پیام آذری

آخرين مطالب

تجاری سازی ایده های فناورانه در نمایشگاه «رینوتکس» تبریز علمي

تجاری سازی ایده های فناورانه در نمایشگاه «رینوتکس» تبریز

  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- ششمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، موسوم به «رینوتکس 2018»، فرصتی برای تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و کسب و کار و افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان است.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز نخستین بار 15 سال قبل برگزار شد و در دولت های نهم و دهم به فراموشی سپرده شد.
این نمایشگاه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، از سال 1393 جانی دوباره گرفت تا زمینه ساز ورود ایده ها و فناوری های نو در سایه شرکت هیات های خارجی و تعامل آنان با مبدعان و فناوران ایران زمین باشد.
نمایشگاه «رینوتکس» تبریز در سال های گذشته، محل عرضه و تقاضای فناوری های روز و کارآمد بوده و همچنین فرصت داد و ستد، خرید و فروش، تبادل اطلاعات و یافته های علمی اساتید و محققان و پژوهشگران کل کشور و منطقه را فراهم کرده است.
*** برگزاری نمایشگاه رینوتکس در راستای اقتصاد مقاومتی است
استاندار آذربایجان شرقی می گوید: برگزاری نمایشگاه تخصصی فناوری و نوآوری ربع رشیدی در سال 2018 کاری ارزشمند و زیربنایی در راستای اقتصاد مقاومتی است.
مجید خدابخش اضافه می کند: استفاده از توانمندی های داخلی یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که در بحث اقتصاد مقاومتی دنبال می شود و نمایشگاه «رینوتکس 2018» می تواند ما را در رسیدن به این هدف کمک کند.
وی یادآوری می کند: معرفی الگوهای موفق طرح های تجاری سازی شده در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در طول پنج نمایشگاه گذشته از جمله دستاوردهای برگزاری این رویداد مهم حوزه فناوری کشور است.
خدابخش با بیان اینکه با اصلاح ذهنیت و نگرش‌ها می‌توان از ظرفیت این نمایشگاه‌ها استفاده کرد، ادامه می دهد: همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه دانشگاه‌ها می‌توانند در تغییر نگرش و اصلاح ذهنیت نسبت به این موضوع، نقش مهمی را ایفا کنند و به توسعه تجاری‌سازی و فروش محصولات شتاب بیشتری بخشند.
وی با بیان این که از همه دستگاه‌ها انتظار داریم تا به تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه کمک کنند، ادامه داد: وزارت دفاع مشتری خوبی برای این محصولات شده است، اما از سایر دستگاه‌ها نیز انتظار داریم تا از این محصولات استفاده کنند.
*** محقق کردن اقتصاد دانش بنیان هدف اصلی نمایشگاه رینوتکس تبریز است
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی نیز معتقد است که محقق کردن اقتصاد دانش بنیان از اهداف برگزاری مستمر نمایشگاه «رینوتکس 2018» در تبریز است.
علی جهانگیری می گوید: این نمایشگاه فرصتی برای تعامل فناوران و سرمایه گذاران و هدف اصلی آن نگاه اقتصادی به عرصه فناوری و تجاری سازی است.
وی با بیان اینکه از نظر کیفی هم هر سال نمایشگاه تخصصی تر و مشتری مدار تر می شود، تشریح می کند: سال گذشته از مجموع یک هزار و 732 طرح دریافتی در نمایشگاه رینوتکس، 354 طرح خارج از استان و 20 طرح خارجی در این نمایشگاه شرکت داشتند و 32 تفاهم نامه به امضا رسید.
جهانگیری یادآوری می کند: تا به امروز 285 ایده فناورانه، 334 طرح در حوزه توسعه و تجاری سازی و 44 محصول دانش بنیان در بخش فروش ششمین دوره نمایشگاه رینوتکس ثبت نام کرده اند.
وی اضافه می کند: از مجموع 667 طرح ثبت نام شده در ششمین دوره نمایشگاه رینوتکس 2018 تبریز 531 طرح از استان آذربایجان شرقی و 136 طرح از سایر استان هاست.
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی می گوید: تاکنون هفت شرکت از کشور چین و 60 نفر بازدیدکننده از کشور ترکیه برای حضور در ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی اعلام آمادگی کرده اند.
