پیام آذری

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل خبر داد:

راه‌اندازی دانشکده گردشگری در سرعین/دانشگاه آزاد مساله‌محور و نوآور به فعالیت خود ادامه می‌دهد گفتگو

راه‌اندازی دانشکده گردشگری در سرعین/دانشگاه آزاد مساله‌محور و نوآور به فعالیت خود ادامه می‌دهد

  بزرگنمايي:

پیام آذری -
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از تبدیل دانشگاه آزاد در سرعین به دانشکده گردشگری بر محور توسعه فعالیت‌ها در این حوزه خبر داد.
 اسحق رسولی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل با اشاره به ارتباط تنگاتنگ دانشگاه با جمعه رسانه‌ای استان اردبیل اظهار کرد: ما از فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی در ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر و هم‌افزایی مطلوب‌تر استقبال می کنیم و بر این باوریم دانشگاه آزاد اسلامی مکمل فعالیت رسانه‌ای و حرکت خوب اهالی مطبوعات استان اردبیل است.
وی با اشاره به فعالیت رشته ارتباطات در مقطع دکترا در این دانشگاه خاطرنشان کرد: این خود حکایت از توجه جدی دانشگاه آزاد به حوزه رسانه و مطبوعات است که قطعا به تقویت این تعامل علمی و اطلاع‌رسانی بیش از گذشته کمک خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در دهه 60 و با تشدید اوضاع کنکور و حساسیت خانواده‌ها در ورود فرزندانشان به دانشگاه‌ها دانشگاه آزاد فعالیت خود را آغاز کرد تا پاسخگوی تقاضای خانواده‌ها و جوانان علاقمند به تحصیلات عالی باشد.
رسولی بیان کرد: ما در حالی دهه چهارم فعالیت خود را آغاز کردیم که از این شدت تقاضا و فشار کنکور کاسته شده و سال به سال تعداد دانشجویان کم می‌شود که بر همین مبنا ما تصمیم گرفتیم تا رسالت دانشگاه آزاد را براساس چشم‌اندازهای جدید تعریف و تبیین کنیم تا مبادا این دانشگاه به سمت افول و حرکت ایستایی به پیش برود.
وی افزود: با گذر از شرایط دانشگاه نسل اول ما به سمت دانشگاه‌های نسل جدید که همان آموزش‌محوری، فناورمحوری و پژوهش‌محوری است در حال حرکتیم تا بتوانیم با یک پیوند مناسب با جامعه مشکلات و مسایل مردم را حل و فصل کرده و برطرف کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ضرورت گرایش به سمت نوآوری‌ها، خلاقیت‌ها و تحول را در دانشگاه آزاد یادآور شد و بیان کرد: با تغییر ریل در دانشگاه آزاد فعالیت‌ها به سمتی هدفگذاری شده تا بتوانیم به اهداف موردنظر خود دست پیدا کنیم و سرمایه‌های عظیم ملی و منطقه‌ای خودمان را پاس بداریم.
رسولی دوره جدید فعالیت دانشگاه آزاد را در بکارگیری نیروهای بومی به نفع توسعه استان خواند و گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در قالب 6 واحد دانشگاهی و 6 مرکز به همراه سه آموزشکده سماء فعالیت می‌کند که در این دانشگاه 464 نفر هیئت علمی رسمی و دو برابر به همان میزان نیروهای حق‌التدریس داریم.
وی فعالیت 546 کارمند را در دانشگاه آزاد یادآور شد و تصریح کرد: در این دانشگاه در 477 رشته محل جذب دانشجو انجام می‌شود که 23 رشته آن در مقطع دکترا، یک رشته در مقطع دکترای حرفه‌ای، 108 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و مابقی نیز در مطقع کارشناسی و کاردانی است.
از قرارداد واگذاری بیمارستان امام رضا راضی نیستیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به بیمارستان 106 تختخوابی دانشگاه آزاد و واگذاری 10 ساله آن طبق قرارداد به دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: ما از این قرارداد واگذاری راضی نیستم و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی نیز از این امر رضایت ندارد اما در این بین برنده اصلی خود مردم هستند که سعی می‌کنیم بهترین خدمات را در این مجموعه بیمارستانی به آنها ارائه کنیم.
