پیام آذری

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل خبر داد:

راه‌اندازی دانشکده گردشگری در سرعین/دانشگاه آزاد مساله‌محور و نوآور به فعالیت خود ادامه می‌دهد گفتگو

راه‌اندازی دانشکده گردشگری در سرعین/دانشگاه آزاد مساله‌محور و نوآور به فعالیت خود ادامه می‌دهد

  بزرگنمايي:

پیام آذری -
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از تبدیل دانشگاه آزاد در سرعین به دانشکده گردشگری بر محور توسعه فعالیت‌ها در این حوزه خبر داد.
 اسحق رسولی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل با اشاره به ارتباط تنگاتنگ دانشگاه با جمعه رسانه‌ای استان اردبیل اظهار کرد: ما از فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی در ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر و هم‌افزایی مطلوب‌تر استقبال می کنیم و بر این باوریم دانشگاه آزاد اسلامی مکمل فعالیت رسانه‌ای و حرکت خوب اهالی مطبوعات استان اردبیل است.
وی با اشاره به فعالیت رشته ارتباطات در مقطع دکترا در این دانشگاه خاطرنشان کرد: این خود حکایت از توجه جدی دانشگاه آزاد به حوزه رسانه و مطبوعات است که قطعا به تقویت این تعامل علمی و اطلاع‌رسانی بیش از گذشته کمک خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در دهه 60 و با تشدید اوضاع کنکور و حساسیت خانواده‌ها در ورود فرزندانشان به دانشگاه‌ها دانشگاه آزاد فعالیت خود را آغاز کرد تا پاسخگوی تقاضای خانواده‌ها و جوانان علاقمند به تحصیلات عالی باشد.
رسولی بیان کرد: ما در حالی دهه چهارم فعالیت خود را آغاز کردیم که از این شدت تقاضا و فشار کنکور کاسته شده و سال به سال تعداد دانشجویان کم می‌شود که بر همین مبنا ما تصمیم گرفتیم تا رسالت دانشگاه آزاد را براساس چشم‌اندازهای جدید تعریف و تبیین کنیم تا مبادا این دانشگاه به سمت افول و حرکت ایستایی به پیش برود.
وی افزود: با گذر از شرایط دانشگاه نسل اول ما به سمت دانشگاه‌های نسل جدید که همان آموزش‌محوری، فناورمحوری و پژوهش‌محوری است در حال حرکتیم تا بتوانیم با یک پیوند مناسب با جامعه مشکلات و مسایل مردم را حل و فصل کرده و برطرف کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ضرورت گرایش به سمت نوآوری‌ها، خلاقیت‌ها و تحول را در دانشگاه آزاد یادآور شد و بیان کرد: با تغییر ریل در دانشگاه آزاد فعالیت‌ها به سمتی هدفگذاری شده تا بتوانیم به اهداف موردنظر خود دست پیدا کنیم و سرمایه‌های عظیم ملی و منطقه‌ای خودمان را پاس بداریم.
رسولی دوره جدید فعالیت دانشگاه آزاد را در بکارگیری نیروهای بومی به نفع توسعه استان خواند و گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در قالب 6 واحد دانشگاهی و 6 مرکز به همراه سه آموزشکده سماء فعالیت می‌کند که در این دانشگاه 464 نفر هیئت علمی رسمی و دو برابر به همان میزان نیروهای حق‌التدریس داریم.
وی فعالیت 546 کارمند را در دانشگاه آزاد یادآور شد و تصریح کرد: در این دانشگاه در 477 رشته محل جذب دانشجو انجام می‌شود که 23 رشته آن در مقطع دکترا، یک رشته در مقطع دکترای حرفه‌ای، 108 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و مابقی نیز در مطقع کارشناسی و کاردانی است.
از قرارداد واگذاری بیمارستان امام رضا راضی نیستیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به بیمارستان 106 تختخوابی دانشگاه آزاد و واگذاری 10 ساله آن طبق قرارداد به دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: ما از این قرارداد واگذاری راضی نیستم و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی نیز از این امر رضایت ندارد اما در این بین برنده اصلی خود مردم هستند که سعی می‌کنیم بهترین خدمات را در این مجموعه بیمارستانی به آنها ارائه کنیم.
