پیام آذری

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل خبر داد:

راه‌اندازی دانشکده گردشگری در سرعین/دانشگاه آزاد مساله‌محور و نوآور به فعالیت خود ادامه می‌دهد گفتگو

راه‌اندازی دانشکده گردشگری در سرعین/دانشگاه آزاد مساله‌محور و نوآور به فعالیت خود ادامه می‌دهد

  بزرگنمايي:

پیام آذری -
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از تبدیل دانشگاه آزاد در سرعین به دانشکده گردشگری بر محور توسعه فعالیت‌ها در این حوزه خبر داد.
 اسحق رسولی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل با اشاره به ارتباط تنگاتنگ دانشگاه با جمعه رسانه‌ای استان اردبیل اظهار کرد: ما از فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی در ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر و هم‌افزایی مطلوب‌تر استقبال می کنیم و بر این باوریم دانشگاه آزاد اسلامی مکمل فعالیت رسانه‌ای و حرکت خوب اهالی مطبوعات استان اردبیل است.
وی با اشاره به فعالیت رشته ارتباطات در مقطع دکترا در این دانشگاه خاطرنشان کرد: این خود حکایت از توجه جدی دانشگاه آزاد به حوزه رسانه و مطبوعات است که قطعا به تقویت این تعامل علمی و اطلاع‌رسانی بیش از گذشته کمک خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در دهه 60 و با تشدید اوضاع کنکور و حساسیت خانواده‌ها در ورود فرزندانشان به دانشگاه‌ها دانشگاه آزاد فعالیت خود را آغاز کرد تا پاسخگوی تقاضای خانواده‌ها و جوانان علاقمند به تحصیلات عالی باشد.
رسولی بیان کرد: ما در حالی دهه چهارم فعالیت خود را آغاز کردیم که از این شدت تقاضا و فشار کنکور کاسته شده و سال به سال تعداد دانشجویان کم می‌شود که بر همین مبنا ما تصمیم گرفتیم تا رسالت دانشگاه آزاد را براساس چشم‌اندازهای جدید تعریف و تبیین کنیم تا مبادا این دانشگاه به سمت افول و حرکت ایستایی به پیش برود.
وی افزود: با گذر از شرایط دانشگاه نسل اول ما به سمت دانشگاه‌های نسل جدید که همان آموزش‌محوری، فناورمحوری و پژوهش‌محوری است در حال حرکتیم تا بتوانیم با یک پیوند مناسب با جامعه مشکلات و مسایل مردم را حل و فصل کرده و برطرف کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ضرورت گرایش به سمت نوآوری‌ها، خلاقیت‌ها و تحول را در دانشگاه آزاد یادآور شد و بیان کرد: با تغییر ریل در دانشگاه آزاد فعالیت‌ها به سمتی هدفگذاری شده تا بتوانیم به اهداف موردنظر خود دست پیدا کنیم و سرمایه‌های عظیم ملی و منطقه‌ای خودمان را پاس بداریم.
رسولی دوره جدید فعالیت دانشگاه آزاد را در بکارگیری نیروهای بومی به نفع توسعه استان خواند و گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در قالب 6 واحد دانشگاهی و 6 مرکز به همراه سه آموزشکده سماء فعالیت می‌کند که در این دانشگاه 464 نفر هیئت علمی رسمی و دو برابر به همان میزان نیروهای حق‌التدریس داریم.
وی فعالیت 546 کارمند را در دانشگاه آزاد یادآور شد و تصریح کرد: در این دانشگاه در 477 رشته محل جذب دانشجو انجام می‌شود که 23 رشته آن در مقطع دکترا، یک رشته در مقطع دکترای حرفه‌ای، 108 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و مابقی نیز در مطقع کارشناسی و کاردانی است.
از قرارداد واگذاری بیمارستان امام رضا راضی نیستیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به بیمارستان 106 تختخوابی دانشگاه آزاد و واگذاری 10 ساله آن طبق قرارداد به دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: ما از این قرارداد واگذاری راضی نیستم و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی نیز از این امر رضایت ندارد اما در این بین برنده اصلی خود مردم هستند که سعی می‌کنیم بهترین خدمات را در این مجموعه بیمارستانی به آنها ارائه کنیم.
