آخرين مطالب

شهردار تبریز:

اجازه‌ی قطع حتی یک درخت را هم نمی‌دهیم/ تغییرات مدیران شهرداری متوقف نمی‌شود اجتماعي

اجازه‌ی قطع حتی یک درخت را هم نمی‌دهیم/ تغییرات مدیران شهرداری متوقف نمی‌شود

  بزرگنمايي:

آذری آنلاین - شهردار تبریز گفت: باتوجه به این‌که تبریز از نظر فضای سبز شهر فقیری است، اجازه‌ی قطع حتی یک درخت را هم نمی‌دهیم.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، «ایرج شهین‌باهر» در نشست خبری با بیان این‌که امسال 10 میلیارد تومان بودجه برای پارک بزرگ تبریز در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: هدفمان حفظ شرایط کنونی و ایجاد کاربری‌های مورد نیاز یرای ایجاد پارک صیفی‌جات در محل پارک بزرگ تبریز است تا مردم در کنار خرید سبزی از فضای پارک هم استفاده کنند.
وی با بیان این‌که با تملک یک هکتار از پارک بزرگ تبریز حدود 20 نفر بیکار می‌شود، گفت: دستور توقف تملک را صادر کرده‌ایم، همچنین چندین پارک محله‌ای در تمامی مناطق شهرداری در حال احداث بوده که «باغ توت» در خیابان گلگشت یکی از مهمترین پارک‌ها است، همچنین در حال مذاکره با مالک باغ دیگری در خیابان گلگشت برای جلوگیری از تغییر کاربری آن هستیم. 
شهردار تبریز در خصوص معضل حاشیه نشینی تبریز، گفت: با چندین شرکت داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در بافت حاشیه نشین تبریز مذاکرات انجام شده که مالکیت دولت بر زمین‌های مناطق حاشیه نشین اصلی‌ترین مانع در این زمینه است، اما همچنان پیگیر رفع این مشکل هستیم.
وی افزود: باتوجه به رایگان بودن دریافت پروانه و ارایه تسهیلات کم بهره از سوی دولت، ساخت‌وساز در مناطق حاشیه‌نشین برای انبوه سازان و سرمایه‌گذاران به صرفه است.
وی با بیان این‌که شهرداری امسال بودجه‌ی 284 میلیارد تومانی برای مسیرگشایی در نظر گرفته است، گفت: به منظور ایجاد ارزش افزوده در مناطق حاشیه‌نشین 20 زمین ورزشی و 10 پارک محله‌ای هم احداث می‌شود که در مواقع بحران به عنوان فضای امن استفاده خواهند شد. علاوه بر این 91 میلیارد تومان هم برای خرید تجهیزات امداد ییش بینی شده است.
شهرداری به دنبال پروژه‌های روتین نیست
شهین باهر با تاکید بر این‌که شهرداری به دنبال پروژه‌های روتین نیست، اظهار کرد: مدیریت شهری به دنبال اصلاح زیرساخت‌ها است تا در هنگام بارندگی شهر دچار بحران نشود.
تمامی معابر اصلی و فرعی تبریز آسفالت می‌شود
شهین باهر در خصوص مشکلات آسفالت تبریز، بیان کرد: باتوجه به بارندگی‌ها در ماه‌های اخیر شهرداری نتوانسته پروژه‌ها‌ی آسفالت‌ریزی را پیگیری کند که به محض پایان بارندگی‌ها، آسفالت اساسی معابر شروع می‌شود. به معاون خدمات دستور داده‌ام تمامی معابر اصلی و فرعی شهر را آسفالت کند و بعد از آن در صورت وجود چاله معاونان خدماتی مناطق جریمه خواهند شد. 

