پیام آذری

آخرين مطالب

fiogf49gjkf0d

چرتکه فروشگاهي در بجنورد معادلات رياضي را براساس جيب مشتري تغيير مي دهد مقالات

چرتکه فروشگاهي در بجنورد معادلات رياضي را براساس جيب مشتري تغيير مي دهد

  بزرگنمايي:

خراسان انلاين- هنرمند است وخطوط را خوب مي شناسد مي داند که به وجود آمدن هر خطي فلسفه اي دارد چه آن خط در دفتري باشد که با دست هاي خودش طراحي کرده چه خطي که روزگار بر چهره مشتريانش انداخته است، بخصوص پدراني که وقتي دست فرزندشان را مي گيرند تا به فروشگاه او بيايند، رد زمختي خطوط دست هاي شان، روي انگشتان دست فرزندشان مي ماند.
اين را وقتي بيشترمي فهمد که دست گرم پدري را لمس مي کند، هرچند نگاه آن پدر سرشار از زندگي و گرم است اما، دستانش خشونت رنج هايي که برده است، خوب نشان مي دهد.
بوي مهرباني دلتنگي هاي شادي آفرين گذشته است که همه آنهايي که روزي پشت ميز ونيمکت ها مي نشستند آن را با آمدن پاييز حس مي کردند.
محمد رنجبر اين بوي خوش را با حرکتش در فضاي فروشگاه و اطراف آن پراکنده است.
شايد در نگاه اول حس اين بو، در بين اقلام لوکس فروشگاه کمرنگ به نظر بيايد اما وقتي نزديک دخل که مي شوي، وقتي کودکي با اشتياق از صاحب فروشگاه يک پاکن کوچک مطالبه مي کند و او براي اين خواسته برمي خيزد و در انتخاب پاکن خودش را جاي مشتري کوچکش مي گذارد که کدام پاکن در دست هاي او راحت تر جا مي گيرد و بهتر غلط هاي بي تجربگي او را در نخستين روزهاي قلم به دست گرفتنش پاک مي کند، و بعد بهترين را به اين مشتري که حتي از پشت دخل ديده نمي شود، مي دهد، مي توان بو وحس هاي خوبي را تجربه کرد.
هر کجا هستي باش، اما باور کن که آنجا مرکز دنياست و تو بايد بهترين باشي، مهم نيست چه کاره هستي اما، بالاترين استانداردها را رعايت کن، ذائقه مخاطبت را به بهترين ها عادت بده و... اين الگو و شعار کار محمد رنجبر صاحب فروشگاهي است که اين روزها با تصميم و حرکتش خبرساز شده است، گرفتن سهمي در حرکت هاي خيّرانديشانه در تامين نوشت افزار براي همه آنهايي که پشت ميز ونيمکت هاي مدرسه، درس زندگي را براي ساختن فرداي کشور مشق مي کنند.
هرخيّري مشتري شود 30 درصد رقم اقلام از سود صاحب فروشگاه حساب مي شود.
گرافيست است و نقش و خط را خوب مي شناسد، کارش ساختن است، حالا مي تواند خانه باشد يا دنيايي زيبا در خط و رنگ روي دفتر و کاغذ و...
فروشگاه لوازم نوشت افزار هنري معماريش را 6 سال پيش واز سر علاقه راه اندازي کرد، کيفيت و زيبايي اقلامش، مشتري ها را پايبند کرد، آدم بزرگ ها را که راضي ديد، سراغ کوچکترها هم آمد نوشت افزارهاي دانش آموزي، دانشجويي، اداري و...
چرتکه مدرنش هم همراه خوبي است، لبخند يک دانش آموز يا پدر و مادري درد کشيده، سيستم معادلاتش را مي تواند تغيير دهد تا آن حد که علم رياضي در مقابل آن زانو مي زند اينجا ديگه حساب دو دوتا مي شود چهارتا نيست، گاهي دو دوتا در اين چرتکه مي شود يک.
اما به اين معنا نيست که کرامت انساني کسي زير سئوال برود، اين حساب و کتاب بين اين چرتکه و صاحب فروشگاه مي ماند تا لبخندي از روي لب پدر و مادري چيده نشود.
