پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

تناقض‌ الزامی یا اختیاری بودن شهریه ثبت‌نام مدارس

پیام آذری - تبریز - طبق اصل 30 قانون اساسی، تحصیل دانش‌آموزان تا دوره متوسطه رایگان و دولت موظف است تا دوره متوسطه امکانات تحصیل را برای دانش‌آموزان به‌صورت رایگان تأمین کند با این حال مسئولان برخی از مدارس دولتی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان وجهی را به اجبار از والدین می‌گیرند.

رونق تولید در مزرعه کشاورز نمونه مرندی

پیام آذری - مرند – کشاورز نمونه کشوری اهل روستای دولت آباد شهرستان مرند، با تولید در مزرعه 250 هکتاری، برای اولین بار در شمالغرب کشور اقدام به کشت بذر هیبریدی کلزا کرد.

«عنبران علیا» روستای هدف گردشگری بین المللی

پیام آذری- در امتداد شرق اردبیل که حرکت می‌ کنی در دامنه کوههای حیران مجموعه روستاهایی واقع شده اند که دارای ویژگی های طبیعی و فرهنگی متفاوتی هستند، عنبران علیا یکی از این روستاهاست.

گره‌ مشکلات بر تار و پود فرش دستباف مراغه

پیام آذری- فرش دستباف مراغه با قدمتی چند صدساله و نقش و نگارهای منحصر به فرد و زیبای خود، در سال‌های اخیر مورد بی‌مهری واقع شده و بافندگان زحمتکش آن با گره‌های کوری که بر دار آن زده شده، دست و پنجه نرم می کنند

اقتصاد مرزی در گرو رونق بازارچه‌ها/سیاست دولت یک بام ودوهوا است

پیام آذری - استان‌های مرزی از جمله آذربایجان غربی در حالی از محرومیت رنج می‌برند که حل مشکلات معیشتی و بهبود وضع اقتصاد آن‌ها در گرو رونق بخشی بازارچه‌های مرزی و تغییر سیاست یک بام و دو هوای دولت است.

نقره داغ مستاجران با اجاره بهای نجومی

پیام آذری - در روزهای پرتب و تاب تابستان که بازار اجاره‌های مسکن اوج گرفته است سودجوئی و بی‌انصافی برخی از موجران در حق مستاجران نامهربانی‌هایی را رقم ...

فاجعه‌ای از نوع خودزنی مسئولان سرعین

پیام آذری - ژئوپارک طبیعی سرعین که در مسیر سلامت قرار دارد در حال تخریب کامل است و دیری نماینده که فاجعه‌ای رخ دهد که به دلیل غفلت و خودزنی مسئولان شهر ...

رعایت توصیه‌های بهداشتی درخصوص بیماری تب‌مالت ضروری است

پیام آذری- کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: رعایت توصیه‌های بهداشتی درخصوص بیماری تب مالت ضروری است و مردم باید این موارد را جدی بگیرند

توسعه تولید ژله رویال و تکثیر ملکه زنبور عسل در استان اردبیل

پیام آذری - اردبیل- تولید ژله رویال و تکثیر ملکه زنبور عسل در استان اردبیل در حال توسعه است و زنبورداران این استان به تولید محصولات جانبی و اقتصادی تر فعالیت زنبورداری روی آورده اند.

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

پیام آذری - استان ها - شهرها و روستاها در استان های مختلف هفته گذشته شاهد سفر مسئولان اجرایی به منظور فراهم سازی زمینه تداوم توسعه و پیشرفت در حوزه های مختلف بودند تا این امکان فراهم شود که در ضمن افتتاح پروژه های عمرانی، میزان پیشرفت های حاصل شده در طرح های مختلف سنجیده شده و مشکلات بررسی و برای حل آنها چاره اندیشی صورت گیرد.

ضرورت تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

پیام آذری - استانها - فروردین امسال همزمان با وقوع سیل ویرانگر در برخی استانها، موجی از خدمت رسانی از سوی مردم، دستگاه های دولتی، نیروهای نظامی و سازمان های مردم نهاد براه افتاد که همچنان در این مناطق به حرکت خود ادامه می دهد.