رسولی به فعالیت 83 کارگاه و آزمایشگاه مجهز، ثبت 107 اختراع، ارائه بیش از یک هزار و 206 مقاله معتبر در مجلات و همایش‌های جهانی و بین‌المللی، چاپ 58 عنوان کتاب توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه و 492 کار تحقیقاتی به همراه فعالیت سه نشریه علمی در این دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: ما در تهیه طرح‌های علمی و پژوهشی جزو دانشگاه‌های برتر هستیم به طوری که 24 انجمن علمی و دانشجویی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.
وی در ادامه بیان کرد: ما در دانشگاه آزاد سرمایه‌گذاری‌هایمان را بر محور نیروهای بومی و توانمند منطقه‌ای انجام می‌دهیم و تلاشمان بر این است تا بتوانیم براساس شاخص کاهش جمعیت در شهرهای استان اردبیل به جز سه شهر اردبیل، مشگین‌شهر و نمین بتوانیم در ارتقای توانمندی‌های دانشگاه آزاد و جذب دانشجو موفق عمل کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل رویکرد دانشگاه آزاد را مساله‌محوری و توجه به نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها با مشارکت نیروی انسانی توانمند توصیف کرد و گفت: ما به هیچ وجه رویکرد سیاسی را در استان لحاظ نکردیم بلکه با یک رویکرد علمی و توجه به ارتقای توانمندی دانشگاه آزاد سعی داریم تا اهداف و برنامه‌هایمان را توسعه دهیم.
رسولی به فعالیت دانشگاه آزاد در دو عرصه صنعت و سلامت گردشگری به عنوان یکی از مطالبات اصلی استاندار اردبیل و اهالی استان اشاره و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد با تبدیل مرکز سرعین به دانشکده گردشگری تلاش می‌کند تا زمینه احداث هتل و اقامت گردشگران را فراهم کند که قطعا سعی ما بر این خواهد بود تا رفتارهای منطقه‌ای را در استقبال و همراهی گردشگران ارتقا دهیم.
وی گفت: ما باید به تناسب ورود گردشگران داخلی و خارجی رفتار و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و منطقه‌ای خودمان را به نمایش بگذاریم تا بیش از هر زمان دیگر شاهد جذب دانشجویان داخلی و خارجی باشیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: در روستای حسن‌باروق در مسیر توسعه صنعت گردشگری سلامت 15 پروژه را در این مجموعه تعریف کردیم تا این مزرعه بزرگ را به یک مکان گردشگری سلامت محور تبدیل کنیم.
رسولی همچنین ظرفیت‌های شهرستان مشگین‌شهر در حوزه گردشگری سلامت را با احداث مجموعه‌هایی همچون پل معلق یادآور شد و اظهار کرد: قطعا از ایده‌های جدید استقبال می‌کنیم و بر این باوریم در مشگین‌شهر می‌توان بیش از این در حوزه گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای جذب گردشگران موفق عمل کنیم.
وی بیان کرد: البته کار اصلی را سازمان‌ها و نهادهای مرتبط نظیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین حوزه صنعت، معدت و تجارت انجام می‌دهند و ما به صورت تعاملی سعی می‌کنیم تا به وظیفه خود در توانمندی حوزه علمی در این بخش‌ها عمل کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: در بخش سلامت هم به سلامت جسمی و هم روانی، اجتماعی و معنوی به عنوان یک زیرساخت اساسی توجه خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا خلاهای احتمالی را در فرآیند تقویت سلامت همه جانبه مرتفع کنیم.
رسولی همچنین از ضرورت راه‌اندازی مدارس ورزشی و امکانات زیرساختی در حوزه سلامت اجتماعی خبر داد و گفت: با تقویت مراکز مشاوره‌های تخصصی و ارتقای سلامت معنوی سعی می‌کنیم تا یک تحول جدی را در دانشگاه آزاد رقم بزنیم که فعالیت‌ها در این عرصه با قوت و قدرت شروع شده است.
وی به توسعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان اشاره و تصریح کرد: ما تاکنون برای سه مرکز تحقیقات مجوز فعالیت گرفته‌ایم که این مراکز تحقیقاتی در حوزه‌های آب، انرژی و گیاهان دارویی راه‌اندازی خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در پایان از راه‌اندازی شرکت تعاونی دانشجویی و دانش‌آموختگان این دانشگاه خبر داد و افزود: در این شرکت سعی خواهیم کرد تا پروژه‌ها را به نیروهای فارغ‌التحصیل خودمان واگذار کنیم تا در عملیات برون‌سپاری بتوانند فضای اشتغال برای خود ایجاد کنند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جایگاه تعلیم و تربیت در دین اسلام والاترین است

