پیام آذری

آخرين مطالب

برگزاری سیزدهمین همایش‌های ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و صیانت از منابع‌طبیعی در اردبیل علمي

برگزاری سیزدهمین همایش‌های ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و صیانت از منابع‌طبیعی در اردبیل

  بزرگنمايي:

پیام آذری - سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و سومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست مهرماه سالجاری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، سیدحمیدرضا صادقی در جلسه هماهنگی سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و سومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اهداف انجمن آبخیزداری ایران، گفت: این انجمن در شناساندن و تبیین ضرورت حفاظت خاک و آب و آبخیزداری به عموم و رفع موانع و مشکلات موجود در مدیریت این ودیعه های الهی تلاش می نماید تا با تغییر نگرش های حاکم بر مدیریت این منابع، امکان بهره برداری از آنها با توجه به اصل پایداری فراهم گردد. 
وی با بیان اینکه سیاست ما در انجمن از چند سال گذشته این است که همایش های تخصصی با محورهای خاص و غیرتکراری و در خارج از مرکز کشور برگزار کنیم، افزود: دوازده دوره همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری در استان های مختلف کشور برگزار شده و امسال نیز شاهد برگزاری سیزدهمین دوره این همایش در استان اردبیل و دانشگاه محقق اردبیلی هستیم. 
صادقی با بیان اینکه ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ها همیشه همراه ما در انجمن بوده اند، تصریح کرد: دانشگاه های خوب و موجه مثل دانشگاه محقق اردبیلی نیز بستر مناسب و مطلوبی برای ما فراهم کرده اند تا بتوانیم چنین همایش هایی را برگزار کنیم. 
وی با اشاره به طرح کلان ملی مدیریت آبخیزداری کشور، افزود: این طرح نیز یکی از طرح های خوب ملی است که توسط شورای عالی عتف مورد تائید قرار گرفته است. 
رئیس انجمن آبخیزداری ایران با اشاره به اقدام ارزشمند دانشگاه محقق اردبیلی در تاسیس موزه تاریخ علوم، خاطرنشان کرد: در این همایش شرکت کنندگان علاوه بر حضور در نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی، از موزه تاریخ علوم دانشگاه نیز بازدید خواهند کرد. 
اردوان قربانی رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه عزم دانشگاه محقق اردبیلی در جهت ارتقای رتبه و جایگاه دانشگاه است، گفت: در همین راستا یکی از شاخص های ارتقای این رتبه، برگزاری همایش های ملی و بین المللی است.
وی افزود: در راستای برگزاری همایش های ملی و بین المللی در دانشگاه، سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و سومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست برای سالجاری و ششمین دوره کنفرانس کشاورزی ارگانیک و مرسوم و چهارمین دوره همایش صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست برای سال آینده توسط دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی برنامه ریزی شده است. 
قربانی با بیان اینکه این دانشکده در حال حاضر دارای یک هزار و 700 دانشجوی فعال و هشت گروه آموزشی فعال رسمی است، تصریح کرد: امید می رود بحث اشتغال دانشجویان در این همایش مورد استقبال قرار گیرد. 
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: انتظار می رود این همایش کمک کند وضعیت بهبود یابد و شاهد ارتقای سطح علمی دانشجویان باشیم. 
محمود عربخدری معاون پژوهشی پژوهشکده حفاظت خاک و حاصلخیزی با بیان اینکه گرد و غبار، کم آبی و تبعات ناشی از بحران کم آبی از مشکلات مهم هستند، افزود: باید به دنبال رفع این مشکلات در کشور باشیم. 
وی با تاکید بر اینکه برای حل این مشکلات باید به طور قطع به مسیر آبخیزداری توجه ویژه شود، گفت: همچنین باید منابع و مصارف را مورد توجه قرار دهیم تا بحران کم آبی مرتفع شود. 
عربخدری تصریح کرد: این همایش که به همت دانشگاه محقق اردبیلی و انجمن آبخیزداری ایران برگزار می شود، فرصت مناسبی است تا نتایج پژوهش ها جمع بندی شده و مورد توجه کل کشور قرار گیرد. 
شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل به ضرورت یافتن حلقه گمشده بین دستگاه های اجرایی و مراکز علمی تاکید کرد و گفت: در دستگاه های اجرایی خلاء وجود دارد و آن عدم مشارکت مراکز علمی با بخش اجرایی است.
وی با بیان اینکه در منابع طبیعی مرز سیاسی معنا ندارد، افزود: هر قدمی که در این زمینه برداشته شود، در راستای نجات حیات بشری خواهد بود. 
هدایت تاکید کرد: مقالات و ایده های رسیده به این همایش برای نحوه مدیریت آبخیزداری، آینده نگری و تسهیل گری این بخش و همچنین جلوگیری از فرسایش بسیار ارزشمند بوده و این ایده ها قطعا به دستگاه های اجرایی تزریق خواهد شد. 
رئوف مصطفی زاده دبیر علمی سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری با بیان اینکه در این همایش در 12 محور پذیرش مقاله داشتیم، گفت: خدمات بوم سازگان آبخیزها، سلامت و پایداری آبخیز، مدیریت حوزه های آبخیز رودخانه های مرزی، ابزارها و رویکردهای مدیریت منابع مشترک حوزه های آبخیز، مقیاس های ملی و فراملی مدیریت جامع منابع آبخیز، تجارب ملی و منطقه ای ارتقای اقتصادی-اجتماعی و معیشت های جایگزین، پویایی-اصلاح و احیای بوم سازگان جنگلی و مرتعی، الگوهای ارزیابی و کاهش آلودگی منابع آب-خاک-هوا، مدیریت و کاربرد منابع لیگنوسلولزی، فناوری های نوین مکانی در منابع طبیعی و محیط زیست، قوانین و مسائل حقوقی منابع طبیعی و محیط زیست در امر حفاظت و پایش-پیش بینی و مدلسازی چالش های منابع طبیعی و محیط زیست این دوازده محور هستند. 
وی با بیان اینکه تا به امروز 230 مقاله توسط دبیرخانه همایش دریافت شده است، افزود: تاکنون با رای هیات داوری مقالات 48 مقاله در بخش شفاهی و 170 مقاله در بخش پوستر مورد پذیرش واقع شده اند. 
مصطفی زاده با بیان اینکه این دو همایش روزهای سه شنبه و چهارشنبه 10 و 11 مهرماه سالجاری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: همزمان با برگزاری این همایش، سه کارگاه آموزشی مرتبط و نشست ارائه گزارشی از مدیریت کلان حوزه آبخیز برگزار خواهد شد. همچنین جلسه هم اندیشی در خصوص تقویت بخش آموزش، تحقیقات و اجرا در حاشیه این همایش در نظر گرفته شده است. 
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سارگپه زخمی به محیط زیست سردشت تحویل داده شد

