پیام آذری

آخرين مطالب

شهرداری‌ها برای نیروهای مازاد خود شغل تعریف کنند اقتصادي

شهرداری‌ها برای نیروهای مازاد خود شغل تعریف کنند

  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه واگذاری مدیریت شهری به بخش خصوصی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، گفت: شهرداری‌ها برای نیروهای مازاد خود شغل تعریف کنند.
جواد رحمتی روز یکشنبه در نشست مشترک با مسئولان شهرستانی در خصوص مسائل و مشکلات شهرداری اهر، با بیان اینکه شهرستان‌های اهر و هریس از جهات مختلف نیاز به مساعدت دولت دارند، اظهار داشت: وقتی فردی مسئولیت دستگاه یا نهادی را بر عهده می‌گیرد ابتدا باید خود را ارزیابی کند و دوم اینکه حق گله‌مندی ندارد.
وی خطاب به شهردار اهر، افزود: مدیریت به سبک دوره‌های قبلی نمی‌تواند تحولاتی به وجود آورده یا انتظارات مردم را برآورده کند و درخواست‌های فعلی اعضای شورا و شهردار از دولت آن‌چنان که باید و شاید نمی‌تواند به وضعیت شهرداری اهر کمک کند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با ذکر اینکه تجربه نشان داده هرجایی که درآمد شهرداری‌ها افزایش یافته در مقابل آن هزینه‌های مازاد نیز افزایش یافته است، ادامه داد: به اکثر شهرستان‌ها که سفر می‌کنم شهرداران پیشنهاد افزایش محدوده و تغییر کاربری را مطرح می‌کنند که پیشنهاد منطقی نیست.
وی اضافه کرد: راهکارهای مختلفی در قانون برای درآمد شهرداری‌ها پیش‌بینی شده است و صدور ماهانه 12 الی 15 پروانه ساخت و ساز نه تنها درآمدی محسوب نمی‌شود بلکه کفاف نیازها را نیز نمی‌دهد به عبارتی این تعداد پروانه ساخت و ساز اصلاً هم‌خوانی با شهر اهر ندارد.
رحمتی بابیان اینکه در برخی مواقع واگذاری امور شهری به بخش خصوصی موجب کاهش هزینه‌های مدیریت شهری می‌شود، گفت: وقتی گفته می‌شود شهرداری اهر فلان تعداد نیروی مازاد دارد باید برای کارکنان که حقوق دریافت می‌کنند شغل تعریف شود و این‌طور نباشد تا همه فکر کنند شهرداری محلی برای بخور و بخواب است.
وی با تاکید بر این‌که شهرستان اهر کریدور گردشگری شمال استان آذربایجان شرقی (منطقه ارسباران) و نقطه اتصال گردشگری با استان اردبیل است، بیان داشت: شهرستان اهر شاه‌راه ورود به بهشت گمشده آذربایجان و دارای محورهای گردشگری و ظرفیت‌های بی‌شمار است به همین منظور استانداری آذربایجان شرقی می‌تواند شهرداری اهر را در رابطه با ایجاد شهرک و یا سایت صنایع‌دستی همراهی و حمایت کند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: شهرداری اهر به منظور ایجاد محل درآمد پایدار می‌تواند شهرک صنایع‌ دستی در مسیر گردشگری منطقه ارسباران راه‌اندازی کند، لذا تاکید داریم شهرداری باید از ظرفیت گردشگری منطقه بهره لازم را ببرد.
وی با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات استانی در بین شهرستان‌ها بر اساس نفوذ "هنر" نیست، خاطرنشان کرد: توزیع اعتبارات بین شهرستان‌ها بایستی با محوریت محرومیت شهرستان‌ها باشد، لذا معتقدیم اعتبارات باید بر مبنای محرومیت‌ها و به صورت عادلانه توزیع شود.
رحمتی بر تکمیل 23 کیلومتر باقی‌مانده از بزرگراه اهر-تبریز تا پایان سال‌ جاری تاکید کرد و یادآور شد: این‌که می‌توانیم 23 کیلومتر باقی‌مانده از بزرگراه اهر-تبریز را تا پایان سال‌ جاری تکمیل و این پروژه را به اتمام برسانیم امکان‌پذیر است و آن‌چنان هم دور از انتظار نیست و قطعاً فصل کاری را در این پروژه از دست نمی‌دهیم.
فرماندار اهر نیز در رابطه با بازگشایی 22 کیلومتر از بزرگراه اهر-تبریز در روزهای پایانی سال 97 اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های مسئولان استانی و نماینده مجلس بخش آماده شده بزرگراه اهر-تبریز بازگشایی شد و این عیدی بزرگی به مردم منطقه بود.
