پیام آذری

آخرين مطالب

تجاری سازی ایده های فناورانه در نمایشگاه «رینوتکس» تبریز علمي

تجاری سازی ایده های فناورانه در نمایشگاه «رینوتکس» تبریز

  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- ششمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، موسوم به «رینوتکس 2018»، فرصتی برای تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و کسب و کار و افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان است.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز نخستین بار 15 سال قبل برگزار شد و در دولت های نهم و دهم به فراموشی سپرده شد.
این نمایشگاه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، از سال 1393 جانی دوباره گرفت تا زمینه ساز ورود ایده ها و فناوری های نو در سایه شرکت هیات های خارجی و تعامل آنان با مبدعان و فناوران ایران زمین باشد.
نمایشگاه «رینوتکس» تبریز در سال های گذشته، محل عرضه و تقاضای فناوری های روز و کارآمد بوده و همچنین فرصت داد و ستد، خرید و فروش، تبادل اطلاعات و یافته های علمی اساتید و محققان و پژوهشگران کل کشور و منطقه را فراهم کرده است.
*** برگزاری نمایشگاه رینوتکس در راستای اقتصاد مقاومتی است
استاندار آذربایجان شرقی می گوید: برگزاری نمایشگاه تخصصی فناوری و نوآوری ربع رشیدی در سال 2018 کاری ارزشمند و زیربنایی در راستای اقتصاد مقاومتی است.
مجید خدابخش اضافه می کند: استفاده از توانمندی های داخلی یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که در بحث اقتصاد مقاومتی دنبال می شود و نمایشگاه «رینوتکس 2018» می تواند ما را در رسیدن به این هدف کمک کند.
وی یادآوری می کند: معرفی الگوهای موفق طرح های تجاری سازی شده در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در طول پنج نمایشگاه گذشته از جمله دستاوردهای برگزاری این رویداد مهم حوزه فناوری کشور است.
خدابخش با بیان اینکه با اصلاح ذهنیت و نگرش‌ها می‌توان از ظرفیت این نمایشگاه‌ها استفاده کرد، ادامه می دهد: همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه دانشگاه‌ها می‌توانند در تغییر نگرش و اصلاح ذهنیت نسبت به این موضوع، نقش مهمی را ایفا کنند و به توسعه تجاری‌سازی و فروش محصولات شتاب بیشتری بخشند.
وی با بیان این که از همه دستگاه‌ها انتظار داریم تا به تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه کمک کنند، ادامه داد: وزارت دفاع مشتری خوبی برای این محصولات شده است، اما از سایر دستگاه‌ها نیز انتظار داریم تا از این محصولات استفاده کنند.
*** محقق کردن اقتصاد دانش بنیان هدف اصلی نمایشگاه رینوتکس تبریز است
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی نیز معتقد است که محقق کردن اقتصاد دانش بنیان از اهداف برگزاری مستمر نمایشگاه «رینوتکس 2018» در تبریز است.
علی جهانگیری می گوید: این نمایشگاه فرصتی برای تعامل فناوران و سرمایه گذاران و هدف اصلی آن نگاه اقتصادی به عرصه فناوری و تجاری سازی است.
وی با بیان اینکه از نظر کیفی هم هر سال نمایشگاه تخصصی تر و مشتری مدار تر می شود، تشریح می کند: سال گذشته از مجموع یک هزار و 732 طرح دریافتی در نمایشگاه رینوتکس، 354 طرح خارج از استان و 20 طرح خارجی در این نمایشگاه شرکت داشتند و 32 تفاهم نامه به امضا رسید.
جهانگیری یادآوری می کند: تا به امروز 285 ایده فناورانه، 334 طرح در حوزه توسعه و تجاری سازی و 44 محصول دانش بنیان در بخش فروش ششمین دوره نمایشگاه رینوتکس ثبت نام کرده اند.
وی اضافه می کند: از مجموع 667 طرح ثبت نام شده در ششمین دوره نمایشگاه رینوتکس 2018 تبریز 531 طرح از استان آذربایجان شرقی و 136 طرح از سایر استان هاست.
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی می گوید: تاکنون هفت شرکت از کشور چین و 60 نفر بازدیدکننده از کشور ترکیه برای حضور در ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی اعلام آمادگی کرده اند.
