پیام آذری

آخرين مطالب

حضور فیلمسازان اردبیلی در 38 جشنواره ملی و بین‌المللی فرهنگي

حضور فیلمسازان اردبیلی در 38 جشنواره ملی و بین‌المللی

  بزرگنمايي:

پیام آذری- میردولت موسوی اظهار کرد: در سال گذشته شاهد تولید 43 فیلم به صورت حرفه‌ای و همچنین فیلم اولی‌ها بودیم که ما براساس برآورد هزینه‌ای نسبت به تولید آثار نظارت کرده و در حد وسع و توان مالی از این فیلمسازان حمایت کردیم.

وی هزینه صرف شده برای تولید این آثار را 15 میلیون تومان اعلام و خاطرنشان کرد: ما برای تولید 23 فیلم توسط هنرمندان استان اردبیل 15 میلیون تومان منابع در اختیار آنها قرار دادیم ولی با همت بلند فیلمسازان و همچنین هنرجویان و دانشجویان شاد تولید آثار ارزشمندی بودیم.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل بیان کرد: ما سال گذشته جشنواره منطقه‌ای سینما جوان را با حضور 10 استان کشور برگزار کردیم که در این جشنواره منطقه‌ای میزبان 270 نفر از هنرمندانی بودیم که در کنار این جشنواره ورک‌شاپ‌های تخصصی در حوزه سینمای حرفه‌ای نیز برگزار شد.

موسوی ادامه داد: در 38 جشنواره بین‌المللی نیز فیلمسازان ما حضور پیدا کردند که با کسب سه جایزه معتبر جهانی و بین‌المللی و ده‌ها دیپلم افتخار برای این استان افتخارآفرینی کردند.

وی گفت: در سال گذشته ما در حوزه عکس نیز شاهد برگزاری پایگاه‌های تخصصی و حضور عکاسان جوان در رویدادهای جهانی بودیم که در این رشته نیز دو هنرمند این استان موفق به کسب عناوین برتر شدند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل به برگزاری برنامه‌های فرهنگی متعدد و حضور فیلمسازان برتر کشور در ورک‌شاپ‌های انجمن سینمای جوان اشاره کرد و افزود: ما در قالب 25 پاتوق فیلم در سال گذشته موفق شدیم در هر بار پخش 90 دقیقه فیلم کوتاه و بلند را پخش و آثار را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

موسوی از رونمایی از 14 فیلم در سال گذشته با حضور نمایندگان استان در مجلس خبر داد و اظهار کرد: ما در سال گذشته دو کارگاه رایگان فیلمنامه‌نویسی و همچنین مخاطب‌شناسی را در سینما برگزار کردیم که در این کارگاه‌ها صابر فرزانه‌وش و خانزاده اطلاعات و آگاهی‌های جدید را به مخاطبان و علاقمندان منتقل کردند.

وی دیگر فعالیت انجمن را برگزاری اردوهای داخل شهری هر دو هفته یکبار اعلام و تصریح کرد: ما در برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌هایی نظیر هنرواره حبیب و دومین هفته هنر با سعی و تلاش هنرمندان مشارکت داشتیم.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل برگزاری 6 کلاس آموزشی با حضور 120 نفر هنرمند در قالب کلاس مشاغل سینمایی و همچنین یک دوره فیلمسازی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در این کلاس‌ها 15 تا 22 نفر شرکت کرده و از بین متقاضیان که بیش از 50 نفر بودند 18 نفر دوره‌های مختلف را در قالب ترم هنری سپری کردند.

موسوی همچنین به برگزاری کارگاه فیلمسازی در قالب‌های تدوین، کارگردانی، فیلمبرداری و ... اشاره کرد و گفت: در مجموع هنرمندان انجمن در 38 جشنواره ملی و بین‌المللی خوش درخشیدند که این حضور در جشنواره‌ها متفاوت از جشنواره‌های دیگری بوده که به صورت نامعتبر برگزار شده است.

