پیام آذری

آخرين مطالب

در میزگرد ایرنا بررسی شد؛

سنگ تمام پایتخت والیبال آسیا ورزشي

سنگ تمام پایتخت والیبال آسیا

  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه- ارومیه به عنوان پایتخت والیبال آسیا از جمعه تا یکشنبه پیش رو میزبان هفته سوم لیگ ملت های والیبال با حضور تیم های ایران، کانادا، لهستان و روسیه خواهد بود و برای برگزاری شایسته این رویداد و میهمان نوازی از ستاره های دنیای توپ و تور سنگ تمام گذاشته است.

ارومیه در ردیف 20 شهر میزبان این فصل از لیگ ملت های والیبال قرار دارد و نامش در کنار شهرهای پرآوازه ای چون میلان ایتالیا، بریزبین استرالیا، لایپزیگ آلمان، توکیوی ژاپن، اتاوای کانادا و کن فرانسه ذکر می شود.
مسوولان آذربایجان غربی نیز بر همین اساس به دنبال میزبانی شایسته از این رقابت های بین المللی هستند و برای رعایت استانداردهای سختگیرانه فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) و همچنین کسب رضایت فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی اقدامات گسترده ای انجام داده اند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در مرکز آذربایجان غربی برای بررسی این اقدامات، میزبان تنی چند از مدیران اجرایی و همچنین پیشکسوتان والیبال در ارومیه است.
** رعایت استانداردهای جهانی در آماده سازی سالن
سخنگوی لیگ ملت های والیبال در ارومیه در این میزگرد با اشاره به اینکه سالن غدیر با رفع کاستی ها و رسیدن به استانداردهای مدنظر کارشناسان فدراسیون جهانی برای برگزاری این رقابت ها آماده است، گفت: خرید کفپوش، بهبود وضعیت نور سالن، بهسازی صندلی ها و شماره گذاری آنها، رنگ آمیزی، اختصاص جایگاه ویژه خبرنگاران، نصب دوربین های ویدئوچک و بهبود وضعیت سرمایشی از جمله مهمترین اقدامات است.
کیومرث پورایراندوست با بیان اینکه میزبانی این رقابت ها زمینه بهبود زیرساخت های ورزشی به ویژه در مجموعه ورزشی غدیر ارومیه را فراهم کرد، افزود: استاندارد بین المللی برای تامین روشنایی این سالن 2 هزار لوکس است اما در زمان حاضر بیش از 2 هزار و 400 لوکس روشنایی در این سالن ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: علاوه بر داخل سالن و محوطه ورزشگاه 6 هزار نفری غدیر، شهر ارومیه نیز به خوبی برای برگزاری این رقابت ها آماده شده و با همراهی مدیریت شهری و دیگر نهادهای مسوول، اقدامات بسیار خوبی برای فضاسازی مناسب انجام شده است.
وی از حضور بازیکنان، مربیان و کادر مدیریتی تیم های لهستان، روسیه و کانادا، مسوولان کمیته اجرایی و کمیته های مختلف لیگ ملت های والیبال از اواسط هفته جاری در ارومیه خبر داد و بیان کرد: می توان از ظرفیت این مسابقات برای معرفی ارومیه نیز استفاده کرد که به همین منظور همه توان دستگاه های اجرایی و مدیریتی استان به کار گرفته شده است.
پورایراندوست از حضور 18 ارومیه ای در اردوهای تیم های ملی والیبال در رده های سنی مختلف خبر داد و اظهار داشت: آینده ای روشن برای رشته توپ و تور در پایتخت والیبال آسیا وجود دارد و میزبانی شایسته از این رقابت ها نیز در رسیدن به این افق تاثیرگذار است.
وی در خصوص هزینه های برگزاری این رقابت ها نیز گفت: تاکنون حدود 70 میلیارد ریال هزینه شده که حدود 30 میلیارد ریال آن از منابع مالی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تامین شده است.
** فضای شهری مهیای جشن والیبال ملت ها
دبیر کمیته آماده سازی و فضای شهری ستاد برگزاری لیگ ملت های والیبال نیز گفت: طرح های قابل توجهی از فرودگاه ارومیه تا هتل و سالن برگزاری مسابقات به اجرا درآمده است.
پیمان رضایی افزود: طراحی و اجرای 40 نماد دائم و موقت والیبال، ساخت هفت سردیس قهرمانان والیبال ارومیه شامل یدالله کارگرپیشه، عزیز پرتوی، محمود محب، ابراهیم وطن پرست، مجید ساداتی، محمود آفریدون و حمید قارصی، ساماندهی مبادی ورودی شهر با تعریض و آسفالت از فرودگاه، بهسازی محوطه ورزشگاه 6 هزار نفری، بهسازی خیابان های منتهی به سالن و مسیر ورودی بانوان از جمله این اقدامات سخت افزاری به شمار می رود.
وی اضافه کرد: همچنین برنامه های تلویزیونی ویژه ای در خصوص والیبال ارومیه تهیه شده که تا روز برگزاری از شبکه 3 سیما پخش می شود.
وی در خصوص بلیت فروشی این رقابت ها نیز بیان کرد: بلیت فروشی والیبال برای نخستین بار در این رقابت ها به صورت اینترنتی انجام می شود و قیمت بلیت 20 تا 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: برای هر 2 بازی در یک روز، یک بلیت فروخته می شود و تماشاگران می توانند با خرید بلیت هرکدام از بازی ها، دیگر دیدار همان روز را نیز از نزدیک تماشا کنند.
رضایی از تدارک 800 صندلی برای حضور بانوان در سالن برگزاری مسابقات خبر داد و گفت: بلیت بانوان نیز برای حضور در ورزشگاه نصف بها محاسبه می شود و 15 هزار تومان از آنان دریافت خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه فروش بلیت این رقابت ها فقط به صورت اینترنتی خواهد بود، افزود: افرادی که بلیت تهیه نکرده اند، در زمان برگزاری مسابقات به سالن مراجعه نکنند زیرا اجازه ورود به آنان داده نخواهد شد.
وی اضافه کرد: افرادی هم که بلیت اینترنتی تهیه کرده اند، می توانند با در دست داشتن پرینت بلیت و کارت ملی از این رقابت ها دیدن کنند.
وی بیان کرد: البته در 2 محل آمفی تئاتر روباز پارک ایللرباغی و پارک استقلال / تخم مرغی / ارومیه مانیتورهایی برای تماشای مسابقات به صورت زنده تعبیه شده است.
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه گفت: برای برگزاری این رقابت ها 30 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود ولی بیش از این رقم برای مهیا کردن شهر هزینه شده است.
** فرصتی برای معرفی قابلیت های پایتخت والیبال آسیا
کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران نیز در این میزگرد با اشاره به اینکه لیگ ملت ها معتبرترین رقابت های والیبال جهان محسوب می شود، گفت: میزبانی از این رقابت ها بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت های پایتخت والیبال آسیاست.
ساسان خداپرست افزود: ارومیه پیش از این میزبانی AVC CUP را نیز برعهده داشت ولی لیگ ملت های والیبال تفاوت بسیاری با آن دارد و استانداردهای این 2 مسابقات متفاوت است.
وی با قدردانی از اقدامات مسوولان برای میزبانی شایسته لیگ ملت های والیبال در ارومیه، بیان کرد: نهادهای مختلف برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت تلاش بسیار زیادی انجام داده اند که امیدواریم نتیجه آن رضایت میهمانان خارجی، تماشاگران و والیبال دوستان باشد.
وی از ظرفیت بسیار خوب بازیکنان ملی پوش ارومیه ای نیز یاد کرد و گفت: در حال حاضر دست کم 40 درصد تیم ملی ایران را ارومیه ای ها تشکیل می دهند که ظرفیتی بی نظیر است و این روند باید در سال های آینده نیز حفظ شود.
خداپرست افزود: البته باید نگاه ویژه ای نیز به مربیان ارومیه ای که این بازیکنان را در ابتدای راه پرورش دادند، معطوف شود و این امر می تواند در پر کردن جای خالی بازیکنان کنونی در سال های آینده موثر باشد.
وی اضافه کرد: سعید معروف، میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور سه بازیکن ارومیه ای ترکیب اصلی تیم ملی والیبال هستند که جایگزین ندارند و شایستگی های خود را تا این برهه از مسابقات به خوبی نشان داده اند؛ این بازیکنان می توانند در ارومیه این شایستگی ها را بیشتر در معرض دید قرار دهند.
به گزارش ایرنا، این رویداد ورزشی با حال و هوای متفاوتی در ارومیه دنبال می شود زیرا این شهر از یک سو برای نخستین بار تعدادی از این رقابت‌های مهم بین المللی را میزبانی می‌کند و از سوی دیگر مردم علاقه مند این شهر به رشته والیبال با حساسیت بالا درخشش بازیکنان ملی پوش ارومیه همچون سعید معروف، میلاد عبادی پور، محمدرضا حضرت پور و مرتضی شریفی را دنبال می‌کنند.
موضوع میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در اواخر سال گذشته تصویب و نهایی شد و نخستین گام‌ها برای میزبانی باشکوه و بدون مشکل در این خصوص طی این مدت برداشته شد تا نام ارومیه در تاریخ این رقابت‌ها به یادگار بماند.
طی سال‌های گذشته تنها تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت‌های بین المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می‌رود که لیگ ملت‌های والیبال را میزبانی خواهد کرد.
میزبانی شایسته این شهر در رقابت‌های موسوم به «AVC CUP » طی سال 1389 خاطره خوبی در ذهن والیبال دوستان آسیایی، ایرانی و ارومیه‌ای برجا گذاشت که همین امر تجربه بسیار خوبی برای رقابت‌های بزرگ‌تری چون لیگ ملت‌های والیبال محسوب می‌شود.
پس از آن نیز رقابت‌های آسیایی دیگری به میزبانی ارومیه برگزار شد که این شهر والیبال خیز با روسفیدی از آن بیرون آمد و نام پایتخت والیبال آسیا برای این شهر تبلور یافت.
ارومیه با دارا بودن ظرفیت‌های میزبانی مناسب از تیم‌های مختلف ورزشی دنیا و یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین سالن‌های توپ و تور کشور، میزبانی هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال را از آن خود کرده تا بار دیگر خاطره‌ای خوش برای والیبال دوستان در اقصی نقاط کشور ایجاد کند.
دیدارهای هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از 24 تا 26 خردادماه جاری در شهر ارومیه برگزار می‌شود و در این هفته تیم‌های ملی والیبال ایران، روسیه، لهستان و کانادا با هم به رقابت می‌پردازند.
3072/2093


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شکایت سازمان حج و زیارت از خانواده‌ رکن‌ آبادی

دنیزلی: علاقه زیادی به منصوریان دارم

تراکتور به دنبال کسب دومین پیروزی پیاپی در لیگ نوزدهم

اشتباهات داوری در بازی مقابل شهر خودرو تاسف‌بار بود

پسوند شهرداری تبریز را از نام تیم حذف می‌کنیم

دومین شکست ماشین سازی

تنها راه گرفتن حق تیم های لیگ برتری وجود ویدئو چک است

باشگاه تراکتور: بی‌اخلاق نیستیم و علیه استقلال به فیفا نامه ندادیم

منصوریان: آمادگی مقابله با تراکتور را داریم/ خودم را باید بیشتر مدیریت کنم!

خطیبی: ممبینی باید جواب خبرنگاران را بدهد/ پدیده یک موقعیت هم نداشت

بیرانوند محروم شد/ جریمه نقدی تراکتور به علت تخلف هوادارانش

نفرات برتر مسابقات سوارکاری «جام آذربایجان» مشخص شدند

خطیبی: از باختن بدم می‌آید/ ماشین سازی در فاز حمله تکمیل نیست

گل محمدی: انتظارم از بازیکنانم بالا رفته است/ وقفه در لیگ به نفع ما شد

نگاهی به تقابل‌های «ذوب آهن - تراکتور»

تقابل تراکتوری های قدیم و جدید در ایستگاه سوم

آغاز بلیط فروشی بازی «ماشین‌سازی - شهر خودرو»

خاطره بازی با نبردهای «تراکتور - ذوب آهن»

امیدواری تراکتور به حضور در لیگ قهرمانان آسیا

کاهش جوایز ارزی تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان/ میزبان بدون تیم ماند

مسابقه اسب‌سواری " جام آذربایجان " در مرند برگزار می‌شود

امتیاز تیم والیبال شهرداری تبریز جهت بهره‌برداری واگذار می‌شود

تبعیض در برخورد کمیته انضباطی با سلبریتی‌ها/ رفتار قاطع این بود؟

سرپرست هیأت نجات غریق و غواصی آذربایجان شرقی منصوب شد

بازی‌های تراکتور با کیفیت بالا پخش خواهد شد

بیرانوند نیازی به شکایت تراکتور ندارد/ تاج دیدگاه خودش را گفته

سرمربی سابق تراکتور مدنظر یک تیم آفریقایی

داوران بازی‌های تراکتور و ماشین سازی در هفته سوم مشخص شدند

تجمع بزرگ حسینی امروز در ارومیه برگزار می‌شود

اولین برد 90 ارومیه در جام حذفی به ثمر رسید

تیم ووشو ایران در سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است

تاج: عذرخواهی بهتر از تنبیه کردن است

زنوزی: زمان سعیدلو مالکیت استقلال را قبول نکردم/ بیرانوند باید اخلاقش را اصلاح کند

لیگ ملت های والیبال فرصتی برای معرفی جاذبه های گردشگری ارومیه

میزبانی لیگ ملت‌ها سکوی پرتاب آذربایجان‌غربی به میزبانی‌های بزرگ است

ستاد برگزاری لیگ ملت های والیبال در ارومیه تشکیل شد

بازگشت هافبک مصدوم تراکتور به تمرینات گروهی

اعضای کادرفنی تیم فوتسال مس سونگون اخراج شدند

بهترین نتایج را با تیم مس گرفتم/ الزامی برای قهرمانی آسیا نبود

سرمربی تیم فوتسال مس سونگون اخراج شد

اردبیل میزبان دو مرحله تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان خواهد بود

بانوی وزنه‌بردار تبریزی مدال طلای استعدادهای برتر را کسب کرد

سعید معروف نماینده ایران در انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته بین المللی المپیک شد

شمارش معکوس برای احداث استادیوم مرند

تداوم پیروزی های خانگی 90 ارومیه

شیخ لاری: هواداران به بیرانوند سخت نگیرند

باشگاه تراکتور: حرکت بیرانوند را پیگیری می‌کنیم

آغاز تمرینات تیم فوتسال مس از فردا/ تغییرات در راه است؟

هواداران تبریزی به بیرانوندسخت نگیرند/مازولا از ایمانی عقب تر است

تمرینات تراکتور از سه‌شنبه شروع می‌شود