مسیر دشوار جذب گردشگر سلامت

پیام آذری - تبریز- جذب گردشگر در حوزه های مختلف به یکی از اهداف اصلی دولت ها در جهان امروز تبدیل شده است که فعالیت در حوزه سلامت و جلب گردشگران از طریق قابلیت های درمانی کشورها جزو مهمترین و البته پردآمدترین این مقوله است.

ازدواج سفید هیچ جایگاهی در جامعه ایران ندارد

پیام آذری - یک روانشناس گفت: هیچ جایگاهی در جامعه ما برای ازدواج سفید تعریف نشده است. نورالله خلیل زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان ...

بازیافت، کلید رهایی از معضل پسماند

پیام آذری - ارومیه- حجم زباله‌های جوامع بشری با افزایش فزاینده روبرو است و نبود راهکار عملی برای دفع یا استفاده بهینه از این زباله ها که به آن طلای کثیف اطلاق می شود، آلودگی روزافزون محیط زیست در بسیاری از مناطق را به دنبال دارد؛ معضلی که بازیافت را می توان کلید رهایی از آن به شمار آورد و از گنج پنهان رونمایی کرد.

داستان نویسی زیر سایه پیامبر رحمت

پیام آذری - ارومیه- مراسم رونمایی کتاب «پیامبر رحمت» چندی پیش ‏با حضور «مجید قیصری» دبیر سومین جشنواره ملی داستان کوتاه خاتم و «طاهره اِیبد» داور این جشنواره در ارومیه برگزار شد تا نتیجه چندین ماه قلم فرسایی سه نوجوانان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی معرفی شود.

مرکز گل محمدی کشوردرحسرت جرعه ای گلاب/صنایع تبدیلی خیالی بیش نیست

پیام آذری - تبریز-بسیاری از مناطق آذربایجان شرقی دراین ایام پراز عطر گل محمدی هستند از مرند تا مراغه ،از آذرشهر تا اسکو، از اهر تا کلیبر؛ ولی متاسفانه صنایع تبدیلی بعد از سالیان سال باز شکل نگرفته است.

سردشت نخستین شهر قربانی سلاح شیمیایی در جهان

پیام آذری - مهاباد- بمباران شیمیایی سال 1366 سردشت توسط رژیم بعث عراق، این شهر را در ردیف نخستین شهرهای قربانی سلاح های کشتار جمعی در جهان قرار داد؛ اقدام نامبارکی که رد پای کشورهای استکباری که این بمب ها را در اختیار این رژیم قرار داده بودند، در فجایع آن مشخص بود.

کوچ ابدی مرثیه سرایان نامدار اردبیلی؛ بیم و امیدها

پیام آذری - اردبیل - گویا مرثیه سرایان نامدار و شهیر اردبیلی در این دهه های اخیر برای کوچ از دیار فانی به صف شده اند، پس از خیلی ها که رفتند چند روز پیش هم یکی از آخرین بازمانده های نسل درخشان مرثیه سرایی در آذربایجان به جمع مسافران جهان باقی پیوست، استاد تقایی که به نوعی حلقه وصل و ارتباط نسل قدیم و جدید مرثیه سرایان منطقه بود چشم از جهان فروبست.

ضرورت گذر از واهمه تراریخته‌ها

پیام آذری - تبریز - تولید و استفاده از محصولات کشاورزی موسوم به «تراریخته»، از جمله دغدغه های افکار عمومی در سال های اخیر بوده که به دلیل اطلاع رسانی ناکافی و گاه نادرست هنوز برطرف نشده، اما تجربه های جهانی نشان از غیرقابل اجتناب بودن بکارگیری این روش نوین برای تضمین آینده غذایی کشورمان دارد.

شبی به یاد سرکاراتی در تبریز

پیام آذری - تبریز - به مناسبت تجلیل از مقام علمی مرحوم استاد دکتر بهمن سرکاراتی، اسطوره شناس، زبان شناس و شاهنامه شناس برجسته، شبی از شب‌های بخارا به بررسی کارنامه علمی این استاد بزرگ در تبریز اختصاص یافت.

