پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

دریاچه ارومیه 267 کیلومترمربع افزایش سطح دارد

پیام آذری- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: وسعت دریاچه ارومیه در روز جاری /26 آذرماه/ در حالی به 2 هزار و یک کیلومترمربع رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 267 کیلومترمربع افزایش یافته است.

سیب آذربایجان غربی روی دست باغداران ماند/ کاهش شدید صادرات

پیام آذری - ارومیه- کشاورزان آذربایجان غربی با وجود سهم 45درصدی در تولید سیب به دلیل عدم بازاریابی مطلوب داخلی و صادرات نامناسب با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند و محصول روی دستشان می ماند.

درهای قصر اقبال السلطنه ماکویی کی باز می شود؟

پیام آذری- کاخ موزه سردار ماکو در دو کیلومتری جاده ماکو- بازرگان و در روستای "باغچه جوق" قرار دارد. در جوار این روستا بر دامنه کوه مرتفعی در داخل باغ نسبتاً بزرگی، ساختمان مجلل و تاریخی قصر سردار ماکو- از آثار با ارزش و منحصر به فرد شمال غرب کشور- قرار دارد. قصر باغچه جوق ماکو توسط "اقبال السلطنه ماکویی" از حکام مقتدر اواخر دوره قاجاریه و یکی از سرداران مظفرالدین شاه قاجار احداث شد.

ظروف مسی، مس بدن را تامین نمی‌کند

پیام آذری- یک متخصص تغذیه با بیان این‌که استفاده از ظروف مسی برای بدن هیچ گونه فوایدی ندارد، گفت: پخت و پز طولانی مدت در ظروف مسی باعث اختلال و مسمومیت در کبد و سیستم ایمنی بدن می‌شود.

کابوس کثیف زباله‌های بیمارستانی؛ سرنگ‌هایی برای نجات و علیه حیات!

پیام آذری - زباله‌های بیمارستانی همان کابوس کثیفی است که ساکنان شهرهای بزرگ هر شب و هرروز می‌بینند. کابوسی که دیر یا زود ممکن است انسان‌ها و محیط‌زیست را به خواب ابدی فرابخواند.

مهدتمدن: بسیجی بودن به لباس نیست

پیام آذری- روزنامه مهدتمدن در آخرین شماره خود به مناسبت هفته بسیج مصاحبه ای با عنوان «بسیجی بودن به لباس نیست»، با جانشین سابق فرمانده سپاه عاشورا انجام داده است.

تولیدکنندگان شاکی؛ بانک‌ها مدعی

پیام آذری - جلسات کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاران در سالجاری شاخصه‌ای دارد که ذهن هر مخاطب و بیننده را به شاکی بودن تولیدکنندگان از بانک‌ها و در نقطه ...

بیماران دیالیزی از مشکلاتشان می‎گویند

پیام آذری- همزمان با هفته حمایت از بیماران کلیوی، دیالیزی‎ها از مشکلات و چالش‎هایی که با آن مواجه هستند، می‎گویند.

ارمغانی از جنس گرما در خانه های روستایی

پیام آذری - ارومیه- اقدامات عمرانی دولت تدبیر و امید در سال های اخیر زمینه ساز محرومیت زدایی از مناطق مختلف آذربایجان غربی شده که اتصال 200 روستای محروم استان به شبکه گاز با حضور رییس جمهوری از مصادیق آن است و ارمغانی گرانقدر در آستانه زمستان محسوب می شود.

آرامش در بازار تبریز/ حالا نوبت ارزانی است

پیام آذری - تبریز- حالا بعد از فروکش کردن تب احتکار خانگی و کاهش چشمگیر قیمت ارز در تبریز مردم منتظر ارزان شدن انواع کالا و اجناس و مواد غذایی هستند.

یک سالگی صدارت

پیام آذری - نشریه `آینده اردبیل ` در شماره جدید خود مطلبی با عنوان ` یک سالگی صدارت ` درج و در ان به بررسی عملکرد اکبر بهنامجو استاندار اردبیل پرداخته است.

زمین های غرق در غرقابی و آب هایی که هدر می رود

پیام آذری - اردبیل - مسیر کانال کم عرض خاکی را که باز می کند آب به سرعت و سیل وار در زمین جاری می شود، بخش زیادی از خاک با حرکت تند آب شسته شده و به پایین دست روان می شود و لحظه ای بعد تنها ردی از نمناکی خاک در مزرعه خودنمایی می کند.

اردبیل به سمت پیری حرکت می‌کند

پیام آذری - مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل گفت: جمعیت استان اردبیل به سمت پیری حرکت می‌کند که ضرورت دارد راهکارهای اساسی در این زمینه پیش‌بینی شود. به ...

مدرک یا مهارت کدام نیاز است؟

پیام آذری- افزایش روز افزون تعداد دانشگاهها و گرایش به مدرک گرایی فارغ از مهارت آموزی معضلی است که گریبان کشور را گرفته است.

سیب هایی که تاناکورا شدند

پیام آذری - شهرستان سلماس بعنوان یکی از مناطق مهم تولید سیب درختی در سطح استان و کشور مطرح است اما امسال باغداران این شهرستان سیب را بجای جعبه گیری و ...

خروج دارو از مرزهای اردبیل توسط اتباع کشور همسایه

پیام آذری - نشریه `دارالامان ` چاپ اردبیل روز چهراشنبه مطلبی با عنوان ` کمبود اقلام دارویی و خروج چمدانی آن از مرزهای استان اردبیل توسط اتباع کشور همسایه ` در ج کرده است.

سرعین در زمره 14 شهر نمونه گردشگری کشور

پیام آذری- بازرس جامعه هتلداران ایران گفت: شهر سرعین با جاذبه‌های متنوع طبیعی جزو 14 شهر ممتاز گردشگرپذیر کشور است که سالانه بیش از 7 میلیون گردشگر داخلی و خارجی را پذیراست.

