پیام آذری

آخرين مطالب

تجاری سازی ایده های فناورانه در نمایشگاه «رینوتکس» تبریز علمي

تجاری سازی ایده های فناورانه در نمایشگاه «رینوتکس» تبریز

  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- ششمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، موسوم به «رینوتکس 2018»، فرصتی برای تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و کسب و کار و افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان است.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز نخستین بار 15 سال قبل برگزار شد و در دولت های نهم و دهم به فراموشی سپرده شد.
این نمایشگاه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، از سال 1393 جانی دوباره گرفت تا زمینه ساز ورود ایده ها و فناوری های نو در سایه شرکت هیات های خارجی و تعامل آنان با مبدعان و فناوران ایران زمین باشد.
نمایشگاه «رینوتکس» تبریز در سال های گذشته، محل عرضه و تقاضای فناوری های روز و کارآمد بوده و همچنین فرصت داد و ستد، خرید و فروش، تبادل اطلاعات و یافته های علمی اساتید و محققان و پژوهشگران کل کشور و منطقه را فراهم کرده است.
*** برگزاری نمایشگاه رینوتکس در راستای اقتصاد مقاومتی است
استاندار آذربایجان شرقی می گوید: برگزاری نمایشگاه تخصصی فناوری و نوآوری ربع رشیدی در سال 2018 کاری ارزشمند و زیربنایی در راستای اقتصاد مقاومتی است.
مجید خدابخش اضافه می کند: استفاده از توانمندی های داخلی یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که در بحث اقتصاد مقاومتی دنبال می شود و نمایشگاه «رینوتکس 2018» می تواند ما را در رسیدن به این هدف کمک کند.
وی یادآوری می کند: معرفی الگوهای موفق طرح های تجاری سازی شده در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در طول پنج نمایشگاه گذشته از جمله دستاوردهای برگزاری این رویداد مهم حوزه فناوری کشور است.
خدابخش با بیان اینکه با اصلاح ذهنیت و نگرش‌ها می‌توان از ظرفیت این نمایشگاه‌ها استفاده کرد، ادامه می دهد: همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه دانشگاه‌ها می‌توانند در تغییر نگرش و اصلاح ذهنیت نسبت به این موضوع، نقش مهمی را ایفا کنند و به توسعه تجاری‌سازی و فروش محصولات شتاب بیشتری بخشند.
وی با بیان این که از همه دستگاه‌ها انتظار داریم تا به تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه کمک کنند، ادامه داد: وزارت دفاع مشتری خوبی برای این محصولات شده است، اما از سایر دستگاه‌ها نیز انتظار داریم تا از این محصولات استفاده کنند.
*** محقق کردن اقتصاد دانش بنیان هدف اصلی نمایشگاه رینوتکس تبریز است
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی نیز معتقد است که محقق کردن اقتصاد دانش بنیان از اهداف برگزاری مستمر نمایشگاه «رینوتکس 2018» در تبریز است.
علی جهانگیری می گوید: این نمایشگاه فرصتی برای تعامل فناوران و سرمایه گذاران و هدف اصلی آن نگاه اقتصادی به عرصه فناوری و تجاری سازی است.
وی با بیان اینکه از نظر کیفی هم هر سال نمایشگاه تخصصی تر و مشتری مدار تر می شود، تشریح می کند: سال گذشته از مجموع یک هزار و 732 طرح دریافتی در نمایشگاه رینوتکس، 354 طرح خارج از استان و 20 طرح خارجی در این نمایشگاه شرکت داشتند و 32 تفاهم نامه به امضا رسید.
جهانگیری یادآوری می کند: تا به امروز 285 ایده فناورانه، 334 طرح در حوزه توسعه و تجاری سازی و 44 محصول دانش بنیان در بخش فروش ششمین دوره نمایشگاه رینوتکس ثبت نام کرده اند.
وی اضافه می کند: از مجموع 667 طرح ثبت نام شده در ششمین دوره نمایشگاه رینوتکس 2018 تبریز 531 طرح از استان آذربایجان شرقی و 136 طرح از سایر استان هاست.
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی می گوید: تاکنون هفت شرکت از کشور چین و 60 نفر بازدیدکننده از کشور ترکیه برای حضور در ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی اعلام آمادگی کرده اند.