** ثبت نام 667 طرح در بخش های تخصصی رینوتکس 2018
عزیز جوانپور، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های ارتباطات، الکترونیک و میکروالکترونیک «رینوتکس 2018: می گوید: از مجموع 102 طرح ثبت نامی 22 ایده، 74 طرح توسعه و تجاری سازی و 6 محصول دانش بینان برای فروش می باشند.
محمد حسین صومی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی نیز تاکید می کند که تاکنون 51 طرح در این بخش ثبت نام کرده اند که از این تعداد 3 محصول فناورانه برای فروش و 29 طرح در بخش توسعه و تجاری سازی است.
رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های مهندسی پزشکی، علوم شناختی و همگرا نیز نیز می گوید: تا به امروز 43 طرح برای شرکت در این بخش از نمایشگاه ثبت نام شده که از این مجموع 6 محصول دانش بنیان برای فروش به نمایش گذاشته می شود.
محمد فرزاد ادامه می دهد: در زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع دفاعی نیز 3 ایده به ثبت رسیده که در نمایشگاه «رینوتکس 2018» تبریز معرفی می شود.
مهدی خرامش، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های اطلاعات و ارتباطات نیز از ثبت نام 26 ایده، 37 طرح توسعه و تجاری سازی و 15 محصول دانش بینان در بخش فروش خبر می دهد.
جعفر محسنی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های نرم و هویت ساز (صنایع فرهنگی و خلاق) نیز می گوید: از مجموع 12 طرح ثبت نامی 5 ایده، 6 طرح توسعه و تجاری سازی و یک محصول دانش بنیان حضور دارند.
مصطفی قره باغی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های نفت، گاز و پتروشیمی نیز با اشاره به حرکت رو به رشد حضور در این بخش از «رینوتکس 2018» یادآوری می کند: 7 ایده و 8 طرح برای توسعه و تجاری سازی در این بخش ثبت نام کرده اند.
اکبر فتحی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های کشاورزی و زیستی نیز می گوید که از 54 طرح ثبت نامی 3 محصول دانش بنیان، 27 ایده و 24 طرح برای توسعه و تجاری سازی ثبت نام کرده اند.
یونس اکبرپور، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع خودرو، قطعه سازی و ماشین سازی نیز اعلام می کند که 24 ایده، 12 طرح توسعه و تجاری سازی و یک محصول دانش بنیان در نمایشگاه رینوتکس 2018 حضور خواهند داشت.
میررضا مجیدی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های نانو اظهار می کند: از مجموع 16 طرح ثبت نامی 8 ایده، 7 طرح توسعه و تجاری سازی و یک محصول دانش بنیان وجود دارد.
در همین حال جعفر پاشایی، رئیس زون تخصصی فعالیت های پژوهشی و فناورانه دانش آموزی می گوید 88 ایده و 10 طرح توسعه و تجاری سازی تا کنون در رینوتکس 2018 تبریز ثبت نام کرده اند.
افشین میلانی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های انرژی نیز یادآوری می کند: از 18 طرح ثبت نامی در رینوتکس 2018، 5 ایده و 13 طرح توسعه و تجاری سازی می باشد.
علیرضا ایمانلو، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های آب نیز از معرفی یک محصول دانش بنیان برای فروش و نمایش 14 ایده و 55 طرح برای توسعه و تجاری سازی خبر می دهد.
ابولقاسم سلطانی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های مواد پیشرفته، کامپوزیت، مصالح ساختمانی و راه سازی نیز اعلام می کند که از مجموع 62 طرح ثبت نامی 7 محصول دانش بینان و 20 ایده و 35 طرح توسعه و تجاری سازی حضور دارند.
حسن پروینی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع نساجی و پوشاک گفت: در این بخش 4 طرح ثبت نام کرده اند که 1 طرح توسعه و تجاری سازی و 3 ایده می باشد.
به گزارش ایرنا، ششمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی RINOTEX2018 آبان ماه سالجاری از 10 تا 14 آبان ماه و با حضور17 زون تخصصی فناوری در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود.
6120
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