تهدید تجاری سازی پیرامونی برای بازار تبریز

پیام آذری- بازار تبریز به عنوان بزرگترین بازار مسقف جهان و اثر ثبت شده در یونسکو همواره مورد سوء استفاده دلالان و سوداگران زمین و مسکن در قالب تجاری سازی مناطق پیرامونی بوده است که مقابله با چنین روندی باید در دستور کار شهرداری و نهادهای مسئول قرار بگیرد.

غم ندیدن و نادیده گرفته‌شدن

پیام آذری - تبریز - نابینایان یک زندگی ساده می‌خواهند، یک زندگی که بتوانند در شهر تردد کنند، تحصیل کنند و شغل داشته باشند اما آن‌ها از مسئولانی سخن می‌گویند که نابینایان را نادیده می‌گیرند.

بازیگر توانا تابع مکان نیست

پیام آذری - تبریز- پایگاه خبری ترجمان صبح با «ژیلا آل رشاد»، بازیگر مشهور تبریزی، گفت و گویی را ترتیب داده و از کارهای آینده وی و مسائل مختلف بازیگری پرسیده است.

ثبات قیمت رهاورد سقوط ارز

پیام آذری - در حالی که مردم در روزهای منتهی به مهرماه با افزایش بی سابقه قیمت‌ها در بازار مواجه بودند اما در روزهای اخیر با کاهش قیمت ارز فضای روانی ...

بی وفایی با یار مهربان

پیام آذری - اردبیل- دیگر کودکان دبستانی نیز شعر معروف `من یار مهربانم` را نه تنها زمزمه نمی کنند بلکه حتی زحمت حفظ آن را به خود نمی دهند، این شعر معروف `عباس یمنی شریف` اکنون به یک نوستالژی و سمفونی ماندگار در اذهان بزرگسالان تبدیل شده است.

همتی برای پیشگیری از بیماری های قلبی

پیام آذری- بیماری های قلبی و عروقی که صدرنشین عوامل مرگ و میر در دنیا به شمار می رود از اهمیت بسیار زیادی در حوزه بهداشت و درمان برخوردار بوده و بر همین اساس یک روز از سال /آخر سپتامبر/ به عنوان روز جهانی قلب نامگذاری شده است تا پیشگیری از بیماری های قلبی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

آب درمانی؛ ظرفیت مغفول گردشگری استان اردبیل

پیام آذری - اردبیل- وجود ده ها چشمه آبگرم معدنی با خاصیت درمانی فرصت بی نظیری برای توسعه صنعت گردشگری در سطح کشور از جمله استان اردبیل ایجاد کرده، اما از این ظرفیت به شکل ابتدایی استفاده می شود و بخش درمانی و پزشکی آن همچنان مغفول مانده است.

امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنیم

پیام آذری- امر به معروف و نهی از منکر که از فروع دین مبین اسلام به شمار می رود، از جمله مهمترین تاکیدات قرآنی و از اهداف اساسی قیام حسینی است؛ فرایضی که عمل به آن قوام جامعه اسلامی را موجب می شود.

سنگینی تمرکزگرایی بر گرده تجارت خارجی

پیام آذری - تبریز - صادرات به عنوان رویکرد اصلی کشور برای برون رفت از اقتصاد تک بعدی، با مشکل تمرکزگرایی در صدور مجوزهای صادراتی و وارداتی در تهران و بروز مشکلات متعدد ناشی از این وضعیت برای فعالان اقتصادی شهرستان ها مواجه است.

محرم در میان اقوام ایرانی/ از شاه‌حسین‌گویان تا علم‌بندی

پیام آذری - روایت محرم و سیاهپوشی ایران حکایت ارادت است، ارادتی از نزدیک‌ترین شهرها به پایتخت تا دورترین آبادی‌ها و روستاها، جایی که آئین‌های عاشورایی فرصتی برای ادای دین و عرض ارادت است.

بهورزان را دریابیم - عبدالله رحمانی*

پیام آذری - مهاباد - بهورزان شاغل در خانه های بهداشت روستایی به عنوان نخستین سربازان خط مقدم خدمات رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مناطق محروم نیازمند توجه بیشتر هستند.

با دانه های سیاهت چه کنم؟

پیام آذری- مدیر جهادکشاورزی سردشت گفت: سردشت قطب تولید انگور سیاه کشور است.

وقتی لباس کهنه مدرسه عزیز می شود

پیام آذری- شهریور که می شود بوی مهر و فصل مدارس به مشام می رسد والدین و دانش آموزان برای آماده شدن سال تحصیلی جدید جنب و جوش دیگری می گیرند و هرخانواده با توجه به توان مالی خود در تدارک خرید وسایل مورد نیاز برای یک سال تحصیلی است.

هنر دستمان را چند می خرید؟

پیام آذری - با ورود به پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ارومیه ،برای لحظه ای محو هنرنمایی هنرمندان می شدی؛ هنرمندانی که هنر های خود را ...

نبض بازار لوازم خانگی کند می زند

پیام آذری - در ماه های اخیر و با حساس شدن شرایط اقتصادی کشور ، قیمت تمامی محصولات دچار نوسان شد و در این میان بازار لوازم خانگی نیز تحت ...

اینجا گربه‌ها محترم هستند

پیام آذری - تبریز-در تبریز حیوانات شهری مثل گربه ها با دیدن انسان‌ها پا به فرار نمی‌گذارند زیرا اغلب مردم به آن‌ها پناه، غذا و آب می‌دهند و این نگاه در تبریزی‌ها یک دوستی تاریخی با طبیعت به شمار می‌آید.

گراوان

پیام آذری - میان جاده ای زیبا که جنگل های بلوط و آبشارهای فصلی آن را در آغوش گرفته اند؛ عبور می کنیم و چشم ها غرق در تماشای تپه ای زیبا و ...