** ثبت نام 667 طرح در بخش های تخصصی رینوتکس 2018
عزیز جوانپور، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های ارتباطات، الکترونیک و میکروالکترونیک «رینوتکس 2018: می گوید: از مجموع 102 طرح ثبت نامی 22 ایده، 74 طرح توسعه و تجاری سازی و 6 محصول دانش بینان برای فروش می باشند.
محمد حسین صومی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی نیز تاکید می کند که تاکنون 51 طرح در این بخش ثبت نام کرده اند که از این تعداد 3 محصول فناورانه برای فروش و 29 طرح در بخش توسعه و تجاری سازی است.
رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های مهندسی پزشکی، علوم شناختی و همگرا نیز نیز می گوید: تا به امروز 43 طرح برای شرکت در این بخش از نمایشگاه ثبت نام شده که از این مجموع 6 محصول دانش بنیان برای فروش به نمایش گذاشته می شود.
محمد فرزاد ادامه می دهد: در زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع دفاعی نیز 3 ایده به ثبت رسیده که در نمایشگاه «رینوتکس 2018» تبریز معرفی می شود.
مهدی خرامش، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های اطلاعات و ارتباطات نیز از ثبت نام 26 ایده، 37 طرح توسعه و تجاری سازی و 15 محصول دانش بینان در بخش فروش خبر می دهد.
جعفر محسنی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های نرم و هویت ساز (صنایع فرهنگی و خلاق) نیز می گوید: از مجموع 12 طرح ثبت نامی 5 ایده، 6 طرح توسعه و تجاری سازی و یک محصول دانش بنیان حضور دارند.
مصطفی قره باغی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های نفت، گاز و پتروشیمی نیز با اشاره به حرکت رو به رشد حضور در این بخش از «رینوتکس 2018» یادآوری می کند: 7 ایده و 8 طرح برای توسعه و تجاری سازی در این بخش ثبت نام کرده اند.
اکبر فتحی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های کشاورزی و زیستی نیز می گوید که از 54 طرح ثبت نامی 3 محصول دانش بنیان، 27 ایده و 24 طرح برای توسعه و تجاری سازی ثبت نام کرده اند.
یونس اکبرپور، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع خودرو، قطعه سازی و ماشین سازی نیز اعلام می کند که 24 ایده، 12 طرح توسعه و تجاری سازی و یک محصول دانش بنیان در نمایشگاه رینوتکس 2018 حضور خواهند داشت.
میررضا مجیدی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های نانو اظهار می کند: از مجموع 16 طرح ثبت نامی 8 ایده، 7 طرح توسعه و تجاری سازی و یک محصول دانش بنیان وجود دارد.
در همین حال جعفر پاشایی، رئیس زون تخصصی فعالیت های پژوهشی و فناورانه دانش آموزی می گوید 88 ایده و 10 طرح توسعه و تجاری سازی تا کنون در رینوتکس 2018 تبریز ثبت نام کرده اند.
افشین میلانی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های انرژی نیز یادآوری می کند: از 18 طرح ثبت نامی در رینوتکس 2018، 5 ایده و 13 طرح توسعه و تجاری سازی می باشد.
علیرضا ایمانلو، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های آب نیز از معرفی یک محصول دانش بنیان برای فروش و نمایش 14 ایده و 55 طرح برای توسعه و تجاری سازی خبر می دهد.
ابولقاسم سلطانی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های مواد پیشرفته، کامپوزیت، مصالح ساختمانی و راه سازی نیز اعلام می کند که از مجموع 62 طرح ثبت نامی 7 محصول دانش بینان و 20 ایده و 35 طرح توسعه و تجاری سازی حضور دارند.
حسن پروینی، رئیس زون تخصصی نوآوری و فناوری های صنایع نساجی و پوشاک گفت: در این بخش 4 طرح ثبت نام کرده اند که 1 طرح توسعه و تجاری سازی و 3 ایده می باشد.
به گزارش ایرنا، ششمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی RINOTEX2018 آبان ماه سالجاری از 10 تا 14 آبان ماه و با حضور17 زون تخصصی فناوری در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود.
6120

