پیام آذری

آخرين مطالب

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل:

نیروهای جوان و متخصص، عامل اصلی موفقیت‌های جهاددانشگاهی علمي

نیروهای جوان و متخصص، عامل اصلی موفقیت‌های جهاددانشگاهی

  بزرگنمايي:

پیام آذری -
فعالیت‌های جهاددانشگاهی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و با هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی عملیاتی درست، به صورت بنیادی، تخصصی، فنی و کاملا مطابق با نیازهای جامعه انجام می گیرد. 
  رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه جهاددانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است و در تراز انقلاب فعالیت می‌کند، افزود: فعالیت‌های علمی و آموزشی بهترین راه برای معرفی ظرفیت و توانمندی‌هاست به همین خاطر واحد اردبیل تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند با بومی کردن دانش فنی، نقش خود را در توسعه استان و رفع نیازهای آن ایفا نماید. 
دکتر مهران اوچی اردبیلی، وجود جهاددانشگاهی در کشور و استان را یک ظرفیت مناسب برای انجام فعالیت‌های توسعه‌ای عنوان و تصریح کرد: این نهاد با راه‌اندازی مراکز فرهنگی و آموزشی، پارک علم و فناوری و مراکز رشد در مسیر شکوفا کردن استعدادها، بکارگیری نیروی خلاق جوانان، کشف حلقه‌های مفقوده علمی و مدیریت این بخش برای حرکت در مسیر رونق تولید و فناوری گام برمی‌دارد و توانسته است در این امر موفق عمل کند. 
وی با بیان اینکه با حمایت‌های مسئولین استان به ویژه استاندار تلاشگر اردبیل، به دنبال تسریع برنامه‌ها و بومی‌سازی دستاوردهای علمی جهاددانشگاهی در استان در راستای کمک به توسعه همه جانبه آن هستیم، اظهار کرد: ماهیت تمام فعالیت‌های جهاددانشگاهی واحد اردبیل، گره‌گشایی در عرصه‌های علمی، صنعتی، تحقیقاتی، کشاورزی، کارآفرینی، اقتصادی، پزشکی، فرهنگی و گردشگری است. 
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی ضمن تعامل و همکاری با دستگاه‌های اجرایی دولتی استان سعی دارد کارهای حساس روی زمین مانده را با روحیه جهادی انجام دهد، یادآور شد: این نهاد در استان اردبیل با تأسی از بدنه جهاددانشگاهی و با نیازسنجی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی، وارد حوزه پزشکی با رویکرد سلامت باروری، گردشگری با رویکرد گردشگری سلامت و کشاورزی با رویکرد گیاهان دارویی و فندق شده است. 
اوچی اردبیلی اظهار کرد: موقعیت استراتژیک و ویژه جغرافیایی استان اردبیل، سابقه درخشان و کهن طب‌سنتی، وجود 60 چشمه آبگرم معدنی سرد و گرم با خواص درمانی مختلف، ویژگی‌های سیاحتی _ زیارتی و تاریخی، گرایش‌های قومیتی و دینی مشترک با جمهوری آذربایجان و منطقه CIS می‌تواند استان اردبیل را به قطب گردشگری سلامت منطقه تبدیل کند. 
وی با اشاره به اینکه توسعه توریسم سلامت، اشتغال‌زایی و رشد کیفی در بخش سلامت، کسب درآمد و ارزآوری و تبدیل منطقه به قطب گردشگری سلامت را به دنبال خواهد داشت، یادآورشد: سند توسعه گردشگری سلامت استان به دستور استاندار اردبیل در دو فاز توسط جهاددانشگاهی استان تدوین شده است که امیداریم با اجرایی شدن آن بتوانیم به توسعه استان کمک کنیم. 
عضو هیات علمی جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه در استان اردبیل قابلیت‌های خوبی در زمینه‌های کشاورزی، گیاهان دارویی و گردشگری وجود دارد، اضافه کرد: جهاددانشگاهی با ایجاد مرکز رشد گیاهان دارویی و مرکز خدمات تخصصی درمان ناباروری در این زمینه‌ها ورود کرده است و در نظر دارد با ایجاد مجتمع سلامت (Health Tourism) در راستای توسعه فعالیت های سلامت باروری و جذب گردشگران خارجی حضور خود را پررنگ‌تر کند. 