کوچ عشایر از فرهنگ و آیین های کهن

پیام آذری - اردبیل - پیرزن تکیه داده به اسباب اثاثیه بار کامیون سال های کوچ را مرور می کند، خاطره های سردسیر و گرمسیر در ذهنش بازنمایی می شود و او در حسرت روزهایی است که کوچ پر از هیاهو و جنب و جوش بود و چقدر زود با پایان کوچ چراغ زندگی عشایری با همه باورها و ارزش های نابش رو به خاموشی رفت.

گام‌های تمام‌چرم به‌سوی جهانی‌شدن/ کفش تبریز نیازمند برندسازی است

پیام آذری - کفش چرم دست‌دوز تبریز به‌تازگی در فهرست آثار ملی ثبت‌شده است که این مقدمه ثبت جهانی آن به شمار می‌آید و تولیدکنندگان امیدوارند برندسازی کفش تبریز از رکود بازار کفش بکاهد.

مهدتمدن: از «بوز شوورن» غافل نشوید

پیام آذری - تبریز - روزنامه مهد تمدن در آخرین شماره خود گزارشی با عنوان از «بوز شوورن» غافل نشوید، به بساط شربت فروشی های سنتی و مزایای خاکشیر پرداخته است.

تابستان گرم را با شربت خاکشیر خنک کنید

پیام آذری - وسط ظهر داغ تابستانی که خورشید با پنجه‌های طلایی‌اش بی رحمانه روی سر و صورت مردم چنگ می‌اندازد، گرمازدگان به دنبال راهی برای رفع عطش ...

ترامپ تصویر مضحک تاریخ را تکرار کرد

پیام آذری - نشریه تریبون آزاد چاپ اردبیل در شماره سه شنبه خود در مطلبی با عنوان `مذاکره هلسینکی، تصویر کاذب جنگ سرد ؛ ترامپ تصویر مضحک تاریخ را تکرار کرد ` به موضوع دیپلماسی ایران به قلم دکتر عبدالرحمن ولایتی استاد روابط بین الملل پرداخته است.

جوانان همچنان دنبال شغل هستند/وجود145هزار بیکار در آذربایجان‌شرقی

پیام آذری - تبریز- بررسی آمارها نشان می‌دهد که عملکرد دولت در زمینه کاهش نرخ بیکاری در کشور نه‌تنها تأثیرگذار نبوده بلکه نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته و جوانان همچنان دنبال شغل و فرار از بیکاری هستند.

خطر اعتیاد به فضای مجازی را جدی بگیریم

پیام آذری- اعتیاد به فضای مجازی، پدیده خطرناکی که عوارضش نه تنها از اعتیاد به مواد مخدر کم نیست، بلکه محدوده سنی آن نیز اسفناک تر از سایر اعتیادهاست، به طوری که امروزه محدوده مصرف آن به کودکان خردسال نیز می رسد.

امرار معاش با چرخِ سختی/«کاش پای ماشین به بازار باز نشود!»

پیام آذری - باربرها، از اهالی اصلی بازار و خیابان دارایی تبریز هستند که تمام عمرشان در حمل دارایی‌های دیگران می‌گذرد، نان حلال درمی‌آورند و با لبخندی تلخ می‌گویند: کاش پای ماشین به بازار باز نشود!

واریس، شناخت تا درمان

پیام آذری- تقریبا همه ی ما حداقل یک بار هم که شده کلمه‌ی واریس به گوشمان خورده و یا افراد مبتلا به واریس را از نزدیک دیده ایم. ولی ممکن است این سوال در ذهن ایجاد شود که دلیل این بیماری، راه‌های شناخت و درمان آن چه چیزی است؟

فرصتی مناسب برای ایجاد تحول در فوتبال استان

پیام آذری - نشریه اینترنتی `ناظر ورزش اردبیل` روز شنبه مطلبی با عنوان `فرصتی مناسب برای ایجاد تحول در فوتبال استان` درج و درآن به موضوع فوتبال استان پرداخته است.

آتش رو به خاموشی تنور سازی

پیام آذری- اگرچه سنت تنورسازی با گسترش تولید نان های صنعتی در مسیر فراموشی قرار گرفته اما همچنان در گوشه و کنار ایران زمین ، می توان غبار غفلت را از روی تنورهای گلی کنار زد و خرید و فروش آن را به نظاره نشست

حمایت از کالای ایرانی

پیام آذری - نشریه` اردبیل آینده` روز سه شنبه مطلبی با عنوان `حمایت از کالای ایرانی ` به قلم حسن سروری درج کرده و در آن به این موضوع مهم اقتصادی پرداخته است.

مرد تمام نشدنی سینمای ایران

پیام آذری - نشریه اینترنتی `سی روز ` اردبیل روز دوشنبه به بهانه بزرگداشت جمشید هاشم پور در این شهر مطلبی با عنوان ` مرد تمام نشدنی سینمای ایران ` به قلم مهدی جهاندیده درج کرده است.

طلای سبزی که هرساله خاکستر می شود

پیام آذری - در بین پدیده های مخرب منابع طبیعی، آتش‌سوزی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است چرا که به لحاظ سرعت گسترش و میزان خسارت، ...

پدر شهید مدافع حرم: پیکر فرزندم را خودم به ایران آوردم

پیام آذری - تبریز- در یک روز گرم تابستان پای صحبت های جعفر جوانی، پدر شهید مدافع حرم، می نشینم؛ مردی که پاره تنش را فدای اهل بیت پیغمبر و اسلام کرده است؛ در طول مصاحبه بارها بغضم می ترکد، ولی اشک هایم را کنترل می کنم، پدر شهید از فرزندی می گوید که با خودش پیکر مجروح او را به وطن آورده است.