وی با بیان این‌که شهرداری خریداری آسفالت را ممنوع کرده است، گفت: آسفالت مورد نیاز از کارخانه‌ی شهرداری تهیه می‌شود که از نظر اقتصادی به صرفه بوده و از طرفی کیفیت آسفالت تولید شده در کارخانه شهرداری بسیار بالاست.
شهین باهر در خصوص مشکلات آسفالت مسیر بی‌ آر تی تبریز، اظهار کرد: باتوجه به این‌که مسیر بی‌ آر تی زیرسازی نشده است، نیروی وارده اتوبوس‌ها باعث تخریب آسفالت می‌شود که اکنون شهرداری برای رفع این مشکل از تکنولوژی روز استفاده خواهد کرد.
وی درباره‌ی پروژه‌ی مسیر گشایی ادامه‌ی خیابان ارتش، بیان کرد: تخریب ساختمان‌های ارتش برای مسیرگشایی تا حدودی کار را کند کرده است، اما با این حال زیرساخت های لازم ایجاد شده و جدول کشی هم در حال انجام است، طبق پیش بینی تا دو ماه آتی مسیر باز شده و بر اساس بودجه‌ تقاطع غیر همسطح در این مسیر احداث می‌شود.
شهردار تبریز با تأکید بر این‌که سیاست مدیریت شهری اتمام پروژه‌های نیمه تمام است، گفت: پروژه‌ی میدان آذربایجان سه مسیر اصلی دارد که یکی از اصلی‌ترین مسیرها بدون هیچ گونه مراسم افتتاح و تشریفات باز شده و دو مسیر باقی مانده طی ماه‌های آتی به پایان می‌رسد. سپس معماری این پروژه با استفاده از هنر معماران بومی انجام می‌شود و در نهایت طبق پیش بینی پرونده‌ی این پروژه تا پایان سال بسته خواهد شد.
وی با اشاره به مشکلات مالی شهرداری تبریز، عنوان کرد: در طول شش ماه گذشته برای به آرامش رساندن شهرداری و پرداخت برخی از بدهی‌ها اقدام کردیم که بر این اساس تبریز تنها کلان‌شهری بود که پیمانکاران مقابل شهرداری تجمع نکردند.
شهرداری به دنبال اخراج نیروهای خود نیست
شهردار تبریز با اشاره به وسیع بودن بدنه‌ی شهرداری، گفت: شهرداری در وضعیت کنونی اقتصادی به دنبال اخراج نیروهای خود به بهانه‌های مختلف نبوده و افزایش بهره‌وری نیروها را مدنظر دارد.
وی ادامه داد: 3209 نفر به طور رسمی نیروی شهرداری تبریز هستند و 8992 نفر نیز به طور غیر مستقیم از طریق شرکت‌ها با شهرداری ارتباط دارند، اکنون تنها یکسان سازی حقوق دریافتی مد نظر بوده و برنامه‌ای برای استخدام وجود ندارد.
وی با بیان این‌که درآمد پایدار شهرداری‌ها روز به روز کم می‌شود، اظهار کرد: تصمیمات دولت در بودجه سال 97 باعث کاهش درآمد شهرداری‌ها شده است، به این منظور شهرداری کاهش هزینه‌ها و صرفه‌‌جویی را مد نظر داشته و از کار‌های روتین اجتناب می‌شود. 
مردم به شهرداری بی اعتماد شدند
وی با بیان این‌که مردم به شهرداری بی اعتماد شدند، بیان کرد: مردم با دیدن این‌که شهرداری برای کسب درآمد کاربری‌هایی عمومی را تغییر می‌دهد، نسبت به این مجموعه بی اعتماد شده‌اند، امروز شهرداری تبریز موضوعی برای پنهان کردن نداشته و تصمیم دارد مردم را در جریان تمامی اقدامات قرار دهد که معتقدم خروجی آن کسب اعتماد و مشارکت مردم است.

