پیام آذری

آخرين مطالب

fiogf49gjkf0d

چرتکه فروشگاهي در بجنورد معادلات رياضي را براساس جيب مشتري تغيير مي دهد مقالات

چرتکه فروشگاهي در بجنورد معادلات رياضي را براساس جيب مشتري تغيير مي دهد

  بزرگنمايي:

خراسان انلاين- هنرمند است وخطوط را خوب مي شناسد مي داند که به وجود آمدن هر خطي فلسفه اي دارد چه آن خط در دفتري باشد که با دست هاي خودش طراحي کرده چه خطي که روزگار بر چهره مشتريانش انداخته است، بخصوص پدراني که وقتي دست فرزندشان را مي گيرند تا به فروشگاه او بيايند، رد زمختي خطوط دست هاي شان، روي انگشتان دست فرزندشان مي ماند.
اين را وقتي بيشترمي فهمد که دست گرم پدري را لمس مي کند، هرچند نگاه آن پدر سرشار از زندگي و گرم است اما، دستانش خشونت رنج هايي که برده است، خوب نشان مي دهد.
بوي مهرباني دلتنگي هاي شادي آفرين گذشته است که همه آنهايي که روزي پشت ميز ونيمکت ها مي نشستند آن را با آمدن پاييز حس مي کردند.
محمد رنجبر اين بوي خوش را با حرکتش در فضاي فروشگاه و اطراف آن پراکنده است.
شايد در نگاه اول حس اين بو، در بين اقلام لوکس فروشگاه کمرنگ به نظر بيايد اما وقتي نزديک دخل که مي شوي، وقتي کودکي با اشتياق از صاحب فروشگاه يک پاکن کوچک مطالبه مي کند و او براي اين خواسته برمي خيزد و در انتخاب پاکن خودش را جاي مشتري کوچکش مي گذارد که کدام پاکن در دست هاي او راحت تر جا مي گيرد و بهتر غلط هاي بي تجربگي او را در نخستين روزهاي قلم به دست گرفتنش پاک مي کند، و بعد بهترين را به اين مشتري که حتي از پشت دخل ديده نمي شود، مي دهد، مي توان بو وحس هاي خوبي را تجربه کرد.
هر کجا هستي باش، اما باور کن که آنجا مرکز دنياست و تو بايد بهترين باشي، مهم نيست چه کاره هستي اما، بالاترين استانداردها را رعايت کن، ذائقه مخاطبت را به بهترين ها عادت بده و... اين الگو و شعار کار محمد رنجبر صاحب فروشگاهي است که اين روزها با تصميم و حرکتش خبرساز شده است، گرفتن سهمي در حرکت هاي خيّرانديشانه در تامين نوشت افزار براي همه آنهايي که پشت ميز ونيمکت هاي مدرسه، درس زندگي را براي ساختن فرداي کشور مشق مي کنند.
هرخيّري مشتري شود 30 درصد رقم اقلام از سود صاحب فروشگاه حساب مي شود.
گرافيست است و نقش و خط را خوب مي شناسد، کارش ساختن است، حالا مي تواند خانه باشد يا دنيايي زيبا در خط و رنگ روي دفتر و کاغذ و...
فروشگاه لوازم نوشت افزار هنري معماريش را 6 سال پيش واز سر علاقه راه اندازي کرد، کيفيت و زيبايي اقلامش، مشتري ها را پايبند کرد، آدم بزرگ ها را که راضي ديد، سراغ کوچکترها هم آمد نوشت افزارهاي دانش آموزي، دانشجويي، اداري و...
چرتکه مدرنش هم همراه خوبي است، لبخند يک دانش آموز يا پدر و مادري درد کشيده، سيستم معادلاتش را مي تواند تغيير دهد تا آن حد که علم رياضي در مقابل آن زانو مي زند اينجا ديگه حساب دو دوتا مي شود چهارتا نيست، گاهي دو دوتا در اين چرتکه مي شود يک.
اما به اين معنا نيست که کرامت انساني کسي زير سئوال برود، اين حساب و کتاب بين اين چرتکه و صاحب فروشگاه مي ماند تا لبخندي از روي لب پدر و مادري چيده نشود.