رسولی به فعالیت 83 کارگاه و آزمایشگاه مجهز، ثبت 107 اختراع، ارائه بیش از یک هزار و 206 مقاله معتبر در مجلات و همایش‌های جهانی و بین‌المللی، چاپ 58 عنوان کتاب توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه و 492 کار تحقیقاتی به همراه فعالیت سه نشریه علمی در این دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: ما در تهیه طرح‌های علمی و پژوهشی جزو دانشگاه‌های برتر هستیم به طوری که 24 انجمن علمی و دانشجویی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.
وی در ادامه بیان کرد: ما در دانشگاه آزاد سرمایه‌گذاری‌هایمان را بر محور نیروهای بومی و توانمند منطقه‌ای انجام می‌دهیم و تلاشمان بر این است تا بتوانیم براساس شاخص کاهش جمعیت در شهرهای استان اردبیل به جز سه شهر اردبیل، مشگین‌شهر و نمین بتوانیم در ارتقای توانمندی‌های دانشگاه آزاد و جذب دانشجو موفق عمل کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل رویکرد دانشگاه آزاد را مساله‌محوری و توجه به نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها با مشارکت نیروی انسانی توانمند توصیف کرد و گفت: ما به هیچ وجه رویکرد سیاسی را در استان لحاظ نکردیم بلکه با یک رویکرد علمی و توجه به ارتقای توانمندی دانشگاه آزاد سعی داریم تا اهداف و برنامه‌هایمان را توسعه دهیم.
رسولی به فعالیت دانشگاه آزاد در دو عرصه صنعت و سلامت گردشگری به عنوان یکی از مطالبات اصلی استاندار اردبیل و اهالی استان اشاره و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد با تبدیل مرکز سرعین به دانشکده گردشگری تلاش می‌کند تا زمینه احداث هتل و اقامت گردشگران را فراهم کند که قطعا سعی ما بر این خواهد بود تا رفتارهای منطقه‌ای را در استقبال و همراهی گردشگران ارتقا دهیم.
وی گفت: ما باید به تناسب ورود گردشگران داخلی و خارجی رفتار و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و منطقه‌ای خودمان را به نمایش بگذاریم تا بیش از هر زمان دیگر شاهد جذب دانشجویان داخلی و خارجی باشیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: در روستای حسن‌باروق در مسیر توسعه صنعت گردشگری سلامت 15 پروژه را در این مجموعه تعریف کردیم تا این مزرعه بزرگ را به یک مکان گردشگری سلامت محور تبدیل کنیم.
رسولی همچنین ظرفیت‌های شهرستان مشگین‌شهر در حوزه گردشگری سلامت را با احداث مجموعه‌هایی همچون پل معلق یادآور شد و اظهار کرد: قطعا از ایده‌های جدید استقبال می‌کنیم و بر این باوریم در مشگین‌شهر می‌توان بیش از این در حوزه گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای جذب گردشگران موفق عمل کنیم.
وی بیان کرد: البته کار اصلی را سازمان‌ها و نهادهای مرتبط نظیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین حوزه صنعت، معدت و تجارت انجام می‌دهند و ما به صورت تعاملی سعی می‌کنیم تا به وظیفه خود در توانمندی حوزه علمی در این بخش‌ها عمل کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: در بخش سلامت هم به سلامت جسمی و هم روانی، اجتماعی و معنوی به عنوان یک زیرساخت اساسی توجه خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا خلاهای احتمالی را در فرآیند تقویت سلامت همه جانبه مرتفع کنیم.
رسولی همچنین از ضرورت راه‌اندازی مدارس ورزشی و امکانات زیرساختی در حوزه سلامت اجتماعی خبر داد و گفت: با تقویت مراکز مشاوره‌های تخصصی و ارتقای سلامت معنوی سعی می‌کنیم تا یک تحول جدی را در دانشگاه آزاد رقم بزنیم که فعالیت‌ها در این عرصه با قوت و قدرت شروع شده است.
وی به توسعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان اشاره و تصریح کرد: ما تاکنون برای سه مرکز تحقیقات مجوز فعالیت گرفته‌ایم که این مراکز تحقیقاتی در حوزه‌های آب، انرژی و گیاهان دارویی راه‌اندازی خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در پایان از راه‌اندازی شرکت تعاونی دانشجویی و دانش‌آموختگان این دانشگاه خبر داد و افزود: در این شرکت سعی خواهیم کرد تا پروژه‌ها را به نیروهای فارغ‌التحصیل خودمان واگذار کنیم تا در عملیات برون‌سپاری بتوانند فضای اشتغال برای خود ایجاد کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پل معلق شیشه ‌ای هیر اردبیل در سفر رییس جمهوری افتتاح می‌شود