علت تلف شدن گروهی سارها در بوکان مسمومیت غذایی اعلام شد

400 قطعه پلیکان سفید در تالاب «کانی برازان» مشاهده شد

جمع آوری 3500 نمونه خون بند ناف در آذربایجان‌شرقی

پیشرفت بیمارستان فوق تخصصی زنان ارومیه به 70 درصد رسید

همایش معماری و شهرسازی جهان اسلام در تبریز آغاز بکار کرد

توسعه‌ی کمّی دانشگاه‌ها بدون رعایت تناسب با نیاز بازار، کار درستی نیست

جذب دانشجو بر اساس نیاز بازار کار است

تالاب «کانی برازان» مهاباد میزبان محیط بانان کشور است

پیش رویداد استارت آپ ویکند دریاچه ارومیه در دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود

انتصاب سرپرست دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد آذربایجان‌شرقی

خیران سلامت 220 میلیارد ریال در آذربایجان غربی هزینه کردند

نانوکامپوزیت زیستی بسته بندی مواد غذایی در تبریز تولید شد

استقبال دانش آموزان اردبیلی از برنامه «درهای باز» دانشگاه محقق اردبیلی

1500 قطعه غاز خاکستری میهمان تالاب کانی برازان مهاباد شدند

حدود 100 قطعه پرنده سار در بوکان تلف شدند

شکارچیان کبک در شاهین دژ دستگیر شدند

دستیابی پژوهشگران اردبیلی به بهینه‌سازی خواص رئولوژیکی و مکانیکی قیر اصلاح‌شده

شکارچی متخلف در خوی دستگیر شد

سالن ورزشی کلینیک دیابت در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

برگزاری یازدهمین جشنواره استانی حرکت در دانشگاه پیام نور تبریز

کتاب" مقدمات تست‌های آزمایشگاهی در دامپزشکی" منتشر شد

برگزاری استارت آپ‌ها باید متناسب با نیازهای صنعتی، گردشگری و کشاورزی استان باشد

دوره بازآموزی طب کار در تبریز برگزار می‌شود

چهارمین رویداد شتاب استان اردبیل با محوریت صنعت برق برگزار می‌شود

ساخت نمونه‌های تیتانیمی به روش نوین تفجوشی پلاسمای جرقه‌‌ای در دانشگاه محقق اردبیلی

آذربایجان غربی جزو 9 دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور است

53 طرح درمانی در سفر رییس جمهوری افتتاح می شود

نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی در ارومیه افتتاح شد

خیران آذربایجان غربی نقش مهمی در ارتقای شاخص های سلامت دارند

آتش نشانان میاندوآبی یک بهله سارگپه را نجات دادند

290 گونه پرنده در آذربایجان غربی زیست می کنند

شکارچیان خرگوش در مهاباد دستگیر شدند

طرح های فناورانه در آذربایجان غربی تسهیلات دریافت می کنند

برگزاری همایش ملّی علوم کاربردی ورزش و تندرستی در دانشگاه شهید‌مدنی آذربایجان

هفت متخلف شکار و صید در ارومیه دستگیر شدند

دومین رویداد دیدار با فناوران فردا در اردبیل برگزار شد

کانی برازان سرزنده ترین تالاب حوضه دریاچه ارومیه

جوانان تبریزی، امکان عکسبرداری 360 درجه را فراهم کردند

کارگاه‌ آموزشی زایمان فیزیولوژیک بدون درد و دارویی در اردبیل آغاز شد

خروجی رویدادهای کارآفرینی در جامعه ملموس باشد

دانشگاه‌ها دیر وارد مباحث پژوهشی شده‌اند/ صنایع اعتمادی به دانشگاه ندارند

سه هزار فلامینگو در تالاب سولدوز نقده فرود آمدند

یک قلاده خرس گرفتار در کلیبر رهاسازی شد

موافقت اصولی ایجاد «مرکز پژوهشی زیست‌ فناوری گیاهان دارویی» در دانشگاه محقق اردبیلی صادر شد

مولفه‌های اقتصادی و فناوری در سیاست‌های توسعه تکنولوژی به تنهایی موثر نیست

نمایشگاه نوآورانه و فناورانه ربع رشیدی تبریز پایان یافت

سرشماری پستانداران در آذربایجان غربی آغاز شد

نمایشگاه نوآوری های رینوتکس 2018 پایان یافت

کنفرانس پژوهش های نوین معماری در مراغه برگزار می شود