پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

ضرورت توجه مسئولین به اصول پرورشی به نسبت آموزشی در مدارس

پیام آذری- مدرسه بعد از خانواده جزء مهم ترین نهادهای اجتماعی محسوب می شود که در روند اجتماعی شدن هر فرد نقش بسزایی دارد به گونه ای که نحوه تربیت و پرورش در آن از مهمترین عوامل رشد اجتماعی و روانی هر فرد به حساب می آید.

رونق تولید گره‌گشای موانع اقتصادی/بسیج عمومی لازمه عبور ازتنگناها

پیام آذری- با وجود قرارگیری در تنگناهای اقتصادی و تحریم‌های سخت و ظالمانه دشمنان نامگذاری سال جدید با عنوان «رونق تولید» بیانگر ضرورت توجه به توان داخلی و بسیج عمومی برای عبور از مشکلات است.

زمستان در بهار آذربایجان شرقی

پیام آذری- مناطق مختلف آذربایجان شرقی از اواخر هفته گذشته تا امروز شاهد بارش برف بوده است، به گونه ای که مردم می گویند زمستان در بهار به این استان بازگشته است

فضیلت و اعمال شب «نیمه شعبان»

پیام آذری- شب نیمه شعبان فضایل بسیاری داشته و از امام صادق(ع) روایت شده که امام باقر(ع) در مورد فضیلت شب نیمه شعبان، فرموده‌اند: «این شب پس از شب قدر برترین شب هاست».

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

پیام آذری- بارش های شدید و قابل توجه فروردین ماه امسال هر چند موجب سیل در بسیاری از استان ها شد و در آذربایجان شرقی هم خساراتی به بخش کشاورزی وارد کرد، اما تاثیر آن را در تغذیه سدها و سفره های زیر زمینی و تقویت سطح پوشش گیاهی مراتع نمی توان نادیده گرفت.

غذای مهابادی ها بهاری شد

پیام آذری- هر ساله با فرا رسیدن فصل بهار و ورود انواع گیاهان کوهی و خوراکی مناطق کوهستانی به بازار، سبد غذایی مردم مهاباد نیز رنگ و بوی بهاری می گیرد.

دریاچه ارومیه از کما خارج شد

پیام آذری- دریاچه ارومیه که تا همین چند سال قبل با بحران خشکی دست و پنجه نرم می کرد و در سایه اقدامات ستاد احیا از این خطر تا حدودی نجات یافته، این روزها سرحال و از کما خارج شده است.

عطش مصرف گرایی و زندگی لاکچری

پیام آذری- پایگاه خبری تحلیلی نای قلم در جدیدترین مقاله خود به عطش مصرف گرایی و زندگی لاکچری پرداخته است.

احرار: علاقه به کار سبب می شود گذر زمان را حس نکنم

پیام آذری- پایگاه خبری احرار به گفت و گو با هنرمند خوش ذوق میناکار تبریزی پرداخته است که از علاقه اش به کار هنری و نیز اشتغالزایی از این کار سخن گفته است.

«میرگاسه» فردوس چشمه سارهای کوهستان

پیام آذری- روستای «میرگاسه» در بخش مرکزی سردشت به علت موقعیت جغرافیایی خاص دارای چشمه سارهای متعدد و فضایی دلپذیر است و گردشگران طبیعت را به خود فرار می خواند؛ روستایی که ظرفیت گردشگری آن تحت تاثیر نبود راه دسترسی مناسب مغفول مانده است

حداقل یک بار در عمرتان این روستا را ببینید

پیام آذری- روستای کندوان یکی از روستاهای آذربایجان شرقی بوده که در 62 کیلومتری تبریز واقع شده است. پس از عبور از شهر اسکو می‌توان خانه‌های کندویی شکل و باستانی این روستا را مشاهده کرد.

از بی کرانه های صخره ای کندوان تا کرانه های داکوتا و کاپادوک

پیام آذری- روستای شگفت انگیز صخره ای کندوان که قدمت هفت هزار ساله دارد به علت مزیت های گردشگری، طبیعی خاص و تاریخی در نوع خود بی همتاست و تنها 2 نمونه شبیه به این روستای زیبا در داکوتای آمریکا و کاپادوکیای ترکیه قرار دارد.

چشمه ای که آبش ترش است!

پیام آذری- چشمه آبگرم معدنی شوط از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی این شهر محسوب می‌شود.

خوب و بدهای آذربایجان شرقی در سال 97

پیام آذری- آخرین شماره روزنامه سرخاب در سال 1397 به معرفی نتایج نظرسنجی برترین رویدادهای آذربایجان شرقی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ورزشی پرداخته است.

جاذبه‌های اردبیل در یک نگاه

پیام آذری- سفر یکی از لذت‌هایی است که همواره با شور و هیجان همراه بوده و موجب شور و نشاط در زندگی می شود تصمیم به سفر و آشنایی با مکانها و مردم فرهنگ‌ها و آداب و رسوم هر منطقه می تواند جانی دوباره به ما بخشد

یادی از شهدای 27 دی‌ماه دانشگاه تبریز

پیام آذری- دانشجویان و اساتید دانشگاه تبریز به ویژه دانشجویان دانشکده فنی در دوران هشت سال دفاع مقدس در پشتیبانی از جنگ، بسیج شده بودند و تعدادی از دانشجویان در کارگاه دانشکده فنی این دانشگاه که تحت مدیریت جهاددانشگاهی اداره می‌شد

علائم مسمومیت الکلی چیست؟

پیام آذری - مسمومیت های الکلی اخیر و متاسفانه فوت تعدادی از مسمومین ، اهمیت آشنایی عموم مردم با اصول تشخیص و درمان مسمومیت با الکل را مضاعف می کند . ...