هنرمند است و درکش از لذت وشادي هنرمندانه، انگشتانش هم به اين درک رسيده اند وآن را در دفترهاي شکيلي به نمايش مي گذارند که مشتري هاي خاص خودش را دارد و حتي کيلومترها را طي مي کنند تا از اين دفترهاي دست ساز هديه ببرند.
دغدغه توليد دارد اما از سنگ هايي که جلوي پاي آن است بيم دارد، دوست دارد دفترهايش را که 1500 طرح جلد دارد در دست همه دانش آموزان ببيند اما ترجيح مي دهد نهايتا به کارگاه توليدي کوچکي بسنده کند تا در هزار توي روند اداري ايجاد يک واحد توليدي سرگردان نشود.
بازاري هاي قديم را دوست دارد که به نحوي امين مردم بود و کارگشا وجاي آن مرام ها را در بازار امروز کمرنگ مي بيند.
اين هنرمند گفت: درکفه ترازو اندازه سود بيشتر يا لبخند عميق تر يک کودک و پدر ومادرش وزن برابري ندارند، سود بيشتر مي تواند فقط مدل ماشين، اندازه فروشگاه يا منزل صاحبش را ارتقا دهد اما لبخند رضايت يک کودک مي تواند در روند ساخت يک جامعه نقش مهمي ايفا کند.
محمد رنجبر افزود: وقتي، عاملي باشيم براي ايجاد يک حس مشترک در قشري پويا واثرگذار در فرداي جامعه به آن رضايت وآرامش قلبي مي رسيم که در همه جا دنبالش مي گرديم و گاهي يابنده نيستيم.
وي گفت: همه بايد در عرصه فعاليتمان برندسازي کنيم، عرضه بهترين، تاثيرگذارترين شيوه تبلغاتي براي هر کاري است ومردم از توليد هر کالايي همين را مي خواهند.
او که طراح جشنواره هاي بين المللي نيز بوده است و سال ها مسئوليت يک شرکت طراحي را برعهده دارد، افزود: لذت را در خلاقيت و ابتکار در کار هميشه جست وجو کردم و حالا آن را در طراحي دفاتري مي بينم که قرار است سياه مشق هاي دانش آموزان را برخود ببيند.
وي جلب اعتماد مشتري را يک مولفه مهم در عرصه بازار عنوان کرد و گفت: وقتي مشتري انتخاب جنس را به ما واگذار مي کند به اين نتيجه مي رسيم که در مشاوره و راهنمايي آنان موثر بوده ايم و اعتماد مشتري بالاترين سرمايه براي يک توليد کننده يا بازاري است.
وي افزود: سال گذشته با طراحي يک کمد و چيدن نوشت افزارهاي قيمت مناسب سعي شد به دانش آموزان نيازمند فرصت تامين اقلام مورد نياز شود وامسال با مشارکت در حرکت خيّران که البته اين شرايط محدود به مهرماه نيست وتا پايان سال اين تخفيف براي خيّران ادامه دارد.
رنجبر گفت: اين تصميم در شبکه اجتماعي مطرح و به گوش خيّران رسيد و از اين حرکت استقبال خوبي شد وبسته بندي هاي متعددي از نوشت افزارها مطالبه شد.
وي گفت: 3هزار بسته نوشت افزار براي کميته امداد، 130 بسته براي آموزش وپرورش استثنايي و.. اقلامي بود که در همين چند روز گذشته از مهر تهيه وارائه شد و اين اقلام علاوه بر مواردي بود که شخصي سفارش داده شد تا به دست دانش آموزان نيازمند برسد.
و چه زيبا گفت سهراب....
زندگي خالي نيست
مهرباني هست، سيب هست، ايمان هست
پيش از آغاز سال تحصيلي پيامي درشبکه هاي اجتماعي دست به دست چرخيد که درآن صاحب يک فروشگاه نوشت افزار اعلام آمادگي کرده بود درصورت خريد بسته هاي متوسط نوشت افزار ازسوي نيکوکاران براي دانش آموزان نيازمند تخفيف 20 درصدي بعلاوه 10 درصد از بودجه فروشگاه تا سوم مهرماه لحاظ شود که با استقبال خيّران اين تخفيف ادامه دارد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سد کرم آباد؛ طرح طلایی برای رونق تولید کشاورزی

تراکتورسازی، محله بروبیا

کتاب پروانه های محله سرخاب رونمایی شد

ماه رمضان به روایت مردم آذربایجان غربی/سحرگاه و آیین «اوباش دان»

انسان هایی که اسیر بازی زمانه می شوند/کابوسی همچون میله های زندان

مطبوعات گلخانه ای

بحران فاضلاب در پارس‌آباد جدی است

ضرورت احیای سنت «اوداباشی» در بازار تبریز

برداشت تره محلی در خلخال آغاز شد

رسانه؛ به مثابه زندان روح

مشکلاتی که پیش پای کشاورزان سبز شد/سرمازدگی قوز بالا قوز باغداران

حفظ حجاب از الزامات امنیت روانی جامعه

آتش نشانان، قهرمانان گمنام آتش سوزی بازار تبریز

همنوا: پرخاشگری اجتماعی

اصلاح شیوه های کشت؛ نسخه علاج آب و کشاورزی

شهری که پس از زلزله، شطرنجی شد

پارکینسون پایان راه نیست

دشت زیبای شقایق در یامچی مرند

«ام اس» بیماری ناشناخته اما رو به فزونی

گل بوته های پژمرده فرش تبریز

راهبرد مدیران آذربایجان غربی برای «رونق تولید»

عسل سبلان در بند خام فروشی

تدبیر برای خطر سیل در مناطق حاشیه نشین تبریز

ضرورت توجه مسئولین به اصول پرورشی به نسبت آموزشی در مدارس

رونق تولید گره‌گشای موانع اقتصادی/بسیج عمومی لازمه عبور ازتنگناها

زمستان در بهار آذربایجان شرقی

فضیلت و اعمال شب «نیمه شعبان»

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

غذای مهابادی ها بهاری شد

دریاچه ارومیه از کما خارج شد

عطش مصرف گرایی و زندگی لاکچری

احرار: علاقه به کار سبب می شود گذر زمان را حس نکنم

«میرگاسه» فردوس چشمه سارهای کوهستان

حداقل یک بار در عمرتان این روستا را ببینید

افزایش قیمت نان و کمبود پول خرد در خلخال دردساز شد

از بی کرانه های صخره ای کندوان تا کرانه های داکوتا و کاپادوک

مجموعه کردشت جاذبه هنری و تاریخی از معماری ایرانی در جلفا

چشمه ای که آبش ترش است!

خوب و بدهای آذربایجان شرقی در سال 97

جاذبه‌های اردبیل در یک نگاه

انتقال زندان به خارج شهر؛ مطالبه بی پاسخ شهروندان تبریزی

یادی از شهدای 27 دی‌ماه دانشگاه تبریز

علائم مسمومیت الکلی چیست؟

پویش «نه به مواد مخدر» در مرند راه اندازی شد

نفس های تنگ طبیعت

بایسته های «خانه تکانی» برای گذر به سال نو

داغ گرانی بر آجیل تبریز

107هزار بال پرنده سرشماری شد/ آذربایجان غربی بهشت پرندگان ایران

جای خالی مادر

رویایی به رنگ سبز درمتن حاشیه شهر/فقر حاشیه شهر تبریز از فضای سبز