پیام آذری

آخرين مطالب

ماشین سازی تکلیف قهرمان لیگ را به هفته پایانی موکول کرد ورزشي

ماشین سازی تکلیف قهرمان لیگ را به هفته پایانی موکول کرد

  بزرگنمايي:

پیام آذری - تساوی پرسپولیس برابر ماشین‌سازی باعث شد تا تکلیف قهرمان لیگ هجدهم در هفته آخر مشخص شود.
به گزارش ایسنا، در هفته بیست و نهم و ما قبل آخر لیگ برتر فوتبال ایران، 8 بازی به طور هم‌زمان برگزار شد که در مهم‌ترین دیدار پرسپولیس و ماشین سازی از ساعت 19:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا تکلیف قهرمان لیگ هجدهم به هفته آخر بکشد.
در این دیدار ابتدا ماشین‌سازی در دقیقه 14 توسط کویتونگو به گل رسید اما در ادامه و در دقیقه 80 علیپور از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند.
نیمه اول
نیمه اول را پرسپولیس هجومی آغاز کرد اما در همان ابتدای کار نزدیک بود ماشین‌سازی با یک اوت دستی به گل برسد که واکنش رادوشوویچ توپ را به کرنر فرستاد. پس از این موقعیت دوباره پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت و یک کرنر از روی ضربه کاشته آرام علیپور برای سرخ‌ها به دست آمد.
کرنر ارسال شده با برخورد به چند بازیکن و به صورت اتفاقی در دهانه دروازه به بودیمیر رسید که این مهاجم کروات در دقیقه 6 جدی‌ترین فرصت پرسپولیس را از دست داد و توپ را به بیرون زد.
پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار داشت اما ضدحمله بازیکنان ماشین سازی و اشتباه سیدجلال حسینی، چای کویتونگو را با رادوشویچ تک به تک کرد که مهاجم خارجی ماشین سازی به زیبایی و با ضربه‌ای چیپ دروازه صدرنشین لیگ برتر را باز کرد.
این گل باعث شد تا پرسپولیس کار را هجومی‌تر از قبل دنبال کند و حتی می‌توانست در دقیقه 20 روی ارسال مهدی ترابی به گل برسد اما ضربه سر کامیابی‌نیا به شکلی خطرناک به اوت رفت. هم‌چنین ضربه پشت محوطه ترابی در دقیقه 23 راهی به دروازه پیدا نکرد.
در دقیقه 27 روی حرکت بودیمیر، کنعانی‌زادگان مجبور به خطا روی این بازیکن شد که داور با کارت زرد او را جریمه کرد. مهدی ترابی باز هم پشت توپ قرار گرفت که ضربه او باز هم به بیرون رفت.
پس از چند حمله نصفه و نیمه، پرسپولیس فرصت گلزنی داشت که شوت سیامک نعمتی در دقیقه 35 با برخورد به مدافع ماشین‌سازی و تغییر مسیر به تیر دروازه دخسوس برخورد کرد و به گل تبدیل نشد. بعد از آن نیز کرنر پرسپولیسی‌ها و شوت نورالله‌ی توسط دخسوس دفع شد تا پرسپولیس از زدن گل در این نیمه عاجز بماند. هم‌چنین سیامک نعمتی فرصت جبران گل خورده را داشت که ضربه سر او در دقیقه 44 باز هم به تیر دروازه برخورد کرد.
دقیقه 45 مهدی شیری با خطا روی بازیکن ماشین‌سازی کارت زرد گرفت.
پس از این تلاش دو تیم فایده نداشت تا پرسپولیسی‌ها با یک گل و بازنده به رختکن بروند.
نیمه دوم
پرسپولیس در نیمه دوم باز هم بازی را هجومی آغاز کرد و چند فرصت گلزنی ایجاد کرد اما بی‌دقتی در پاس و ضربه آخر مانع از به ثمر نشستن این فرصت‌ها شد. در جدی‌ترین موقعیت 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم، سانتر پرسپولیسی‌ها با ضربه سر شجاع خلیل‌زاده همراه شد که دخسوس توپ را دفع کرد و توپ ریباند را مدافع ماشین‌سازی به خوبی از مقابل پای سیدجلال حسینی دور کرد.
توپ به کرنر رفته در دقیقه 55 به نعمتی رسید که شوت این بازیکن به شکلی خطرناک به بیرون رفت. هم‌چنین شاگردان برانکو می‌توانستد در دقیقه 57 به گل برسند که داور در تصمیمی مشکوک آفساید بودیمیر را اعلام کرد.