توهم پرآبی

پیام آذری - استان ها - بارش های نسبتا خوب روزهای پایانی سال 97 و بهار امسال گرچه تا حدودی از ابعاد گسترده بحران کم آبی و خشکسالی در برخی از مناطق کشور کاست، اما این تصور که بارش ها توانسته مشکلات ناشی از سال ها را کم بارشی را حل کند، تلقی درستی نیست.

ضرورت گذر از واهمه تولیدات کشاورزی تراریخته

پیام آذری - تبریز - تولید و استفاده از محصولات کشاورزی موسوم به «تراریخته»، از جمله دغدغه های افکار عمومی در سال های اخیر بوده که به دلیل اطلاع رسانی ناکافی و بعضا نادرست هنوز برطرف نشده، اما تجربه های جهانی نشان از غیرقابل اجتناب بودن بکارگیری این روش نوین برای تضمین آینده غذایی کشورمان دارد.

رشد مصرف قلیان و بی‌تفاوتی شهروندان

پیام آذری - مهاباد- رشد قلیان‌سراها در چند سال اخیر باعث شده است تا بسیاری از جوانان به دلیل بی‌تفاوتی خانواده‌ها به سمت استفاده از قلیان گرایش پیدا کنند.

جایگاه تماشاگران؛ پله های صعود

پیام آذری - ارومیه- تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران روز شنبه این هفته پس از دیدارهای روز یازدهم لیگ ملت های والیبال به مرحله پایانی در شیکاگو صعود و به عنوان نخستین تیم پس از آمریکا بلیت شیکاگو را دریافت کرد.

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

پیام آذری - استانها- فصل گرما چند روزی است که شمارش معکوس خود را برای رسیدن به «چله تابستان» آغاز کرده، روزهایی گرم و پر حرارت که «خرماپزان» را برای استان های جنوبی و کویری نوید می دهد و در این شرایط مدیریت مصرف انرژی گذری آسان تر

راه نرفته آبزی پروری

پیام آذری - تبریز- آذربایجان شرقی دارای ظرفیت های قابل توجهی در بخش کشاورزی است اما به دلایل مختلف در زیر بخش شیلات توقعات مورد انتظار برآورده نشده است.

همسایه ای نامهربان به نام زباله

پیام آذری - مهاباد- اهالی روستای «سیدآباد» مهاباد چند سالی است که از همجواری با همسایه ای نامهربان به نام سایت زباله شهری در نزدیکی روستای خود رنج می برند؛ همسایه ای آزاردهنده و مزاحم که باعث شده زیبایی و طراوت از این روستا کوچ کند.

حفاظت از جنگل ها سرمایه گذاری در طلای سبز

پیام آذری - ارومیه- جنگل ها، مراتع، بیشه زارها و علف زارها از جمله ذخایر طبیعی است که گاهی به دلیل بی توجهی و سهل انگاری دچار آتش سوزی شده و طلای سبز به خاکستری بی ارزش تبدیل می شود.

سیگار، پل ارتباطی برای استفاده از مواد دخانی دیگر

پیام آذری - زنجان - آمارهای جهانی و کشورمان از افزایش رو به رشد استعمال سیگار و دخانیات حکایت دارد، موضوعی که سود حاصل از آن به تولید بیشتر محصولات متنوع و با برندهای مختلف منجر شده، غافل از آن که این ماده پل ارتباطی برای استفاده از مواد دخانی دیگر است.

حاشیه نگاری برد شیرین والیبال در خانه

پیام آذری - ارومیه- پیروزی تیم والیبال ایران بر روسیه طی سه ست در سالن غدیر ارومیه با حاشیه های تلخ و شیرینی همراه بود که در مستند هفته سوم لیگ ملت های والیبال ثبت شد.

تفکر مبتنی بر توسعه پایدار

پیام آذری - ارومیه- میزبانی از جام ملت های والیبال در ارومیه که سرآغازی روشن برای رونق گردشگری ورزشی در پایتخت والیبال آسیا محسوب می شود، تنها بخش کوچکی از اندیشه های متعالی دولتمردان برای توسعه پایدار آذربایجان غربی است.

