پیام آذری

آخرين مطالب

شهردار اردبیل:

300 میلیارد تومان کار عمرانی در شهر اردبیل در حال اجراست اجتماعي

300 میلیارد تومان کار عمرانی در شهر اردبیل در حال اجراست

  بزرگنمايي:

پیام آذری -
شهردار اردبیل گفت: کارهای عمرانی و زیربنایی متعددی در شهر اردبیل و به ارزش 300 میلیارد تومان در حال انجام است که تلاش می‌کنیم در فصل کاری عمده این پروژه‌ها به سرانجام برسد.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما برای اولین بار تجربه همکاری با سازمان همیاری شهرداری‌ها را در اجرای پروژه‌های عمرانی شاهد هستیم به طوری که قرار است با همکاری این سازمان و استفاده از دستگاه‌های مجهز سایر استان‌ها به ارزش یک میلیارد و 56 میلیون تومان خط کشی خیابان‌ها و معابر شهر اردبیل انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر دستگاه مربوط به خط کشی خیابان‌ها و معابر را نداریم و مجبور هستیم تا با عقد قرارداد و به شکل پیمانکاری این پروژه را با کیفیت و سرعت به انجام برسانیم و به هیچ وجه دنبال برخی مسایل حاشیه‌ای و واسطه‌گری نیز در اجرای این پروژه‌ها نیستیم.
شهردار اردبیل سازمان همیاری را یک نهاد عمومی و همراه و همکار با شهرداری اعلام کرد و افزود: قطعا مسایل مالی در اجرای این پروژه‌ها شفاف است و ما کار تامین رنگ و دستگاه مربوط را به سازمان همیاری واگذار کردیم تا به هر شکل ممکن با کیفیت مناسب این کار را انجام دهند که قطعا در تامین نقدینگی و در نظر گرفتن 20 درصد هزینه مالی مازاد بر مبنای فهرست‌بهای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام شده و به هیچ وجه ما قصد افزایش بهای اجرای این پروژه را نداریم.
لطف‌اللهیان گفت: ما البته کار را در برخی از مناطق و با گرفتن استعلام آغاز کردیم و امیدواریم در فصل کاری براساس مصوبه شورای شهر بتوانیم اولین تجربه همکاری با سازمان همیاری را به یک سرانجام خوش و مطلوب برسانیم.
وی ادامه داد: قرار بود پل بسیج را نیز این مجموعه عملیاتی کند که البته پروژه منجر به قرارداد نشد و به دلیل برخی ایرادات هنوز اجرای آن قطعی نشده است.
شهردار اردبیل همچنین به اجرای برنامه‌های مختلف در گرامیداشت روز فرهنگی اردبیل اشاره و تصریح کرد: براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور چهارم مرداد ماه روز فرهنگی اردبیل و شیخ صفی‌الدین نامگذاری شده که ما آمادگی برگزاری برنامه‌های بزرگداشت این روز و معرفی توانمندی‌های اردبیل را در حوزه‌های مختلف داریم که انتظار می‌رود همه این فعالیت‌ها در راستای شناساندن قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بی‌نظیر استان اردبیل باشد.
معرفی قابلیت‌های بی‌نظیر اردبیل نباید مغفول بماند
در این جلسه نائب رئیس شورای شهر اردبیل نیز در سخنانی اظهار کرد: نباید در معرفی و شناساندن قابلیت‌های بی‌نظیر استان اردبیل از جنبه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، هویتی و تمدنی بیش از این تعلل و تاخیری رخ دهد.
حبیب فتحی در دفاع از طرح اعضای شورای شهر در معرفی و شناساندن هویت و اصالت اردبیل برای مردمان سایر کشورها و استان‌های ایران بیان کرد: ما با برگزاری نشست‌ها، همایش‌ها و حتی نمایشگاه‌ها می‌توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم هر چند که ممکن است هزینه‌هایی را نیز به همراه داشته باشد.
وی چهارم مرداد ماه روز فرهنگی اردبیل را بهترین فرصت در معرفی و شناساندن این استعدادهای بی‌نظیر و قابلیت‌های منحصربفرد اعلام کرد و گفت: با محوریت شورا و شهرداری و سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی می‌توان در این زمینه کار شاخصی را انجام داد که نظیر آن را ما در حرکت اهالی استان همجوار آذربایجان شرقی در قالب برنامه تبریز 2018 شاهد بودیم.