صرفه جویی، فرهنگ فراموش شده

پیام آذری - اردبیل - پیشینیان ما به سخت کوشی، مصرف متعادل و خوداری از هر گونه اسراف شهره بودند و فرهنگ شفاهی،آیین ها و سنت های باقی مانده از گذشته نیز تاکیدی بر این صفت نیکوی ایرانیان می باشد، اما گویی نسل جدید امروز چندان دلبستگی به این فرهنگ ندارد.

زیبایی‌های بناب را بیشتر بشناسیم

پیام آذری - شهرستان بناب در آذربایجان شرقی با آثار تاریخی و فرهنگی مختلف، مناظر طبیعی، غذاهای خاص همچون کباب بناب، مراسم و آیین های بومی، امروزه ...

ضرورت پیشگیری از «وبا» با رعایت بهداشت میوه و سبزی

پیام آذری - ارومیه- بیماری «وبا» از طریق مصرف آب، شیر، سبزی و میوه آلوده و تماس با مواد عفونی شیوع پیدا می کند و پیشگیری از آن به ویژه در فصل گرما با رعایت توصیه های بهداشتی میسر می شود.

پیشکسوت کیست؟

پیام آذری - شریه اینترنتی `ناظر ورزش ` اردبیل روز دوشنبه در مطلبی با عنوان `پیشکسوت ` به موضوع افراد خاک خوره ورزش پرداخته است.

احیای دریاچه ارومیه؛ امیدی که رنگ نباخته

آذری آنلاین - روزگاری نه چندان دور، بالا رفتن آب دریاچه ارومیه و ورود آن به جاده نگرانی مسئولان بود ولی امروز تا چشم کار می‌کند خشکی است. ...

گردش در گنجینه ایران باستان؛ اینجا تاریخ با طبیعت گره‌خورده است

آذری آنلاین - آذربایجان غربی در کنار هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی ملی و جهانی به دلیل وجود آثار بی‌نظیری همچون مساجد تاریخی، کلیساها و آتشکده‌های پررمزوراز گنجینه ایران باستان به شمار می‌رود.

مزایده های مسموم

آذری آنلاین - نشریه `اردبیل آینده` روز چهارشنبه در مطلبی با عنوان `مزایده های مسموم ` به موضوع مزایده ها و مناقصه های سازمان ها به قلم حسن سروری پرداخته است .

پنجره‌ای برای امیدآفرینی کارآفرینان

آذری آنلاین - در هیاهوی مشکلات اقتصادی که راه حل آن تولید و تکیه بر توان کارآفرینان است در استان اردبیل کاری نو رقم خورد تا پنجره‌ای ...

20 هزار شغل امری دست یافتنی

آذری آنلاین - نشریه ` فروغ فردا` چاپ اردبیل روز چهارشنبه در مطلبی با عنوان ` 20 هزار شغل امری دست یافتنی ` نوشته بهنام رزمجو به موضوع سیاست های نماینده دولت در ایجاد اشتغال پایدار در استان پرداخته است.

کلزا محصولی استراتژیک برای بهبود الگوی کشت

آذری آنلاین - ارومیه- کلزا از جمله محصولات مهم روغنی به شمار می رود که در سال های اخیر مورد توجه جدی مسوولان قرار گرفته اما هنوز جایگاه خود را جهت بهبود الگوی کشت در بین کشاورزان پیدا نکرده است؛ محصول استراتژیکی که می تواند در حل مشکلات اقتصاد مادر آذربایجان غربی /کشاورزی/ و کاهش مصرف آب نقش آفرین باشد.

کارآفرینی بانوی تبریزی با طعم طبیعت/ پله پله تا ثبت ابتکار گیاهی

آذری آنلاین - تبریز-بانوی کارآفرین تبریزی باهمت والای خود تلاش دارد تا در سال تولید و حمایت از کالای ایرانی بجز تهیه اسانس گیاهان دارویی صابون گیاهی خود را به ثبت رسانده و به تولید انبوه برساند.

دل به دل رزمندگان

آذری آنلاین - ارومیه- سوار بر ماشین زمان، با کوله ای سرشار از ایمان و قمقمه ای مملو از عشق دل به دل رزمندگان بدهید و در موزه دفاع مقدس آذربایجان غربی جانفشانی های یک استان را سنگر به سنگر در برخورد شجاعانه با حوادث سرنوشت ساز تاریخی به نظاره بنشینید.

رییس جمهور روحانی

آذری آنلاین - نشریه نوای ارس چاپ اردبیل در شماره جدید خود در مطلبی با عنوان `رییس جمهور روحانی` نوشته دکتر حسین بشیری گیوی به موضوع رادیکالیسم سیاسی در کشور پرداخته است.

جشن غرور ملی پس از تساوی ایران مقابل پرتغال

آذری آنلاین - ارومیه- مردم ارومیه و برخی دیگر از شهرهای بزرگ آذربایجان غربی پس از تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل پرتغال به خیابان ها و معابر عمومی آمدند و در حالی که پرچم ایران را در دست دارند، شادمانی خود از بازی غرورانگیز بازیکنان کشورمان را با یکدیگر تقسیم کردند.

میکروفن ها را زمین بگذارید

آذری آنلاین - نشریه `آینده اردبیل `در شماره جدید خود مطلبی با عنوان `میکروفن ها را زمین بگذارید `به قلم حسن سروری درج کرده است.

سه گنبد ارومیه، نگین برج مقبره های ایران زمین

آذری آنلاین - ارومیه- برج سه گنبد در جنوب شرقی شهر ارومیه که در زمره 20 مقبره فاخر ایران زمین قرار دارد، یکی از مشهورترین آثار تاریخی آذربایجان غربی است و همه ساله تعداد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی از آن بازدید می کنند.