** ثبت نام 667 طرح در بخش های تخصصی رینوتکس 2018
عزیز جوانپور، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های ارتباطات، الکترونیک و میکروالکترونیک «رینوتکس 2018: می گوید: از مجموع 102 طرح ثبت نامی 22 ایده، 74 طرح توسعه و تجاری سازی و 6 محصول دانش بینان برای فروش می باشند.
محمد حسین صومی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی نیز تاکید می کند که تاکنون 51 طرح در این بخش ثبت نام کرده اند که از این تعداد 3 محصول فناورانه برای فروش و 29 طرح در بخش توسعه و تجاری سازی است.
رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های مهندسی پزشکی، علوم شناختی و همگرا نیز نیز می گوید: تا به امروز 43 طرح برای شرکت در این بخش از نمایشگاه ثبت نام شده که از این مجموع 6 محصول دانش بنیان برای فروش به نمایش گذاشته می شود.
محمد فرزاد ادامه می دهد: در زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع دفاعی نیز 3 ایده به ثبت رسیده که در نمایشگاه «رینوتکس 2018» تبریز معرفی می شود.
مهدی خرامش، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های اطلاعات و ارتباطات نیز از ثبت نام 26 ایده، 37 طرح توسعه و تجاری سازی و 15 محصول دانش بینان در بخش فروش خبر می دهد.
جعفر محسنی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های نرم و هویت ساز (صنایع فرهنگی و خلاق) نیز می گوید: از مجموع 12 طرح ثبت نامی 5 ایده، 6 طرح توسعه و تجاری سازی و یک محصول دانش بنیان حضور دارند.
مصطفی قره باغی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های نفت، گاز و پتروشیمی نیز با اشاره به حرکت رو به رشد حضور در این بخش از «رینوتکس 2018» یادآوری می کند: 7 ایده و 8 طرح برای توسعه و تجاری سازی در این بخش ثبت نام کرده اند.
اکبر فتحی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های کشاورزی و زیستی نیز می گوید که از 54 طرح ثبت نامی 3 محصول دانش بنیان، 27 ایده و 24 طرح برای توسعه و تجاری سازی ثبت نام کرده اند.
یونس اکبرپور، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع خودرو، قطعه سازی و ماشین سازی نیز اعلام می کند که 24 ایده، 12 طرح توسعه و تجاری سازی و یک محصول دانش بنیان در نمایشگاه رینوتکس 2018 حضور خواهند داشت.
میررضا مجیدی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های نانو اظهار می کند: از مجموع 16 طرح ثبت نامی 8 ایده، 7 طرح توسعه و تجاری سازی و یک محصول دانش بنیان وجود دارد.
در همین حال جعفر پاشایی، رئیس زون تخصصی فعالیت های پژوهشی و فناورانه دانش آموزی می گوید 88 ایده و 10 طرح توسعه و تجاری سازی تا کنون در رینوتکس 2018 تبریز ثبت نام کرده اند.
افشین میلانی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های انرژی نیز یادآوری می کند: از 18 طرح ثبت نامی در رینوتکس 2018، 5 ایده و 13 طرح توسعه و تجاری سازی می باشد.
علیرضا ایمانلو، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های آب نیز از معرفی یک محصول دانش بنیان برای فروش و نمایش 14 ایده و 55 طرح برای توسعه و تجاری سازی خبر می دهد.
ابولقاسم سلطانی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های مواد پیشرفته، کامپوزیت، مصالح ساختمانی و راه سازی نیز اعلام می کند که از مجموع 62 طرح ثبت نامی 7 محصول دانش بینان و 20 ایده و 35 طرح توسعه و تجاری سازی حضور دارند.
حسن پروینی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع نساجی و پوشاک گفت: در این بخش 4 طرح ثبت نام کرده اند که 1 طرح توسعه و تجاری سازی و 3 ایده می باشد.
به گزارش ایرنا، ششمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی RINOTEX2018 آبان ماه سالجاری از 10 تا 14 آبان ماه و با حضور17 زون تخصصی فناوری در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود.
6120

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آذربایجان غربی تا 2 روز آینده جوی پایدار و آرام خواهد داشت