رسولی به فعالیت 83 کارگاه و آزمایشگاه مجهز، ثبت 107 اختراع، ارائه بیش از یک هزار و 206 مقاله معتبر در مجلات و همایش‌های جهانی و بین‌المللی، چاپ 58 عنوان کتاب توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه و 492 کار تحقیقاتی به همراه فعالیت سه نشریه علمی در این دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: ما در تهیه طرح‌های علمی و پژوهشی جزو دانشگاه‌های برتر هستیم به طوری که 24 انجمن علمی و دانشجویی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.
وی در ادامه بیان کرد: ما در دانشگاه آزاد سرمایه‌گذاری‌هایمان را بر محور نیروهای بومی و توانمند منطقه‌ای انجام می‌دهیم و تلاشمان بر این است تا بتوانیم براساس شاخص کاهش جمعیت در شهرهای استان اردبیل به جز سه شهر اردبیل، مشگین‌شهر و نمین بتوانیم در ارتقای توانمندی‌های دانشگاه آزاد و جذب دانشجو موفق عمل کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل رویکرد دانشگاه آزاد را مساله‌محوری و توجه به نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها با مشارکت نیروی انسانی توانمند توصیف کرد و گفت: ما به هیچ وجه رویکرد سیاسی را در استان لحاظ نکردیم بلکه با یک رویکرد علمی و توجه به ارتقای توانمندی دانشگاه آزاد سعی داریم تا اهداف و برنامه‌هایمان را توسعه دهیم.
رسولی به فعالیت دانشگاه آزاد در دو عرصه صنعت و سلامت گردشگری به عنوان یکی از مطالبات اصلی استاندار اردبیل و اهالی استان اشاره و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد با تبدیل مرکز سرعین به دانشکده گردشگری تلاش می‌کند تا زمینه احداث هتل و اقامت گردشگران را فراهم کند که قطعا سعی ما بر این خواهد بود تا رفتارهای منطقه‌ای را در استقبال و همراهی گردشگران ارتقا دهیم.
وی گفت: ما باید به تناسب ورود گردشگران داخلی و خارجی رفتار و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و منطقه‌ای خودمان را به نمایش بگذاریم تا بیش از هر زمان دیگر شاهد جذب دانشجویان داخلی و خارجی باشیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: در روستای حسن‌باروق در مسیر توسعه صنعت گردشگری سلامت 15 پروژه را در این مجموعه تعریف کردیم تا این مزرعه بزرگ را به یک مکان گردشگری سلامت محور تبدیل کنیم.
رسولی همچنین ظرفیت‌های شهرستان مشگین‌شهر در حوزه گردشگری سلامت را با احداث مجموعه‌هایی همچون پل معلق یادآور شد و اظهار کرد: قطعا از ایده‌های جدید استقبال می‌کنیم و بر این باوریم در مشگین‌شهر می‌توان بیش از این در حوزه گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای جذب گردشگران موفق عمل کنیم.
وی بیان کرد: البته کار اصلی را سازمان‌ها و نهادهای مرتبط نظیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین حوزه صنعت، معدت و تجارت انجام می‌دهند و ما به صورت تعاملی سعی می‌کنیم تا به وظیفه خود در توانمندی حوزه علمی در این بخش‌ها عمل کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: در بخش سلامت هم به سلامت جسمی و هم روانی، اجتماعی و معنوی به عنوان یک زیرساخت اساسی توجه خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا خلاهای احتمالی را در فرآیند تقویت سلامت همه جانبه مرتفع کنیم.
رسولی همچنین از ضرورت راه‌اندازی مدارس ورزشی و امکانات زیرساختی در حوزه سلامت اجتماعی خبر داد و گفت: با تقویت مراکز مشاوره‌های تخصصی و ارتقای سلامت معنوی سعی می‌کنیم تا یک تحول جدی را در دانشگاه آزاد رقم بزنیم که فعالیت‌ها در این عرصه با قوت و قدرت شروع شده است.
وی به توسعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان اشاره و تصریح کرد: ما تاکنون برای سه مرکز تحقیقات مجوز فعالیت گرفته‌ایم که این مراکز تحقیقاتی در حوزه‌های آب، انرژی و گیاهان دارویی راه‌اندازی خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در پایان از راه‌اندازی شرکت تعاونی دانشجویی و دانش‌آموختگان این دانشگاه خبر داد و افزود: در این شرکت سعی خواهیم کرد تا پروژه‌ها را به نیروهای فارغ‌التحصیل خودمان واگذار کنیم تا در عملیات برون‌سپاری بتوانند فضای اشتغال برای خود ایجاد کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کنفرانس ملی توسعه اجتماعی در تبریز برگزار می شود

