پیام آذری

آخرين مطالب

امام جمعه اردبیل: مردم ایران اجازه تسلیم در برابر آمریکا را نمی دهند سياسي

امام جمعه اردبیل: مردم ایران اجازه تسلیم در برابر آمریکا را نمی دهند

  بزرگنمايي:

پیام آذری - اردبیل - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: مردم ایران با غیرت دینی و عرق ملی هیچ وقت اجازه نمی دهند که دولتمردان کشور ما در برابر آمریکا خم شده و تسلیم شوند.
به گزارش ایرنا ، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های امروز نماز جمعه اردبیل ، آمریکا را منبع شرارت و جرثومه فساد جهانی خواند و افزود: ظلم را فقط افراد پست قبول می کنند.
وی با بیان این که مردم ایران حاکمیت ملی خود را در برابر زورگویی آمریکا حفظ کرده ، اظهار داشت: این امر شادی و فخر دارد و نشانه شرافت ملی است.
خطیب جمعه اردبیل بیان کرد: در آمریکا دولتی بر سر کار آمده که عاصی ، سرکش و شرور است در حالی که هر سه اتهام را به ایران نسبت می دهد.
وی با انتقاد از انفعال جامعه جهانی در برابر اقدامات زورگویانه آمریکا گفت: ملت ما در برابر چنین توحشی ایستاده و این افتخار و شرفی بسیار بزرگ است.
آیت الله عاملی اضافه کرد: اگر ایران در برابر قلدری آمریکا عاصی شده و در برابر زورگویی آنها سرکشی کرده و در مقابل شرارت زورگویان ایستاده ، جای تحسین دارد.
وی ادامه داد: جرم ایران این است که می گویند برای حل مساله فلسطین چرا موضوع برگزاری انتخابات را مطرح کرده است؟ چرا که به زعم آنها فلسطین ملک اسراییل است و برای امنیت اسراییل هر کاری لازم باشد، انجام می دهند و نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم با مطرح شدن چنین حمایت هایی از سوی آمریکا جری تر شده است.
امام جمعه اردبیل با طرح این سوال که "چرا از برگزاری انتخابات در فلسطین وحشت دارید؟" افزود: اگر آمریکا به رای ملت ها توجه کند، آرامش حاکم می شود و اگر شعار آمریکا دموکراسی است چرا به رای مردم و انتخابات تن نمی دهد و اجازه برگزاری انتخابات در لیبی، سودان، یمن و حتی فلسطین اشغالی را نمی دهد؟
وی اضافه کرد: جنایت دیگر آمریکا این است که نمی خواهد و نمی گذارد که ناآرامی ها در جهان از جمله ماجرای سوریه ، یمن ، لیبی ، عراق ، افغانستان ، پاکستان و قره باغ تمام شود و خواهان آن است که درگیری ها ادامه داشته باشد، چون در صورت تمام شدن این ماجراها، دیگر نمی تواند سلاح بفروشد و به همین علت است که جمهوری آذربایجان از اسراییل سلاح می خرد.
وی ادامه داد: این است که این هفته اعلام شد که ترامپ رییس جمهوری آمریکا تاکنون از عربستان به بهانه حفظ امنیت آنها بیش از 450 میلیارد دلار پول گرفته است در حالی که اگر درگیری و جنگ نباشد، نمی تواند این میزان پول به دست آورد.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل نسبت دادن ناآرامی ها در منطقه به ایران را ظلم بزرگ دانست و تاکید کرد: درگیری در منطقه را به ایران نسبت می دهند در حالی که خودشان منشاء آن هستند.