الگوی مهاجرت مرحله‌ای و خالی شدن روستاها

آذری آنلاین - معضل مهاجرت در سال‌های اخیر به گونه‌ای تشدید شده است که در استان اردبیل به عینه الگوی مهاجرت مرحله‌ای را با پیامد خالی شدن ...

امام هفته،امام همه/ مروری بر حضور یک‌ساله امام جمعه تبریز

آذری آنلاین - تبریز - به مناسبت یک‌ساله شدن حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در تبریز به عنوان نماینده ولی فقیه، مروری بر عملکردهای او داشتیم؛ از حضور در استادیوم تا متروسواری و خرید مایحتاج عمومی خودش.

جابجایی در استان و سکوت مخربان

آذری آنلاین - نشریه اینترنتی `شمالغرب ` منتشره در اردبیل مطلبی با عنوان `جابجایی در استان و سکوت مخربان` درج کرده است.

همه چیز از یک لایک شروع شد!

آذری آنلاین - حتما بارها برای شما هم پیش آمده است که دایرکت اینستاگرامتان از قربان صدقه‎هایی در وصف یک موجود فرازمینی پر شده باشد، اینجا فضای مجازی است، ...

بزرگ‌ترین رویداد تئاتری آذربایجان نیاز به حمایت اساسی دارد

آذری آنلاین - تبریز- جشنواره تئاتر اهر با مشکلات و مصائب متعدد تاکنون دوام یافته و برگزار شده و اکنون به عنوان بزرگ‌ترین رویداد تئاتری آذربایجان، نیاز به حمایت اساسی دارد.

اما و اگرهای واگذاری باشگاه فوتبال تراکتورسازی

آذری آنلاین - تبریز - انتشار خبر واگذاری باشگاه فرهنگی-ورزشی تراکتورسازی و تیم ریشه دار آن در هفته های اخیر، موجی از واکنش های متفاوت مانند اصرار بر تداوم این روند تا ادعاهای شفق، مدیرعامل اسبق باشگاه، را به دنبال داشته است.

راه میانبر توسعه کشاورزی با آب های مرزی

آذری آنلاین - تبریز- طرح های مربوط به آب های مرزی آذربایجان شرقی در بخش شمالغربی کشور با رویکرد بهره برداری از آب رودخانه ارس، راهی میانبر برای اشتغالزایی و افزایش چشم گیر تولیدات کشاورزی است که با جدیت از سو دولت در دست پیگیری است.

شهر یئری؛ قامت خم شده نگاهبانان سنگی سرزمین زرتشت

آذری آنلاین - اردبیل - قامت پیکره های سنگی منطقه باستانی شهر یئری در پیرازمیان مشگین شهر این روزها خمیده تر شده و اگر چاره ای اندیشیده نشود آرام آرام نفس های نگهبانان خاموش سرزمین زرتشت به شماره می افتد.

سفره های آذربایجان غربی با غذاهایی از گیاهان کوهی تزئین شد

آذری آنلاین - ارومیه- گیاهان کوهی که در بهار طبیعت به صورت خودرو در مناطق بکر و کوهستانی آذربایجان غربی می روید بار دیگر به بازارچه های سنتی منطقه رونق بخشید و عطر و طعم غذاهای محلی را به سفره های مردم این استان هدیه کرد.

سفر یاد ماندنی به شهر آب و آیینه/ارومیه 4هزار ساله را ببینید

آذری آنلاین - ارومیه - قدمت ارومیه که این روزها حال و هوای بهاری به خود گرفته و چشم انتظار گردشگران است به چهارهزار سال می رسد، شهری که از آن به عنوان شهر «آب و آیینه» یاد می شود.

آداب و رسوم قدیمی سنتی که رخت بربست/انتخاب چهارشنبه سوری یا سوزی

آذری آنلاین - هر سال که می گذرد آداب و رسوم و سنت های زیبای مان رنگ می بازد ، داشته های خود را به ارزانی از دست می دهیم و چهارشنبه آخر سال که می تواند به شبی خاطره انگیز مبدل شود به خاکستر تبدیل می کنیم.

نوروز فرصتی برای ایجاد تحول در حوزه گردشگری

آذری آنلاین - تبریز - فرا رسیدن نوروز فرصتی مغتنم و مناسب برای ایجاد تغییر و تحولات اساسی در حوزه گردشگری آذربایحان شرقی در راستای برنامه های رویداد تبریز 2018 است که تهیه و توزیع بسته های راهنما و معرفی این استان یکی از نیازهای اصلی به شمار می رود.

عاشق وطنم هستم/ از کودکی زیبایی های خلقت را می‌ستودم

آذری آنلاین - تبریز - سوسن نواده رضی، هنرمند و نویسنده بانوی خودساخته تبریزی است که بزرگ ترین افتخارش، عشق به وطن، ایمان به صداقت و مهربانی ‌است که از باورهای عمیق خداپرستانه وانسان دوستانه‌ او نشات می‌گیرد.

منطقه آزاد ارس دریچه ای برای اعتلای تئاتر خیابانی

آذری آنلاین - جلفا-منطقه آزاد ارس با برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی در چند سال اخیر توانسته دریچه خوبی برای اعتلای این گونه از هنرهای نمایشی در شمالغرب کشور باشد.

انتظار برای حضور/ شبی که «خداآباد» آباد شد

آذری آنلاین - تبریز- امام جمعه تبریز در ادامه حرکت‌های مردمی‌اش، در مسجد یکی از محله‌های محروم تبریز به نام «خداآباد» حضور یافت. این حضور شور و شعف خاصی به محله و اهالی بخشیده بود.

بلیت‌های میلیونی دربازار سیاه/ اعتلای فرهنگ حلقه گم‌شده کنسرت‌ها

آذری آنلاین - تبریز - اخیرا مطالبی درباره فروش بلیت برخی کنسرت‌ها به قیمت‌های میلیونی به گوش می‌رسید که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایجاد بازار سیاه را به خود متولیان برگزاری کنسرت‌ها نسبت می‌دهد.