کرایه حمل و نقل در اردبیل پائین‌تر از سایر استان‌هاست

نمایش عزت و اقتدارانقلاب در آذربایجان غربی/حضور وحدت آفرین ادیان

بارش در آذربایجان شرقی 67 درصد افزایش یافت

حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال باصلابت و کوبنده خواهد بود

نمایشگاه مبل و لوستر در منطقه آزاد ماکو گشایش یافت

زمان خاموشی ها از 15 دقیقه به یک دقیقه در تبریز کاهش یافت

45 هزار هکتار اراضی اردبیل دارای نقشه کاداستر شد

500 غرفه بازار محلی نوروزی در خوی آماده سازی می شود

پیشتازی اردبیل در اکران فیلم‌های فجر/استقبال مردم مطلوب است

استقلال دستگاه قضائی بزرگترین دستاورد انقلاب است

تالاب قره گل بوکان احیا شد

سرمایه گذاری 150 هزار میلیاردی دولت تدبیرو امید در توسعه زیرساخت های آذربایجان غربی

برقراری پروازهای فرودگاه تبریز با وجود بارش برف/ انجام پروازهای عتبات عالیات از 16 بهمن ماه

مخالف استانی شدن انتخابات مجلس هستم

250 پروژه دهه فجر در اردبیل افتتاح می‌شود

بوکسور مهابادی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد

کارگاه غیرمجاز استحصال طلا از خاک کشف شد

برج میلاد سراب با حضور رئیس مجلس به بهره برداری می رسد

2هزار سامانه ثبت تخلفات عبورومرور در کشور نصب می‌شود

5 طرح برق رسانی در بوکان به بهره برداری می رسد

علیرضابیگی: حضور جوانان در فضای مجازی فرصتی برای پیشبرد اهداف و رویارویی با دشمن است

جشنواره زمستانی تخت سلیمان در تکاب برگزار می شود

40 برنامه فرهنگی به مناسبت دهه فجر در سردشت برگزار می شود

40 دستاورد انقلاب در 40 مسجد تشریح می‌شود

تکمیل بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر تا دو سال آینده

2 هزار و 795 دستگاه ترازو در آذربایجان شرقی پلمب شد

وزارت نیرو شفاف اعلام کند چه مقدار از حقابه مغان از دست رفته و چه مقدار آن بازنگری شده است

کودک 6 ساله قربانی خروج غیرقانونی از مرز ماکو شد

با استانی‌شدن انتخابات دسترسی مردم به نمایندگان قطع می‌شود

پرداخت 240 میلیارد ریال تسهیلات برای احیای بافت‌های فرسوده اردبیل

کشف قابلمه‌های قاچاق در شهرستان چاراویماق

پارکینگ های فعلی ارومیه پاسخگوی نیاز مردم نیست

امسال 1250 مشاوره دارویی در آذربایجان غربی ارائه شده است

ایجاد دریاچه مصنوعی پروژه مهم بازآفرینی شهری پارس‌آباد

نمایش «اصلی و کرم» در میاندوآب به روی صحنه رفت

بودجه 98 حکایت از روزهای سخت برای کشور دارد/ کاهش بودجه عمرانی

اعتبارات پروژه های ملی اردبیل در بودجه 98 افزایش دارد

مهاباد نیازمند چهارمین ایستگاه آتش نشانی است

75درصد مسکن مهر اردبیل در دولت تدبیر و امید تکمیل شده است

برخی از اسم «فتنه» خوششان نمی‌آید/ بیانات رهبری فصل الخطاب است

می‌خواهیم جوانان دیکته بنویسند و پیشکسوتان غلط گیری کنند

طرح راهبردی و عملیاتی ربط سردشت تدوین شد

اعتبارات سفر هیات دولت در آذربایجان غربی به 2367 میلیارد تومان رسید

پیمانکاران راه آهن نگران تزریق بودجه نباشند

سطح تراز دریاچه ارومیه 26 سانتیمتر افزایش یافت

گروه های جهادی محوری ترین بخش بسیج سازندگی است

50 میلیون یورو ثبت سفارش در آذربایجان شرقی انجام شد

عملیات اجرایی تعریض محور پلدشت به مرگنلر سال آینده به بهره برداری می رسد

یخبندان شدید در اردبیل/راه 330 روستا در حال بازگشایی است