وی تصریح کرد: در سالجاری شورای پیچینگ در اردبیل به تولید فیلم‌های حرفه‌ای نظارت کرده و نیازی به تائید این آثار از مرکز کشور نیست و اردبیل جزو 5 دفتر الف کشور است که در حوزه آموزش و تولید آثار حرفه‌ای به صورت مستقل تصمیم‌گیری می کند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل بیان کرد: امسال تصمیم گرفتیم تا 15 فیلم حرفه‌ای را در اردبیل با ویژگی‌های ممتاز و در گروه الف تولید کنیم که در کنار این امر امسال سه جشنواره را در اردبیل نظیر جشنواره شورابیل با همکاری شهرداری، جشنواره نشاط و جشنواره فیلم کوتاه را برگزار خواهیم کرد.

موسوی ادامه داد: ما نه تنها اعتبار استانی نداریم بلکه از طریق سینمای جوان برخی منابع را جذب می‌کنیم و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای تولید 35 فیلم تجهیزات را تامین کرده و زمینه حمایت از هنرجویان را برای تولید کیفی فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در حمایت از فیلم‌های جریان‌ساز که در جشنواره‌های مختلف امکان حضور و درخشش دارند حمایت‌ها به شکل مستقیم و حتی غیرمستقیم انجام می‌شود و قرار شده تا با عنایت استاندار اردبیل 100 میلیون تومان اعتبار به این انجمن اختصاص یابد که هنوز از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی شاهد جذب و تخصیص این اعتبار نبودیم.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل تعداد فیلمسازان استان را در قیاس با سایر استان‌ها در حجم وسیع یادآور شد و بیان کرد: از سال 64 و با راه‌اندازی انجمن تربیت و آموزش هنرمندان در حوزه‌های مختلف ارتقاء یافته و فیلمسازان فعال این استان به نسبت سایر استان‌ها تعدادشان زیاد است به طوری که ما امیدواریم در سالجاری شاهد درخشش فیلمسازان استان باشیم.

موسوی گفت: امیدواریم با جذب اعتباری که استاندار اردبیل به انجمن سینمای جوان اختصاص داده از رشته‌های مختلف به تولید آثار فاخر حمایت شود تا ما بتوانیم در حد وسع و توان برخی تجهیزات و امکانات برای برای فیلمسازان تامین کنیم.

وی افزود: استان اردبیل در تولید فیلم کوتاه با تولید فیلم‌های حرفه‌ای سایر دفاتر برابری می‌کند به طوری که فیلمسازان این استان همواره در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی خوش درخشیده‌اند و ما در سال 97 که با فقر تولید آثار روبرو بودیم همچنان با درخشش هنرمندان روبرو هستیم که در سالجاری نیز این روند ادامه خواهد داشت.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل به عقد قرارداد برای تولید فیلم‌های استانی اشاره و تصریح کرد: در معرفی توانمندی فیلمسازان استان و کشف استعداد در این زمینه با همکاری صداوسیما 200 دقیقه تولیدات سینمای جوان از طریق صداوسیما پخش شد که عمده آنها مربوط به فیلم‌ اولی‌ها بود.

موسوی از همکاری و تعامل با سایر دستگاه‌ها در حوزه فیلمسازی خبر داد و بیان کرد: ما به عنوان یک نهاد دولتی تنها مجموعه‌ای هستیم که بر تولید آثار نظارت داریم و ما از دستگاه‌های اجرایی مختلف انتظار داریم که ما را به عنوان تنها ناظر در قراردادها مورد توجه قرار دهند تا مبادا پول بیت‌المال به خاطر تولید آثار بی‌کیفیت به هدر نرود.

وی اضافه کرد: در صورت تمایل دستگاه‌های مختلف از بهزیستی و آموزش و پرورش و شورای مبارزه با مواد مخدر گرفته تا نهادهای دیگر در صورت علاقمندی برای تولید آثار متنوع می‌توانند با انجمن سینمای جوان در ارتباط باشند تا ما به عنوان متخصص این حوزه و همچنین ناظر، زمینه تولید آثار ارزشمند را فراهم کنیم.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل در پایان تصریح کرد: هر چند عده‌ای در فضای مجازی و برخی کانال‌ها با دهن‌کجی به سرمایه‌های فرهنگی، ادبی و هنری سعی دارند تا انحرافی را در مسیر حرکت سازنده جوانان ایجاد کنند، اما برای حمایت از حوزه فرهنگ و مظلومیت این بخش باید دست به دست هم دهیم تا انجمن با تکیه بر هنرمندان توانمند خود بستر تولید آثار فاخر را فراهم آورد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مجتمع خدمات رفاهی و گردشگری در عجب شیر بهره برداری شد

اتوبوس های شهرداری آماده جابجایی ارومیه ای ها در لیالی قدر است

حجت الاسلام حسنی مالک اشتر دوره معاصر بود

روایت بانوی رزمنده تبریزی از عملیات فتح خرمشهر

مجتمع آموزشی خیّرساز خوی 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مراسم شب های قدر در امامزاده سید کججانی برگزار می شود

روزه از ارکان تمام مذاهب و ادیان الهی است

اماکن اقامتی آذربایجان غربی برای پذیرش گردشگران ورزشی آماده است

بیست و دومین کتابخانه اهدایی خیران در مهاباد راه اندازی شد

خانواده های شهدا و ایثارگران سرمایه های ارزشمند نظام هستند

ظرفیت پرداخت100میلیارد تومان زکات در آذربایجان غربی وجود دارد

نصرت و ایمان الهی عامل اصلی پیروزی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس بود

آیین غبارروبی مزار شهدا در ارومیه برگزار شد

مزار شهدای بوکان غبارروبی و عطرافشانی شد

کمک به بازسازی عتبات عالیات وظیفه مردم و مسوولان است

هدف میراث فرهنگی ثبت جهانی باغ مزار شیخ شهاب الدین اهری است

بازدید گردشگران از پایگاه ملی حسنلوی نقده 18 درصد افزایش یافت

ایستادگی و اتحاد رمز پیروزی در برابر تحریم ها و تهدیدهاست

نمایشگاه کتاب در اشنویه گشایش یافت

کارگاه باستان‌شناسی ویژه کودکان برگزار می‌شود

ستاد بازسازی عتبات عالیات مردمی می ماند

«دخترم نرگس» در ارومیه کلید خورد

امام جمعه تبریز: تشکل های مساجد هم افزایی کنند

رسانه ها باید در فرهنگ دفاع مقدس جدی تر وارد شوند

ویژه برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر در ارومیه اجرا می شود

تبیین حماسه های دفاع مقدس برای دانش آموزان مورد توجه باشد

میزان زکات فطریه برای هر نفر 60 هزار ریال است

از امروز با پرمصرف‌های آب و برق برخورد می‌شود

کتاب حمام‌های تاریخی اردبیل منتشر شد

واقف مهابادی قطعه زمین 700 متری را وقف کرد

کتاب شرح و اعراب «ده چکامه آویخته» رونمایی شد

ساخت سریال دخترم نرگس در ارومیه آغاز شد

نخستین وقف مهدوی در آذربایجان شرقی ثبت شد

فیلمسازان جوان اردبیلی 18 جایزه بین المللی و کشوری کسب کردند

منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی گردشگری می‌شود

70 محفل جزء خوانی قرآن در بوکان برگزار می شود

شرکای آموزش و پرورش برای رفع بیسوادی همکاری کنند

نمایشگاه عکس حجت الاسلام حسنی در ارومیه برپا می شود

فرماندار: سرانه کتاب در هشترود به یک جلد نمی رسد

هنرمند خویی مقام دوم جشنواره بین المللی خوشنویسی کشورهای جهان اسلام را کسب کرد

فرهنگ ایثار و شهادت در ایران اسلامی ریشه‌های عمیق دارد

تداوم مطالعات 9 اثر و بافت شاخص تاریخی آذربایجان شرقی

9 اثر و بافت تاریخی آذربایجان شرقی مستندنگاری می شود

انجام کاوش باستان شناسی و نجات‌بخشی در بخشی از گورستان تاریخی سرند شهرستان ورزقان

بی توجهی به خانواده ناهنجارهای اجتماعی را رقم می زند

موزه خلخال رتبه دوم موزه های کشور را کسب کرد

چهارمین دوره جشنواره گیلاس در اشنویه برگزار می شود

20برنامه به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر در آذربایجان غربی اجرا می شود

حقوق و امنیت عمومی با امر به معروف و نهی از منکر محقق می شود

وقف در جامعه امروز باید مولد باشد