محرومیت های روستای گردشگری «عیش آباد»

پیام آذری - تبریز - «عیش آباد»، نام روستایی در 89 کیلومتری شمال غرب تبریز در شهرستان مرند است که بیشتر به خاطر آبشار و چشمه های پرآبش شناخته شده است، اما این روستای سرسبز و پرآب آرمیده در دل کوه های سر به فلک کشیده، به رغم حضور هزاران نفری گردشگران در فصول گرم سال در آن، با محرومیت هایی مواجه است.

رونق تولید کشاورزی در خداآفرین گامی در جهت اقتصاد مقاومتی

پیام آذری - تبریز- کشاورزی رکن استقلال هر کشور بوده و تامین تولیدات راهبردی مثل گندم، کلزا، جو و برنج در واقع شاخص توسعه و مبنای استقلال و اقتدار ملل محسوب می شود اما با وجود این اولویت، رونق کشاورزی در برخی مناطق مستعد کشور مغفول مانده است.

غوغای سرزندگی در نگین فیروزه ای آذربایجان

پیام آذری - تبریز - دریاچه ارومیه که در ادبیات روزنامه نگاری به «نگین فیروززه ای آذربایجان» معروف می باشد، در تعطیلات عید سعید فطر میزبان انبوه مسافران و گردشگرانی است که با سفر به این خطه، سرزندگی و غوغای آبی رنگ این «پهنه آبی» را به تماشا می نشینند.

دغدغه مصرف بی رویه برق را به بحران تبدیل نکنیم

پیام آذری - تبریز - روند افزایشی مصرف برق از جمله دغدغه های نهادهای تولید، توزیع و مدیریت انرژی الکتریکی در فصل تابستان است که هیچ سالی توقف ندارد و قطار آن فصل گرم امسال نیز به حرکت بحران زای خود ادامه می دهد.

دستان ایرانی خالق زیبایی

پیام آذری - استان ها - صنایع دستی به عنوان هنری دیرینه در ایران که تنوع بالایی نیز دارد، یکی از مزیت های کشور در تجارت جهانی است که می تواند جایگزین مناسبی برای نفت و کسب درآمد پایدار محسوب شود و یافتن بازارهای جدید برای این محصولات به همراه کیفیت بخشی به آنها در شرایط موجود منافع بسیاری را نصیب کشور خواهد کرد.

تب کریمه کنگو و راه‌های پیشگیری از آن

پیام آذری - با توجه به گرم شدن هوا و افزایش فعالیت کنه‌های ناقل بیماری تب خونریزی دهنده کریمه - کنگو، مدیرکل دامپزشکی استان اقدامات این اداره کل و ...

وقتی که خانه‌ای "بی پدر" می‌شود

پیام آذری - در شرایط اقتصادی فعلی که حتی برخی خانواده‌های دارای سرپرست به سختی گذران زندگی می‌کنند، چه مشقت‌بار است زندگی خانواده‌ای که سایه پدر بالای ...

دور باطل در میدان آذربایجان / زیبایی ورودی شهر، قربانی بی‌تدبیر

پیام آذری - تبریز _ میدان آذربایجان، ابرپروژه‌ای است که قرار بود با چندین روگذر و زیرگذر، راه را کوتاه و از بار ترافیکی کلان‌شهر تبریز کم کند، اما چند سالی می‌شود که هم چنان ناقص رها شده است.

مهاجران بومی؛ تهدید کنندگان مزارع شمال استان اردبیل

پیام آذری- آنها مهاجرانی بودند که چند سال پیش از شمال وارد استان اردبیل شدند و مزارع و مراتع مغان ذخایر غذایی خوبی برای وسوسه آنها بود و سبب شد که از رودخانه ارس گذشته و در این دیار سرسبز فرود آیند، ملخ هایی از گونه های مراکشی، ایتالیایی و آسیایی میهمانان ناخوانده ایی که دیگر بومی شده اند

«زیست شبانه» ؛تزریق شادی با تقویت ارتباطات انسانی

پیام آذری- «زیست شبانه» از جمله شاخص های ارزیابی میزان شادی و نشاط اجتماعات انسانی در کلان شهرها است؛ پدیده ای که در تبریز 1.8 میلیون نفری نیز نمود مشخصی به ویژه در ماه رمضان و بعد از ساعات افطار دارد.