هنرمند است و درکش از لذت وشادي هنرمندانه، انگشتانش هم به اين درک رسيده اند وآن را در دفترهاي شکيلي به نمايش مي گذارند که مشتري هاي خاص خودش را دارد و حتي کيلومترها را طي مي کنند تا از اين دفترهاي دست ساز هديه ببرند.
دغدغه توليد دارد اما از سنگ هايي که جلوي پاي آن است بيم دارد، دوست دارد دفترهايش را که 1500 طرح جلد دارد در دست همه دانش آموزان ببيند اما ترجيح مي دهد نهايتا به کارگاه توليدي کوچکي بسنده کند تا در هزار توي روند اداري ايجاد يک واحد توليدي سرگردان نشود.
بازاري هاي قديم را دوست دارد که به نحوي امين مردم بود و کارگشا وجاي آن مرام ها را در بازار امروز کمرنگ مي بيند.
اين هنرمند گفت: درکفه ترازو اندازه سود بيشتر يا لبخند عميق تر يک کودک و پدر ومادرش وزن برابري ندارند، سود بيشتر مي تواند فقط مدل ماشين، اندازه فروشگاه يا منزل صاحبش را ارتقا دهد اما لبخند رضايت يک کودک مي تواند در روند ساخت يک جامعه نقش مهمي ايفا کند.
محمد رنجبر افزود: وقتي، عاملي باشيم براي ايجاد يک حس مشترک در قشري پويا واثرگذار در فرداي جامعه به آن رضايت وآرامش قلبي مي رسيم که در همه جا دنبالش مي گرديم و گاهي يابنده نيستيم.
وي گفت: همه بايد در عرصه فعاليتمان برندسازي کنيم، عرضه بهترين، تاثيرگذارترين شيوه تبلغاتي براي هر کاري است ومردم از توليد هر کالايي همين را مي خواهند.
او که طراح جشنواره هاي بين المللي نيز بوده است و سال ها مسئوليت يک شرکت طراحي را برعهده دارد، افزود: لذت را در خلاقيت و ابتکار در کار هميشه جست وجو کردم و حالا آن را در طراحي دفاتري مي بينم که قرار است سياه مشق هاي دانش آموزان را برخود ببيند.
وي جلب اعتماد مشتري را يک مولفه مهم در عرصه بازار عنوان کرد و گفت: وقتي مشتري انتخاب جنس را به ما واگذار مي کند به اين نتيجه مي رسيم که در مشاوره و راهنمايي آنان موثر بوده ايم و اعتماد مشتري بالاترين سرمايه براي يک توليد کننده يا بازاري است.
وي افزود: سال گذشته با طراحي يک کمد و چيدن نوشت افزارهاي قيمت مناسب سعي شد به دانش آموزان نيازمند فرصت تامين اقلام مورد نياز شود وامسال با مشارکت در حرکت خيّران که البته اين شرايط محدود به مهرماه نيست وتا پايان سال اين تخفيف براي خيّران ادامه دارد.
رنجبر گفت: اين تصميم در شبکه اجتماعي مطرح و به گوش خيّران رسيد و از اين حرکت استقبال خوبي شد وبسته بندي هاي متعددي از نوشت افزارها مطالبه شد.
وي گفت: 3هزار بسته نوشت افزار براي کميته امداد، 130 بسته براي آموزش وپرورش استثنايي و.. اقلامي بود که در همين چند روز گذشته از مهر تهيه وارائه شد و اين اقلام علاوه بر مواردي بود که شخصي سفارش داده شد تا به دست دانش آموزان نيازمند برسد.
و چه زيبا گفت سهراب....
زندگي خالي نيست
مهرباني هست، سيب هست، ايمان هست
پيش از آغاز سال تحصيلي پيامي درشبکه هاي اجتماعي دست به دست چرخيد که درآن صاحب يک فروشگاه نوشت افزار اعلام آمادگي کرده بود درصورت خريد بسته هاي متوسط نوشت افزار ازسوي نيکوکاران براي دانش آموزان نيازمند تخفيف 20 درصدي بعلاوه 10 درصد از بودجه فروشگاه تا سوم مهرماه لحاظ شود که با استقبال خيّران اين تخفيف ادامه دارد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سمفونی دست سازها