طرح انتقال آب ارس بر اساس نقشه های مصوب اجرا می شود

طرح بخشودگی تعدیل بدهی‌های واحدهای صنعتی اردبیل تمدید شد

سالانه 50 هزار گردشگر از مجموعه جهانی تکاب بازدید می کند

120 میلیون مترمکعب آب سدها به دریاچه ارومیه رهاسازی می شود

مدارس آذربایجان شرقی گرمایش هیزمی ندارد

40 میلیون مترمکعب آب سدها به دریاچه ارومیه رهاسازی شد

تخلفات گسترده عطاری‌ها، تهدیدی جدی برای مردم است

برخورد قطار تبریز به مشهد با خودرو 206 در حوالی خسروشهر

تسهیلات کم بهره به بخش گردشگری اردبیل پرداخت می شود

انفجار گاز شهری در تبریز

انجام موفقیت آمیز سومین عمل پیوند قلب

بسیج، مظهر ایستادگی، پیشرفت و وحدت است

سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف تسهیل شود/ تاکید بر ضرورت تلاش برای رونق بازارچه‌های مرزی آذربایجان غربی

444 واحد کتابخانه در آذربایجان شرقی فعالیت می‌کند

کمبود دارو در کشور وجود ندارد

طرح انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه 70 درصد پیشرفت دارد

نمایشگاه دایمی محصولات دانش‌بنیان را راه‌اندازی می‌کنیم

15 هزار باشگاه کتابخوانی در کشور تشکیل می شود

همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی در تبریز برگزار می شود

تنها 20 درصد موقوفات در ارومیه منفعتی و دارای درآمد است

داروخانه هوشمند و مکانیزه در ارومیه راه اندازی می شود

استان اردبیل در مسیر توسعه قرار گرفته است/ در حال تدوین برنامه جامع عملیاتی کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم

موافقت اولیه صدور 80 واحد بوم گردی در آذربایجان غربی صادر شد

معضل «ائیلی سو» برای بهداشت تبریز

سرمربی والیبال شهرداری: با صبر و حوصله موفق می شویم

بارش ها در مناطق مرزی به ویژه مهران ادامه دارد

کنگره اربعین قدرت شیعیان را به نمایش می گذارد

صادرات از گمرک تمرچین پیرانشهر به 120 میلیون دلار رسید

وضعیت کمی و کیفی سمن ها راضی کننده نیست/فعالیت 2030سمن در کشور

بانک خون بند ناف رویان نمایندگی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی، رتبه برتر را کسب کرد

کیفیت ساخت و سازها در طرح های عمرانی باید رعایت شود

LTE در آینده نزدیک برای مکالمات در کشور استفاده می شود

آغاز اجرای طرح آمارگیری «اندازه‎گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک» در آذربایجان‎شرقی

صنعت گردشگری قدرت بی‌اثر کردن تحریم‌ها را دارد

اردبیل جزو برترین های حوزه آمار و اطلاعات کشور است

کشف و ضبط 10 کیلوگرم هروئین در محور سلماس _ ارومیه

ریزش کوه در مسیر مرند-جلفا خسارت نداشت

باران در راه است/ کاهش دما ادامه دارد

کشف 11 میلیارد ریال انواع دارو در یک منزل مسکونی در عجب‌شیر

روزانه 3000 دانشجو از قطار مسیر آذربایجان استفاده می کنند

پشتکار شاه کلید موفقیت/از مرغ فروشی دوره گرد تا زنجیره تولید کشور

مرند رتبه اول آذربایجان شرقی در کشف کالای قاچاق را دارد

علت مرگ و میر ماهی در رودخانه زرینه رود مشخص شد

3.4 میلیون گردشگر از جاذبه های آذربایجان غربی دیدن کردند

کمبود روغن نباتی در آذربایجان غربی نداریم

گرانی و مشکلات اقتصادی کشور موقتی است

15 هزار خانوار ملکانی از انگور امرار معاش می کنند

آخرین آمار اعمال جراحی پیوند اعضا در تبریز

3500 زن روستایی آذربایجان غربی عضو صندوق اعتباری زنان هستند