وی بیان کرد: دنیای کنونی در نهایت انحطاط به سر می برد و در آن نه بشریت ارزش دارد و نه قوانین بین المللی اعتبار دارد و نه کسی به توصیه ها و نهادهای بزرگ بین المللی مثل سازمان ملل بین المللی توجه می کند.
وی با بیان این که در سوریه 400 هزار نفر جان خود را از دست داده اند، بر اساس آمار سازمان ملل 250 هزار نفر هم در جنگ یمن جان خود را از دست داده اند و در عراق هم 2 میلیون نفر کشته و مجروح شده اند، اضافه کرد: در دنیای معاصر حاکمیت های ملی نقض می شود و دولت ها و کشورهای مختلف تهدید به حمله نظامی می شوند.
آیت الله عاملی همچنین گفت: در دنیای معاصر دولت ها و ملت ها بدون این که گناهی داشته باشند، تحریم می شوند چرا که در آمریکا رژیمی بر سر کار آمده که نه قوانین بین المللی را درک می کنند و بر آن ارزش قائل است.
وی ادامه داد: آمریکا رژیمی است که قوانین و معاهدات بین المللی را اجرا نمی کند و رژیمی است که برای تحریم ایران که هیچ اشتباهی مرتکب نشده، از جامعه جهانی اخاذی می کند.
خطیب جمعه اردبیل افزود: آمریکا در سال های اخیر از طریق جریمه های خودساخته و غیرقانونی زورگویانه مبالغ هنگفتی پول به دست آورده در حالی که این کار آنها راهزنی و غارت نام دارد و دزدی در روز روشن محسوب می شود.
امام جمعه اردبیل در ادامه خطبه های امروز با اشاره به قرار گرفتن در ایام گرامیداشت مقام معلم و کارگر، معلم را قدسی ترین عنوان و عبارت دانست و گفت: بهشت و جهنم جامعه در دست معلمان است و پایه ریزی تمدن به دست معلمان اتفاق می افتد.
وی بیان کرد: دولتمردان باید در تخصیص اعتبارات و توجه به مسائل کشور باید اولویت را به حل مشکلات معلمان بدهند چرا که هر کشوری به جایی رسیده، در سایه توجه به معلمان بوده است.
وی در ادامه دنبال کسب حلال بودن را دارای قداست دانست و با اشاره به بوسه پیامبر بر دستان کارگری که دنبال روزی حلال بود، گفت: عزت جامعه و استقلال سیاسی و عزت ملی و قوت قلب مسئولان در مذاکرات خارجی منوط به تلاش کارگران و ادامه کارو تلاش و تولید در کشور است.
وی خواستار اصلاح روابط کارگر و کارفرما و عزت دادن به جامعه کارگری شد و اضافه کرد: کارفرمایان در عقد قرار باید جانب انصاف را نگه دارند و از تضییع حقوق کارگر جلوگیری کنند.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه با تشریح فضائل ماه مبارک رمضان بیان کرد: کسانی که نمی توانند برای چند روز و چند ساعت جلوی شکم و طمع خود را بگیرند، چگونه می توانند متانت، شرف، ناموس و حیثیت خود را حفظ کنند؟
وی خواستار درک فضائل و عمل به فرایض ماه مبارک رمضان توسط مومنان شد و با تاکید بر این که خیلی جاها باید "نه" بگوییم، اظهار کرد: ماه رمضان ماه مخالفت با لذت نفس و نشانه بلوغ است.
امام جمعه اردبیل همچنین خواستار مراعات مردم توسط کسبه و اصناف شد و گفت: کسبه در ماه مبارک رمضان در فروش اجناس به میهمانان خدا ، با خالق هستی معامله کنند و مردم نیز خود را برای عبادت در این ماه مبارک آماده سازند.
1905