تشکیل ستادساماندهی سواحل وسط تعطیلات/ تابستانی که از دست رفت

کالاهای اقتصادی مهمی که حشرات تولید می‌کنند

مسیر پرسنگلاخ توسعه معدن مس سونگون

تن نیمه جان برج خلعت پوشان

تبریز در تسخیر نمای رومی/ تهدیدی جدی برای شهری زلزله‌خیز

اردبیل؛ گنجینه‌ای از زیبایی‌های طبیعت و تاریخ

کارخانه بازیافت زباله در بوکان احداث می‌شود

دغدغه نام‌نویسی در مدارس

در مظلومیت سردار ملی

ثبات توسعه پایدار نیازمند ارتقای سطح زندگی اقشار کم درآمد جامعه است

روزگار سرگشتگی یک روزنامه‌نگار

از غربت سالار ملی...

بزرگداشت حافظ پژوه بی‌ادعا

نقطه مشترک استراماچونی، کالدرون و دنیزلی/ جدیت با چاشنی انضباط

شبکه مویرگی تقلب زیر پوست بازار طلا

سیاه، رنگ سال مراتع/ داغ انسان بر دل طبیعت

روزگار ناخوش سیب زمینی

داغ حاشیه نشینی بر پیشانی تبریز / رویاهای پوشالی مهاجرین روستایی

مهد صنعت چاپ ایران در گیرودار کمبود و گرانی کاغذ

انجیل «هزار ساله» در کتابخانه مرکزی تبریز

سفری به شمال کوچک در آذربایجان شرقی/ارسباران بکر و دست نخورده

موزه‌های دوست داشتنی از نظر کودکان

با حساسیت فصلی چه کنیم؟

کودکان خود را برای مصرف فسفودها و شکلاتها تحریک نکنیم

تناقض‌ الزامی یا اختیاری بودن شهریه ثبت‌نام مدارس

رونق تولید در مزرعه کشاورز نمونه مرندی

توصیه‌هایی در خصوص مواجهه با حشره گزیدگی در فصل تابستان

«عنبران علیا» روستای هدف گردشگری بین المللی

گره‌ مشکلات بر تار و پود فرش دستباف مراغه

همه ما از مهربانی امام رضا(ع) بهره‌مند می‌شویم

اقتصاد مرزی در گرو رونق بازارچه‌ها/سیاست دولت یک بام ودوهوا است

نقره داغ مستاجران با اجاره بهای نجومی

فاجعه‌ای از نوع خودزنی مسئولان سرعین

رعایت توصیه‌های بهداشتی درخصوص بیماری تب‌مالت ضروری است

توسعه تولید ژله رویال و تکثیر ملکه زنبور عسل در استان اردبیل

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

ضرورت تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

مسیر دشوار جذب گردشگر سلامت

ازدواج سفید هیچ جایگاهی در جامعه ایران ندارد

بازیافت، کلید رهایی از معضل پسماند

داستان نویسی زیر سایه پیامبر رحمت

مرکز گل محمدی کشوردرحسرت جرعه ای گلاب/صنایع تبدیلی خیالی بیش نیست

سردشت نخستین شهر قربانی سلاح شیمیایی در جهان

کوچ ابدی مرثیه سرایان نامدار اردبیلی؛ بیم و امیدها

ضرورت گذر از واهمه تراریخته‌ها

شبی به یاد سرکاراتی در تبریز

توهم پرآبی

ضرورت گذر از واهمه تولیدات کشاورزی تراریخته

رشد مصرف قلیان و بی‌تفاوتی شهروندان