نفس های تنگ طبیعت

پیام آذری- طبیعت دیگر دلنشین نیست، پوشش گیاهی، سبزینگی، جنگل، مرتع و رودخانه ها بر اثر آز و طمع سیری ناپذیر سودجویان و نیز بی توجهی عامه مردم در حال نابودی بوده و نفس های زمین در حال تنگ شدن است.

بایسته های «خانه تکانی» برای گذر به سال نو

پیام آذری- «خانه ‌تکانی» از آیین‌های نوروزی است که همه ساله اسفند ماه در نقاط مختلف ایران برگزار می شود؛ اما این آئین سنتی و میراثی نیازمند سازگاری با تحولات زندگی ماشینی و مدرن برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی در زندگی فردی و اجتماعی شهروندان است.

داغ گرانی بر آجیل تبریز

پیام آذری- آجیل تبریز از دیرباز شهره عام و خاص و بازار آن همواره در آستانه سال نو داغ بوده است، اما گرانی بیش از اندازه، نوستالژی آجیل را برای خانواده ها، امسال در محاق برده است.

107هزار بال پرنده سرشماری شد/ آذربایجان غربی بهشت پرندگان ایران

پیام آذری- آذربایجان غربی در هشتمین کریدور بین‌المللی مهاجرت پرندگان قرار دارد، وجود 70 تالاب فصلی و دائمی و حضور 300 گونه پرنده استان را به بهشت پرندگان کشور تبدیل کرده است.

جای خالی مادر

پیام آذری- هر کجای زندگیت را بنگری، تصویری از فداکاری ها و از جان گذشتگی های مادر را می بینی؛ بوی پیراهنش همواره آرام بخش دل ها و سر گذاشتن بر بالینش، اطمینان بخش قلب ها است، اما کسانی از این نعمت بی بهره اند و جای خالی مادر، داغی بر دلشان است.

رویایی به رنگ سبز درمتن حاشیه شهر/فقر حاشیه شهر تبریز از فضای سبز

پیام آذری - تبریز- زمان زیادی نمی گذرد از روزهایی که تبریز لقب «تنها باغ شهر ایران» را به خود اختصاص داده بود، در حالی که امروز حال فضای سبز در اکثر نقاط شهر و به ویژه متن دردمند حاشیه خوب نیست.

سرطان در کمین اردبیلی ها

پیام آذری - اردبیل - زن دستمال خیس را بر پیشانی شوهرش می گذارد، تب تمام وجودش را داغ کرده، بدنش حسابی نحیف شده و استخوان هایش از فرط لاغری نزدیک است که از پوست تیره اش بیرون بزند، سرطان آخرین حملات را متوجه او کرده و سلول های مهاجم حتی قطره های آب را نیز از معده اش پس می زنند.

قطعه سازان زیر چرخ خودروسازان

پیام آذری - تبریز- صنعت قطعه سازی در آذربایجان شرقی به عنوان یکی از صنایع پایین دستی خودروسازی، تحت تاثیر وضعیت خاص و پیچیده بازار خودروی کشور و نیز تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا علیه کشورمان حال و روز خوشی ندارد.

مهدتمدن:خداوند تنها نقاش قهار دنیاست

پیام آذری- روزنامه مهدتمدن گفت و گویی با مریم فتح الله زاده، هنرمند جوان تبریزی به بهانه برپایی نمایشگاه آثارش انجام داده است.

حال ما خوب است، اما تو باور نکن

پیام آذری- دنیا برای برخی‌ها هر روز رنگ دیگری به خود می‌گیرد، زلزله که می‌شود یکی از آن‌ها زمین را از ویرانی نجات می‌دهد، به گونه‌ای که ما متوجه نمی‌شویم، برای یکی هر روز عید است و دیگری ماه‌ها در سوگ به سر می‌برد، کسی از دنیای بیگانه‌ی آنها خبر ندارد،

آب بهترین نوشیدنی صبحگاهی است

پیام آذری- کارشناس ارشد تغذیه و بیوشیمی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بهترین نوشیدنی بعد از بیدار شدن از خواب، آب است زیرا موجب تحرک بیشتر دستگاه گوارش می شود.

نوستالوژی 75 سال گردش چرخ های دوچرخه در میاندوآب

پیام آذری- دوارن کودکی بسیاری از ما با تفریح و سرگرمی های شاد دوچرخه سواری همراه بوده است و هنوز می توان هیاهو و جیغ و دادهای کودکانه و نوستالوژی آن روزها را در ذهن ها تداعی کرد.

روزی که تبریز غرق در خون بود/ 29بهمن آغازی بر فرجام رژیم ستمشاهی

پیام آذری - تبریز - تاریخ آذربایجان سراسر سلحشوری است، تاریخی که با تأمل در لحظه به لحظه آن، متوجه حضور مردمانی می شویم که تن به ذلت نداده و برای رهایی از چنگ خفت، بی باکانه دل به دریای نبرد زده اند.

درمان تنبلی و علل آن

پیام آذری- دوهفته نامه اجتماعی و فرهنگی آوای آزاد در جدیدترین شماره خود مطلبی درباره تنبلی، علل و راهکارهای مقابله با آن منتشر کرد.