شهین باهر با بیان این‌که گاه برخی‌ها به دلیل وابستگی گروهی و جناحی غیرمنصفانه نقد می‌کنند، گفت: عده‌ای با این‌که واقعیت موضوع را می‌دانند، بنا به دلایلی نقد توام با غرض ورزی می‌کنند، بنده شخص سیاسی نبوده و علاقه‌ای هم برای ورود به مسائل سیاسی ندارم.
وی برگزاری نشست‌های خبری را در راستای سیاست شفاف‌سازی خدمات این مجموعه اعلام کرد و افزود: شهرداری به عنوان مجموعه‌ای که بیشترین خدمات را به مردم ارایه می‌دهد، گاه دچار مسائل و ابهاماتی می‌شود که هدفمان شفاف‌سازی و رفع ابهامات است. 
شهین باهر با اشاره به وسیع بودن خدمات شهرداری، ادامه داد: گاه برخی مدیران شهرداری با تصور این‌که تصمیم‌شان به صلاح مردم است، با علاقه‌ی شدید آن را اجرا می‌کنند؛ این در حالیست که از این پس تمامی تصمیمات و اقدامات مجموعه شهرداری منطبق با خواست و صلاح مردم خواهد بود.
تغییرات مدیران شهرداری متوقف نمی‌شود
وی با بیان این‌که تغییرات مدیران شهرداری متوقف نمی‌شود، اظهار کرد: با هیچ کس تعارف نداریم و در چارچوب اهداف مدیریت شهری هریک از مدیران وظایفی برعهده دارند که اگر مدیری نتواند در چارچوب برنامه‌های ابلاغی حرکت کند، کنار گذشته می‌شود و شاید هم با جا به جایی مدیران این مشکل رفع شود. 
شهردار تبریز با بیان این‌که جوان گرایی و استفاده از مدیران متخصص و باتجربه مدنظرم است، گفت: امکان دارد در خصوص انتخاب مدیران مشورت‌هایی انجام دهم، اما به هیچ کس باج نمی‌دهم؛ چرا که خودم منافعی ندارم و حتی در طول این شش ماه به فیش حقوقی‌ام نگاه نکردم.
وی با بیان این‌که عاشق تبریز بوده و برای کمک به شهرم آمده‌ام، گفت: به منظور خدمت به تبریز به هیچ شخص و گروهی باج نمی‌دهم، هیچ گونه منافعی برای شخص بنده متصور نبوده و به هیچ شخص هم منافعی در نظر گرفته نمی‌شود، حرکت در چارچوب قانون ملاک است.
پنج روز قبل سوار اتوبوس شدم
شهردار تبریز در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره‌ی این‌که آیا تاکنون از خدمات عمومی شهرداری همچون اتوبوس و تاکسی استفاده کرده‌اید؟ گفت: بله حدود پنج روز قبل سوار اتوبوس شده و مشکلات این بخش را بررسی کردم که بر این اساس به شرکت اتوبوسرانی برای استفاده رانندگان از لباس فرم دستور دادم و همچنین آموزش‌های رانندگان تاکسی و اتوبوسرانی همچنان پیگیری می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه فاصله‌ای بین من و مردم وجود ندارد، اظهار کرد: همواره در سطح شهر بین مردم حضور دارم و در نماز جمعه هم در صف مردم حضور می‌یابم، البته همواره عده‌ای اصرار دارند در صف مسئولان قرار گیرم که چنین اصرارهایی باعث ایجاد فاصله بین مسئولان و مردم می‌شود.
وی با اشاره به رویداد گردشگری «تبریز 2018» گفت: وجود شرکت هواپیمایی مختص تبریز، تعداد آثار تاریخی، تعداد هتل‌ها و ... از شاخص‌های مهم برای انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی است که در حد توان برای آماده‌سازی شهر به منظور میزبانی از این رویداد اقداماتی انجام شده است و طبق برنامه به دنبال احیای 21 حیاط داخل بازار تبریز هستیم.
شهین باهر با بیان این‌که شهرداری به دنبال آماده‌سازی کالبد شهر برای گردشگران ورودی است، خاطرنشان کرد: تمامی وظایف در قبال رویداد «تبریز 2018» بر عهده‌ی شهرداری نیست، ولی نمی‌توان منتظر سایر ادارات ماند و به این منظور شهرداری برای ساماندهی اماکن تاریخی نظیر بازار تاریخی تبریز اقدام کرده است.
وی ادامه داد: از تمامی مدیران شهرداری و سایر دستگاه‌ها در قبال اقدامات انجام شده برای رویداد تبریز 2018 تشکر می‌کنم که با روش‌های مختلف و کم هزینه برای تبلیغ این رویداد و آماده‌سازی شهر اقدام کردند. نتیجه رویداد تبریز 2018 افزایش ورود گردشگران داخلی و خارجی به تبریز شده است. 
وی در رابطه با آخرین وضعیت ارک علیشاه، بیان کرد: امکان بازدید از این بنای تاریخی فراهم است، به دنبال این هستیم تا نگهداری و مدیریت ارک از سوی بنیاد مصلی به شهرداری واگذار شود.