نائب رئیس شورای شهر اردبیل افزود: اردبیل به لحاظ قدمت تاریخی، فرهنگی و سرمایه‌های بی‌نظیر نیروی انسانی و صنایع دستی بی‌نظیر در دنیا دارای شهره و آواز است و با یک حرکت ساده و مستمر به راحتی می‌توان اردبیل را بیش از این در سطح جهانی معرفی کرده و شناساند.
فتحی ادامه داد: ما با جذب علویان از ترکیه و کشورهای همجوار و مدیریت در بخش حضور گردشگران خارجی به راحتی می‌توانیم از درآمدهای صنعت توریسم در رونق اقتصادی اردبیل استفاده کنیم که بهتر است به جای تحقیر و یا سبک شمردن توان و بضاعت خودمان قدر داشته‌های خود را بدانیم.
وی گفت: ما در همین شهر اردبیل کارهای ماندگار و منحصربفردی را در حوزه‌های عمرانی، آبادانی و تحول شهری به سرانجام رساندیم که نمونه آن منطقه شورابیل و تحول رخ داده در آن منطقه است اما به دلیل تکراری بودن حضورمان در این شهر به راحتی این جلوه‌های زیبا را نمی‌توانیم به نظاره بنشینیم در حالی که باید قدر این سرمایه را دانست.
کاهش هزینه و کیفی‌سازی برنامه‌های روز اردبیل
در این جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل نیز گفت: طرحی را که 11 عضو شورای شهر امضا کرده و به شهردار ارائه کرده بودند در قالب لایحه‌ای مورد بررسی قرار گرفت تا به مناسبت چهارم مرداد ماه روز فرهنگی اردبیل برنامه‌های مناسبتی در گرامیداشت این روز و معرفی حکومت شیعی صفویان را شاهد باشیم.
یعقوب عزیززاده بیان کرد: اعضای شورای شهر در کمیسیون فرهنگی به دلیل هزینه‌بر بودن برپایی نمایشگاه با برگزاری آن مخالفت کردند اما قرار شد با دعوت از گردشگران و توریسم خارجی به ویژه از کشورهای آذربایجان علویان ترکیه و همچنین قطر فرصتی فراهم آید تا ما در اردبیل با میزبانی از این گردشگران ابعاد تاریخی، هویتی و پیشرفت‌های اردبیل را به آنها معرفی کنیم.
وی هرگونه تاخیر و تعلل را در معرفی و شناساندن بضاعت و شایستگی‌های اردبیل به صلاح توسعه اردبیل ندانست و خاطرنشان کرد: ما باید در بالاترین سطح و جایگاه اردبیل را به دنیا معرفی کنیم.
عزیززاده همچنین به خط کشی خیابان‌ها و شروع این پروژه با توجه به میزبانی اردبیل از اجلاس اکو و مسابقات والیبال اظهار کرد: انجام این پروژه توسط سازمان همیاری شهرداری‌ها مشکلاتی را به همراه خواهد داشت چرا که سازمان همیاری سابقه درخشان و ذهنیت خوبی در افکار عمومی ندارد و ما بهتر است خودمان با استفاده از ظرفیت مجموعه شهرداری این پروژه را به انجام برسانیم.
رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی شورای شهر اردبیل نیز گفت: با توجه به اینکه برگزاری نمایشگاه هزینه‌بر است و شهرداری با دغدغه جدی در کسب درآمد و مدیریت منابع روبروست بهتر است ما در اردبیل با دعوت از گردشگران خارجی بکوشیم تا زمینه حضور آنها را فراهم کرده و از همین جا شهر و دیار خودمان را به آنها معرفی کنیم.
حسین افسانه گفت: با خواهرخواندگی اردبیل و طرابزون به راحتی می‌توانیم بخشی از این توانمندی‌ها را معرفی کنیم که البته روابط عمومی شهرداری به جای منطقه گردشگری شورابیل می‌تواند عهده‌دار این کار شود.
وی افزود: اولویت ما باید ترکیه و آذربایجان در دعوت از این گردشگران خارجی باشد و در این باب به راحتی می‌توانیم در اردبیل میزبان توریسم خارجی در راستای رونق شهر اردبیل باشیم.
عضو شورای شهر اردبیل به خط کشی خیابان‌ها با اولویت کار اجرایی به همت شهرداری به دور از عقد قرارداد با سازمان همیاری اشاره و اظهار کرد: اگر اعتبارات این پروژه از محل منابع دولتی هزینه می‌شود سپردن کار به سازمان همیاری ایرادی ندارد اما اگر قرار است کار را خودمان انجام دهیم بهتر است با انتخاب پیمانکار کار خط کشی خیابان‌ها و معابر به سرانجام برسد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تنها 30 درصد اردبیلی‌ها از کارت بلیط استفاده می‌کنند