اوچی اردبیلی، مرز مشترک اردبیل با جمهوری آذربایجان را ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری سلامت استان خواند و افزود: ایجاد مجتمع سلامت علاوه بر ایجاد فضای مناسب و استاندارد برای ارائه خدمات درمان ناباروری، زمینه ورود این نهاد به حوزه سلول درمانی و مطالعه و ارائه خدمات درمانی بیماری سرطان که جزء دغدغه‌های مهم مسئولان استان است را نیز فراهم می‌کند. 
وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در حوزه سلامت باروری به دستاوردهای مهم و ارزشمندی دست یافته که در پیشرفت کشور تاثیرگذار بوده است، افزود: پذیرش بیش از 300 زوج جمهوری آذربایجان در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل نشان می‌دهد توسعه فعالیت های این مرکز می تواند در افزایش میزان مراجعه‌کنندگان داخلی و خارجی موثر باشد. 
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل به فعالیت‌های آموزشی و افزایش تعداد مراکز آموزش تخصصی کوتاه مدت این نهاد به پنج مرکز اشاره و تصریح کرد: جهاددانشگاهی با ارائه آموزش‌های مهارت‌افزا و تخصص محور و فراهم کردن فضای آموزشی استاندارد، ارتقاء سطح دانش و توانمندی کارکنان ادارات استان و فراگیران آزاد را دنبال می‌کند تا ضمن توانمندسازی، زمینه ایجاد کسب و کارهای جدید را فراهم کند. 
اوچی اردبیلی واگذاری اجرای طرح‌های تحقیقاتی و مأموریت‌های مهم استانی به جهاددانشگاهی اردبیل را نشان از ارتقاء جایگاه این نهاد در استان دانست و ادامه داد: واگذاری اجرای طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب(داناب) برای اولین بار در استان، خدمات آموزشی تحکیم بنیان‌ خانواده و کارآفرینی بانوان شاغل دستگاه‌های اجرایی و زنان فعال عرصه تولید استان، طرح ملی سرباز ماهر، دوره‌های آموزش‌ تخصصی صنایع‌دستی برای شاغلین در رشته‌های مختلف بافته‌های داری، پیگیری طرح اشتغال تعهد شده دستگاه‌های اجرایی استان و 29 طرح مطالعاتی و تحقیقاتی به جهاددانشگاهی در سال گذشته و سالجاری، نشان از حسن اعتماد مسئولان استان به این نهاد دارد. 
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه این نهاد با دو سایت کامپیوتری مجهز، امکانات لازم را برای برگزاری آزمون‌های آنلاین و وب کنفرانس را دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در استان اردبیل در شهرستان‌های اردبیل و پارس‌آباد و دومین دوره جذب" تسهیل‌گران اقتصادی – اجتماعی" در اردبیل توسط جهاددانشگاهی در سطح قابل قبولی برگزار شد و در مردادماه جاری نیز آزمون استخدامی آتش‌نشانی را برگزار خواهد کرد. 
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل تصریح کرد: طبق ارزیابی های انجام گرفته میزان قراردادها و واگذاری طرح‌های تحقیقاتی در سال 1397 نسبت به سال 1396 بیش از 300 درصد رشد داشته است. 
اوچی اردبیلی به فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی در سطح استان اشاره کرد و گفت: جهاددانشگاهی در قالب مراکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)، انتشارات و امام و انقلاب، سازمان دانشجویان ایران و خبرگزاری‌های خود در راستای پیشبرد برنامه‌های توسعه فرهنگی استان فعالیت می‌کند. 