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آغاز بکار پردیس ارس دانشگاه تبریز با 130رشته در مقطع آموزش عالی

8 هزار قطعه غاز پیشانی سفید در آذربایجان غربی مشاهد شد

سامانه بارشی فعال فردا /چهارشنبه/ وارد آذربایجان غربی می شود

ایده‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه منطقه به کار گرفته می‌شود

تقویت رشته های فنی وحرفه ای گام مهمی در راستای حل مشکل بیکاری است

لک لک بیمار توسط آتش نشانان مهاباد نجات یافت

مرگ بی صدای زاگرس

دریاچه ارومیه عمیق تر شد

دانشگاه تبریز با دانشگاه‌های فرانسه همکاری می کند

راه‌های توسعه همکاری‌های مشترک دانشگاه‌های فرانسه و دانشگاه تبریز بررسی شد

نخستین دانشجوی خارجی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شد

درآمدزایی 46 میلیارد ریالی شرکت های پارک فناوری آذربایجان غربی

سرشماری پرندگان در 70 زیستگاه آذربایجان غربی آغاز شد

سایه سنگین قاچاقچیان چوب بر سر درختان آذربایجان غربی

تنها 7 درصد خشکی دریاچه ارومیه ناشی از سدهاست

ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب در حوزه پزشکی و درمان

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی اردبیل و موسسه کاریابی کارآفرین استان

دانشگاه آزاد تبریز با مرکز علوم و فنون لیزر تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

عمل موفقیت آمیز ترمیم رحم بیمار 38 ساله مبتلا به آدنومیومکتومی وسیع

استفاده از تکنیک جدید حفظ باروری بر روی یک مادر در تبریز

پرستاران خادمان صبور و بی ادعای عرصه سلامت هستند

طرح پرورش آرتمیا در حوضه دریاچه ارومیه پذیرفته شد

5 ایده برتر در صنعت کشاورزی اردبیل معرفی شدند

116 شرکت در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی فعال است

دکتر سلیم نیساری درگذشت

156 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه سرازیر شد

افزایش سطح دریاچه ارومیه به 34 سانتی متر رسید

فرماندار مراغه: ارتباط دانشگاه با صنعت ضعیف است

رویدادهای استارت آپی از حالت شو درآمده‌اند

برنامه‌ریزی برای تشکیل بانک اطلاعاتی ایده در استان اردبیل

بازماندن از تحصیل در قرن جدید یک آسیب اجتماعی مهم است

فضای مجازی یک میدان مبارزه علیه دشمن است

شکارچی متخلف در مهاباد دستگیر شد

44 درخواست ثبت اختراع به پارک فناوری آذربایجان غربی ارجاع شد

قاچاقچی 392 قطعه پرنده قاچاق در پیرانشهر دستگیر شد

وسعت دریاچه ارومیه به 2 هزار و 104 کیلومترمربع رسید

3000 بال غاز خاکستری در تالاب کانی برازان مهاباد فرود آمدند

کارگاه ارتقای سواد سلامت بازنشستگان در مهاباد برگزار شد

وقف در حوزه فناوری نیاز جدی توسعه فعالیت های دانش بنیان است

شکارچیان متواری در مهاباد به دام افتادند

راه اندازی سی تی اسکن در سلماس اولویت دانشگاه علوم پزشکی است

پاداش بازنشستگان علوم پزشکی آذربایجان غربی پرداخت می شود

گیاهانی که می توانند به داد دریاچه ارومیه برسند

کنگره علمی و هنری میرعلی تبریزی برگزار می‌شود

امسال 672 هکتار از اراضی ملی آذربایجان غربی رفع تصرف شد

رئیس جدید پارک علم و فناوری استان اردبیل منصوب شد

نشست تخصصی مشارکت اجتماعات محلی و منطقه ای در توسعه دانشگاه‌های نسل چهارم برگزار می‌شود

فعالیت‌های جهاددانشگاهی اردبیل بسیار کاربردی و امیدبخش است

جهاد دانشگاهی با تکیه بر دانش پژوهشگران توانایی حل مشکلات کشور را دارد

محققان دانشگاه ارومیه به دانش تولید روغن تمام سنتز دست یافتند