پروژه 30روزه، 30ساله شد!

پیام آذری- روزنامه مهدتمدن در شماره جدید خود در گزارشی با عنوان «پروژه 30روزه، 30ساله شد!» به قلم حامد عاطفی فر، به روند طولانی بهسازی راه مواصلاتی « باغ معروف» تبریز پرداخته است.

آذرتیتر: چهل بهمن و شکوه پابرجا

پیام آذری- پایگاه خبری آذرتیتر در مطلبی با عنوان «چهل بهمن و شکوه پابرجا» به قلم عارف گوزلی به تداوم و استواری چهل سالگی انقلاب اسلامی پرداخته است.

شکوه پایان 35 سال چشم انتظاری

پیام آذری- 35 سال در مقابل دیدگان همگان اشک نریخت تا به وصیت فرزندانش عمل کند؛ مبادا دل دشمن از دیدن اشک مادر شهید خشنود شود، ولی او 35 سال چشم انتظار نشانی از فرزندش ماند.؛

بیشترین سدهای ساخته شده کشور در آذربایجان شرقی

پیام آذری- در سالهای نه چندان دور آذربایجان شرقی تنها یک سد بنام ارس داشت ولی الان به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بیشترین سد کشور یعنی 146 سد در این استان کوهستانی قرار دارد.

روزنامه صائب تبریز:صادرات مواد غذایی و مقوله حفظ امنیت غذایی

پیام آذری - تبریز - روزنامه صائب تبریز در شماره جدید خود طی گزارشی با عنوان «صادرات مواد غذایی و مقوله حفظ امنیت غذایی» به اهمیت حفاظت از ذخایر غذایی کشور در کنار توجه به صادرات پرداخته است.

توسعه مویرگی شریان برق تا روستاهای دورافتاده

پیام آذری- ملت ایران در حالی چهل سالگی انقلاب را جشن می گیرند که به برکت این نظام مقدس، روشنایی یکی پس از دیگری به سراغ آبادی های کوچک و بزرگ این سرزمین رسیده و تحولی عظیم در توسعه شبکه برق رسانی اتفاق افتاده است

بهار در زمستان تبریز/ نوستالژی دیوارهای برفی وسط کوچه ها

پیام آذری- آسمان کلان شهر تبریز که در 6 روز گذشته آلوده و برای گروه های حساس ناسالم بود، از دیشب بهاری است و باران چهره آن را شستشو می دهد؛ بارانی که نوستالژی زمستان های برف گیر قدیم را تداعی می کند.

حماسه 2 بهمن ارومیه؛ مسجدی که به توپ بسته شد

پیام آذری - 2 بهمن 57، آغاز قیام مسلحانه علیه رژیم طاغوت بود ، در چنین روزی بود که مسجد اعظم ارومیه بدنبال اعتراضات مردمی علیه سلطنت به توپ بسته شد. به ...

قلم های بیدار

پیام آذری - اردبیل - نشریه اینترنتی `ورزش اردبیل` روز یکشنبه مطلبی با عنوان `قلم های بیدار` به قلم نادر پرستار درج و در آن به کارکرد و نقش مطبوعات محلی پرداخته است.

پول می‌گیرم فاتحه می‌خوانم

پیام آذری- با افزایش مشکلات اقتصادی شغل‌های غیررسمی و شناخته‌نشده روزبه‌روز بیش‌تر می‌شوند که فاتحه‌خوانی در گورستان‌ها نیز یکی از همان شغل‌هاست.

کودک ‌همسری، نمود تاخر فرهنگی

پیام آذری- نشریه `زمان اردبیل` در مطلبی با عنوان `کودک همسری؛ نمود تاخر فرهنگی` به موضوع ازدواج زود هنگام دختران به قلم سید مصطفی جمشیدی پرداخته است.

جامعه تلگرامی، جوانان و افکار عمومی

پیام آذری- هفته نامه خط مردم در جدیدترین شماره خود مقاله ای درباره ` جامعه تلگرامی، جوانان و افکار عمومی` به قلم سعید فرجی منتشر کرده است.

توانمندی های “به درد نخور” در سازمان رسانه ای

پیام آذری - شریه اینترنتی ` ورزش اردبیل ` روز دوشنبه مطلبی با عنوان `توانمندی های “به درد نخور” در سازمان رسانه ای` به قلم افشین امیدی ، پژوهشگر دکتری مدیریت رسانه دانشگاه تهران` درج کرده است.

نقدی بر ادبیات نمایندگان مردم در شورای شهر تبریز/ از شما بعید است

پیام آذری- اینکه یک عضو شورای شهر در صحن علنی با قاطعیت پای عقیده‌اش می‌ایستد، جای افتخار دارد، اما اینکه با چه لحنی و با چه ادبیاتی سعی می‌کند حرف خود را به کرسی بنشاند، غصه‌دار است.

اولین قدم برای جذب توریسم ورزشی

پیام آذری - اردبیل - نشریه اینترنتی `ناظر ورزش` اردبیل چهارشنبه مطلبی با عنوان `اولین قدم برای جذب توریسم ورزشی تشکیل کمیسیونی به نام توریسم ورزش در استان` به موضوع گردشگری در اردبیل پرداخته است.

جنب و جوش کم رمق «جولایی»

پیام آذری - ارومیه - نساجی سنتی آذربایجان غربی یا «جولایی» که لغت آن در زبان کردی به جنب و جوش معنی می شود، در آستانه انقراض قرار دارد؛ صنعتی که نامش را از تحرک فراوان در هنگام بافتن وسایل مختلفی چون سجاده، پشه بند، لباس مردانه کردی و غیره گرفته است.

پایتخت فرش دستباف در کما/مشکلاتی که به زندگی قالیبافان گره خورد

پیام آذری - مسئولان، دستگاه‌های مرتبط و فعالان صنعت فرش، در پایتخت فرش دستباف ایران باید دست‌به‌دست هم دهند تا قالیبافان بتوانند گلیم زندگی‌شان را از آب بیرون بکشند اما همچنان اوضاع بر وفق مراد نیست.

فرانس پرس: احیای دریاچه ارومیه آغاز شده است

پیام آذری- خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه در گزارشی با عنوان احیای دریاچه، نوشت: به نظر می رسد با توقف نهایی روند کاهش مساحت این دریاچه بزرگ ایران، احیای آن آغاز شده است.

بازی مخابرات با روان مشترکین

پیام آذری - در روزهای اخیر و در یک اقدام نسنجیده شرکت مخابرات استان اردبیل بدون اطلاع مشترکین اقدام به تغییر شماره‌های تلفن ثابت همشهریانی کرده که این ...

حلقه مفقوده‌ای که در خاطرات مردم یافت می‌شود

پیام آذری - اگر از مردم بپرسید که شادی چیست و به چه معنی هست، احتمالاً پاسخ‌های متعددی برای آن دارند. برخی شادی را ثروتمند بودن برخی سالم بودن و برخی ...

هم نوا: عروسک‌هایی که «جان مریم»اند

پیام آذری - تبریز - پایگاه خبری هم نوا گفت وگویی را با مریم علوی خالق عروسک های «جان مریم» به بهانه برگزاری نمایشگاه عروسک انجام داده است.

دریاچه ارومیه 267 کیلومترمربع افزایش سطح دارد

پیام آذری- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: وسعت دریاچه ارومیه در روز جاری /26 آذرماه/ در حالی به 2 هزار و یک کیلومترمربع رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 267 کیلومترمربع افزایش یافته است.

سیب آذربایجان غربی روی دست باغداران ماند/ کاهش شدید صادرات

پیام آذری - ارومیه- کشاورزان آذربایجان غربی با وجود سهم 45درصدی در تولید سیب به دلیل عدم بازاریابی مطلوب داخلی و صادرات نامناسب با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند و محصول روی دستشان می ماند.

درهای قصر اقبال السلطنه ماکویی کی باز می شود؟

پیام آذری- کاخ موزه سردار ماکو در دو کیلومتری جاده ماکو- بازرگان و در روستای "باغچه جوق" قرار دارد. در جوار این روستا بر دامنه کوه مرتفعی در داخل باغ نسبتاً بزرگی، ساختمان مجلل و تاریخی قصر سردار ماکو- از آثار با ارزش و منحصر به فرد شمال غرب کشور- قرار دارد. قصر باغچه جوق ماکو توسط "اقبال السلطنه ماکویی" از حکام مقتدر اواخر دوره قاجاریه و یکی از سرداران مظفرالدین شاه قاجار احداث شد.

ظروف مسی، مس بدن را تامین نمی‌کند

پیام آذری- یک متخصص تغذیه با بیان این‌که استفاده از ظروف مسی برای بدن هیچ گونه فوایدی ندارد، گفت: پخت و پز طولانی مدت در ظروف مسی باعث اختلال و مسمومیت در کبد و سیستم ایمنی بدن می‌شود.

کابوس کثیف زباله‌های بیمارستانی؛ سرنگ‌هایی برای نجات و علیه حیات!

پیام آذری - زباله‌های بیمارستانی همان کابوس کثیفی است که ساکنان شهرهای بزرگ هر شب و هرروز می‌بینند. کابوسی که دیر یا زود ممکن است انسان‌ها و محیط‌زیست را به خواب ابدی فرابخواند.

مهدتمدن: بسیجی بودن به لباس نیست

پیام آذری- روزنامه مهدتمدن در آخرین شماره خود به مناسبت هفته بسیج مصاحبه ای با عنوان «بسیجی بودن به لباس نیست»، با جانشین سابق فرمانده سپاه عاشورا انجام داده است.

تولیدکنندگان شاکی؛ بانک‌ها مدعی

پیام آذری - جلسات کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاران در سالجاری شاخصه‌ای دارد که ذهن هر مخاطب و بیننده را به شاکی بودن تولیدکنندگان از بانک‌ها و در نقطه ...

بیماران دیالیزی از مشکلاتشان می‎گویند

پیام آذری- همزمان با هفته حمایت از بیماران کلیوی، دیالیزی‎ها از مشکلات و چالش‎هایی که با آن مواجه هستند، می‎گویند.

ارمغانی از جنس گرما در خانه های روستایی

پیام آذری - ارومیه- اقدامات عمرانی دولت تدبیر و امید در سال های اخیر زمینه ساز محرومیت زدایی از مناطق مختلف آذربایجان غربی شده که اتصال 200 روستای محروم استان به شبکه گاز با حضور رییس جمهوری از مصادیق آن است و ارمغانی گرانقدر در آستانه زمستان محسوب می شود.

آرامش در بازار تبریز/ حالا نوبت ارزانی است

پیام آذری - تبریز- حالا بعد از فروکش کردن تب احتکار خانگی و کاهش چشمگیر قیمت ارز در تبریز مردم منتظر ارزان شدن انواع کالا و اجناس و مواد غذایی هستند.

یک سالگی صدارت

پیام آذری - نشریه `آینده اردبیل ` در شماره جدید خود مطلبی با عنوان ` یک سالگی صدارت ` درج و در ان به بررسی عملکرد اکبر بهنامجو استاندار اردبیل پرداخته است.

زمین های غرق در غرقابی و آب هایی که هدر می رود

پیام آذری - اردبیل - مسیر کانال کم عرض خاکی را که باز می کند آب به سرعت و سیل وار در زمین جاری می شود، بخش زیادی از خاک با حرکت تند آب شسته شده و به پایین دست روان می شود و لحظه ای بعد تنها ردی از نمناکی خاک در مزرعه خودنمایی می کند.

اردبیل به سمت پیری حرکت می‌کند

پیام آذری - مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل گفت: جمعیت استان اردبیل به سمت پیری حرکت می‌کند که ضرورت دارد راهکارهای اساسی در این زمینه پیش‌بینی شود. به ...

مدرک یا مهارت کدام نیاز است؟

پیام آذری- افزایش روز افزون تعداد دانشگاهها و گرایش به مدرک گرایی فارغ از مهارت آموزی معضلی است که گریبان کشور را گرفته است.

سیب هایی که تاناکورا شدند

پیام آذری - شهرستان سلماس بعنوان یکی از مناطق مهم تولید سیب درختی در سطح استان و کشور مطرح است اما امسال باغداران این شهرستان سیب را بجای جعبه گیری و ...

خروج دارو از مرزهای اردبیل توسط اتباع کشور همسایه

پیام آذری - نشریه `دارالامان ` چاپ اردبیل روز چهراشنبه مطلبی با عنوان ` کمبود اقلام دارویی و خروج چمدانی آن از مرزهای استان اردبیل توسط اتباع کشور همسایه ` در ج کرده است.

سرعین در زمره 14 شهر نمونه گردشگری کشور

پیام آذری- بازرس جامعه هتلداران ایران گفت: شهر سرعین با جاذبه‌های متنوع طبیعی جزو 14 شهر ممتاز گردشگرپذیر کشور است که سالانه بیش از 7 میلیون گردشگر داخلی و خارجی را پذیراست.

تهدید تجاری سازی پیرامونی برای بازار تبریز

پیام آذری- بازار تبریز به عنوان بزرگترین بازار مسقف جهان و اثر ثبت شده در یونسکو همواره مورد سوء استفاده دلالان و سوداگران زمین و مسکن در قالب تجاری سازی مناطق پیرامونی بوده است که مقابله با چنین روندی باید در دستور کار شهرداری و نهادهای مسئول قرار بگیرد.

غم ندیدن و نادیده گرفته‌شدن

پیام آذری - تبریز - نابینایان یک زندگی ساده می‌خواهند، یک زندگی که بتوانند در شهر تردد کنند، تحصیل کنند و شغل داشته باشند اما آن‌ها از مسئولانی سخن می‌گویند که نابینایان را نادیده می‌گیرند.

بازیگر توانا تابع مکان نیست

پیام آذری - تبریز- پایگاه خبری ترجمان صبح با «ژیلا آل رشاد»، بازیگر مشهور تبریزی، گفت و گویی را ترتیب داده و از کارهای آینده وی و مسائل مختلف بازیگری پرسیده است.

ثبات قیمت رهاورد سقوط ارز

پیام آذری - در حالی که مردم در روزهای منتهی به مهرماه با افزایش بی سابقه قیمت‌ها در بازار مواجه بودند اما در روزهای اخیر با کاهش قیمت ارز فضای روانی ...

بی وفایی با یار مهربان

پیام آذری - اردبیل- دیگر کودکان دبستانی نیز شعر معروف `من یار مهربانم` را نه تنها زمزمه نمی کنند بلکه حتی زحمت حفظ آن را به خود نمی دهند، این شعر معروف `عباس یمنی شریف` اکنون به یک نوستالژی و سمفونی ماندگار در اذهان بزرگسالان تبدیل شده است.

همتی برای پیشگیری از بیماری های قلبی

پیام آذری- بیماری های قلبی و عروقی که صدرنشین عوامل مرگ و میر در دنیا به شمار می رود از اهمیت بسیار زیادی در حوزه بهداشت و درمان برخوردار بوده و بر همین اساس یک روز از سال /آخر سپتامبر/ به عنوان روز جهانی قلب نامگذاری شده است تا پیشگیری از بیماری های قلبی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

آب درمانی؛ ظرفیت مغفول گردشگری استان اردبیل

پیام آذری - اردبیل- وجود ده ها چشمه آبگرم معدنی با خاصیت درمانی فرصت بی نظیری برای توسعه صنعت گردشگری در سطح کشور از جمله استان اردبیل ایجاد کرده، اما از این ظرفیت به شکل ابتدایی استفاده می شود و بخش درمانی و پزشکی آن همچنان مغفول مانده است.

امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنیم

پیام آذری- امر به معروف و نهی از منکر که از فروع دین مبین اسلام به شمار می رود، از جمله مهمترین تاکیدات قرآنی و از اهداف اساسی قیام حسینی است؛ فرایضی که عمل به آن قوام جامعه اسلامی را موجب می شود.

سنگینی تمرکزگرایی بر گرده تجارت خارجی

پیام آذری - تبریز - صادرات به عنوان رویکرد اصلی کشور برای برون رفت از اقتصاد تک بعدی، با مشکل تمرکزگرایی در صدور مجوزهای صادراتی و وارداتی در تهران و بروز مشکلات متعدد ناشی از این وضعیت برای فعالان اقتصادی شهرستان ها مواجه است.

