرای سیستم ابیاری نوین در اراضی آذربایجان غربی

تولید محصول سالم و ارگانیک بسترساز حضور قوی در بازارهای جهانی است

150 هزار تن گندم و جو در پارس آباد تولید می شود

معاملات بورس در آذربایجان غربی 140 درصد افزایش یافت

5480 واحد صنفی در آذربایجان شرقی بازرسی شد

48درصد از نیاز آبی مزارع عجب شیر از سد قلعه چای تامین می شود

جای خالی صنایع تبدیلی در پایتخت گیلاس ایران

جایزه دولتی تحویل چغندرقند دوباره برقرار شد

67 میلیارد ریال در بورس اردبیل معامله شد

افزایش 54 درصدی ارزش دلاری صادرات از گمرکات آذربایجان غربی

فاصله اردبیل - تهران از مسیر نیر 90 کیلومتر کم می شود

اردبیل نیازمند بازار جدید رونق صنعت گردشگری است

مخزن 5 هزار مترمکعبی خوی 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مشکل تسهیلات یارانه ای برای بازآفرینی شهری

100 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر آذربایجان غربی اختصاص یافت

140 میلیارد ریال به گندم کاران اردبیل پرداخت شد

سالانه 290 هزار مترمربع فرش در آذربایجان غربی تولید می شود

امسال 1200 تن گیلاس در اشنویه برداشت می شود

اشتغال در مناطق روستایی کشور رونق می گیرد

سد احمد بیگلو مشگین شهر هفته دولت آبگیری می شود

طرح های ملی 100 میلیارد ریال تسهیلات می گیرند

200 میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان هریس اختصاص یافت

کمیته‌ای برای بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی تشکیل شود

80 میلیون دلار از صادرات استان به خوشه‌های صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی مربوط است

هیچ بانکی نمی‌تواند واحدی را به دلیل بدهی تعطیل کند

عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال نامطلوب است

شهرک‌های صنعتی در شان صنعت آذربایجان شرقی نیست

واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران طی یک روز کاری انجام می‌شود

کمتر از 10درصد جوازهای تاسیس در کشور به سرمایه گذاری منجر شد

سالانه 2 میلیون دلارعایق رطوبتی از خوی صادر می شود

کمبود برق تابستانی در آذربایجان غربی با همکاری ادارات تامین می شود

342 قلم خوراکی آذربایجان شرقی نمونه برداری شد

192 میلیارد ریال به طرح های اشتغال روستایی اردبیل پرداخت شد

مدیران در جذب اعتبارات اشتغال کوتاهی نکنند

66 طرح اشتغالزای روستایی در بیله سوار اجرا می شود

کاهش نرخ بیکاری در شهرها و روستاها در دستور کار قرار داده است

تسهیلات اشتغال روستایی فرصتی برای توسعه روستایی است

هر روستا یک بنگاه اقتصادی و تولیدی است

ساعت کاری ادارات مالیاتی آذربایجان غربی افزایش یافت

80 هکتار مزرعه در چالدران به آبیاری نوین مجهز شد

آذربایجان غربی رتبه ششم تولید گندم کشور را دارد

اصلاح ساختاری وزارت راه و شهرسازی کلید خورد

اجازه صدور اجراییه بانکی برای تعطیلی بخش تولید را نمی دهیم

استاندار آذربایجان شرقی: صنعت باید در خدمت بخش کشاورزی باشد

زنجیره تأمین صنایع غذایی در آذربایجان شرقی ایجاد شود

12 هزار نهاده مرغی در اردبیل توزیع شد

پرورش گاوهای سیمینتال در میانه گسترش می یابد

اردبیل پنجمین استان در تولید جوجه است

مبارزه با آفت شته روسی در سطح 5700 هکتار از مزارع گندم اهر

برداشت کلزا در مزارع شهرستان خدا آفرین آغاز شد

11شرکت دولتی در اردبیل به بخش خصوصی واگذار می شود

اردبیل آماده پذیرایی از مسافران تابستانی شد

ایجاد مرکز تجاری در کردستان عراق برای صنایع آذربایجان شرقی

مرکز تجاری در سلیمانیه عراق ایجاد می شود

آذرخش 62 راس گوسفند را در خلخال تلف کرد

پای فرار برای سرمایه گذار نشوید!