زاهد محمودی، ادامه داد: متاسفانه از نخستین روزهای آغازین سال‌جاری که سیلاب اکثر استان‌های کشور را در نوردید به تبع همین موضوع شورای مدیریت بحران شهرستان اهر در حالت آماده‌باش از 28 اسفندماه سال گذشته تا به حال قرارگرفته است و تا به حال که سه جلسه داشتیم، توانستیم تمامی مصوبات شورای مدیریت بحران را اجرایی کنیم.
وی با اشاره به اینکه دستورالعمل‌های مدیریت بحران استانداری و کشور را با دقت در شهرستان اهر اجرایی کرده‌ایم، گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان اهر نیز هم‌اکنون در حال اجرای مصوبات شورای مدیریت بحران با لای‌روبی مسیل‌ها و رودخانه‌ها هستند.
محمودی با بیان اینکه سال گذشته بنابر تحقق مطالبات مردم، بیشتر تمرکزمان با همراهی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس حل مشکلات و معضلات شهری بود، ابراز داشت: شهر اهر از نظر جمعیت پنجمین شهر پُر جمعیت استان آذربایجان شرقی است و هم و غم با این بود که مشکلات شهری اهر به چالش تبدیل نشود و در میان که سال 97 سالی پر مشغله و تنش بود اما اجازه ندادیم مشکلات به چالش تبدیل شود.
وی تاکید کرد: در روزهای پایانی سال گذشته بنابر وضعیت شهرداری اهر، دو رویکرد اصلی اعم از جمع‌آوری به موقع زباله‌ها که از نارضایتی مردم جلوگیری کند و این‌که حقوق و مزایای کارکنان را به موقع پرداخت کند را تعریف کردیم و از این‌رو که مسئولان استانی در ایام پایانی سال 97 به مجموعه شهرداری اهر کمک کردند تا حقوق و معوقات کارکنان را پرداخت کنند قدردانی می‌کنم.
فرماندار اهر افزود: بنده از سامانه ارتباط مردمی سامد بازدیدی داشتم بالای 60 درصد کسانی که با این سامانه ارتباط برقرار کرده بودند این بود که شهرداری اهر نتوانسته حقوق و مزایای‌شان را پرداخت کند و با پیگیری‌هایی که انجام دادیم بخش اعظمی از مطالبات کارکنان تا آخرین روز سال گذشته پرداخت شد.
وی بابیان اینکه تامین اجتماعی از بابت حق بیمه کارکنان شهرداری اهر در حدود 10 میلیارد تومان از این مجموعه طلب دارد، گفت: بر اساس رایزنی‌های انجام شده با اداره‌کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی قرار بر این شد تا شهرداری اهر بدهی تامین اجتماعی را به صوت پایاپای پرداخت کند.
محمودی اضافه کرد: برخی از طلب‌کاران از سال 70 از شهرداری اهر طلب دارند و نتوانسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند که این مهم نیز در نوع خود برای شهرداری اهر چالش بزرگی است به طوری که در اسفندماه سال گذشته روزانه در حدود 20 نفر از طلب‌کاران شهرداری به فرمانداری مراجعه می‌کردند و با تاکید نماینده مردم اهر و هریس قرار بر این شد تا با طلب‌کاران نشستی برگزار کنیم و به تعامل برسیم که خوشبختانه تا پایان سال بخشی از بدهی شهرداری اهر تعدیل شد.
وی با تاکید بر اینکه از تمامی پیشنهادات و راهکارهای مدیران استانداری آذربایجان شرقی به‌منظور ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری اهر استقبال می‌کنیم، بیان داشت: امیدواریم بتوانیم با همفکری و همکاری بین‌بخشی بتوانیم برای شهرداری اهر درآمدی پایدار ایجاد کنیم تا این مجموعه مدیریت شهری برای تامین هزینه‌های خود به پروانه ساخت و ساز و کمک‌های دولتی وابستگی چندانی نداشته باشد.
فرماندار اهر خاطرنشان کرد: شهرداری اهر در جریان زلزله سال 91 منطقه ارسباران از نظر صدور پروانه ساخت و ساز رایگان از دولت 5 میلیارد تومان بدهی دارد و علی‌رغم تلاش نماینده مجلس و دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه، این دستور اجرایی نشد و اخیراً نامه جدید استاندار آذربایجان شرقی به دولت در همین رابطه اگر منجر به پرداخت مطالبات شهرداری اهر از دولت شود می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات شهرداری را مرتفع کند.
6120/518