برف راه گردشگران تبریز را نمی‌بندد/ گردشگری زمستانی در آذربایجان

آذری آنلاین - تبریز - آذربایجان شرقی و در راس آن تبریز، دارای ظرفیت‌های بسیاری برای میزبانی از گردشگران زمستانی است اما مسئولان برای کتاب «تبریز2018» فصل زمستان را نادیده گرفته‌اند.

همه چیز در مورد «ذرت مکزیکی»

آذری آنلاین - ذرت مکزیکی یکی از پرطرفدارترین تنقلاتی است که بازار داغ آن در فصل زمستان، لزوم رعایت برخی نکات تغذیه‌ای را بیش از پیش می‌کند. ...

نشریه ساهر: تبریز 2018، طلائی که مس می شود

آذری آنلاین - تبریز - نشریه ساهر چاپ تبریز در شماره 5 خود طی سرمقاله ای با عنوان تبریز 2018 ، طلائی که به مس تبدیل می شود، به نقاط ضعف انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی پرداخته است.

2 بهمن 57 برگ ‌زرینی در تاریخ حماسه آفرینی های مردم انقلابی ارومیه

آذری آنلاین - ارومیه- 2 بهمن 1357 سرآغاز جنگ مسلحانه مردم ارومیه به فرماندهی مجاهد نستوه، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی با رژیم طاغوتی و برگ زرینی در تاریخ حماسه آفرینی های مردم انقلابی این سرزمین است.

« تاریخ تبریز از دوران باستان تا برآمدن مغولان»

آذری آنلاین - تبریز – کتاب «تاریخ تبریز از دوران باستان تا برآمدن مغولان» کتابی تحقیقی و علمی درباره برهه حساسی از تاریخ تبریز است که مجید رضازاد آن را نگاشته و منتشر کرده است.

درس‌های «سانچی» و رفاقت شکننده چینی؛ محمد عضرت پور

آذری آنلاین - سابقه تاریک چینی‌ها در مسئله هسته‌ای و خالی کردن پشت ملت ایران در نبردی که آمریکا علیه کشورمان به راه انداخت هیچ وقت از اذهان زدوده نخواهد شد و بار دیگر برای ما این نکته گوشزد می‌شود که باید از تاریخ عبرت گرفت و برای آینده‌ای بدون رفاقت‌های شکننده چینی برنامه‌ریزی کرد.

نصر نیوز: موسیقی عاشقی برگرفته از بطن زندگی مردم

آذری آنلاین - پایگاه خبری نصرنیوز با انتشار خبر مربوط به نشست خبری کنسرت ائل باغچاسی به نقل از سرپرست این گروه نوشته است: موسیقی عاشقی برگرفته از بطن زندگی مردم.

ضرورت احیا نقش تربیتی ` آتالار و آنالار` با قصه گویی نوین

آذری آنلاین - ارومیه- قصه‌گویی به بیان فرهنگ اصیل و غنی ایرانی ـ اسلامی می‌پردازد و راه صحیح زندگی و بهره‌گیری از عواطف را با روایت های تاریخ مکتوب و شفاهی به کودکان می آموزد؛ همان نقشی که آتالار(پدربزرگ ها) و آنالار(مادربزرگ ها) از گذشته های دور بر عهده داشتند و امروزه با شیوه های نوین نیازمند شکوفایی است.

ساير مطالب

700 سال استواری قلعه `سن سارود`

بادهایی که آبادانی‌ را می‌بلعند/ بعد از آب با نابودی خاک چه کنیم

ظرفیت اکوتوریسم بهشت پرندگان؛ قابلیتی که نیازمند شکوفایی است

روزنامه صائب: ورزش فوتبال یا فرصتی برای تحقیر آذربایجانی ها

معلولیت محدودیت نیست، حتی برای عاشق شدن!

«بصیرت مختص یک روز خاص نیست» بلکه جزء ضروریات زیست سیاسی اجتماعی است

آذربایجان غربی روی خط زلزله/ روستاها بیمه می شوند

اهمیت حسن خلق در زندگی

راه اندازی مرکز طراحی و تولید کفش ایرانی قربانی تعلل

نوبت گسل تبریز است/انتظاری تلخ برای کاهش حاشیه‌نشینی به دست زلزله

مصرف روغن ماهی چه فوایدی دارد؟

قدس قلب فلسطین است

کلیبرخبر: سایه شوم کسادی بر بازار کلیبر

جامعه افسرده‌ای داریم که باید به نشاط و شادمانی بها دهیم

نام «دهقان فداکار» در تاریخ ایثار و فداکاری، جاودانه خواهد بود

اعتیاد سبب برادر کشی شد

قطار عمر دهقان فداکار به ایستگاه آخر رسید

گدایان وارداتی در زیرپوست «شهر بدون‌ گدا»

خبری که گوشی‌هایمان را لرزاند/ زلزله اینجا، آنجا، همه‌جا

از جهل و ساده‌‎لوحی تا حیله‌‎گری برای ترویج تشیع لندنی

رنگ از رخ قطب سیب ایران پرید/ تبدیل امید کشاورزان به آه و حسرت

هر آنچه که باید در خصوص «روغن کنجد» بدانید

«ایلی‌سو» سدی بر گلوی ایران/ فاجعه‌ای زیست محیطی در راه است

«زولپیدم»را به دهه شصتی‌ها تقدیم می‌کنیم/نسلی که عشق را نیاموختند

رساله فروشی در کشور فاجعه آمیز است

شاید دیگر قوم تپه‌ای نباشد!

روزنامه مهدآزادی: معماری ترمینال تبریز در دنیا کم‌ نظیر است

گرگ صفتی و جنایتکاری آمریکا برای تمام دنیا آشکار شده است

نشریه آذرشرق: نجات دریاچه ارومیه شوخی بردار نیست

لطفا مرا ببینید

آذربایجان غربی در هفته ای که گذشت

سرماخوردگی پاییزه و راه‎‎های پیشگیری از آن

چرا باید غذای بخارپز بخوریم؟

امضای صورتجلسه‌ انتخاب شهردار تبریز توسط لیست امید

عصرآزادی: شخصیت فراجناحی شهردار منتخب تبریز را ارج می نهیم

نشريه مهديار: دولت دوازدهم ، وظايف و انتظارات

رضايت به مرگ تدريجي خانه تاريخي «کلکته‌چي»/ مرمت در اولويت نيست

جهيزيه سنگيني که عروس را بر تخت و والدين را بر فرش مي‌نشاند

مدرسه، سقفي سبز در گستره دل‌هاي آبي/ تخته سياهم خانه مي‌خواهد

چرخش به سوي رشد غيرنفتي

توريسم در خدمت اقتصاد؛ گردشگران چقدر شغل با چمدان خود مي‌آورند؟

توريسم در خدمت اقتصاد؛ گردشگران چقدر شغل با چمدان خود مي‌آورند؟

fiogf49gjkf0d
زنان محروم اما با اراده اي با عنوان سرپرست خانوار

ميدان کبوتران تبريز، تکه‌اي از پازل بهشت روي زمين

نشريه صبح سهند: مساجد مراغه؛ روزگار `زري`

محروميت شديد درمانگاه تأمين اجتماعي اهر/ تبعيض در امکانات درماني

fiogf49gjkf0d
سايه شوم ضعف شخصيت بر سر فرزندان طلاق

چرا رستوران‌هاي تبريز از قطار گردشگري غذايي جهان جا مانده‌اند؟

حکايت زني که در مبارزه با ام اس، پيروز ميدان شد

چراغ کوچکترين کليساي کشور در اروميه روشن است

گرد فراموشي بر سنت هاي غذايي/ جولان فست فودها در سفره ايراني

fiogf49gjkf0d
شور زمستاني تبريزيان در جشنواره آدم برفي

واجبي که در دانشگاه هم فراموش شد...

استفاده از ظرفيت‌هاي مرزي آذربايجان، ترکيه و عراق حداقلي است

بررسي سانحه برخورد دو قطار ادامه دارد/فهرستي جديد از متهمان اصلي حادثه

ساعت‌شماري براي توسعه ميدان ساعت/ تبريز فضاي گردهمايي مي‌خواهد

حقوق‌هاي نجومي و نظام حقوقي اسلامي

گردشگري زمستاني، يک روياي سفيد

انسان هاي موفق همه‌ کارها را به تنهايي انجام نمي دهند

ضرورت همزيستي مسالمت آميز ميان پيروان اديان و مذاهب

مهاجرت 176گونه پرنده جهت زمستان گذراني به تالاب‌هاي آذربايجان غربي

مرگ تدريجي باغات سيب و انگور در کنار درياچه پريشانِ اروميه

آموزش هاي سالمندي در ورطه بي رغبتي مخاطبان

همه مانند پيامبر امتحان پس مي‌دهيم

چرتکه فروشگاهي در بجنورد معادلات رياضي را براساس جيب مشتري تغيير مي دهد

هفته‌ي دفاع مقدس، گرامي‌داشت دفاع بيدارانه‌ي مردم ايران است

راه زيادي تا احياي درياچه اروميه وجود دارد/ ضرورت مشارکت جدي مردم

تبريز و اصفهان گنجينه ارزشمند فرهنگ و تمدن کشور محسوب مي شوند

40 پيشنهاد براي تبريز 2018

جمعيت پير استان، زنگ خطري جدي براي مسئولان است

هيچ شخصي، مافوق قانون نيست/لزوم استانداردسازي سرعت گيرهاي محورهاي مواصلاتي استان

انجام 40 درصدي برداشت‌­هاي ژئوفيزيک هوايي آذربايجان‌­شرقي

fiogf49gjkf0d
واکاوي ابعاد اختصاص يک عنوان ملي؛آيا تبريز همچنان شهر بدون گداست؟

خيز آذربايجان شرقي براي رونق گردشگري با ساخت مراکز اقامتي

بازگشت عشاير جنوب سهند به قشلاق هاي آذربايجان

طرح شبدري ائل‌گلي با اعتباري بالغ بر 220 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد

سوم شهريور؛ نماد رشادت سه مرزبان ايراني در جلفا

fiogf49gjkf0d
کمبود مخاطب،عارضه فرهنگي هنر هفتم

fiogf49gjkf0d
معماي سکه هاي طلاي بيزانس در قلعه بختک

fiogf49gjkf0d
چهارشنبه‌اي متفاوت‌تر از همه سال

fiogf49gjkf0d
بزرگترين کارخانه واکسن سازي خاورميانه از رويا تا واقعيت

fiogf49gjkf0d
احقاق حقوق قربانيان سلاح هاي شيميايي کشورمان را پيگيري خواهيم کرد

fiogf49gjkf0d
زخم بمباران شيميايي سردشت همچنان بر تن رنجور قربانيان خودنمايي مي کند

fiogf49gjkf0d
مرغ سبز از تغيير در ذائقه مردم تا حمايت مسوولان

fiogf49gjkf0d
از شهر الهه انگور چه مي‌دانيد؟

fiogf49gjkf0d
کليساي «سنت استپانوس» مقصد بيشترين مسافران نوروزي

fiogf49gjkf0d
تبريز در تب و تاب نوروز

fiogf49gjkf0d
اينجا درياچه اروميه؛ نترسيد ساحل همان درياچه است

fiogf49gjkf0d
از ميدان‌داري پهلوانان عمل در شهر تا مدعيان ماراتن حرف زدن

fiogf49gjkf0d
بقعه ايوب انصاري، مقبره اي متروک بر فراز کوه

fiogf49gjkf0d
پذيرش مقاله عضو هيئت علمي دانشگاه آزادد ملكان در كنفرانس بين المللي كشاورزي كرواسي

fiogf49gjkf0d
چرا معاويه قتل امام حسن(ع) را پيگيري کرد؟

fiogf49gjkf0d
بدهي 100 ميليوني مالک اتومبيل 500 ميليون توماني

fiogf49gjkf0d
داخلي يا خارجي؛ کدام سفر به صرفه‌ است!