تار و پود رنگ باخته صنایع دستی در اردبیل

پیام آذری- رونق بازار صنایع دستی در استان اردبیل بعنوان بزرگترین امکان اشتغال و درامدزایی از مدت ها پیش در اردبیل در حال رنگ باختن بوده و هنرمندان این صنعت کم کم حرفه خود را به سبب نبود بازار مناسب و درآمد زایی کمتر رها می کنند.

عارفانه های رمضان در سرزمین اقوام و ادیان

پیام آذری- ماه مبارک رمضان در آذربایجان غربی که به دیار اقوام و ادیان الهی شهرت دارد، از ابهت و جایگاه والایی برخوردار است و ساکنان این استان مرزی به خصوص مسلمانان شیعه و سنی آئین‌های ویژه ای را در این ماه با عشق و دلدادگی به خالق هستی برگزار می‌کنند

تلخ و شیرین بازی تیم های تبریزی در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال

پیام آذری- تیم های قدیمی و ریشه دار تراکتورسازی و ماشین سازی تبریز در حالی فصل گذشته لیگ برتر را با رتبه های پنجم و سیزدهم به پایان رساندند که تلاش این مجموعه های باشگاهی در طول فصل با اتفاقات تلخ و شیرین زیادی همراه بود.

ساير مطالب

رویایی به رنگ سبز درمتن حاشیه شهر/فقر حاشیه شهر تبریز از فضای سبز

سرطان در کمین اردبیلی ها

قطعه سازان زیر چرخ خودروسازان

مهدتمدن:خداوند تنها نقاش قهار دنیاست

حال ما خوب است، اما تو باور نکن

آب بهترین نوشیدنی صبحگاهی است

نوستالوژی 75 سال گردش چرخ های دوچرخه در میاندوآب

روزی که تبریز غرق در خون بود/ 29بهمن آغازی بر فرجام رژیم ستمشاهی

درمان تنبلی و علل آن

پروژه 30روزه، 30ساله شد!

آذرتیتر: چهل بهمن و شکوه پابرجا

شکوه پایان 35 سال چشم انتظاری

بیشترین سدهای ساخته شده کشور در آذربایجان شرقی

روزنامه صائب تبریز:صادرات مواد غذایی و مقوله حفظ امنیت غذایی

توسعه مویرگی شریان برق تا روستاهای دورافتاده

بهار در زمستان تبریز/ نوستالژی دیوارهای برفی وسط کوچه ها

سوسوی کم نور فتیله بافی در کشور/هوجقان روستای صنعتی باقی می ماند

حماسه 2 بهمن ارومیه؛ مسجدی که به توپ بسته شد

قلم های بیدار

پول می‌گیرم فاتحه می‌خوانم

کودک ‌همسری، نمود تاخر فرهنگی

جامعه تلگرامی، جوانان و افکار عمومی

توانمندی های “به درد نخور” در سازمان رسانه ای

مرند صاحب ورزشگاه نشد/ پروژه ای که بعد از 12 سال به سرانجام نرسید

نقدی بر ادبیات نمایندگان مردم در شورای شهر تبریز/ از شما بعید است

اولین قدم برای جذب توریسم ورزشی

جنب و جوش کم رمق «جولایی»

پایتخت فرش دستباف در کما/مشکلاتی که به زندگی قالیبافان گره خورد

پایان تبریز 2018/ پایتختی «سر ایران» به سر آمد

فرانس پرس: احیای دریاچه ارومیه آغاز شده است

بازی مخابرات با روان مشترکین

چه عواملی روابط فرا زناشویی را در جامعه تقویت می کند

حلقه مفقوده‌ای که در خاطرات مردم یافت می‌شود

هم نوا: عروسک‌هایی که «جان مریم»اند

دریاچه ارومیه 267 کیلومترمربع افزایش سطح دارد

سیب آذربایجان غربی روی دست باغداران ماند/ کاهش شدید صادرات

درهای قصر اقبال السلطنه ماکویی کی باز می شود؟

ظروف مسی، مس بدن را تامین نمی‌کند

کابوس کثیف زباله‌های بیمارستانی؛ سرنگ‌هایی برای نجات و علیه حیات!