5 تیم فوریت های پزشکی سردشت در حالت آماده باش قرار دارند

300اکیپ حفاظت از منابع طبیعی نوروز98 در آذربایجان غربی فعال است

دوره آموزشی GIS در شهرستان گرمی برگزار شد

ثبت سه اختراع جدید در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

کنفرانس ملی بهداشت و محیط زیست در اردبیل برگزار می‌شود

مصرف مشروبات الکلی دست ساز بلای جان شهروندان

خرید و فروش گونه های حیات وحش در مهاباد پیگیری می شود

گسترش همکاری‌ پارک فناوری آذربایجان شرقی با تکنوپارک‌های ترکیه

رتبه کنکور خلخال هفت پله ارتقا یافت

رهاسازی آب سد مهاباد به دریاچه ارومیه از سر گرفته شد

نخستین نشست کمیته مشترک عملیاتی سازی تفاهم نامه بین وزارت علوم و شورای علم و فناوری ترکیه برگزار شد

ساخت متمرکزکننده‌های خورشیدی نورزا توسط پژوهشگران دانشگاه تبریز

الگوی تغذیه سالم درنوروز 1398 رعایت شود

تراز دریاچه ارومیه 23 سانتی متر افزایش یافت

استاندار آذربایجان شرقی: از همکاری علمی و صنعتی با ترکیه استقبال می‌کنیم

5 نوزاد ناشنوا در خوی امسال برای کاشت حلزون معرفی شدند

بیانیه گام دوم انقلاب از نگاه دانشگاهیان

پژوهشگران دانشگاه تبریز موفق به ساخت متمرکزکننده‌های خورشیدی نانو شدند

بارش برف پیرانشهر را سفیدپوش کرد

کاربردی کردن آزمایش های علوم در مدارس ضروری است

30هزار قطعه پرنده مهاجر وارد تالاب «کانی برازان» مهاباد شدند

شکارچی پرنده در سردشت دستگیر شد

1218 مرکز تهیه مواد غذایی در سردشت تحت نظارت بهداشتی است

خراسان رضوی رتبه اول المپیاد فرش دستباف را کسب کرد

کمیته فناوران ایثارگر پارک‌های علم و فناوری کشور در اردبیل افتتاح شد

اولین برند خلاق استان اردبیل با ارزیابی جهاددانشگاهی تأیید شد

وسعت دریاچه ارومیه به مرز 2500 کیلومترمربع رسید

دوستداران طبیعت اماکن گردشگری چالدران را پاکسازی کردند

دانشگاه های آزاد تبریز و بین المللی کرکوک همکاری می کنند

رویداد استارتاپ ویکند صنایع کوچک در ارومیه آغاز شد

برنامه مدیریت جامع برای 3 تالاب آذربایجان غربی تدوین شده است

راه‌اندازی مرکز غربالگری سرطان در اهر در آینده نزدیک

طرح پیشگیری از مرگ و میر جوانان در خوی اجرا شد

مطالعه مستمر و اجتناب از استرس مانع ابتلا به آلزایمر می‌شود

همایش علمی ارتباط با صنعت دانشگاه بناب برگزار می‌شود

مدیران و کارکنان هتل باید مهارت های فردی و ارتباطی را یاد بگیرند

درخشش تیم روبوکاپ تبریز در مسابقات فیرا کاپ آزاد ایران 2019

انتصاب 13 استاد دانشگاه تبریز به عضویت در کارگروه های تخصصی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری

اقداماتی که در مواجهه با موارد سوختگی باید انجام دهیم

طرح دانشکده پاک در دانشگاه تبریز برگزار شد

جنگل های زاگرس روزگار خوبی ندارد

تحقیق برای جلوگیری از تبخیر آب دریاچه ارومیه ادامه دارد

کتاب برنامه مدیریت جامع تالاب کانی برازان مهاباد رونمایی شد

همایس چالش‌ها و آسیب‌های هم خانگی در دانشجویان در دانشگاه تبریز برگزار شد

4 متخلف زیست محیطی در نقده دستگیر شدند

روزانه 64 تن زباله از سطح شهر سردشت جمع آوری می شود

عرضه و فروش جانوران وحشی در آذربایجان غربی ممنوع است

820 دانش آموز در چایپاره بصورت رایگان معاینه دندانپزشکی می شوند

تراز دریاچه ارومیه 21 سانتی متر افزایش یافت