حدود 81 مگاوات برق در آذربایجان غربی صرفه جویی شد

چوب معوقات بانکی لای چرخ تولید و اشتغال

قابلیت های سامانه کارا برای توسعه روستایی آذربایجان شرقی

رشد جهشی تولید کلزا در مغان

کاهش 50 درصدی قاچاق کالا از مرز سرو

قیمت خرید تضمینی جو در آذربایجان غربی 10 هزار و 300 ریال است

سند راهبردی توسعه تکاب تدوین شد

120 میلیارد ریال برای طرح های عمرانی شهر تبریز هزینه شد

بسته های سرمایه گذاری جهت توسعه معدنی آذربایجان غربی تهیه شود

آب پشت سد مهاباد 3 میلیون مترمکعب افزایش یافت

جشنواره ملی گیلاس در اشنویه برگزار می شود

168 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان هریس پر شد

افتتاح 475 میلیارد ریال طرح کشاورزی در آذربایجان شرقی

بخش خصوصی چهار هزار میلیارد ریال در گرمی سرمایه گذاری کرد

450 میلیارد ریال برای مکانیزاسیون اداوات کشاورزی اردبیل اختصاص یافت

پیش بینی تولید 800 هزار تن گندم در آذربایجان شرقی

صنعت دامداری در خلخال رونق گرفت

کمک 15 میلیارد ریالی خیرین در 15 گلریزان ویژه رمضان در آذربایجان غربی

لزوم تغییر تاکتیک رسانه ای برای حمایت از کالای ایرانی

100 هزار تن گندم خریداری شد

تاکنون از ظرفیت های معدنی استان به شکل بهینه استفاده نشده است

خسارت 81 میلیارد ریالی تغییرات اقلیمی، به بخش کشاورزی شهرستان هریس

پیش‌بینی تولید 800 هزار تن گندم در آذربایجان شرقی در سال زراعی جاری

مردم نگران افزایش قیمت ها نباشند

240 میلیارد ریال تسهیلات برای 18 طرح تولیدی در جلفا مصوب شد

استخراج 192 نوع سنگ تزئینی از معادن آذربایجان غربی

تعرفه ساخت و ساز مسکن در آذربایجان غربی 30 درصد افزایش یافته است

توسعه شهرستان ورزقان وابسته به مس سونگون است

31 خرداد آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی است

90 درصد اراضی ملی نقده سند دار شد

کشت نشائی پنبه برای اولین بار در خداآفرین انجام شد

حوادث بهاره به 60 درصد باغ های آذربایجان غربی خسارت زد

ظرفیت مغفول آذربایجان غربی در تولید گل محمدی با مصرف آبی کم

عملکرد آذربایجان غربی در اشتغال روستایی هنوز مطلوب نیست

تجاری سازی و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مورد توجه قرار گیرد

242 طرح کشاورزی در آذربایجان غربی آماده بهره برداری است

انتقاد امام جمعه تبریز از انتقال اعتبار بانکها به خارج استان

پایگاه های مقابله با آتش‌ سوزی در مزارع بیله سوار ایجاد شد

23 هزار هکتار از اراضی اردبیل مجهز به سیستم آبیاری شد

باید به دغدغه های تجاری سازی کشاورزی استان توجه شود

وضعیت جاده های بیله سوار مطلوب نیست

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی در تبریز برگزار می شود

تولید یک سوم سیب کشور در آذربایجان غربی

کمیته اقتصاد دانش‌بنیان در استان فعال می‌شود

"شاهین دژ" قطب تولید سیر آذربایجان غربی

رونمایی از سامانه ثبت نام متقاضیان طرح مشاغل خانگی آذربایجان غربی

حمایت مردم در خرید صنایع دستی ضعیف است

موافقت دولت با امهال تسهیلات پرداختی به زلزله زدگان منطقه ارسباران

70 اصله چوب آلات قاچاق جنگلی در اردبیل کشف شد

37هزارهکتار زمین کشاورزی دیم مغان امسال آبی می شود

تولید انبوه چالش اصلی مخترعان داخلی

مودیان مالیاتی می توانند بدون ارائه اظهارنامه مالیات دهند

25 معدن گرانیت در آذربایجان غربی دارای مجوز بهره برداری است

256 کیلومتر از راههای استان اردبیل آسفالت می شود

آب شهرهای آذربایجان غربی روزانه 800 بار آزمایش کیفی می شود

میز خدمت در سازمان صنعت و معدن آذربایجان شرقی ایجاد می شود

امسال 35 تن شاه میگو از آذربایجان غربی به خارج کشور صادر می شود

300 واحد مسکونی برای محرومان استان اردبیل ساخته می شود

مناطق عشایری و روستایی اردبیل در اولویت توانمند سازی هستند

شیشه گری در آذربایجان غربی قربانی واردات بی رویه شد

چغندرقند نشایی در بوکان کشت شد

سالانه بیش از 50 هزار دست مبل در خوی تولید می شود

شهروندان ارومیه ای منتظر فیش های عوارضی از ابتدای تیر باشند

3900 هکتار زمین در آذربایجان غربی زیر کشت کلزا رفته است

اراضی ملی سنددار در آذربایجان غربی به 98 درصد می رسد

85 هزار تن گندم در اردبیل تولید می شود

نمین رتبه دوم استانی در صنعت طیور را دارد

درحال حاضر نرخ مسکن بیش از نرخ تورم است

توسعه تکاب در گرو بهبود زیرساخت های ارتباطی است

25 درصد کنتورهای برق چاه های کشاورزی نقده هوشمند است

اخذ فاینانس 420 میلیون دلاری برای مترو تبریز تصویب شد

طرح تولید پوشاک در روستاهای اردبیل بزودی عملیاتی می شود

گلخانه های آذربایجان غربی 250 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

طرح های آب و فاضلاب در 6 شهر آذربایجان غربی افتتاح می شود

نقشه برداری طرح تعریض جاده قطور ـ‌ خوی به اتمام رسید

تکاب و خوی مهم ترین قطب های تولید فرش آذربایجان غربی

157 هزار هکتار از مزارع آذربایجان غربی سمپاشی شد

محکومیت 430 میلیون ریالی لوازم آرایشی قاچاق در آذربایجان غربی

طرح کشت گیاهان دارویی در حوضه دریاچه ارومیه اجرا می شود

"گیلاس" گرانترین میوه بازار ارومیه

دستگاه‌های اجرایی مالک فرایند ارائه تسهیلات اشتغال هستند