دختران بیشتر خودکشی می کنند یا پسران؟

مهدتمدن: بسیجی بودن به لباس نیست

عدم توجه به نیروی کار ماهر و تحصیل کرده واقعی به افزایش بیکاری دامن زده است

تولیدکنندگان شاکی؛ بانک‌ها مدعی

بیماران دیالیزی از مشکلاتشان می‎گویند

ارمغانی از جنس گرما در خانه های روستایی

آرامش در بازار تبریز/ حالا نوبت ارزانی است

یک سالگی صدارت

ارسال نزدیک به هزار اثر به دبیرخانه دومین جشنواره رسانه ای ابوذر

زمین های غرق در غرقابی و آب هایی که هدر می رود

اردبیل به سمت پیری حرکت می‌کند

مدرک یا مهارت کدام نیاز است؟

سیب هایی که تاناکورا شدند

خروج دارو از مرزهای اردبیل توسط اتباع کشور همسایه

سرعین در زمره 14 شهر نمونه گردشگری کشور

تهدید تجاری سازی پیرامونی برای بازار تبریز

غم ندیدن و نادیده گرفته‌شدن

بازیگر توانا تابع مکان نیست

آب گرم شوط ناشناخته ای که آوازه اش فراگیر خواهد شد

ثبات قیمت رهاورد سقوط ارز

بی وفایی با یار مهربان

همتی برای پیشگیری از بیماری های قلبی

آب درمانی؛ ظرفیت مغفول گردشگری استان اردبیل

امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنیم

سنگینی تمرکزگرایی بر گرده تجارت خارجی

محرم در میان اقوام ایرانی/ از شاه‌حسین‌گویان تا علم‌بندی

بهورزان را دریابیم - عبدالله رحمانی*

با دانه های سیاهت چه کنم؟

وقتی لباس کهنه مدرسه عزیز می شود

هنر دستمان را چند می خرید؟

نبض بازار لوازم خانگی کند می زند

اینجا گربه‌ها محترم هستند

گراوان

کوچ عشایر از فرهنگ و آیین های کهن

گام‌های تمام‌چرم به‌سوی جهانی‌شدن/ کفش تبریز نیازمند برندسازی است

مهدتمدن: از «بوز شوورن» غافل نشوید

تابستان گرم را با شربت خاکشیر خنک کنید

ترامپ تصویر مضحک تاریخ را تکرار کرد

فالگیر مشهور شهر، چه نسخه‎ای برای مردم می‏پیچد؟

جوانان همچنان دنبال شغل هستند/وجود145هزار بیکار در آذربایجان‌شرقی

خطر اعتیاد به فضای مجازی را جدی بگیریم

امرار معاش با چرخِ سختی/«کاش پای ماشین به بازار باز نشود!»

واریس، شناخت تا درمان

فرصتی مناسب برای ایجاد تحول در فوتبال استان

آتش رو به خاموشی تنور سازی

حمایت از کالای ایرانی

مرد تمام نشدنی سینمای ایران

صدای زنان: روایتی تلخ از زنانی که تسلیم افیون شده اند

طلای سبزی که هرساله خاکستر می شود

پدر شهید مدافع حرم: پیکر فرزندم را خودم به ایران آوردم

صرفه جویی، فرهنگ فراموش شده

زیبایی‌های بناب را بیشتر بشناسیم

ضرورت پیشگیری از «وبا» با رعایت بهداشت میوه و سبزی

پیشکسوت کیست؟

احیای دریاچه ارومیه؛ امیدی که رنگ نباخته

گردش در گنجینه ایران باستان؛ اینجا تاریخ با طبیعت گره‌خورده است

مزایده های مسموم

پنجره‌ای برای امیدآفرینی کارآفرینان

20 هزار شغل امری دست یافتنی

کلزا محصولی استراتژیک برای بهبود الگوی کشت

حیله ور، روستایی که مردمانش زیر خاک زندگی می کردند

کارآفرینی بانوی تبریزی با طعم طبیعت/ پله پله تا ثبت ابتکار گیاهی

دل به دل رزمندگان

«زمستان بیدار»؛ ایده‌ای که می‌تواند اردبیل را به برند گردشگری بین‌المللی تبدیل کند