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازدید هیأت کارگری چین از کارخانه سیمان و صوفیان

جبران غرامت خسارت دیدگان سیل 98

آذربایجان شرقی مقام اول کشوری در رفع تداخل اراضی

آغاز خرید تضمینی گندم در بناب

خرید تضمینی بیش از 8 هزار تن دانه روغنی کلزا در آذربایجان غربی

واردات تخمه های آجیلی به اسم دانه های روغنی/دولت ورود کند

خرید تضمینی بیش از 8000 تن دانه روغنی کلزا در آذربایجان غربی

افزایش 20 درصدی کشت جو در سال جاری

970 واحد مسکونی برای خانواده معلولان آذربایجان غربی احداث می شود

3 کامیون حامل گندم قاچاق در شهرستان اهر کشف و ضبط شد

کارگروه ویژه هماهنگی امور اقتصادی آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس برگزار شد

رشد 61 درصدی کسب و کار اینترنتی در آذربایجان غربی

جمع آوری انشعابات 2000 دستگاه ماینر توسط برق تبریز

توزیع 1000 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی در آذربایجان غربی

دستگاههای استانی اهتمام ویژه ای در وصول درآمدها و جذب بودجه های ملی داشته باشند

همگرایی اتاق های بازرگانی برای توسعه متوازن اقتصادی

سرپرست طرح نفلین سینیت سراب و مرکز تحقیقات آذرشهر، منصوب شد

رشد 50 درصدی تولید قارچ خوراکی در آذربایجان غربی

گام‌های استوار کشاورزان برای مشارکت در احیای دریاچه ارومیه

ایده شهرک‌های صنعتی خصوصی همواره ایده موفقی است

26 درصد جمعیت کل کشور در روستا‌ها ساکن هستند/ اختصاص سالانه 500 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی

اشتغال زنان تحصیل کرده روستایی در آذربایجان شرقی وضعیت مطلوبی ندارد

نرخ پایین بیکاری نسبت به میانگین کشوری به دلیل مهاجرت نیروی کار از استان است

سهم اشتغال روستایی از سبد اشتغال کشور 25 درصد افزایش یافت

افزایش 679 واحدی شاخص کل بازار بورس در آذربایجان غربی

10هزار تن آلبالو در استان تولیدشد/ مصرف 70 درصد در واحدهای فرآوری

رشد 26 درصدی وصول مالیات در آذربایجان غربی طی سال جاری

بایدها و نبایدهای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش تبریز

آینده همکاری‌های مرزی ایران و ترکیه بسیار درخشان است

کشت پسته در حال مهاجرت از مرکز کشور به سمت غرب و شمالغرب کشور است

اختصاص رتبه دوم تولید آلبالو در کشور به آذربایجان شرقی/ شبستر و مرند قطب‌های مهم تولید آلبالو

اجرای طرح جامع مالیاتی تبعیض های احتمالی موجود را رفع می کند

ثبت نام 23واحد صنعتی آذربایجان غربی در طرح تاپ

کاهش وابستگی به نفت در سایه ارتباط صنعت با دانشگاه محقق می شود

باید با عرضه خارج از شبکه سوخت برخورد شود

ارتباط دانشگاه و مراکز تولیدی در آذربایجان غربی کمرنگ است

بانک اطلاعاتی جامعی از وضعیت کشاورزی آذربایجان غربی گردآوری شود

نرخ بیکاری در آذربایجان‌غربی 4.2 درصد کاهش یافته است

فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی آذربایجان غربی شناسایی شود

باید در آذربایجان غربی به سمت خصوصی سازی حرکت کرد

توسعه روابط ارومیه و حکاری امنیت مرزی ایران و ترکیه را ارتقا داده است

کیفیت آب ورودی به دریاچه ارومیه ارزیابی شود

امسال کارخانه تولید کود کمپوست ارومیه کلنگ زنی می شود

میدان میوه وتره بار فعلی پاسخگوی نیاز کلانشهر ارومیه نیست

عملکرد برخی بانک‌های آذربایجان غربی در پرداخت تسهیلات رضایت‌بخش نیست

تولید سالانه 6600 تن آلبالو از باغات شهرستان شبستر/ برگزاری جشنواره آلبالو در تسوج

استفاده از تجهیزات تولید ارز دیجیتال گسترش یافته است

سردار نجات: اقتصاد مقاومتی مظلوم واقع شده است

دومین جشنواره برداشت آلبالو در تسوج برگزار می‌شود

واحدهای واگذار شده با اصل 44 بدهکارترین واحدها هستند