پیام آذری

آخرين مطالب

لیگ ملت های والیبال - ارومیه؛

پاسخ محکم ایران به تیمِ بازیکن بداخلاق/ پیروزی شیرین برابر لهستان سياسي

پاسخ محکم ایران به تیمِ بازیکن بداخلاق/ پیروزی شیرین برابر لهستان

  بزرگنمايي:

پیام آذری - تیم ملی والیبال ایران که فصل جدید لیگ ملت‌ها را با قدرت آغاز کرده و تنها یک شکست را برابر پرافتخارترین تیم جهان متحمل شده است، در دیدار برابر لهستان به پیروزی رسید و صدرنشین ماند.

به گزارش خبرنگار مهر ، دیدارهای هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در گروه ایران به میزبانی سالن غدیر ارومیه در حال برگزاری است که تیم ملی ایران در دومین بازی خود از ساعت 18:40 امروز شنبه مقابل تیم ملی لهستان صف آرایی کرد و در پایان به برتری 3 بر 2 رسید.
ایگور کولاکوویچ بازی را با سعید معروف، امیر غفور، علی شفیعی، پوریا فیاضی، میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد.
قبل از شروع این دیدار فدراسیون والیبال لهستان در بیانیه ای از مصاحبه کوبیاک بازیکن این تیم علیه مردم ایران عذرخواهی کرد. هر چند تیم ملی ایران پاسخ به کویباک بداخلاق را در زمین داد و تیم قدرتمند لهستان را به زانو درآورد.
* ست نخست؛ ایران 25 - لهستان 20
ایران نخستین امتیاز ست اول را از آن خود کرد. لهستان در ابتدای بازی از اشتباهات ایران استفاده و دو اختلاف امتیاز را ایجاد کرد اما بازیکنان ایران در امتیاز 7 بازی را برابر کردند، در نهایت لهستان 8 بر 7 نخستین تایم استراحت فنی را پیروز نزد سرمربی خود رفت. در ادامه شاگردان هینن موفق شدند مجدداً اختلاف امتیاز 3 را در بازی ایجاد و 11 بر 8 تیم برتر زمین باشند. ملی پوشان ایران که در شروع بازی کمی ناهماهنگ بازی را آغاز کردند موفق نشدند بر بازی کنترل پیدا کنند و همین باعث برتری تیم لهستان شد و دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 14 به سود لهستان همراه شد. با شروع بازی تیم ملی با کسب 2 امتیاز متوالی بازی را به تساوی کشاند تا هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت کند اما فایدی نداشت و یاران ایگور که با تسلط بر بازی اشتباهاتشان کاهش یافته بود در حمله نیز تیم برتر زمین شدند و 19 بر 17 همچنان از حریف پیش بودند تا بار دیگر سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت برای ایجاد وقفه در بازی دهد. در نهایت ایران ست نخست را با نتیجه 25 بر 20 به سود خود خاتمه داد.

* ست دوم؛ ایران 21 - لهستان 25
در ست دوم ایران شروع خوبی نداشت و در ابتدا 4 بر صفر از لهستان عقب افتاد تا ایگور مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. ملی پوشان مانند ابتدای ست اول در این ست نیز اشتباهاتی داشتند که همین امر باعث امتیازآوری لهستانی شد و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 3 لهستانی‌ها همراه بود. رفته رفته ملی پوشان با زدن سرویس و آبشارهای خوب معروف، فیاضی و غفور اختلاف امتیاز را به 2 امتیاز کاهش دادند و بازی 13 بر 11 به سود لهستان در جریان بود که هینن درخواست تایم استراحت داد. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 12 با برتری لهستانی‌ها همراه بود. ایران همچنان تیم برتر حمله بود اما اشتباهات بازیکنان ایران باعث شد تا لهستانی‌های در امتیاز گیری پیشتازی کنند. آبشارهای زیبا غفور در این ست به کمک ایران می‌آمد تا اختلاف امتیاز بیشتر نشود. در نهایت لهستانی برتر ی خود را حفظ و 25 بر 21 به سود لهستان به پایان برسد.
* ست سوم؛ ایران 18 - لهستان 25
امتیاز نخست در این ست را ایران کسب کرد. دو تیم در این ست در امتیاز گیری برابر آغاز کردند و پوریا فیاضی پس از کسب امتیاز 4 تماشاگران را به تشویق و حمایت بیش‌تر فراخواند. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 6 به سود لهستان همراه شد. شاگردان هینن 4 اختلاف امتیاز خود را حفط کردند و 10 بر 6 تیم برتر زمین بودند تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت کند. فرهاد قائمی در این ست در اواسط بازی بجای پوریا فیاضی وارد زمین شد. سید محمد موسوی با کسب دو امتیاز متوالی اختلاف امتیاز را به عدد یک کاهش داد تا سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت کند. موسوی در ادامه سرویس‌های خوبی برای تیم ملی زد و بازی در امتیاز 14 برابر شد. دومین تایم استراحت فنی 16 بر 15 به سود لهستان همراه شد. لهستان در دفاع و سرویس خوب عمل کرد و 20 ب ر 17 از ایران پیش افتاد و با ادامه این روند 25 بر 18 ست سوم را برد.
* ست چهارم؛ ایران 25 - لهستان 17
لهستان در این ست امتیاز نخست را کسب کرد در ادامه بازی تا امتیاز 5 برابر پیش رفت. امیر غفور و پوریا فیاضی عملکرد خوبی در سرویس و حمله داشتند اما تیم ملی در دفاع دچار مشکل بود در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با برتری 8 بر 7 ملی پوشان ایران همراه شد. در مجموع ایران در دفاع، سرویس دچار مشکل بود و همین نقطه ضعف تیم از ابتدای بازی بود که کار را برای تیم ملی سخت کرد. شاگردان ایگور با اتکا به نقطه قوت در حمله موفق شدند 13 بر 10 از رقیب پیش بیافتند و هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت شد. شاگردان ایگور که خیال واگذاری بازی برابر لهستان را نداشتند با حمایت هواداران خود برتری را حفظ و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه 16 بر 11 نزد سرمربی رفتند. موتور ملی پوشان در اواخر ست چهارم روشن و با ایجاد 8 اختلاف امتیاز 19 بر 11 تیم برتر زمین باقی ماندند. ملی پوشان ایران با ادامه روند خوبشان در این ست 25 بر 17 به برتری رسیدند تا کار به ست پنجم کشیده شود.
ست پنجم؛ ایران 15 - لهستان 8
در ست پایانی بازی لهستانی‌ها امتیاز نخست را به دست آوردند و بازی تا امتیاز 2 برابر بود. سرویس لهستان به تور برخورد تا ایران 3 بر 2 پیش بیافتاد. امتیاز 4 نیز به نام ایران ثبت شد که هینن در خواست ویدئو چک داد و با پذیرش درخواست بازی در امتیاز 3 برابر شد. ملی پوشان در این ست حساس با کسب دو امتیاز متوالی 5 بر 3 تیم برتر زمین شدند و با حفظ برتری نخستین تایم استراحت فنی و تغییر زمین را با امتیاز 8 بر 5 پشت سر گذاشتند. تیم ایران در ادامه این ست فاصله اش را زیاد کرد و با اختلاف خوب ست پنجم را 15 بر 8 به پایان برد و برنده این بازی شد.
تیم ملی ایران با کسب 2 امتیاز پیروزی این بازی با 7 پیروزی و 21 امتیاز صدرنشین چدول رده بندی باقی ماند و برای تثبیت صدرنشینی به برد در دیدار فردا برابر روسیه نیاز دارد.
به گزارش خبرنگار مهر ، ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا 16 تیم حاضر در رقابت‌ها هستند که پس از پایان دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت‌ها از 19 تا 23 تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.
تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن 12 تیم اصلی و ثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال 2019 هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود، در حالی تجربه می‌کند که هدایت این تیم را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی بر عهده دارد.
ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (2013)، اسلوبودان کواچ (2014 و 2015)، رائوللوزانو (2016) و کولاکوویچ (2018و 2017) به میدان رفتند.
بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال 2014 بود که ملی پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت.
تیم‌های والیبال برزیل (با 9 مدال طلا، 7 نقره، 4 برنز)، ایتالیا (با 8 مدال طلا، 3 نقره، 4 برنز) و تیم روسیه (با 3 مدال طلا، 5 نقره، 7 برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم‌های لیگ جهانی هستند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

3 هزار کیلومتر ایل‌راه‌ عشایری در آذربایجان‌غربی وجود دارد

مسائل و مشکلات فرمانداری ملکان بررسی شد

مفهوم حجاب و عفاف در جامعه فراموش نشود

مراسم بادراک قره‌کلیسا٦٥ ساله می‌شود/ثبت جهانی مراسم مذهبی ارامنه

احصای مستمر تهدیدات و آسیب پذیری‌ها از مزیت‌های فعال‌سازی کمیته‌های پدافند غیرعامل در دستگاه‌های اجر ...

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی انتخاب شد

آل‌هاشم: ائمه جمعه فریب صاحبان زر و زور و قدرت را نخورند

فیبر نوری در مرز رازی خوی قطع شد

نباید موضوع ایدز در جامعه مورد غفلت واقع شود

مسابقات شطرنج با قهرمانی ورزشکار زنجانی خاتمه یافت

مادر کم توان ذهنی در ارومیه به بیمارستان منتقل شد

تنوع زبانی و قومی عامل وحدت و همبستگی است

باند قاچاق اسلحه منهم شد

تنوع زبانی و قومی می‌تواند به عامل وحدت تبدیل شود

3 والیبالیست ارومیه‌ای به رقابت‌های انتخابی المپیک دعوت شدند

دمای هوای آذربایجان غربی 5 درجه گرمتر می شود

مسئولان آذربایجان‌غربی اصل بی‌طرفی را در انتخابات رعایت کنند

قلمی که تنها اراده آن را می‌چرخاند

خط جدید واحد تولید واکسن تب برفکی در مهاباد راه اندازی شد

رسانه‌ها به جای بدبینی هوشیار باشند/افتتاح 3 هزار میلیارد تومانی پروژه‌ها در سفر رئیس جمهور

مسوولان آذربایجان‌غربی اصل بی‌طرفی را در انتخابات رعایت کنند

پنج میلیون دانش آموز ایرانی فعالیت ورزشی دارند

هرگونه اظهار نظر مسئولان اجرایی انتخابات به نفع یا ضرر جریان‌های سیاسی جرم است

80 درصد طرح‌های جهاد دانشگاهی در راستای رفع چالش‌های داخلی است

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از طرح توسعه شهرک شهید سلیمی و سه واحد صنعتی و تولیدی بازدید ک ...

بیطرفی مسئولان در امر انتخابات خط قرمز ستاد انتخابات است

حضور حداکثری مردم در انتخابات امسال، در عرصه دیپلماسی به نفع جمهوری اسلامی است

استاندار آذربایجان‌شرقی بر توجه به اشتغال بهبود یافته‌های اعتیاد تاکید کرد

دولت 200 میلیارد ریال به شهرداری‌های اردبیل کمک کرد

آموزشهای مهارتی در مدارس مورد توجه قرارگیرد

رسانه های استکباری در صدد ناکارآمد نشان دادن نظام هستند

مذاکره با آمریکای پیمان شکن هیچ گاه ثمره بخش نخواهد بود

راهی جز تکیه بر جوانان انقلابی پرشور برای پیشرفت همه جانبه کشور نداریم

«سیامند رحمان» برای سومین بار قهرمان پاراوزنه برداری جهان شد

حضور مسئولان در نماز جمعه همه را به شرکت در این آیین تشویق می‌کند

چالدران میزبان ارامنه جهان می شود/قره کلیسا نماد همزیستی ادیان

تامین نشدن عدالت انتخاباتی دلیل اصلی رد "استانی شدن انتخابات مجلس" بود

برتری جوانان والیبالیست با عبور از تونس

درخشش والیبالیست‌های ارومیه‌ای و پیروزی مقابل قهرمان آفریقا

سگ‌های بی‌صاحب معضلی برای جمعیت‌ شهری

ممنوعیت صادرات سیب لغو شود/فعال سازی54واحد راکد در آذربایجان‌غربی

تدوین استانداردهای بومی در حوزه‌های مختلف ضروری است

تراز دریاچه ارومیه نسبت به پارسال بیش از یک متر بالاتر است

وسعت دریاچه ارومیه به حدود 3200 کیلومتر مربع رسید

وسعت دریاچه ارومیه 918 کیلومترمربع افزایش یافته است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از عملیات اجرایی خط یک قطار شهری تبریز بازدید کرد

برگزاری باشکوه آیین «باداراک» حیرت جهانیان را به دنبال دارد

50 واحد تولیدی در استان راه‌اندازی شد/ نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه استان است

تاکید بر جذب اعتبارات ملی برای احداث یادمان‌های شهدا در آذربایجان غربی

استفاده صحیح از آب و خاک با بهره‌مندی از توان مردمی میسر می شود