پیام آذری

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی:

105 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل می شود سياسي

105 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل می شود

  بزرگنمايي:

آذری آنلاین - ارومیه- مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی گفت: سالانه 105 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده از تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای حوضه آبریز استان به دریاچه ارومیه انتقال می شود.

رسول اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پروژه های مصوب از محل اعتبارات احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: احداث شبکه جمع آوری فاضلاب، خطوط انتقال بطول 1100 کیلومتر، احداث تصفیه های فاضلاب به ظرفیت 115 هزار و 563 مترمکعب در شبانه روز و احداث ایستگاه پمپاژ به تعداد 30 واحد از مهمترین این طرح ها است.
وی اعتبار مصوب اجرای این طرح ها را پنج هزار و 164 میلیارد ریال برشمرد و گفت: تاکنون از این طرح ها بطول 160 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، اصلی و خط انتقال اجرا، دو واحد ایستگاه پمپاژ احداث و ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب به میزان 52 هزار و 372 مترمکعب در شبانه روز افزایش یافته است که برای اجرای آنها یک هزار و 130 میلیارد ریال هزینه شده است.
اکبری تداوم خشکسالی و افت شدید منابع آب، انباشتگی تاسیسات فرسوده آب، افزایش قیمت تمام شده تامین، انتقال، تصفیه و توزیع آب و افزایش هزینه تمام شده، جمع آوری، انتقال و تصفیه فاصلاب را از مهمترین چالش های پیش رو برشمرد و اضافه کرد: سرانه منابع آب تجدید شونده در ایران از شش هزار و 860 مترمکعب در سال 35 به کمتر از 1700 مترمکعب در سال 96 کاهش یافته است.
ظرفیت تامین آب استان 9703 لیتر در ثانیه است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با بیان اینکه 100 درصد از جمعیت شهری استان از خدمات این شرکت بهره مند هستند افزود: تعداد شهرهای تحت پوشش شبکه توزیع آب شرب 38 است که دو میلیون و 130هزار نفر از جمعیت استان را شامل می شود.
اکبری ظرفیت تامین آب استان را 9 هزار و 703 لیتر در ثانیه برشمرد و اضافه کرد: ظرفیت تامین از آب های سطحی 51 درصد و ظرفیت تامین از آبهای زیرزمینی 49 درصد است.
وی با بیان اینکه 81 پروژه حوضه آب وفاضلاب استان در استان وجود دارد که با اعتباری بالغ بر 10 هزار و 100میلیارد ریال اجرا می شود افزود: با افتتاح این پروژه ها ظرفیت تامین آب استان از 9.7 متر مکعب در ثانیه به 11 متر مکعب در ثانیه و شاخص بهره مندی از شبکه جمع آوری وتصفیه بهداشتی فاضلاب از 62.59 درصد به 75 درصد افزایش یابد.
اکبری بابیان اینکه در حال حاظر پروژه های فوق دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی هستند گفت: تاپایان سال 95 احداث وتوسعه شبکه توزیع وخطوط انتقال آب دارای پیشرفت فیزیکی 65 درصدی بوده است و تلاش شرکت افرایش این میزان تا 98 درصد تاپایان سال جاری است.
مدیرعامل آبفای شهری استان آذربایجان غربی بابیان اینکه 208 میلیارد ریال اعتبار جهت اصلاح شبکه توزیع آب استان در نظر گفته شده است خاطرنشان کرد: این پروژه تاکنون دارای 53 درصد پیشرفت فیزیکی بوده و تلاش می شود که این میزان به 93 درصد تاپایان سال جاری افزایش یابد که کاهش پرت شبکه، افزایش بهره وری مدیریت شبکه و افزایش مدت دوره طرح از مزایای آن است.
میزان کلر باقی مانده بالای 99.97 درصد است
وی به اقدامات این شرکت درراستای افزایش شاخص بهداشت آب اشاره کرد و افزود: تجهیز وبکارگیری 15 واحد آزمایشگاهی پیشرفته به منظور کنترل کیفیت آب آشامیدنی دراستان، انجام دویست و80 هزار آزمون کنترل کیفیت آب به منظور کنترل شاخص های بهداشتی آب شرب استان ونیز شاخص سلامت کلر باقی مانده بالای 99.97 ومیکروبی 100 درصد ازجمله اقدامات اصلی این شرکت در راستای افرایش شاخص بهداشت آب بوده است.
اکبری اصلاح ونوسازی شبکه، اصلاح و نوسازی انشعابات آب ، مدلسازی شبکه و مدیریت فشار آب، تست یابی شبکه های توزیع آب، تعویض کنتورهای معیوب و رفع نشتی مخازن ذخیره آب را جزو اقدامات اصلی این شرکت جهت کاهش آب بدون درآمد عنوان کرد.
وی بابیان اینکه در سال گذشته 69 کیلومتر اصلاح و نوسازی شبکه صورت گرفته است گفت: برنامه شرکت، انجام 68 کیلومتر نوسازی شبکه تاپایان سال جاری است و کل اعتبار جهت انجام این پروژه بالغ بر 119 میلیارد ریال است.
مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان غربی ادامه داد: در سال گذشته 11 هزار و 967 نوسازی انشعابات آب صورت گرفته و برنامه این شرکت انجام 11 هزار و 375 مورد اصلاح و نوسازی انشعاب است که کل اعتبار جهت انجام آن بالغ بر 33 میلیارد ریال بوده است.
اکبری با بیان اینکه در سال گذشته و سال جاری به ترتیب 736 و 955 کیلومتر تست یابی شبکه های توزیع آب جهت کاهش آب بدون درآمد صورت گرفته که درمجموع دارای اعتباری بالغ بر 4میلیارد ریال است گفت: تعویض 14هزارو613 کنتور درسال گذشته وبرنامه این شرکت جهت تعویض 16 هزار و 218 کنتور در سال جاری از سایر اقدامات این شرکت جهت کاهش آب بدون درآمد بوده است.
وی بابیان اینکه در 9ماهه اول سال جاری شاهد کاهش 3 درصدی آب بدون درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم گفت: در هشت ماه سال 96، بالغ بر 53 کیلومتر اصلاح شبکه، هشت هزار و 42 رشته استاندارد سازی، 800 کیلومترنشت یابی شبکه توزیع، 17 هزارو 337 مورد تعویض دستگاه کنتور خراب و 8 هزار متر مربع رفع نشت مخازن صورت گرفته است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شورای فرهنگ عمومی در استان ها تشکیل شود