ایجاد نشدن موقعیت‌های فراوان، برانکو را وادار کرد تا سروش رفیعی را برای خلاقیت بیش‌تر در دقیقه 69 به جای سیامک نعمتی به زمین بفرستد.
با وجود به بازی آمدن رفیعی پرسپولیس نتوانست موقعیت جدی تا دقیقه 77 ایجاد کند اما در این دقیقه پاس علیپور به بودیمیر او را در موقعیتی مناسب قرار داد که ضربه بودیمیر به وسط دروازه با واکنش دخسوس همراه شد.
در دقیقه 80 باز هم با حرکت بودیمیر و خطای مدافع ماشین‌سازی، این مهاجم خارجی را در محوطه جریمه سرنگون کرد تا کوپال ناظمی اعلام پنالتی کند. علیپور پشت این توپ قرار گرفت و بعد از هفته‌ها توانست در دقیقه 80 گلزنی کند. پس از این گل باز هم پرسپولیس روی دروازه ماشین‌سازی حمله‌ور شد و این فرصت را داشت تا در دقیقه 85 توسط نورالله‌ی به گل برسد اما شوت سرکش این بازیکن از بالای دروازه به بیرئون رفت.
کرنرهای پرسپولیس در لحظات پایانی فایده‌ای نداشت تا دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دهند. با این تساوی و مساوی سپاهان برابر پدیده، پرسپولیس 58 و سپاهان 55 امتیازی شدند تا تکلیف تیم قهرمان به هفته آخر کشیده شود.
ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالله‌ی، سیامک نعمتی (70- سروش رفیعی)، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر و علی علیپور
ترکیب ماشین سازی: فرناندو دخسوس، محمد حسین کنعانی، فرید بهزادی کریمی، مسیح زاهدی، سید محمد خرم‌الحسینی، عزیز معبودی، احمدرضا زنده روح، سعید مهری، چای کویتونگو (28- احسان تأییدی)، مصطفی سالاری و محمد اهل شاخه
مهاجری: اول شرایط بازی جوانمردانه را آماده کنید/ خالقی‌فر خودش رفت
سرمربی ماشین‌سازی گفت: به بازیکنان من می‌گویند جوانمردانه بازی کنید. اول شرایط بازی جوانمردانه را آماده کنید. کمیته داوران دقت لازم را برای چینش داوران ندارد.
به گزارش ایسنا، رضا مهاجری، سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز شنبه شب در نشست خبری بعد از بازی با پرسپولیس اظهار کرد: جا دارد به بازیکنانم خسته نباشید بگویم. تلاش زیادی انجام دادند و بازی را تا دقیقه 83 خوب کنترل کردند.
او در پاسخ به سوالی درباره پنالتی ادامه داد: در صحنه گل قبل از بازیکن ما، بازیکن پرسپولیس خطا کرد. من به تیم داوری تبریک می‌گویم چون کم اشتباه کردند. بازی با نساجی در تبریز یک صحنه بعدتر از این را برای ما همین آقای ناظمی پنالتی نگرفت.
مهاجری در پاسخ به سوال دیگری گفت: بله پرسپولیس موقعیت گل داشت و می‌توانست بازی را مساوی کند و یا حتی ببرد. ما خوش شانس هم بودیم. باید نیمکت ما را بعد از بازی می‌دیدید. من اشتباه‌ها را از سمت داورها نمی‌بینم و دپارتمان داوری باید دقت کند. به بازیکنان من می‌گویند جوانمردانه بازی کنید. اول شرایط بازی جوانمردانه را آماده کنید. کمیته داوران دقت لازم را برای چینش داوران ندارد. ما یک تاکتیک خوب اجرا کردیم. می‌دانستیم دفاع پرسپولیس بالا بازی می‌کند. امیدوارم هفته پایانی هم مقابل پدیده یک بازی خوب انجام بدهیم و از اعتبار خودمان دفاع کنیم.
مهاجری در مورد تعویض‌های تیمش هم توضیح داد: من اعتقادی به فوتبال دفاعی ندارم. ما مقابل استقلال هم خوب بازی کردیم. وقتی نه شانس قهرمانی داریم و نه قرار است سقوط کنیم دوست داریم خودمان از فوتبال‌مان لذت ببریم. اگر جایی هم عقب نشستیم قدرت پرسپولیس باعث آن شد.