محرم در میان اقوام ایرانی/ از شاه‌حسین‌گویان تا علم‌بندی

پیام آذری - روایت محرم و سیاهپوشی ایران حکایت ارادت است، ارادتی از نزدیک‌ترین شهرها به پایتخت تا دورترین آبادی‌ها و روستاها، جایی که آئین‌های عاشورایی فرصتی برای ادای دین و عرض ارادت است.

بهورزان را دریابیم - عبدالله رحمانی*

پیام آذری - مهاباد - بهورزان شاغل در خانه های بهداشت روستایی به عنوان نخستین سربازان خط مقدم خدمات رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مناطق محروم نیازمند توجه بیشتر هستند.

با دانه های سیاهت چه کنم؟

پیام آذری- مدیر جهادکشاورزی سردشت گفت: سردشت قطب تولید انگور سیاه کشور است.

وقتی لباس کهنه مدرسه عزیز می شود

پیام آذری- شهریور که می شود بوی مهر و فصل مدارس به مشام می رسد والدین و دانش آموزان برای آماده شدن سال تحصیلی جدید جنب و جوش دیگری می گیرند و هرخانواده با توجه به توان مالی خود در تدارک خرید وسایل مورد نیاز برای یک سال تحصیلی است.

هنر دستمان را چند می خرید؟

پیام آذری - با ورود به پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ارومیه ،برای لحظه ای محو هنرنمایی هنرمندان می شدی؛ هنرمندانی که هنر های خود را ...

نبض بازار لوازم خانگی کند می زند

پیام آذری - در ماه های اخیر و با حساس شدن شرایط اقتصادی کشور ، قیمت تمامی محصولات دچار نوسان شد و در این میان بازار لوازم خانگی نیز تحت ...

اینجا گربه‌ها محترم هستند

پیام آذری - تبریز-در تبریز حیوانات شهری مثل گربه ها با دیدن انسان‌ها پا به فرار نمی‌گذارند زیرا اغلب مردم به آن‌ها پناه، غذا و آب می‌دهند و این نگاه در تبریزی‌ها یک دوستی تاریخی با طبیعت به شمار می‌آید.

گراوان

پیام آذری - میان جاده ای زیبا که جنگل های بلوط و آبشارهای فصلی آن را در آغوش گرفته اند؛ عبور می کنیم و چشم ها غرق در تماشای تپه ای زیبا و ...

کوچ عشایر از فرهنگ و آیین های کهن

پیام آذری - اردبیل - پیرزن تکیه داده به اسباب اثاثیه بار کامیون سال های کوچ را مرور می کند، خاطره های سردسیر و گرمسیر در ذهنش بازنمایی می شود و او در حسرت روزهایی است که کوچ پر از هیاهو و جنب و جوش بود و چقدر زود با پایان کوچ چراغ زندگی عشایری با همه باورها و ارزش های نابش رو به خاموشی رفت.

گام‌های تمام‌چرم به‌سوی جهانی‌شدن/ کفش تبریز نیازمند برندسازی است

پیام آذری - کفش چرم دست‌دوز تبریز به‌تازگی در فهرست آثار ملی ثبت‌شده است که این مقدمه ثبت جهانی آن به شمار می‌آید و تولیدکنندگان امیدوارند برندسازی کفش تبریز از رکود بازار کفش بکاهد.

ساير مطالب

مهدتمدن: از «بوز شوورن» غافل نشوید

تابستان گرم را با شربت خاکشیر خنک کنید

ترامپ تصویر مضحک تاریخ را تکرار کرد

فالگیر مشهور شهر، چه نسخه‎ای برای مردم می‏پیچد؟

جوانان همچنان دنبال شغل هستند/وجود145هزار بیکار در آذربایجان‌شرقی

خطر اعتیاد به فضای مجازی را جدی بگیریم

امرار معاش با چرخِ سختی/«کاش پای ماشین به بازار باز نشود!»

واریس، شناخت تا درمان

فرصتی مناسب برای ایجاد تحول در فوتبال استان

آتش رو به خاموشی تنور سازی

حمایت از کالای ایرانی

مرد تمام نشدنی سینمای ایران

صدای زنان: روایتی تلخ از زنانی که تسلیم افیون شده اند

طلای سبزی که هرساله خاکستر می شود

پدر شهید مدافع حرم: پیکر فرزندم را خودم به ایران آوردم

صرفه جویی، فرهنگ فراموش شده

زیبایی‌های بناب را بیشتر بشناسیم

ضرورت پیشگیری از «وبا» با رعایت بهداشت میوه و سبزی

پیشکسوت کیست؟

احیای دریاچه ارومیه؛ امیدی که رنگ نباخته

گردش در گنجینه ایران باستان؛ اینجا تاریخ با طبیعت گره‌خورده است

مزایده های مسموم

پنجره‌ای برای امیدآفرینی کارآفرینان

20 هزار شغل امری دست یافتنی

کلزا محصولی استراتژیک برای بهبود الگوی کشت

حیله ور، روستایی که مردمانش زیر خاک زندگی می کردند

کارآفرینی بانوی تبریزی با طعم طبیعت/ پله پله تا ثبت ابتکار گیاهی

دل به دل رزمندگان

«زمستان بیدار»؛ ایده‌ای که می‌تواند اردبیل را به برند گردشگری بین‌المللی تبدیل کند

رییس جمهور روحانی

جشن غرور ملی پس از تساوی ایران مقابل پرتغال

میکروفن ها را زمین بگذارید

سه گنبد ارومیه، نگین برج مقبره های ایران زمین

الگوی مهاجرت مرحله‌ای و خالی شدن روستاها

امام هفته،امام همه/ مروری بر حضور یک‌ساله امام جمعه تبریز

جابجایی در استان و سکوت مخربان

همه چیز از یک لایک شروع شد!