اساتید حق‌التدریس، فرزندان ناتنی وزارت علوم

سانحه رانندگی در تبریز 5 مصدوم بر جای گذاشت

انتقال مادر باردار پرخطر میانه‌ای توسط بالگرد اورژانس به بیمارستانی در تبریز

مهرواره ادبی مغان به کار خود پایان داد

طرح مصون‌سازی کودکان در برابر اعتیاد در 1500 مهدکودک

مسئولان در برابر حوادث رانندگی شمال استان پاسخگو باشند

مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه سالمندان همدلان در تبریز افتتاح شد

کارگروه ویژه هماهنگی امور اقتصادی آذربایجان شرقی برگزار شد

تجهیز درمانگاه تامین اجتماعی اهر ضروری است

کودهای کشاورزی آذربایجان شرقی در 180 کارگزاری رسمی توزیع می شود

جدال 6 امتیازی مس سونگون ورزقان در ساوه

نیازهای مربوط به صنایع خلاق مناطق آزاد در ماکو بررسی می شود

دروازه‌بان ماشین‌سازی به پارس جنوبی جم پیوست

ظرفیت مراکز توانبخشی روزانه‌ی کشور به 1800 نفر افزایش یافت

1910نفر امسال جذب آموزش و پرورش آذربایجان غربی می‌شوند

انتصابات سیاسی و قومی نداشتیم

بالاترین میزان بیکاری آذربایجان شرقی در شهرستان هشترود

فاز اول مدرسه حیات طیبه مهرماه راه‌اندازی می‌شود

مشاهده موجود عجیب در دریاچه ارومیه صحت ندارد

کمیته کاهش میزان طلاق تشکیل شود

تامین 6٠ هزار کارت بلیت الکترونیکی اتوبوس در ارومیه

شادابی و نشاط از شاخص‌های سلامت معنوی جامعه است

تسهیلات لازم برای سلامت معنوی بیماران اختصاص می‌یابد

چهار پروژه‌ و طرح توانبخشی بهزیستی آذربایجان شرقی افتتاح شد

هوای آذربایجان شرقی گرم‌تر می‌شود

رانش زمین در مسیر خوی به پایانه رازی/17 منزل آسیب دید

اشتغال زایی مستقیم برای بیش از 2110 نفر با تکمیل 30هتل درحال ساخت

توسعه دولت الکترونیک با انجام 4 پروژه در آذربایجان شرقی

تبلیغات چراغ‌خاموش قبل از ماراتن بهارستان/ مهربانی‌های زودهنگام

وقوع 5 مورد کودک آزاری در آذربایجان غربی

جشن میلاد امام رضا(ع) در پارک ائللر باغی ارومیه برگزار شد+گزارش تصویری - پرتال شهرداری ارومیه

بهسازی و مرمت جداول خیابان یاسین تداوم دارد - پرتال شهرداری ارومیه

مغازه اغذیه فروشی آتش گرفت - پرتال شهرداری ارومیه

اتمام پروژه های نیمه تمام در سالجاری از مهمترین اهداف مدیریت شهری است - پرتال شهرداری ارومیه

تامین 6٠ هزار کارت بلیت الکترونیکی اتوبوس برای توزیع در باجه های فروش کارت - پرتال شهرداری ارومیه

کشف 1500 کیلوگرم گوشت فاسد درعجبشیر

ساماندهی 49 کودک کار آذربایجان غربی طی سال جاری

هشترود بالاترین میزان بیکاری را در سطح آذربایجان شرقی دارد

قلع و قمع 60 مغازه احداثی غیرمجاز در پارس‌آباد

مشکلات طرح اشتغال روستایی و عشایری آذربایجان شرقی مرتفع می شود

شهرداران 4 منطقه شهر اردبیل معرفی شدند

کشتی اردبیل طی 4 سال آینده ارتقا می‌یابد/امیدواری به صعود 4پله‌ای

20 درصد آب شرب اردبیل هدر می‌رود

شبکه های ماهواره ای فرهنگ خانواده های ایرانی را نشانه گرفتند

حضور خادمین امام رضا (ع) باعث رشد فرهنگ تشیع در جامعه می‌شود

کمپ انزاب به سرعت راه‌اندازی شود

طرح جامع مشگین‌شهر تا یک ماه آینده تصویب می‌شود

اجرای طرح جامع شهرها مشارکت فراگیر می‌طلبد

مسیرگشایی و احداث پارک‌های محله‌ای اولویت سال 98 شهرداری تبریز