سرمربی ماشین سازی در مورد خط خوردن رضا خالقی‌فر برای بازی با پرسپولیس هم بیان کرد: من سعی کردم احترام او را نگه دارم. آن‌ها یک مطالباتی از سال‌های قبل داشتند و راه خوبی را انتخاب نکردند و گفتند اعتصاب کنیم. از این سمت احساس کردم جامعه از ما انتظار دارد جوانمردانه بازی کنیم. اگر بازیکنم را کنار می‌گذاشتم به تبانی متهم می‌شدم ولی در روز آخر وقتی به تهران می‌آمدیم اتفاقی افتاد که اخلاق زیر پا گذاشته شد. وقتی تمرین تمام نشده بود سوار ماشین شد و رفت. من باید چه کار می‌کردم؟ من باید از اعتبار خودم هم دفاع کنم. بحث، بحث تنبیه انضباطی بود و ما مجبور شدیم که برخورد کنیم تا اعتبار فوتبال ما و شهر ما حفظ شود. اگر خالقی‌فر این بحث را مطرح نمی‌کردم من هم چیزی نمی‌گفتم. او در تمرین با یک بازیکن جوان ما تمرین کرد و بعد از آن از تمرین رفت. او در پاسخ به این پرسش که آیا صحنه‌ای که دستیارش یک بطری به سمت هواداران پرسپولیس پرتاب کرد را دید یا نه؟ بیان کرد: من این صحنه را ندیدم و اگر یک لحظه غفلت کنم تیمم بازی را وا می‌دهد. چرا این صحنه را می‌گوئید ؟ چرا در مورد پرسپولیسی‌ها که توپ را به خاطر مصدومیت کنعانی زادگان بیرون نزدند چیزی نگفتید؟ مهاجری در پایان گفت: همه تیم‌های مدعی شایسته هستند. ما برابر سه تیم مدعی خارج از خانه بازی کردیم. سال قبل ما برابر پرسپولیس چند موقعیت خوب داشتیم و دقیقه 56 گل خوردیم. تماشاگران آن روز بلایی سر ما آوردند که ما سه گل خوردیم. در این فضا بازی کردن سخت است. روزی که من به ماشین سازی آمدم تیم شرایط خوبی نداشت. سعی کردم نیم فصل اول را مدیریت کنم اما جدا شدن دو بازیکن مقداری توان هجومی ما را کم رد. سعی کردیم بازیکن به تیم بیاوریم. آن‌ها هم تلاش کردند. فکر می‌کردم جز 8 تیم برتر لیگ بشویم که بعضی بازی‌ها با وجود شایستگی امتیاز از دست دادیم.
برانکو: فقط یک پنالتی نبود بلکه سه پنالتی بود/ برای برد به جم می‌رویم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: متأسفانه از فرصت‌ها استفاده نکردیم تا قهرمانی قطعی بشود.
به گزارش ایسنا، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری بعد از بازی با ماشین سازی اظهار کرد: قهرمانی لیگ با آخرین سوت داور در آخرین بازی مشخص می‌شود. این را قبلاً گفته بودم. متأسفانه از فرصت‌ها استفاده نکردیم تا قهرمانی قطعی بشود. هیچ ایرادی نمی‌توانم از بازیکنانم بگیریم و به آن‌ها به خاطر تلاش‌شان و اراده‌شان تبریک می‌گویم. در بازی تسلط داشتیم. حریف یک ضربه داشت و گل شد و ما بارها شوت به سمت دروازه حریف زدیم. 11 موقعیت گل داشتیم. اما این فوتبال است و همیشه بهترین‌ها برنده نمی‌شوند.
او درباره تساوی‌های زیاد پرسپولیس گفت: برنامه ما خیلی فشرده و سخت بود. با یک برد در بازی‌های قبلی شاید قهرمانی ما قطعی می‌شد. متأسفانه موقعیت‌های زیادی را از دست می‌دهیم و این مشکل ما است.
برانکو در مورد بودیمیر هم بیان کرد: او را آوردیم تا گل بزند اما با مصدومیت‌ها کار او سخت شد و نتوانست در همه بازی‌ها بازی کند. او امروز پنالتی گرفت و در یکی دو صحنه دیگر هم داور سوت نزد. به این سادگی نیست که یک شبه همه چیز سر جایش بیاید. تیم ما با او و بدون او خیلی تفاوت دارد. او یک سال دیگر قرارداد دارد و عملاً باید بماند مگر اتفاق دیگری بیفتد.
او در مورد داوری هم اظهار کرد: من خواهشم این است که فیلم را ببینید. چیزی که من از بازیکنانم شنیدم، فقط یک پنالتی نبود بلکه سه پنالتی بود. باید فیلم بازی دیده شود.
سرمربی پرسپولیس در مورد نزدیک بودن او به قهرمانی سومش با پرسپولیس و شباهت وضعیت فعلی تیمش با آن فصلی که با باخت مقابل نفت، پرسپولیس قهرمانی را از دست داد، گفت: الان موقعیت خیلی بهتر است. با این که سپاهان تفاضل گل بهتری دارد. ما مقابل پارس برای برد می‌رویم. می‌دانیم که خیلی سخت خواهد بود اما فوتبال همین است و هیچ چیزی آسان نیست. او در مورد علیپور هم توضیح داد: او خسته است و این طبیعی است. علیپور امروز خیلی خوب بود؛ نمی‌شود انتظار داشت تمام مدت با 10 بازیکن حریف در محوطه جریمه باشد و ثمربخش باشد. عالیشاه یک هافبک است نه یک مهاجم که جای علیپور را بگیرد.
کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و ماشین‌سازی
نوید مظفری معتقد است داور به درستی برای پرسپولیس پنالتی گرفت.
نوید مظفری، کارشناس داوری در گفت‌و گو با ایسنا درباره قضاوت کوپال ناظمی در دیدار پرسپولیس و ماشین‌سازی گفت: هر 5 داور باهم هماهنگ بودند و به خوبی در این دیدار قضاوت کردند. تصمیم‌ها درست و به موقع باعث تا کوپال ناظمی عملکرد مناسبی داشته باشد.
او درباره صحنه‌های حساس این دیدار گفت: خطای پنالتی به درستی اعلام شد و بودیمیر با خطا در محوطه جریمه سرنگون شد. هم‌چنین در دقایق پایانی توپ به دست مدافع ماشین برخورد کرد اما به دلیل فاصله کم با دست مدافع داور به درستی پنالتی اعلام نکرد.
یوسفی: مزد بازی پرتلاش‌مان را گرفتیم/ درباره پنالتی نمی‌توانم نظری بدهم
بازیکن ماشین‌سازی می‌گوید بازیکنان تیمش مزد زحمات‌شان را گرفتند و مقابل پرسپولیس به تساوی رسیدند.
به گزارش ایسنا، محسن یوسفی، بازیکن تیم ماشین‌سازی تبریز پس از تساوی تیمش مقابل پرسپولیس در هفته بیست و نهم لیگ برتر اظهار کرد: بازی خوبی بود و برای پرسپولیس خیلی حساس بود. بازیکنان ما هم در این بازی خیلی تلاش کردند و توانستیم مزد بازی پر تلاش خود را بگیریم و در این بازی حساس یک امتیاز به دست آوریم.
او درباره صحنه پنالتی که هوشنگ نصیرزاده معتقد بود داور به اشتباه پنالتی گرفته است گفت: آقای نصیرزاده که استاد هستند شاید نظر ایشان درست باشد اما من روی صحنه دقیق نبودم و نمی‌توانم نظر بدهم.
کنعانی‌زادگان: به خاطر برانکو و کریم باقری با درد بازی کردم
مدافع ماشین‌سازی می‌گوید تیمش به خاطر دفاع خوب موفق شد با امتیاز از تهران خارج شود.
به گزارش ایسنا، حسین کنعانی‌زادگان، مدافع ماشین سازی شنبه شب و پس از تساوی تیمش برابر پرسپولیس گفت: بازی خوبی را شاهد بودیم. مقابل 80 هزار هوادار پرسپولیس خوب بازی کردیم. پرسپولیس تیم قدرتمندی بود و ما هم دفاع خوبی داشتم و توانستیم با امتیاز از زمین خارج شویم.
او درباره صحنه پنالتی گفت: من آن صحنه را ندیدم.
کنعانی‌زادگان درباره چالشش با هواداران پرسپولیس گفت: آن‌ها فقط تشویق کردند و اتفاق خاصی نیفتاد.
مدافع ماشین‌سازی درباره صحنه‌ای که متهم به اتلاف وقت شده بود، تصریح کرد: اتلاف وقت نبود و به خاطر مصدومیت و گرفتن عضلاتم روی زمین بودم اما برانکو و کریم باقری به من گفتند اگر مصدوم نیستی بلند شو و من هم به خاطر احترام به آن‌ها وبا وجود دردی که داشتم بلند شدم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فسخ قرارداد لیکنز و تراکتور