اعتراضات کارگران به رسمیت شناخته شود/ عملکرد نامناسب خصوصی سازی

حدود 3000 کارگر در آذربایجان غربی آموزش مهارتی فراگرفتند

چیزی به نام هاله‌ی حرارتی در اطراف دریاچه ارومیه وجود ندارد

15 هزار شغل در منطقه ویژه اقتصادی نمین ایجاد می شود

مدیرکل راهداری: بارش برف راه های آذربایجان شرقی را لغزنده کرد

جشنواره ایده‌های برتر بخش کشاورزی در استان برگزار می‌شود

مدیرکل راه آهن آذربایجان: پارسال بیش از 2.3 میلیون مسافر جابجا شد

جلوگیری از انتقال آب دریاچه ارومیه به دریاچه مصنوعی بندرشرفخانه

2 سالن ورزشی چند منظوره در روستاهای سردشت احداث می شود

فرمانده انتظامی: قطار جان کودک چهارساله را در مراغه گرفت

چهره جهانی کاریکاتور ایران: در سرزمین ام قدر و منزلت دارم

10 اثر تاریخی خلخال ثبت ملی می شود

بیمه سلامت 420 میلیارد ریال در مهاباد هزینه کرد

بازار تاریخی ارومیه از نظر ایمنی وضعیت مساعدی ندارد

طرح توسعه در 5 امامزاده آذربایجان شرقی اجرا می شود

نوروز امسال پلدشت میزبان بیش از 5000 گردشگر بود

حجم آب دریاچه ارومیه بیش از یک میلیارد مترمکعب افزایش یافت

بارش باران تا فردا /یکشنبه/ در آذربایجان غربی ادامه دارد

ارسال ماشین آلات بنیاد مسکن آذربایجان شرقی به مناطق سیل زده

خطر انقراض دو گونه خفاش نادر غار علی شیخ خوی

روستائیان از سکونت در ساختمان های کم دوام خودداری کنند

آب سد قلعه چای به دریاچه ارومیه رهاسازی شد

ظرفیت اسکان اقامتگاه های پارس آباد مغان پر شد

هشت درصد به پیشرفت فیزیکی پروژه راه آهن اردبیل اضافه شد

فرمانداری اهر رتبه دوم آذربایجان شرقی را کسب کرد

مدارس خوی تعطیل شد

سالانه 800 تن گل تر بیدمشک از باغهای آذربایجان غربی برداشت می شود

پاکسازی ورودی های شهر اردبیل آغاز شد

15 موقوفه در مراغه برای سرمایه گذاری شناسایی شده است

میوه شب عید از 25 اسفند توزیع می شود

المپیاد ملی فرش در تبریز آغاز شد

اجرای نسخه نویسی الکترونیکی بصورت پایلوت در بستان آباد

100 نوروزگاه در آذربایجان شرقی برپا می شود

برگزاری عصر شعر نیکوکاری و گلریزان در بستان آباد

سامانه بارشی وارد آذربایجان غربی می شود

300 هکتار از بافت فرسوده ارومیه تاریخی است

وسعت دریاچه ارومیه حدود 300 کیلومترمربع افزایش یافت

5 برنامه حفاظت از گونه جانوری آذربایجان غربی تدوین شد

نخستین ایستگاه شتاب نگار زلزله در ارومیه نصب می شود

سند آمایش اردبیل 25 ساله تدوین می‌شود

کنترل التهاب بازار نیازمند همراهی عمومی است

سامانه هوشمند ارجاع در ساخت و ساز دوباره اجرایی می شود

پیش فروش بلیت اتوبوس های نوروزی 12 اسفند آغاز می شود

قرارداد مطالعاتی خط آهن بین مناطق آزاد ارس - ماکو منعقد شد

نکاتی برای بهبود سلامت در محل کار

5200 طرح اشتغال زایی بین نیازمندان آذربایجان شرقی اجرا می شود

کلاهبردار تعاونی فرهنگیان هشجین خلخال دستگیر شد

آرمان ماندگار تنها دفتر هدایت نیروی کار ایرانی به دانمارک است

3 واحد تولیدی با سرمایه گذاری خارجی در خوی احداث می شود