رییس جمهور روحانی

جشن غرور ملی پس از تساوی ایران مقابل پرتغال

میکروفن ها را زمین بگذارید

سه گنبد ارومیه، نگین برج مقبره های ایران زمین

الگوی مهاجرت مرحله‌ای و خالی شدن روستاها

امام هفته،امام همه/ مروری بر حضور یک‌ساله امام جمعه تبریز

جابجایی در استان و سکوت مخربان

همه چیز از یک لایک شروع شد!

بزرگ‌ترین رویداد تئاتری آذربایجان نیاز به حمایت اساسی دارد

اما و اگرهای واگذاری باشگاه فوتبال تراکتورسازی

سایه بلند فراموشی بر قامت سکونتگاه 9 هزار ساله بشر در سلماس

راه میانبر توسعه کشاورزی با آب های مرزی

شهر یئری؛ قامت خم شده نگاهبانان سنگی سرزمین زرتشت

سفره های آذربایجان غربی با غذاهایی از گیاهان کوهی تزئین شد

سفر یاد ماندنی به شهر آب و آیینه/ارومیه 4هزار ساله را ببینید

آداب و رسوم قدیمی سنتی که رخت بربست/انتخاب چهارشنبه سوری یا سوزی

نوروز فرصتی برای ایجاد تحول در حوزه گردشگری

عاشق وطنم هستم/ از کودکی زیبایی های خلقت را می‌ستودم

منطقه آزاد ارس دریچه ای برای اعتلای تئاتر خیابانی

انتظار برای حضور/ شبی که «خداآباد» آباد شد

تخریب بناهای تاریخی و پاساژسازی شرم‌آور است

بازار عید در قبضه دستفروشان/ وقتی نظارت دچار غفلت می شود

بلیت‌های میلیونی دربازار سیاه/ اعتلای فرهنگ حلقه گم‌شده کنسرت‌ها

برف راه گردشگران تبریز را نمی‌بندد/ گردشگری زمستانی در آذربایجان

همه چیز در مورد «ذرت مکزیکی»

نشریه ساهر: تبریز 2018، طلائی که مس می شود

2 بهمن 57 برگ ‌زرینی در تاریخ حماسه آفرینی های مردم انقلابی ارومیه

« تاریخ تبریز از دوران باستان تا برآمدن مغولان»

درس‌های «سانچی» و رفاقت شکننده چینی؛ محمد عضرت پور

نصر نیوز: موسیقی عاشقی برگرفته از بطن زندگی مردم

ضرورت احیا نقش تربیتی ` آتالار و آنالار` با قصه گویی نوین

700 سال استواری قلعه `سن سارود`

بادهایی که آبادانی‌ را می‌بلعند/ بعد از آب با نابودی خاک چه کنیم

ظرفیت اکوتوریسم بهشت پرندگان؛ قابلیتی که نیازمند شکوفایی است

روزنامه صائب: ورزش فوتبال یا فرصتی برای تحقیر آذربایجانی ها

معلولیت محدودیت نیست، حتی برای عاشق شدن!

«بصیرت مختص یک روز خاص نیست» بلکه جزء ضروریات زیست سیاسی اجتماعی است

آذربایجان غربی روی خط زلزله/ روستاها بیمه می شوند

اهمیت حسن خلق در زندگی

راه اندازی مرکز طراحی و تولید کفش ایرانی قربانی تعلل

نوبت گسل تبریز است/انتظاری تلخ برای کاهش حاشیه‌نشینی به دست زلزله

مصرف روغن ماهی چه فوایدی دارد؟

قدس قلب فلسطین است

کلیبرخبر: سایه شوم کسادی بر بازار کلیبر

جامعه افسرده‌ای داریم که باید به نشاط و شادمانی بها دهیم

نام «دهقان فداکار» در تاریخ ایثار و فداکاری، جاودانه خواهد بود

اعتیاد سبب برادر کشی شد