همایش «بازآموزی متخصصان زنان و زایمان» در تبریز برگزار می‌شود

تحصیلاتِ کسب‌وکار محور داشته باشید

95 درصد از واکسن و داروهای دامی در داخل تولید می شود

توسعه آذربایجان غربی بر مدار ارتباطات

توسعه زیرساخت های ارتباطی در روستاها در اولویت کاری است

دریاچه ارومیه از مرحله خشک شدن رهایی یافته است

دولت دکتر روحانی دولتی پاسخگو است

دانشگاه محور حرکت های علمی و پژوهشی در جامعه است

تراز دریاچه ارومیه 7 سانتی متر بیشتر از مدت مشابه سال قبل است

دانشگاه ها درپی شناسایی فرصت های شغلی و ایجاد کسب وکارهای کوچک باشند

هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی عضو کمیسیون ملی یونسکو شد

رهاسازی آب سدها به دریاچه ارومیه آغاز شد

تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی اردبیل و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران منعقد شد

پایین بودن آستانه تحمل نشانه عدم سلامت روانی فرد است

10 درصد نوزادان جهان، نارس به دنیا می‎آیند

اجرای طرح "بند رسوب گیری بتن غلطکی" با همکاری دانشگاه شهید مدنی و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی

مرکز آموزشی درمانی الزهرای تبریز به پایتخت نوزادان در کشور تبدیل شده است

پایان نامه دانشجوی دانشگاه شهید مدنی «در سمپوزیوم بین‌المللی ایمنی سدها» رتبه اول را کسب کرد

تالاب کانی برازان مهاباد میزبان 10 هزار قطعه پرنده مهاجر است

سه قطعه سهره طلایی در پیرانشهر از شکارچیان کشف شد

بیکاری به سمت دانش‌آموختگان دانشگاه‌های نظری سوق یافته است

پژوهسرای دانش آموزی مراغه رتبه سوم فناوری نانو را کسب کرد

عامل رهاکردن زباله در رودخانه هنگ آباد پیرانشهر شناسایی شد

سارگپه زخمی به محیط زیست سردشت تحویل داده شد

علت تلف شدن گروهی سارها در بوکان مسمومیت غذایی اعلام شد

400 قطعه پلیکان سفید در تالاب «کانی برازان» مشاهده شد

جمع آوری 3500 نمونه خون بند ناف در آذربایجان‌شرقی

پیشرفت بیمارستان فوق تخصصی زنان ارومیه به 70 درصد رسید

همایش معماری و شهرسازی جهان اسلام در تبریز آغاز بکار کرد

توسعه‌ی کمّی دانشگاه‌ها بدون رعایت تناسب با نیاز بازار، کار درستی نیست

جذب دانشجو بر اساس نیاز بازار کار است

تالاب «کانی برازان» مهاباد میزبان محیط بانان کشور است

پیش رویداد استارت آپ ویکند دریاچه ارومیه در دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود

انتصاب سرپرست دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد آذربایجان‌شرقی

خیران سلامت 220 میلیارد ریال در آذربایجان غربی هزینه کردند

نانوکامپوزیت زیستی بسته بندی مواد غذایی در تبریز تولید شد

استقبال دانش آموزان اردبیلی از برنامه «درهای باز» دانشگاه محقق اردبیلی

1500 قطعه غاز خاکستری میهمان تالاب کانی برازان مهاباد شدند

حدود 100 قطعه پرنده سار در بوکان تلف شدند

شکارچیان کبک در شاهین دژ دستگیر شدند

دستیابی پژوهشگران اردبیلی به بهینه‌سازی خواص رئولوژیکی و مکانیکی قیر اصلاح‌شده

شکارچی متخلف در خوی دستگیر شد

سالن ورزشی کلینیک دیابت در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

برگزاری یازدهمین جشنواره استانی حرکت در دانشگاه پیام نور تبریز

کتاب" مقدمات تست‌های آزمایشگاهی در دامپزشکی" منتشر شد

برگزاری استارت آپ‌ها باید متناسب با نیازهای صنعتی، گردشگری و کشاورزی استان باشد

دوره بازآموزی طب کار در تبریز برگزار می‌شود

چهارمین رویداد شتاب استان اردبیل با محوریت صنعت برق برگزار می‌شود

ساخت نمونه‌های تیتانیمی به روش نوین تفجوشی پلاسمای جرقه‌‌ای در دانشگاه محقق اردبیلی

آذربایجان غربی جزو 9 دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور است