پیام آذری

آخرين مطالب

اردبیل میزبانی شایسته برای والیبال جهان ورزشي

اردبیل میزبانی شایسته برای والیبال جهان

  بزرگنمايي:

پیام آذری - اردبیل - مشتاقان و طرفداران ورزش بویژه والیبال در اردبیل تا حدود 10 روز دیگر در اقلیم و طبیعت دل انگیز و کم نظیر منطقه از هفته چهارم والیبال لیگ ملت های جهان بعنوان یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی جهانی در این خطه میزبانی می کنند.

در این رویداد ورزشی تیم های والیبال ایران، فرانسه، پرتغال و استرالیا از روز 31 خرداد ماه به مدت سه روز با رقابت خواهند کرد. مسئولان استان اردبیل می گویند که امکانات و مقدمات برگزاری شایسته این مسابقات فراهم شده و با توجه به تجربه برگزاری سه مسابقه والیبال و کشتی آسیایی اینبار نیز اردبیل میزبانی شایسته برای این رویداد مهم خواهد بود.
ورزش از گذشته‌های دور برای مردم اردبیل و به خصوص نوجوانان و جوانان این دیار پرجاذبه بوده است به گونه‌ای که دست کم طی نیم قرن اخیر که ورزش حرفه‌ای و قهرمانی در این سرزمین مطرح شده، باوجود کم برخورداری منطقه از امکانات و تجهیزات لازم؛ اشخاص مستعد زیادی در رشته‌های مختلف و به ویژه در کشتی فرنگی؛ وزنه برداری و فوتبال از این خطه به عنوان قهرمان در سطح کشوری، آسیایی و جهانی برای ایران افتخار آفریده اند.
اردبیل طی دهه‌های گذشته همواره تغذیه کننده تیم‌های سایر استان‌های ایران بوده و ورزشکاران مطرح فراوانی که بطور صرف به واسطه استعداد ذاتی خویش به یک تیم و یا باشگاهی معرفی شده و در آنجا استعدادهایشان شکوفا شده و آوازه جهانی یافته اند.
بسیاری از شهروندان استان اردبیل به یاد دارند که در دورانی نصف اوزان تیم ملی کشتی فرنگی ایران در اختیار جوانان شایسته اردبیل از جمله زنده یاد جابر عباس زاده، احد پازاج، احد جوان صالح، داور جدی، علی خوشطینت، حمید صمدی، هوشنگ نظری، نادر پیران و … بود که در آن سال‌ها افتخارات فراوانی را برای ایران به دست آوردند.
ولی مردم این دیار در زمینه ورزش همیشه از 2 کاستی یعنی نبود تیم‌های مطرح و نیز عدم میزبانی اردبیل از مسابقات مهم قاره‌ای و بین المللی رنج برده اند.
اردبیل حتی برای میزبانی مسابقات ورزشی کشوری نیز اغلب دچار مشکلاتی بود و به ندرت از این امتیاز بهره مند می‌شد و علت همه این ناکامی‌ها در یک جمله خلاصه می‌شد نبود امکانات، تجهیزات و فضاهای ورزشی مناسب و استاندارد و این درحالی است که منطقه‌ای مانند اردبیل به خاطر داشتن جاذبه‌ها و جلوه‌های کم نظیر سیاحتی از طبیعت دل انگیز و اغلب دست نخورده گرفته تا تاریخ و بناهای باستانی پر راز و رمز سالانه در فصول مختلف و به خصوص در تعطیلات عید نوروز و تابستان از چندین میلیون میهمان پذیرایی می‌کند.
برای مناسب بودن اردبیل به عنوان میزبانی انواع مسابقات ورزشی مهم قاره‌ای و جهانی فقط داشته‌های طبیعی آن مانند جلوه‌ها و چشم اندازهای زیبا و هوای دل انگیز کم نظیر آن کافیست جایی که کمتر منطقه‌ای را در جهان با این ویژگی‌ها می‌توان یافت.
اردبیل قرنهاست ییلاق حجم انبوه مسافرانی به شمار می‌آید که با فرار از گرمای آزاردهنده شهرهایشان به منظور آرامش و آسایش و بازیابی سلامت روانی و جسمانی خود چند روزی به طبیعت آرام و خنکای تابستانی این سرزمین پناه می‌آورند. همچنین با توجه به ارتفاع از سطح دریا این استان مکانی مناسب برای برگزاری انواع اردوهای تیم های ورزشی در سطح ملی و باشگاهی بوده و در سال های اخیر دهها تیم ورزشی در رشته های مختلف در شهرستان های اردبیل، نیر و سرعین ارد زده اند.
چند سالی است طلسم در حاشیه بودن اردبیل شکسته شده و به واسطه اقدام مسئولان، این استان از چند مسابقه مهم آسیایی میزبانی کرده و اینک با دریافت امتیاز میزبانی مسابقات لیگ والیبال مردان ملت‌های جهان شمارش وارونه برای آغاز بزرگترین رویداد ورزشی این شهر آغاز شده است.

استاندار اردبیل با تاکید بر آمادگی و نیز میزبانی شایسته این مسابقات می‌گوید: دست آورده‌های مفید جانبی مسابقات لیگ جهانی والیبال به میزبانی اردبیل برای این استان به اندازه برگزاری خود این مسابقات دارای اهمیت می‌باشد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، اکبر بهنامجو افزود: این دست آوردها و اثرهای مثبت آن بر حوزه‌های گوناگون استان اردبیل باید برای مردم این استان مشهود و ملموس باشد.
وی با اشاره به تجربه موفق اردبیل در میزبانی چند مسابقه بین المللی اظهار کرد: برگزاری اینگونه مسابقات علاوه بر کمک به تقویت و پیشرفت آن رشته ورزشی دارای برکات و پیامدهای مفید فراوانی نیز می‌باشد که معرفی استعدادها و جاذبه‌های سیاحتی و اقلیمی استان اردبیل و معرفی دیگر امتیازهای آن ازجمله موقعیت مرزی و برخورداری از ظرفیت‌های خوب برای مبادلات تجاری این استان از آغن جمله می‌باشند.
استاندار اردبیل تاکید کرد: برای نتیجه گیری بهتر و مفیدتر از اینگونه رویدادهای ورزشی باید برنامهریزی و هدف گذاری مشخص و از پیش تعیین شده انجام گیرد تا در کنار رسیدن به اهداف با میزبانی شایسته بتوانیم به واسطه آن تاریخ و تمدن کهن و پیام صلح و دوستی ایران را به جهانیان برسانیم.
بهنامجو خطاب به مدیران و متولیان ادارات و ارگان‌های اجرایی استان اردبیل تاکید کرد که باید با همکاری تنگاتنگ و به کارگیری همه امکانات و تجهیزات و نیروهای خود به تحقق این اهداف بیش از پیش کمک کنند.
وی ضمن تقدیر از میهمان نوازی شایسته مردم اردبیل و به خصوص ورزش دوستان و طرفداران ورزش والیبال در این استان در مسابقات قبلی خواستار همکاری بیش از پیش همگان برای ادامه این روند در این دوره از مسابقات شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل هم می‌گوید: بیش از یک میلیارد و 200 میلیون نفر ازطریق تلویزیون و یا دیگر ابزارهای رسانه‌ای این رویداد ورزشی را تماشا خواهند کرد و نام اردبیل با همه جلوه‌ها و داشته‌های افسانه‌ای خود برای چند روز روی آنتن‌های بین المللی خواهد بود.
بهرام آقاخانی افزود: علاوه بر تاثیرهایی که این مسابقات بر ورزش اردبیل و ایران و به خصوص در رشته والیبال خواهد گذاشت این یک فرصت بسیار مغتنم برای معرفی استعدادها و جاذبه‌های اردبیل به جهانیان است.
برنامه ریزی مناسب مدیران ذیربط به واسطه هماهنگی با فدراسیون جهانی والیبال برای تدارک برنامه‌های جنبی و تفریحی ورزشکاران حاضر در این لیگ و نیز دست اندرکاران، داوران، کادر فنی و دیگر میهمانان حاضر می‌تواند تا اندازه زیادی به معرفی داشته‌های طبیعی و تاریخی و طبیعی استان اردبیل و نیز ایجاد خاطره‌ای خوش و به یاد ماندنی برای حاضران در این دوره از مسابقات را فراهم کند.
در این حال آخرین رایزینی ها و بازرسی‌ها از تجهیزات، سالن‌ها و دیگر مکان‌های اقامتی صورت گرفته تا همه چیز برای برگزاری این رویداد ورزشی بین المللی مهیا باشد.
سرپرست دبیری فدراسیون والیبال ایران هم پس از بازدید از ورزشگاه حسین رضازاده محل برگزاری مسابقات والیبال جهانی گفت: این سالن 6 هزار نفری از سوی فدراسیون والیبال تایید نهایی را برای برگزاری مسابقات گرفه است.
علی فتاحی امکانات و تجهیزات این سالن را مطلوب ارزیابی کرد و بیان کرد: اردبیل تجربه برگزاری دو رویداد والیبال بین المللی را دارد و از این بابت نگرانی برای برگزاری خوب این مسابقات نداریم.
ورزشگاه شش هزار نفری اردبیل از 31 خرداد تا دوم تیر ماه میزبان هفته چهارم مسابقات لیگ والیبال مردان جهان خواهد بود.
/‏6016/‏ 6019

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دنیزلی: بازیکن مصدوم به درد من نمی‌خورد

ساکت الهامی: خود را متعلق به آذربایجان و تراکتور می‌دانم

دلالی در تراکتور بی‌معنی است

سرپرست تراکتور انتخاب شد

ماشین‌سازی بازیکن جدید به خدمت گرفت

ماشین‌سازی یک بازیکن گرجستانی به خدمت گرفت

مخالفت دنیزلی با حضور دوس سانتوس

دعوت از 4 کاراته کای آذربایجان غربی به اردوی تیم منتخب استعدادهای برتر

برنامه نیمه نهایی فوتسال قهرمانی زیر 20 سال آسیا – تبریز 2019

سرپرست تیم ملی والیبال: فرانسه جدی ترین رقیب ما است

تلاش همیاری برای بهبود جایگاه خود در لیگ برتر فوتبال بانوان

تیم های والیبال حاضر در هفته چهارم لیگ والیبال ملت های جهان در اردبیل مستقر شدند

یک بام و دو هوای حضور بانوان در مسابقات فوتسال آسیا

بلند قامتان ایران در دیار سبلان

تیم ملی ژیمناستیک به رقابت های آسیایی اعزام شد

افزابش سوددهی واحد‌های فناور در کشور

بازی را بد شروع کردیم و بچه‌ها بی‌رمق بودند

صعود امیدهای فوتسال ایران به نیمه‌نهایی آسیا با برتری مقابل لبنان

اولین تمرین پیش فصل تراکتور زیر نظر دنیزلی برگزار شد

شور و هیجانی که تاریخ ساز شد

بازدید دنیزلی از امکانات تراکتور

دنیزلی: امیدوارم انتظارات هواداران تراکتور را برآورده کنم

تیم ملی والیبال ایران عصر سه‌شنبه وارد اردبیل می‌شود

تیم والیبال استرالیا به اردبیل رسید

فدراسیون جهانی والیبال: سعید معروف در لیگ ملت ها جادو کرد

هواداران والیبال بدون بلیط به محل برگزاری بازیها مراجعه نکنند - پرتال شهرداری ارومیه

ایران و کانادا، نخستین مصاف والیبال در ارومیه - پرتال شهرداری ارومیه

خدمات ناوگان اتوبوس رانی شهر ارومیه برای مسابقات لیگ ملت های والیبال جهان - پرتال شهرداری ارومیه

رونمایی از تابلوفرش زیبای لیگ ملتهای والیبال جهان - پرتال شهرداری ارومیه

مسابقات لیگ ملت های والیبال جهان از تلویزیون های بزرگ شهری ارومیه پخش می شود - پرتال شهرداری ارومیه

آغاز بلیط فروشی لیگ جهانی والیبال/ ورود بانوان آزاد است - پرتال شهرداری ارومیه

تیم ملی با استقبال پرشور عاشقان والیبال آسیا وارد ارومیه شد - پرتال شهرداری ارومیه

بیش از 2 میلیون بازدید از سایت فروش بلیت مسابقات لیگ ملتها انجام گرفته است - پرتال شهرداری ارومیه

تمرین شاداب تیم ملی/ موسوی، غفور و فیاضی آماده - پرتال شهرداری ارومیه

ورود به سالن غدیر با بارکد کارت ملی امکانپذیر خواهد بود - پرتال شهرداری ارومیه

شهردار ارومیه دیروز همراه با مدیران شهرداری از مجموعه ورزشگاه شش هزارنفری غدیر بازدید به عمل آورد - پرتال شهرداری ارومیه

عملیات متعدد خدمات شهری شهرداری منطقه پنج برای آغاز مسابقات والیبال - پرتال شهرداری ارومیه

بلیط فروشی روز دوم مسابقات لیگ جهانی والیبال درارومیه آغاز می شود - پرتال شهرداری ارومیه

بوکسور ارومیه ای به اردوی تیم ملی نونهالان دعوت شد

تاملی در خصوص شالهای طراحی شده از سوی شهرداری ارومیه برای تیم والیبال این شهر - پرتال شهرداری ارومیه

بلیت دیدار ایران و پرتغال کمتر از یک ساعت تمام شد

دنیزلی: فصل قبل می خواستم در تراکتور باشم

معروف و حضرت پور در بین برترین های لیگ ملت های والیبال

نریمان جهان به ماشین‌سازی پیوست

می‌خواهیم برای فوتسال جهان عرب افتخارآفرینی کنیم

مجمع انتخاباتی هیات والیبال آذربایجان غربی لغو شد

فرهنگ والای ایرانی در لیگ ملت های والیبال به جهان معرفی شد

اعتراض هواداران تراکتور به حضور یک مربی استقلالی

ووشوکار جوان بوکانی آماده درخشش در مسابقات آسیایی

لغو برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت والیبال آذربایجان غربی با دستور فدراسیون یا نامه دو تن از کاندیداها؟