fiogf49gjkf0d
گيجي درياچه اروميه از آمارهاي متناقض افزايش سطح آب

fiogf49gjkf0d
شهيد قاضي، سد مستحكمي در مقابل خطوط انحرافي

fiogf49gjkf0d
از بيماري مزمن گردشگري سلامت آذربايجان‌شرقي‌ تا کوچ و دلالي

fiogf49gjkf0d
کليد دولت تدبيرهم به قفل بحران درياچه اروميه نمي خورد

fiogf49gjkf0d
«عشاير» و «روزه‌داري» در دامان بکر طبيعت

fiogf49gjkf0d
سالروز انتخاب «تبريز عالم‌خيز» به عنوان نخستين «پايتخت جهان تشيع»

fiogf49gjkf0d
ترازوهاي ناميزان نقد ادبي در موطن شهريارها

fiogf49gjkf0d
«آتا» رکوردار تاخير پرواز در تبريز

fiogf49gjkf0d
جوانه خوار بلاي جديد جنگلهاي بلوط آذربايجان غربي

fiogf49gjkf0d
نجوايي با شهدا ...

fiogf49gjkf0d
ارسباران منطقه اي بکر براي سرمايه گذاري

fiogf49gjkf0d
تولد کوير در طوفان نمک

fiogf49gjkf0d
مطبوعات محلي، در تب و تاب جذب مخاطب

fiogf49gjkf0d
باغ شهر ايران زير تيغ

fiogf49gjkf0d
باغ شهري به نام تبريز !!!

fiogf49gjkf0d
استعدادهاي ناشکفته اي که در کنج خانه ها پرپر مي شود

fiogf49gjkf0d
ميش‌مرغ بزرگ‌ترين پرنده تالاب‌هاي جهان در تالاب قره‌قشلاق

fiogf49gjkf0d
ارسباران نگين طبيعت آذربايجان

fiogf49gjkf0d
طبيعت دست نخورده روستاهاي آذرشهر

fiogf49gjkf0d
بناب؛ پايتخت کباب اصيل ايراني

fiogf49gjkf0d
تورق تاريخ همراه با مورخين بر روي پل ضياء الملک

fiogf49gjkf0d
آذربايجان مهد دژهاي استوار تاريخي

fiogf49gjkf0d
اختر چرخ ادب در غربت غريبانه شهر

fiogf49gjkf0d
11 سال گذشت، اما تخت سليمان جايگاه جهاني نيافت/ نبود حداقل زيرساختهاي گردشگري

fiogf49gjkf0d
با بيماري پسوريازيس آشنا شويم

fiogf49gjkf0d
آرامگاه شمس تبريزي ميعادگاه دوستداران عرفان

fiogf49gjkf0d
دود دست دوم و يک عمر زندگي خاکستري

fiogf49gjkf0d
«طرح‌ترافيک» ناني بيات در سفره تبريزي‌ها/ اجرا با کدام پشتوانه و توجيه

fiogf49gjkf0d
وقتي بيمه ديگر آسودگي خاطر به همراه ندارد

fiogf49gjkf0d
ريزش صخره خزه دار آبشار آسياب خرابه در جلفا

fiogf49gjkf0d
هفته خوش ورزش تبريز کامل شد

fiogf49gjkf0d
پيوند حوزه، مسجد و بازار در بزرگترين بازار سرپوشيده جهان

fiogf49gjkf0d
سومين همايش درياچه اروميه در دانشگاه اروميه برگزار مي‌شود

fiogf49gjkf0d
خطر در انتظار کبريت بي‌خطر

fiogf49gjkf0d
شدم من گر به خون غلطان مخور غم مادر نالان

fiogf49gjkf0d
چشم و هم چشمي‌ خوشبختي نمي‌آورد / آغاز کورکورانه زندگي با پشتوانه مهريه بالا

fiogf49gjkf0d
اميدي که در تاريکي ذهن ديگران پرپر مي شود/ نابينايان نياز به توجه دارند نه ترحم

fiogf49gjkf0d
امنيت غذايي درانتظار برگزاري کارگروه/ مشکل کشتارگاه‌هاي سنتي همچنان پابرجاست

fiogf49gjkf0d
شبي که ابوتراب هم آغوش خاک شد...

fiogf49gjkf0d
استفاده از هدفون به صورت مداوم، باعث اختلالات عصبي مي‌شود

fiogf49gjkf0d
استفاده زياد از اينترنت منجر به خيال‌بافي مي‌شود

fiogf49gjkf0d
لزوم استفاده به ميزان مجاز از مواد شيميايي در کشاورزي

fiogf49gjkf0d
رشد شش درصدي طرح پيشگيري از معلوليت‌هاي ناشي از انفجار مين در آذربايجان‌غربي

fiogf49gjkf0d
آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

fiogf49gjkf0d
آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

fiogf49gjkf0d
بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

fiogf49gjkf0d
عوامل خلق حماسه سياسي

fiogf49gjkf0d
انتخاب اصلح در کلام مولا علي (ع)

fiogf49gjkf0d
آرايش انتخاباتي رسانه ملي

fiogf49gjkf0d
پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامي به 10 سوال درباره مذاکره با آمريکا