وی اضافه کرد: خبرگزاری‌های دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل و بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه استان، دو رسانه وابسته به جهاددانشگاهی هستند که در جهت ایجاد اعتماد عمومی در جامعه، رویداد و اخبار دستگاه‌های اجرایی استان را منعکس می‌کنند. 
وی با بیان اینکه برنامه‌های توسعه‌ای و کاربردی جهاددانشگاهی استان اردبیل از نظم خوبی برخوردار بوده و با شناسایی نیازهای موجود استان در راستای پیشبرد اهداف خود حرکت می‌کند، گفت: این نهاد با بهره‌گیری از پتانسیل‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی خود، به رفع نیازهای استان کمک می‌کند. 
اوچی اردبیلی اضافه کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهاد علمی خدمتگذار، آماده انجام مأموریت در راستای توسعه استان است و در حال حاضر ارتقاء و گسترش فعالیت‌های خود در استان را دنبال می‌کند تا سطح توانمندی نیروی انسانی را برای ایجاد فرصت‌های شغلی و کارآفرینی ارتقاء دهد. 
وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی تلاش دارد فعالیت‌های خود را در شأن استان ارائه کند، اضافه کرد: در حال حاضر جهاددانشگاهی استان با شناسایی نیاز‌های منطقه، فعالیت‌های خود را در راستای رفع آن‌ها متمرکز و فعالیت‌های شاخصی برای استفاده از ظرفیت‌های استان شروع و زیرساخت‌های خوبی برای این امر فراهم کرده است. 
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از استقرار 15 شرکت و یک هسته فناور با 34 ایده فناورانه در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل خبر داد و اظهار کرد: فعالیت‌های این مرکز در راستای توسعه بهره‌برداری از پتانسیل گیاهان دارویی اندومیک و بومی استان انجام می گیرد. 
اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه فعالیت‌های مشترک جهاددانشگاهی با پارک علم و فناوری استان موجب هم‌افزایی شده است و در آینده نزدیک شاهد نتایج اثربخش آن خواهیم بود، تاکید کرد: به یقین با تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها و سایر موسسات پژوهشی می‌توان زمینه مناسبی برای افزایش ثروت و اشتغال در حوزه فناوری استان فراهم کرد. 
وی نیروهای جوان و متخصص را عامل اصلی موفقیت‌های کسب شده توسط جهاددانشگاهی اعلام و خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی ضمن به منصه ظهور رساندن دستاوردهای انقلاب، فعالیت‌هایی در سراسر کشور شروع کرده که بیش از پیش امیدبخش بوده است. 
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه برای رونق تولید باید از ظرفیت‌های بومی و ملّی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: این نهاد با ارزیابی درست و تکیه بر پتاسیل‌های خود توانسته است در عرصه‌های علمی، فرهنگی و درمانی گام برداشته و در تقویت اقتدار و عظمت ایران اسلامی تلاش کرده است.
اوچی اردبیلی اضافه کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری، امیدواریم بیشتر از پیش زمینه استفاده از توانمندی‌های مجموعه‌های جوانی چون جهاددانشگاهی در کشور و استان اردبیل فراهم گردد که این امر قطعا باعث ایجاد انگیزه مضاعف در پیشبرد اهداف عالی نظام به ویژه بومی‌سازی فناوری جهت کاهش تاثیر تحریم‌ها و انشالله استغنای واقعی کشور از بیگانگان خواهد گردید. 
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آغاز آموزش زبان ترکی در مدارس آذربایجان شرقی