کشف 2 تن کره کاکائو قاچاق/3000 لیترسوخت قاچاق کشف شد

سالانه 1300میلیون لیتر آب وارد دریاچه ارومیه می شود

صالحی: آماده مذاکره با عربستان هستیم

شناسایی و دستگیری 2 تیم تروریستی در کردستان

پمپئو: امیدوارم تهران را به عقب برانیم

جنگ و جدل نماینده مشهد و دولتی‌ها ادامه دارد

فرصت دوباره و چهار ماهه FATF به ایران

گام دوم انقلاب راه درخشان برای تمدن سازی اسلامی است

صف خرید مرغ در بوشهر

آشنا: برخی دولت‌داران در خواب غفلت هستند

دستگاه های اجرای موظف به پایبندی به تعهدات خود در طرح کارورزی هستند

پاکسازی، درختکاری و دانه‌پاشی برای پرندگان درراستای حفظ محیط زیست

احمدی‌نژاد: طرفدار برگزاری انتخابات آزاد هستم

تحریم ایران هواپیمای نروژی را هم گرفتار کرد

همه چیز درباره سندرز، رقیب ترامپ در 2020

رویابافی‌های بن سلمان؛ عربستان اتمی می‌شود

احتمال میانجیگری چین بین ایران و عربستان

ترامپ: عروس داعش را نمی‌پذیریم

استیضاح روحانی چگونه ممکن می‌شود؟

دنبال انحصارگرایی نیستیم/فعالیت 988 وکیل در آذربایجان غربی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر تکمیل ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد تأکید کرد

نمایندگان مجلس: «پوری‌حسینی» را عزل کنید

روحانی: هرگز رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی‌پذیریم

ظریف: ریاکاری واشنگتن برملا شد

پوتین، ترامپ را تهدید به حمله موشکی کرد

احتمال استیضاح وزیر صنعت در پی گرانی خودرو

قول همکاری دانمارک و بریتانیا درباره ایران

هدف دشمنان ایجاد اختلافات جناحی است

آمریکا مسوول اصلی حمله تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان است

کنفرانس ملی توسعه اجتماعی در تبریز برگزار شد

مستند زندگینامه شهید مهدی باکری در میاندوآب ساخته می شود

نقش جوانان انقلابی در پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب بی بدیل است

جایگاه ولایت فقیه در اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب تبیین شود

کمبود سیب در ارومیه/باغداران از عرضه سیب تولیدی خودداری می کنند

خانه سازمان های مردم نهاد در آذربایجان غربی راه اندازی می شود

حاجی دلیگانی: روحانی صلاحیت ندارد

گفتگوی تلفنی ملک سلمان و پوتین

ذوالنور: به طرح استیضاح رئیس جمهور افتخار می‌کنم

هیچ مسئولی حق شکایت از خبرنگاران و فعالان رسانه ای را ندارد

سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی شکایت کرد

کشورگشایی خفیفِ «بن سلمان» در پاکستان

از رفتارهای سلیقه‌ای در برگزاری مناقصات پرهیز شود

ترور «عرفات» با خمیردندان آغشته به سم

ترامپ به ایران سفر می‌کند؟

تغییرات به قوه قضاییه رسید؛ ادغام دو معاونت

حفظ دستاوردهای 40 ساله، هسته مرکزی بیانیه گام دوم انقلاب است

بیش از 10 کیلوگرم تریاک در سلماس کشف شد

دادستان: نجات جان «زنجانی» دست خودش است

دانشگاه تبریز، نقش اساسی در تحولات اجتماعی ایران داشته است