پیام آذری

آخرين مطالب

شهرداری‌ها برای نیروهای مازاد خود شغل تعریف کنند اقتصادي

شهرداری‌ها برای نیروهای مازاد خود شغل تعریف کنند

  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه واگذاری مدیریت شهری به بخش خصوصی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، گفت: شهرداری‌ها برای نیروهای مازاد خود شغل تعریف کنند.
جواد رحمتی روز یکشنبه در نشست مشترک با مسئولان شهرستانی در خصوص مسائل و مشکلات شهرداری اهر، با بیان اینکه شهرستان‌های اهر و هریس از جهات مختلف نیاز به مساعدت دولت دارند، اظهار داشت: وقتی فردی مسئولیت دستگاه یا نهادی را بر عهده می‌گیرد ابتدا باید خود را ارزیابی کند و دوم اینکه حق گله‌مندی ندارد.
وی خطاب به شهردار اهر، افزود: مدیریت به سبک دوره‌های قبلی نمی‌تواند تحولاتی به وجود آورده یا انتظارات مردم را برآورده کند و درخواست‌های فعلی اعضای شورا و شهردار از دولت آن‌چنان که باید و شاید نمی‌تواند به وضعیت شهرداری اهر کمک کند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با ذکر اینکه تجربه نشان داده هرجایی که درآمد شهرداری‌ها افزایش یافته در مقابل آن هزینه‌های مازاد نیز افزایش یافته است، ادامه داد: به اکثر شهرستان‌ها که سفر می‌کنم شهرداران پیشنهاد افزایش محدوده و تغییر کاربری را مطرح می‌کنند که پیشنهاد منطقی نیست.
وی اضافه کرد: راهکارهای مختلفی در قانون برای درآمد شهرداری‌ها پیش‌بینی شده است و صدور ماهانه 12 الی 15 پروانه ساخت و ساز نه تنها درآمدی محسوب نمی‌شود بلکه کفاف نیازها را نیز نمی‌دهد به عبارتی این تعداد پروانه ساخت و ساز اصلاً هم‌خوانی با شهر اهر ندارد.
رحمتی بابیان اینکه در برخی مواقع واگذاری امور شهری به بخش خصوصی موجب کاهش هزینه‌های مدیریت شهری می‌شود، گفت: وقتی گفته می‌شود شهرداری اهر فلان تعداد نیروی مازاد دارد باید برای کارکنان که حقوق دریافت می‌کنند شغل تعریف شود و این‌طور نباشد تا همه فکر کنند شهرداری محلی برای بخور و بخواب است.
وی با تاکید بر این‌که شهرستان اهر کریدور گردشگری شمال استان آذربایجان شرقی (منطقه ارسباران) و نقطه اتصال گردشگری با استان اردبیل است، بیان داشت: شهرستان اهر شاه‌راه ورود به بهشت گمشده آذربایجان و دارای محورهای گردشگری و ظرفیت‌های بی‌شمار است به همین منظور استانداری آذربایجان شرقی می‌تواند شهرداری اهر را در رابطه با ایجاد شهرک و یا سایت صنایع‌دستی همراهی و حمایت کند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: شهرداری اهر به منظور ایجاد محل درآمد پایدار می‌تواند شهرک صنایع‌ دستی در مسیر گردشگری منطقه ارسباران راه‌اندازی کند، لذا تاکید داریم شهرداری باید از ظرفیت گردشگری منطقه بهره لازم را ببرد.
وی با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات استانی در بین شهرستان‌ها بر اساس نفوذ "هنر" نیست، خاطرنشان کرد: توزیع اعتبارات بین شهرستان‌ها بایستی با محوریت محرومیت شهرستان‌ها باشد، لذا معتقدیم اعتبارات باید بر مبنای محرومیت‌ها و به صورت عادلانه توزیع شود.
رحمتی بر تکمیل 23 کیلومتر باقی‌مانده از بزرگراه اهر-تبریز تا پایان سال‌ جاری تاکید کرد و یادآور شد: این‌که می‌توانیم 23 کیلومتر باقی‌مانده از بزرگراه اهر-تبریز را تا پایان سال‌ جاری تکمیل و این پروژه را به اتمام برسانیم امکان‌پذیر است و آن‌چنان هم دور از انتظار نیست و قطعاً فصل کاری را در این پروژه از دست نمی‌دهیم.
فرماندار اهر نیز در رابطه با بازگشایی 22 کیلومتر از بزرگراه اهر-تبریز در روزهای پایانی سال 97 اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های مسئولان استانی و نماینده مجلس بخش آماده شده بزرگراه اهر-تبریز بازگشایی شد و این عیدی بزرگی به مردم منطقه بود.
زاهد محمودی، ادامه داد: متاسفانه از نخستین روزهای آغازین سال‌جاری که سیلاب اکثر استان‌های کشور را در نوردید به تبع همین موضوع شورای مدیریت بحران شهرستان اهر در حالت آماده‌باش از 28 اسفندماه سال گذشته تا به حال قرارگرفته است و تا به حال که سه جلسه داشتیم، توانستیم تمامی مصوبات شورای مدیریت بحران را اجرایی کنیم.