سالن ورزش های باستانی سراب افتتاح شد

دعوت از فوتسالیست آذربایجان شرقی به اردوی تیم ملی زیر 20 سال

توجه به ورزش محلات، از مهم‌ترین دغدغه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز است

صدور رای کمیته وضعیت در خصوص شکایت یونس محمدزاده از باشگاه ماشین‌سازی

عجیب‌ترین ارزسوزی‌ها در فوتبال ایران

انتخاب هیئت ووشوی تبریز به عنوان برترین هیئت آذربایجان شرقی در سال 97

همایش دوچرخه سواری همگانی در مهاباد برگزار شد

قایقران مهابادی به رقابت های جهانی ژاپن دعوت شد

شهرداری تبریز از تمامی فعالیت های بسکتبال محروم شد

لیگ نوزدهم فوتبال از 10 مرداد آغاز می‌شود

دعوت از دو والیبالیست آذربایجان شرقی به اردوی تیم ملی

تیکی تاکای ناموفق در تبریز/ چه کسانی قهرمانی را از تراکتور گرفتند؟

شهرداری تبریز از فعالیت در بسکتبال محروم شد

تداوم آماده سازی سالن غدیر ارومیه برای میزبانی لیگ ملتهای2019 والیبال

دستگاه های اجرایی برای برگزاری لیگ ملت های 2019 والیبال روند انجام کارها را تسری دهند

هماهنگی ادارات برای برگزاری لیگ ملت های والیبال ضروری است

دروازبان پیشین تیم فوتبال تراکتورسازی درگذشت

هیئت ووشو تبریز، هیئت برتر آذربایجان شرقی معرفی شد

حقوق سربازان بیشتر شد

بسیاری از موارد استیضاح وزیر ورزش، به سایر دستگاه‌ها مربوط بود

مسائل مطرح شده در استیضاح وزیر ورزش و جوانان فرا دستگاهی است

لیگ برتر تمام شد بازیکن تراکتورسازی آمد!

بازیکن سابق میلان وارد تبریز شد

کوین کنستانت به ایران بازگشت

تبریز از بلندقامتان غرب آسیا میزبانی می‌کند

دروازه بان پیشکسوت تراکتور دار فانی را وداع گفت

وزیر ورزش: ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه هفته دولت امسال افتتاح می شود

ارزش طرح های آبی آذربایجان غربی به 50 هزار میلیارد ریال رسید

معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی: تحقیقات پرونده فروزان در کمیته اخلاق تکمیل شد

زورخانه پوریای ولی خوی افتتاح شد

ورزشگاه 6000نفری سلماس با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد

دوره تئوری بازآموزی مربیان شنای آذربایجان شرقی برگزار شد

وزیر ورزش و جوانان: امسال 700 طرح ورزشی درکشور به بهره برداری می رسد

ورزشگاه 6 هزار نفری سلماس پس از 10 سال افتتاح شد

سپک تاکرا رشته پیشگام در ورزش قهرمانی بانوان است

مدیران آکادمی تراکتور از باشگاه ترکیه‌ای بازدید کردند

ماشین‌سازی تبریز، سلطان تساوی لیگ هجدهم

9 پروژه ورزشی با سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی کلنگ زنی و افتتاح می شود

کنستانت برای انجام تست‌های ایفمارک به ایران می‌آید

گران‌ترین مربی لیگ هجدهم چه کسی بود؟

افزایش سرانه ورزشی در آذربایجان غربی از اولویت های دولت است

تراکتور کهکشانی، بی‌ستاره می‌شود

ورزشگاه 6 هزار نفری سلماس با حضور وزیر ورزش افتتاح می شود

تبریز میزبان مسابقات بسکتبال غرب آسیا شد

دعوت از سه کماندار آذربایجان شرقی به اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان

خبر ورزشی: زیرآب دایی را زدند

تراکتور با روبین کازان خواهرخوانده می‌شود

الیاسی: روز سه‌شنبه در خصوص آینده نیمکت تراکتور تصمیم‌گیری می‌کنیم

مربی تیم فوتبال شهرداری به تیم فوتسال مس سونگون پیوست