پیام آذری

آخرين مطالب

برگزاری سیزدهمین همایش‌های ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و صیانت از منابع‌طبیعی در اردبیل علمي

برگزاری سیزدهمین همایش‌های ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و صیانت از منابع‌طبیعی در اردبیل

  بزرگنمايي:

پیام آذری - سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و سومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست مهرماه سالجاری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، سیدحمیدرضا صادقی در جلسه هماهنگی سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و سومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اهداف انجمن آبخیزداری ایران، گفت: این انجمن در شناساندن و تبیین ضرورت حفاظت خاک و آب و آبخیزداری به عموم و رفع موانع و مشکلات موجود در مدیریت این ودیعه های الهی تلاش می نماید تا با تغییر نگرش های حاکم بر مدیریت این منابع، امکان بهره برداری از آنها با توجه به اصل پایداری فراهم گردد. 
وی با بیان اینکه سیاست ما در انجمن از چند سال گذشته این است که همایش های تخصصی با محورهای خاص و غیرتکراری و در خارج از مرکز کشور برگزار کنیم، افزود: دوازده دوره همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری در استان های مختلف کشور برگزار شده و امسال نیز شاهد برگزاری سیزدهمین دوره این همایش در استان اردبیل و دانشگاه محقق اردبیلی هستیم. 
صادقی با بیان اینکه ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ها همیشه همراه ما در انجمن بوده اند، تصریح کرد: دانشگاه های خوب و موجه مثل دانشگاه محقق اردبیلی نیز بستر مناسب و مطلوبی برای ما فراهم کرده اند تا بتوانیم چنین همایش هایی را برگزار کنیم. 
وی با اشاره به طرح کلان ملی مدیریت آبخیزداری کشور، افزود: این طرح نیز یکی از طرح های خوب ملی است که توسط شورای عالی عتف مورد تائید قرار گرفته است. 
رئیس انجمن آبخیزداری ایران با اشاره به اقدام ارزشمند دانشگاه محقق اردبیلی در تاسیس موزه تاریخ علوم، خاطرنشان کرد: در این همایش شرکت کنندگان علاوه بر حضور در نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی، از موزه تاریخ علوم دانشگاه نیز بازدید خواهند کرد. 
اردوان قربانی رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه عزم دانشگاه محقق اردبیلی در جهت ارتقای رتبه و جایگاه دانشگاه است، گفت: در همین راستا یکی از شاخص های ارتقای این رتبه، برگزاری همایش های ملی و بین المللی است.
وی افزود: در راستای برگزاری همایش های ملی و بین المللی در دانشگاه، سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و سومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست برای سالجاری و ششمین دوره کنفرانس کشاورزی ارگانیک و مرسوم و چهارمین دوره همایش صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست برای سال آینده توسط دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی برنامه ریزی شده است. 
قربانی با بیان اینکه این دانشکده در حال حاضر دارای یک هزار و 700 دانشجوی فعال و هشت گروه آموزشی فعال رسمی است، تصریح کرد: امید می رود بحث اشتغال دانشجویان در این همایش مورد استقبال قرار گیرد. 
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: انتظار می رود این همایش کمک کند وضعیت بهبود یابد و شاهد ارتقای سطح علمی دانشجویان باشیم. 
محمود عربخدری معاون پژوهشی پژوهشکده حفاظت خاک و حاصلخیزی با بیان اینکه گرد و غبار، کم آبی و تبعات ناشی از بحران کم آبی از مشکلات مهم هستند، افزود: باید به دنبال رفع این مشکلات در کشور باشیم. 
وی با تاکید بر اینکه برای حل این مشکلات باید به طور قطع به مسیر آبخیزداری توجه ویژه شود، گفت: همچنین باید منابع و مصارف را مورد توجه قرار دهیم تا بحران کم آبی مرتفع شود. 
عربخدری تصریح کرد: این همایش که به همت دانشگاه محقق اردبیلی و انجمن آبخیزداری ایران برگزار می شود، فرصت مناسبی است تا نتایج پژوهش ها جمع بندی شده و مورد توجه کل کشور قرار گیرد. 
شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل به ضرورت یافتن حلقه گمشده بین دستگاه های اجرایی و مراکز علمی تاکید کرد و گفت: در دستگاه های اجرایی خلاء وجود دارد و آن عدم مشارکت مراکز علمی با بخش اجرایی است.
وی با بیان اینکه در منابع طبیعی مرز سیاسی معنا ندارد، افزود: هر قدمی که در این زمینه برداشته شود، در راستای نجات حیات بشری خواهد بود. 
هدایت تاکید کرد: مقالات و ایده های رسیده به این همایش برای نحوه مدیریت آبخیزداری، آینده نگری و تسهیل گری این بخش و همچنین جلوگیری از فرسایش بسیار ارزشمند بوده و این ایده ها قطعا به دستگاه های اجرایی تزریق خواهد شد. 
رئوف مصطفی زاده دبیر علمی سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری با بیان اینکه در این همایش در 12 محور پذیرش مقاله داشتیم، گفت: خدمات بوم سازگان آبخیزها، سلامت و پایداری آبخیز، مدیریت حوزه های آبخیز رودخانه های مرزی، ابزارها و رویکردهای مدیریت منابع مشترک حوزه های آبخیز، مقیاس های ملی و فراملی مدیریت جامع منابع آبخیز، تجارب ملی و منطقه ای ارتقای اقتصادی-اجتماعی و معیشت های جایگزین، پویایی-اصلاح و احیای بوم سازگان جنگلی و مرتعی، الگوهای ارزیابی و کاهش آلودگی منابع آب-خاک-هوا، مدیریت و کاربرد منابع لیگنوسلولزی، فناوری های نوین مکانی در منابع طبیعی و محیط زیست، قوانین و مسائل حقوقی منابع طبیعی و محیط زیست در امر حفاظت و پایش-پیش بینی و مدلسازی چالش های منابع طبیعی و محیط زیست این دوازده محور هستند. 
وی با بیان اینکه تا به امروز 230 مقاله توسط دبیرخانه همایش دریافت شده است، افزود: تاکنون با رای هیات داوری مقالات 48 مقاله در بخش شفاهی و 170 مقاله در بخش پوستر مورد پذیرش واقع شده اند. 
مصطفی زاده با بیان اینکه این دو همایش روزهای سه شنبه و چهارشنبه 10 و 11 مهرماه سالجاری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: همزمان با برگزاری این همایش، سه کارگاه آموزشی مرتبط و نشست ارائه گزارشی از مدیریت کلان حوزه آبخیز برگزار خواهد شد. همچنین جلسه هم اندیشی در خصوص تقویت بخش آموزش، تحقیقات و اجرا در حاشیه این همایش در نظر گرفته شده است. 
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آغاز پذیرش دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل

کتاب «تلفیق محیط‌زیست در مدیریت و برنامه‌ریزی شهری» منتشر شد

آغاز پذیرش دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل

مدیرکل جدید حراست دانشگاه تبریز منصوب شد

اعضای بدن بانوی خویی به چهار نفر جان دوباره بخشید

زنانی که کیست دارند رازیانه مصرف نکنند

کلینیک طب سنتی پیک شفا در ارومیه پلمب شد

افزایش سطح دریاچه ارومیه به 34 سانتی متر رسید

دانشگاه محقق اردبیلی به سوق دادن آموزش و تحقیقات به سمت بازار با مکانیسم تجاری سازی اعتقاد دارد

2800 میلیارد ریال از اعتبار احیای دریاچه ارومیه محقق شده است

نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 3 کشور در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود

مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بین پراستنادهای 2018

میزان بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه 1.5 برابر افزایش یافت

25 ایده استارت آپ در آذربایجان غربی اجرایی شد

کمبود ویتامین «د3» در همه گروه های سنی شایع است

کتاب های کمک درسی باید از سیستم آموزشی حذف شوند

دوره‌های آموزشی بورس برگزار می‌شود

"بتن سبک سازه‌ای پرمقاومت نورگذر" محققان کشور ثبت جهانی شد

بازدید از موزه طبیعی ارومیه تا پنجشنبه این هفته رایگان است

امروز انسان مبنای توسعه است / بهترین سرمایه برای رشد سرمایه انسانی است

تزریق موفقیت آمیز داروی TPA برای اولین بار در شهرستان پارس آباد

رشته دکتری زبان شناسی در مشگین شهر دایر می شود

مدیر فناوری دانشگاه ارومیه منصوب شد

پدید شوم مافیای کلاس های آموزشی گریبان گیر نظام آموزش وپرورش است

باید با مافیای کلاس های آموزشی برخورد جدی شود

تمامی بازماندگان از تحصیل آذربایجان غربی تا پایان سال جذب می شوند

ایرانی‌ها در موبایل؛ 30 برابر روزنامه، 9 برابر کتاب

اره بدستانی که نفس زاگرس را به شماره می اندازد

طرح انتقاب آب به دریاچه ارومیه 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

معاینه فنی خودروها در ارومیه با تخفیف 30 درصد انجام می شود

درمان ناباروری در سایه فعالیت های جهاددانشگاهی درخشش خوبی داشته است

7 برنامه به مناسبت روز هوای پاک در مهاباد برگزار می شود

هوآوی بعد از اپل، محبوب‌ترین برند تلفن همراه

متخلفان صیدماهی با موتور برق در پیرانشهر دستگیر شدند

وسعت دریاچه ارومیه 392 کیلومترمربع افزایش یافت

ویژگی‌های اخلاقی "آیت‌الله سبحانی" از زبان رئیس دانشگاه معارف اسلامی

2 شکارچی متخلف در نقده دستگیر شدند

بارش امسال در آذربایجان غربی 105میلی متر بیشتر از پارسال است

فروش 100 هزار گوشی تنها در کمتر از 9 دقیقه

نشست تخصصی کمیته منطقه‌ای آبیاری و زهکشی آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز برگزار شد

جشنواره های ایده پردازی دانش آموزی مورد توجه قرار گیرد

یک بال طاووسک در تالاب نوروزلوی میاندوآب مشاهده شد

جنگل های سردشت رساله دکترای دانش آموخته دانشگاه ارومیه شد

زیستگاه های آبی اشنویه در 3 مرحله پایش شد

سرشماری زمستانه پرندگان در منابع آب سردشت آغاز شد

50 هزار بال انواع پرنده در تالاب های مهاباد سرشماری شد

معاون پژوهشی دانشگاه ارومیه به عنوان «رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در شبه قاره هند» منصوب شد

آغاز بکار پردیس ارس دانشگاه تبریز با 130رشته در مقطع آموزش عالی

8 هزار قطعه غاز پیشانی سفید در آذربایجان غربی مشاهد شد

سامانه بارشی فعال فردا /چهارشنبه/ وارد آذربایجان غربی می شود