مرکز بین الملل پیام نور ماکو راه اندازی می شود

دانشجویان باید بر حسب علاقه خود انتخاب رشته کنند

3 طرح تحقیقاتی بیماری‌های غیرواگیر در آذربایجان‌غربی کلید خورد

دانشجویان باید بر حسب علاقه خود انتخاب رشته کنند

در راستای ایجاد بستر مناسب برای گسترش دانش و پژوهش تلاش می کنیم

برگزاری 21 رویداد شتاب در آذربایجان‌غربی

هدف اصلی مراکز علمی کاربردی، تربیت دانشجویان کارآفرین است

همکاری‌های علمی دانشگاه تبریز با 6 دانشگاه ترکیه افزایش می‌یابد

٨٣ درصد دانش آموزان آذربایجان غربی روند ثبت نام را طی کرده اند

بسیج دانشجویی یک بازوی فرهنگی برای پیشبرد اهداف انقلاب است

پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور وجود ندارد

چاپ مقاله در مجلات علمی گاهی به ابزار فخرفروشی تبدیل می‌شود

موفقیت در کنکور حاصل تلاش خانواده و مدرسه است

دانشجویان علمی کاربردی نتایج درخشانی در آزمون‌های کانون وکلا دارند

ارزیابی سلامت بیش از 2500 نوآموز پیش دبستانی در آذربایجان غربی

آغاز پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی، پیشگام در حوزه پیشگیری

اراده‌ای جدی برای تبدیل شدن به دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین داریم

جهاد دانشگاهی، نهادی برآمده از دل آرمان‌های استقلال طلبانه‌ی مردم است

انتقاد امام جمعه اردبیل از درآمد بالای پزشکان و آموزش وپرورش

برگزاری دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی ساختمان در جهاددانشگاهی اردبیل

کنفرانس کشوری آموزش پاسخگو در تبریز برگزار شد

طرح تحول نظام سلامت جامعه پزشکی را در مقابل مردم پاسخگو کرد

آموزش های مهارتی در اشتغال افراد تاثیرگذار است

کاهش 90 درصدی مصرف آب با فناوری نوین آبیاری به روش تزریقی- برای اولین بار در کشور

دانشگاه تبریز؛ میزبان کنگره بین‌المللی حشره‌شناسی ایران

فعالیت 104 واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

دانشگاه علمی،کاربردی اردبیل در 112 رشته دانشجو می‌پذیرد

معاون وزیر بهداشت: خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی فرسوده‌اند

جهاد دانشگاهی آینده علمی و پژوهشی کشور را با تلاشهای خود بیمه می کند

سلول های بنیادی شهروند ایرانی مقیم خارج جان بیماری را در تبریز نجات داد

ایجاد 11 رشته جدید در دانشگاه علمی کابردی استان اردبیل

برگزاری 13 هزار نفر ساعت دوره آموزشی"بافته‌های داری" در استان اردبیل

بیش از 194 هزار نفر از جمعیت 10 تا 49 سال آذربایجان غربی بی سوادند

جاماندگان از آزمون سراسری، فرصت تحصیل در دانشگاه پیام نور را دارند

توصیه های طب سنتی برای گرم مزاج‌ها در فصل تابستان

نیروهای جوان و متخصص، عامل اصلی موفقیت‌های جهاددانشگاهی

کمبود فضاهای آموزشی در اردبیل برطرف می‌شود

جهاد دانشگاهی در تبدیل علم به ثروت موفق عمل کرده است

بانک اطلاعاتی طرح‌های پژوهشی راه‌اندازی می‌شود

همکاری بنیاد برکت در درمان ناباروری زوجین روستایی/64 طرح مطالعاتی در جهاد دانشگاهی انجام شده است

پژوهش گره‌گشای مشکلات و نارسائی‌های استان است

آیین رونمایی از دو دستاورد فناورانه و پژوهشی ملی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد

برگزاری جشنواره دانشجویی"آب و رسانه"

اردبیل میزبان دوره آموزشی بومینو پلاس می شود

دستیابی به فناوری تولید نانوذرات ضد سرطان‌ گیاهی

جهش 1930 پله ای مخزن علمی دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی وبومتریکس

جهاددانشگاهی در تصمیم گیری ‌های علمی و پژوهشی استان نقش تأثیرگذاری دارد

استان در حال باور توانمندی‌های جهاددانشگاهی است