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مسئولان اجرایی خلخال از ورود به تبلیغات انتخاباتی پرهیز کنند

5500 تن شکر به مناسبت ماه مبارک رمضان توزیع شد

20 ویژه برنامه‌سالگرد حماسه آزادسازی خرمشهر برگزار می شود

368 طرح در بخش کشاورزی آذربایجان غربی افتتاح می شود

روابط عمومی ها باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند

امواج ناپایدار آذربایجان غربی را فرا می گیرد/رگبار در راه است

مفاسد اقتصادی و رانت از مهمترین موانع توسعه آذربایجان غربی است

سرانه ورزشی در آذربایجان غربی افزایش می یابد

آمار وقایع حیاتی استان به صورت تخصصی و کاربردی بررسی شود

سد کرم آباد پلدشت با حضور رئیس جمهوری آبگیری می شود

سامانه فاضلاب گلمان ارومیه افتتاح می شود

رییس جمهوری روز سه شنبه به آذربایجان غربی سفر می کند

جشن گلریزان در ادارات آذربایجان غربی برگزار می شود

احداث نیروگاه‌های خورشیدی، گزینه مناسبی برای درآمدزایی دهیاری‌هاست

چارت سازمانی منابع طبیعی سردشت باید ارتقا یابد

اطلاعات مناقصه‌های دستگاه‌های اجرایی استان شفاف‌سازی شود

روحانی به آذربایجان غربی سفر می کند

آمریکا با جنگ اقتصادی به دنبال جلوگیری از پیشرفت های ایران است

4465 میلیارد تومان طرح با حضور رییس جمهوری در آذربایجان غربی افتتاح می شود

فعالان سیاسی برای برگزاری پرشور انتخابات تلاش کنند

استاندار آذربایجان شرقی از مردم استان برای مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد دعوت کرد

5 اثر ناملموس آذربایجان غربی در فهرست آثار ملی ثبت شد

روحانیان درباره توطئه‌های دشمنان در جامعه روشنگری کنند

امنیت روانی جامعه باید حفظ شود

اقتدار ایران مرهون اندیشه های امام راحل است

مصرف «ریتالین» در ایام امتحانات اوج می‌گیرد

ضرورت تامین منابع آبی پایدار برای استان/ افتتاح 35 کیلومتر از پروژه انتقال آب ارس

جشن گلریزان در ارومیه برگزار می شود

سیستم بازرسی و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی باید نظام‌مند شود

میگوی آب شیرین در معرض انقراض قرار دارد/کاهش ذخایر در سد ارس

فعالیت 16 موزه در آذربایجان غربی/8 موزه تخصصی ایجاد می شود

سامانه بارشی وارد آذربایجان غربی شد/احتمال وقوع سیلاب

15 هزارتن انواع آبزیان در آذربایجان غربی تولید می شود

اعزازی: رهبری حجت را درباره مذاکره تمام کردند

بارش باران و کاهش دمای در برخی استان‌ها

تصادف زنجیره‌ای 10خودرو در کرمان

بیماری تب برفکی کنترل شد/ واکسیناسیون 3میلیون راس دام

اعزازی: رهبری حجت را درباره مذاکره تمام کردند

تمهیدات ویژه برای جبران خسارت آسیب‌دیدگان آتش‌سوزی در بازار تبریز

استخراج سالانه نزدیک 17 میلیون تن ماده معدنی در آذربایجان غربی

11 طرح در مرکز تحقیقات آرتمیای کشور در حال انجام است

حجت الاسلام حسنی الگوی تاریخی ملت آذربایجان است

گیاهان کوهی سفره های مردم را معطر کرد/خطرانقراض بیخ گوش گیاهان

سالانه 30 درصد از محصولات کشاورزی به ضایعات تبدیل می شود

مذاکره با آمریکا سم است/ تنها راه نجات ملت ما ایستادگی است

خام فروشی معادن آذربایجان غربی ادامه دارد

امام جمعه خلخال: صاحب خانه شدن جوانان تبدیل به رویا شده است

قاطعیت دولت در کاهش تعهدات برجام اعتبار آمریکا را ضایع کرد

22 طرح تولیدی برای سفر رییس جمهوری به اردبیل آماده افتتاح شد

مقابله با مشکلات اقتصادی کشور در دستور کار قرارگیرد