بزرگ‌ترین رویداد تئاتری آذربایجان نیاز به حمایت اساسی دارد

اما و اگرهای واگذاری باشگاه فوتبال تراکتورسازی

سایه بلند فراموشی بر قامت سکونتگاه 9 هزار ساله بشر در سلماس

راه میانبر توسعه کشاورزی با آب های مرزی

شهر یئری؛ قامت خم شده نگاهبانان سنگی سرزمین زرتشت

سفره های آذربایجان غربی با غذاهایی از گیاهان کوهی تزئین شد

سفر یاد ماندنی به شهر آب و آیینه/ارومیه 4هزار ساله را ببینید

آداب و رسوم قدیمی سنتی که رخت بربست/انتخاب چهارشنبه سوری یا سوزی

نوروز فرصتی برای ایجاد تحول در حوزه گردشگری

عاشق وطنم هستم/ از کودکی زیبایی های خلقت را می‌ستودم

منطقه آزاد ارس دریچه ای برای اعتلای تئاتر خیابانی

انتظار برای حضور/ شبی که «خداآباد» آباد شد

تخریب بناهای تاریخی و پاساژسازی شرم‌آور است

بازار عید در قبضه دستفروشان/ وقتی نظارت دچار غفلت می شود

بلیت‌های میلیونی دربازار سیاه/ اعتلای فرهنگ حلقه گم‌شده کنسرت‌ها

برف راه گردشگران تبریز را نمی‌بندد/ گردشگری زمستانی در آذربایجان

همه چیز در مورد «ذرت مکزیکی»

نشریه ساهر: تبریز 2018، طلائی که مس می شود

2 بهمن 57 برگ ‌زرینی در تاریخ حماسه آفرینی های مردم انقلابی ارومیه

« تاریخ تبریز از دوران باستان تا برآمدن مغولان»

درس‌های «سانچی» و رفاقت شکننده چینی؛ محمد عضرت پور

نصر نیوز: موسیقی عاشقی برگرفته از بطن زندگی مردم

ضرورت احیا نقش تربیتی ` آتالار و آنالار` با قصه گویی نوین

700 سال استواری قلعه `سن سارود`

بادهایی که آبادانی‌ را می‌بلعند/ بعد از آب با نابودی خاک چه کنیم

ظرفیت اکوتوریسم بهشت پرندگان؛ قابلیتی که نیازمند شکوفایی است

روزنامه صائب: ورزش فوتبال یا فرصتی برای تحقیر آذربایجانی ها

معلولیت محدودیت نیست، حتی برای عاشق شدن!

«بصیرت مختص یک روز خاص نیست» بلکه جزء ضروریات زیست سیاسی اجتماعی است

آذربایجان غربی روی خط زلزله/ روستاها بیمه می شوند

اهمیت حسن خلق در زندگی

راه اندازی مرکز طراحی و تولید کفش ایرانی قربانی تعلل

نوبت گسل تبریز است/انتظاری تلخ برای کاهش حاشیه‌نشینی به دست زلزله

مصرف روغن ماهی چه فوایدی دارد؟

قدس قلب فلسطین است

کلیبرخبر: سایه شوم کسادی بر بازار کلیبر

جامعه افسرده‌ای داریم که باید به نشاط و شادمانی بها دهیم

نام «دهقان فداکار» در تاریخ ایثار و فداکاری، جاودانه خواهد بود

اعتیاد سبب برادر کشی شد

قطار عمر دهقان فداکار به ایستگاه آخر رسید

گدایان وارداتی در زیرپوست «شهر بدون‌ گدا»

خبری که گوشی‌هایمان را لرزاند/ زلزله اینجا، آنجا، همه‌جا

از جهل و ساده‌‎لوحی تا حیله‌‎گری برای ترویج تشیع لندنی

رنگ از رخ قطب سیب ایران پرید/ تبدیل امید کشاورزان به آه و حسرت

هر آنچه که باید در خصوص «روغن کنجد» بدانید

«ایلی‌سو» سدی بر گلوی ایران/ فاجعه‌ای زیست محیطی در راه است

«زولپیدم»را به دهه شصتی‌ها تقدیم می‌کنیم/نسلی که عشق را نیاموختند

رساله فروشی در کشور فاجعه آمیز است

شاید دیگر قوم تپه‌ای نباشد!