شهین باهر در خصوص برنامه‌هایش برای ساماندهی دستفروشان، گفت: بعد از عید نوروز، ساماندهی دستفروشان آغاز شده است، البته هر گونه برخورد فیزیکی و بدرفتاری در این زمینه قابل قبول نیست.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا منتقد مدیریت سابق شهرداری تبریز هستید؟ گفت: بنده آن زمان عضو شورای شهر و از موافقان شهردار سابق بودم، البته اختلاف نظرهایی هم وجود داشت اما معتقدم کارهای خوبی در تبریز انجام شده است.
شهردار تبریز خاطرنشان کرد: نگاه من به جلو است؛ چرا که زیر سئوال بردن گذشته برای بالا کشیدن خود یک روش منسوخ و غیرقابل قبول است. 
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاهش 4 درصدی طلاق در میاندوآب

پیشرفت 70 درصدی پروژه توسعه و نوسازی بخش قلب بیمارستان آیت الله طالقانی ارومیه

خط یک مترو تبریز باید امسال به پایان برسد

دستگاه‌های اجرایی آب مصرفی فضای سبز و خدمات شهری را 30 درصد کاهش دهند

نصب چراغ های ال ایی دی چشمک زن در سطح شهر ارومیه

شهردار ارومیه : تخفیف 35 درصدی پروانه ساخت از اول خرداد ماه اعمال می شود

استحصال و تبدیل زباله به انرژی یکی از مهمترین راهکارهای رفع مشکلات پسماند شهری

طرح توسعه بیمارستان طالقانی ارومیه امسال افتتاح می شود

قارچ های سمی در صورت ورود به بدن پادزهر ندارد

آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

محور ارتباطی خلخال به پونل مسدود است

اعزام تیم بسیج پزشکی شهرستان اهر به روستای "بالی قشلاق"

برگزاری نشست تخصصی حفاظت و مرمت اسکلت های سایت موزه عصر آهن

شورای شهر تبریز دچار روزمرگی شده است

انتقاد رئیس شورای شهر تبریز از گلکاری مجدد در سطح تبریز

تراز دریاچه ارومیه طی هفته گذشته 5 سانتی متر افزایش یافت

کمک های مردمی به محرومان درخلخال افزایش یافت

آبیاری تحت فشار با نظارت کامل اجرایی و عملیاتی شود

تکاب با 198 موقوفه در ردیف برترین شهرهای آذربایجان‌غربی در وقف قراردارد

قارچ های سمی از روی ظاهر شناخته نمی شوند

اجرای طرح نان مهربانی در 17 نانوایی اردبیل

گردشگری، شاه کلید رونق اقتصادی است

38 عدد سکه تاریخی در بناب کشف شد

تعامل با اصناف رویکرد امور مالیاتی آذربایجان شرقی است

برگزاری 15 محفل انس با قرآن کریم همزمان با ماه مبارک رمضان در اذربایجان غربی

عمارت رشیدالدوله تکاب مرمت می شود

492 زندانی آذربایجان غربی چشم انتظار حمایت خیّران هستند

پساب، نخستین سایت پرنده نگری ایران را تهدید می کند

اهدای عضو، آخرین نت موسیقی زندگی یک هنرمند

سامانه موبایلی ستاد دیه آذربایجان غربی راه اندازی شد

53 قلم شی باستانی در مشگین شهر کشف و ضبط شد

امسال آنفلونزای پرندگان در آذربایجان غربی مشاهده نشده است

آذربایجان غربی رتبه دوم کشف مواد مخدر کشور را داراست

قارچ سمی کبد 2 نفر را در آذربایجان غربی از بین برد

قاچاقچی نقره در آذربایجان غربی نقره داغ شد

جهش ویروس ترافیک تبریز با صدور مجوز به مراکز درمانی

بهره‌مندی بیش از 5000 خانواده عضو کمیته امداد آذربایجان شرقی از انشعابات رایگان

تلاش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از مصادیق انفاق است

سند راهبردی ارتقای وضعیت بانوان آذربایجان غربی تدوین می شود

تشدید نظارت‌های بهداشتی بر عرضه فرآورده‌های خام دامی در ماه مبارک رمضان

جان باختن 2 نفر به دنبال سوانح رانندگی در آذربایجان شرقی

215 نفر در جشنواره دوقلوهای بوکان شرکت کردند

فعالیت غذاخوری ها در ماه رمضان بدون داشتن مجوز ممنوع است

آزادی 301 زندانی جرایم غیرعمد توسط ستاد دیه آذربایجان غربی

تالار مرکزی ارومیه، هفته دولت به بهره برداری می رسد

توصیه‌هایی برای تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان

به کمک خیرین، سفره افطاری برای روزه داران در سطح شهر ارومیه پهن می شود

هوای آذربایجان شرقی بارانی می شود

بیش از 19 هزار نفر از موزه های تبریز بازدید کردند

حدود 2 میلیارد ریال زکات در میانه جمع آوری شد