روزنامه مهدآزادی: معماری ترمینال تبریز در دنیا کم‌ نظیر است

گرگ صفتی و جنایتکاری آمریکا برای تمام دنیا آشکار شده است

نشریه آذرشرق: نجات دریاچه ارومیه شوخی بردار نیست

لطفا مرا ببینید

آذربایجان غربی در هفته ای که گذشت

سرماخوردگی پاییزه و راه‎‎های پیشگیری از آن

چرا باید غذای بخارپز بخوریم؟

امضای صورتجلسه‌ انتخاب شهردار تبریز توسط لیست امید

عصرآزادی: شخصیت فراجناحی شهردار منتخب تبریز را ارج می نهیم

نشريه مهديار: دولت دوازدهم ، وظايف و انتظارات

رضايت به مرگ تدريجي خانه تاريخي «کلکته‌چي»/ مرمت در اولويت نيست

جهيزيه سنگيني که عروس را بر تخت و والدين را بر فرش مي‌نشاند

مدرسه، سقفي سبز در گستره دل‌هاي آبي/ تخته سياهم خانه مي‌خواهد

چرخش به سوي رشد غيرنفتي

توريسم در خدمت اقتصاد؛ گردشگران چقدر شغل با چمدان خود مي‌آورند؟

توريسم در خدمت اقتصاد؛ گردشگران چقدر شغل با چمدان خود مي‌آورند؟

fiogf49gjkf0d
زنان محروم اما با اراده اي با عنوان سرپرست خانوار

ميدان کبوتران تبريز، تکه‌اي از پازل بهشت روي زمين

نشريه صبح سهند: مساجد مراغه؛ روزگار `زري`

محروميت شديد درمانگاه تأمين اجتماعي اهر/ تبعيض در امکانات درماني

fiogf49gjkf0d
سايه شوم ضعف شخصيت بر سر فرزندان طلاق

چرا رستوران‌هاي تبريز از قطار گردشگري غذايي جهان جا مانده‌اند؟

حکايت زني که در مبارزه با ام اس، پيروز ميدان شد

چراغ کوچکترين کليساي کشور در اروميه روشن است

گرد فراموشي بر سنت هاي غذايي/ جولان فست فودها در سفره ايراني

fiogf49gjkf0d
شور زمستاني تبريزيان در جشنواره آدم برفي

واجبي که در دانشگاه هم فراموش شد...

استفاده از ظرفيت‌هاي مرزي آذربايجان، ترکيه و عراق حداقلي است

بررسي سانحه برخورد دو قطار ادامه دارد/فهرستي جديد از متهمان اصلي حادثه

ساعت‌شماري براي توسعه ميدان ساعت/ تبريز فضاي گردهمايي مي‌خواهد

حقوق‌هاي نجومي و نظام حقوقي اسلامي

گردشگري زمستاني، يک روياي سفيد

انسان هاي موفق همه‌ کارها را به تنهايي انجام نمي دهند

ضرورت همزيستي مسالمت آميز ميان پيروان اديان و مذاهب

مهاجرت 176گونه پرنده جهت زمستان گذراني به تالاب‌هاي آذربايجان غربي

مرگ تدريجي باغات سيب و انگور در کنار درياچه پريشانِ اروميه

آموزش هاي سالمندي در ورطه بي رغبتي مخاطبان

همه مانند پيامبر امتحان پس مي‌دهيم

چرتکه فروشگاهي در بجنورد معادلات رياضي را براساس جيب مشتري تغيير مي دهد

هفته‌ي دفاع مقدس، گرامي‌داشت دفاع بيدارانه‌ي مردم ايران است

راه زيادي تا احياي درياچه اروميه وجود دارد/ ضرورت مشارکت جدي مردم

تبريز و اصفهان گنجينه ارزشمند فرهنگ و تمدن کشور محسوب مي شوند

40 پيشنهاد براي تبريز 2018

جمعيت پير استان، زنگ خطري جدي براي مسئولان است

هيچ شخصي، مافوق قانون نيست/لزوم استانداردسازي سرعت گيرهاي محورهاي مواصلاتي استان

انجام 40 درصدي برداشت‌­هاي ژئوفيزيک هوايي آذربايجان‌­شرقي

fiogf49gjkf0d
واکاوي ابعاد اختصاص يک عنوان ملي؛آيا تبريز همچنان شهر بدون گداست؟

خيز آذربايجان شرقي براي رونق گردشگري با ساخت مراکز اقامتي

بازگشت عشاير جنوب سهند به قشلاق هاي آذربايجان

طرح شبدري ائل‌گلي با اعتباري بالغ بر 220 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد

سوم شهريور؛ نماد رشادت سه مرزبان ايراني در جلفا

fiogf49gjkf0d
کمبود مخاطب،عارضه فرهنگي هنر هفتم

fiogf49gjkf0d
معماي سکه هاي طلاي بيزانس در قلعه بختک

fiogf49gjkf0d
چهارشنبه‌اي متفاوت‌تر از همه سال

fiogf49gjkf0d
بزرگترين کارخانه واکسن سازي خاورميانه از رويا تا واقعيت

fiogf49gjkf0d
احقاق حقوق قربانيان سلاح هاي شيميايي کشورمان را پيگيري خواهيم کرد

fiogf49gjkf0d
زخم بمباران شيميايي سردشت همچنان بر تن رنجور قربانيان خودنمايي مي کند

fiogf49gjkf0d
مرغ سبز از تغيير در ذائقه مردم تا حمايت مسوولان

fiogf49gjkf0d
از شهر الهه انگور چه مي‌دانيد؟

fiogf49gjkf0d
کليساي «سنت استپانوس» مقصد بيشترين مسافران نوروزي

fiogf49gjkf0d
تبريز در تب و تاب نوروز

fiogf49gjkf0d
اينجا درياچه اروميه؛ نترسيد ساحل همان درياچه است

fiogf49gjkf0d
از ميدان‌داري پهلوانان عمل در شهر تا مدعيان ماراتن حرف زدن

fiogf49gjkf0d
بقعه ايوب انصاري، مقبره اي متروک بر فراز کوه