وی با اشاره به اینکه دستورالعمل‌های مدیریت بحران استانداری و کشور را با دقت در شهرستان اهر اجرایی کرده‌ایم، گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان اهر نیز هم‌اکنون در حال اجرای مصوبات شورای مدیریت بحران با لای‌روبی مسیل‌ها و رودخانه‌ها هستند.
محمودی با بیان اینکه سال گذشته بنابر تحقق مطالبات مردم، بیشتر تمرکزمان با همراهی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس حل مشکلات و معضلات شهری بود، ابراز داشت: شهر اهر از نظر جمعیت پنجمین شهر پُر جمعیت استان آذربایجان شرقی است و هم و غم با این بود که مشکلات شهری اهر به چالش تبدیل نشود و در میان که سال 97 سالی پر مشغله و تنش بود اما اجازه ندادیم مشکلات به چالش تبدیل شود.
وی تاکید کرد: در روزهای پایانی سال گذشته بنابر وضعیت شهرداری اهر، دو رویکرد اصلی اعم از جمع‌آوری به موقع زباله‌ها که از نارضایتی مردم جلوگیری کند و این‌که حقوق و مزایای کارکنان را به موقع پرداخت کند را تعریف کردیم و از این‌رو که مسئولان استانی در ایام پایانی سال 97 به مجموعه شهرداری اهر کمک کردند تا حقوق و معوقات کارکنان را پرداخت کنند قدردانی می‌کنم.
فرماندار اهر افزود: بنده از سامانه ارتباط مردمی سامد بازدیدی داشتم بالای 60 درصد کسانی که با این سامانه ارتباط برقرار کرده بودند این بود که شهرداری اهر نتوانسته حقوق و مزایای‌شان را پرداخت کند و با پیگیری‌هایی که انجام دادیم بخش اعظمی از مطالبات کارکنان تا آخرین روز سال گذشته پرداخت شد.
وی بابیان اینکه تامین اجتماعی از بابت حق بیمه کارکنان شهرداری اهر در حدود 10 میلیارد تومان از این مجموعه طلب دارد، گفت: بر اساس رایزنی‌های انجام شده با اداره‌کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی قرار بر این شد تا شهرداری اهر بدهی تامین اجتماعی را به صوت پایاپای پرداخت کند.
محمودی اضافه کرد: برخی از طلب‌کاران از سال 70 از شهرداری اهر طلب دارند و نتوانسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند که این مهم نیز در نوع خود برای شهرداری اهر چالش بزرگی است به طوری که در اسفندماه سال گذشته روزانه در حدود 20 نفر از طلب‌کاران شهرداری به فرمانداری مراجعه می‌کردند و با تاکید نماینده مردم اهر و هریس قرار بر این شد تا با طلب‌کاران نشستی برگزار کنیم و به تعامل برسیم که خوشبختانه تا پایان سال بخشی از بدهی شهرداری اهر تعدیل شد.
وی با تاکید بر اینکه از تمامی پیشنهادات و راهکارهای مدیران استانداری آذربایجان شرقی به‌منظور ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری اهر استقبال می‌کنیم، بیان داشت: امیدواریم بتوانیم با همفکری و همکاری بین‌بخشی بتوانیم برای شهرداری اهر درآمدی پایدار ایجاد کنیم تا این مجموعه مدیریت شهری برای تامین هزینه‌های خود به پروانه ساخت و ساز و کمک‌های دولتی وابستگی چندانی نداشته باشد.
فرماندار اهر خاطرنشان کرد: شهرداری اهر در جریان زلزله سال 91 منطقه ارسباران از نظر صدور پروانه ساخت و ساز رایگان از دولت 5 میلیارد تومان بدهی دارد و علی‌رغم تلاش نماینده مجلس و دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه، این دستور اجرایی نشد و اخیراً نامه جدید استاندار آذربایجان شرقی به دولت در همین رابطه اگر منجر به پرداخت مطالبات شهرداری اهر از دولت شود می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات شهرداری را مرتفع کند.
6120/518

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

صادرات کالا از پایانه مرزی بیله ‌سوار افزایش یافت

رئیس دامپزشکی: بیش از 876هزار نوبت دام در مراغه واکسینه شدند

55 درصد قارچ آذربایجان شرقی در واحدهای کوچک تولید می شود

قائم مقام سازمان مدیریت صنعتی ایران: تغییر نظام کسب و کار ضروری است

نماینده مجلس: کالاهای اساسی با ارز نیمایی وارد می شود

هفته آینده از بسته رونق مسکن رونمایی می شود

فرماندار تبریز: نیروگاه حرارتی نیازمند ارتقای فناوری است

تولید آبزیان در خلخال افزایش می یابد

بیش از هزار هکتار بافت ناکارآمد شهری استان اردبیل شناسایی شد

هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی اردبیل پرداخت می شود

سرما بخش عمده ای از محصولات باغی خلخال را از بین برد

80 طرح هادی در قشلاقات بیله سوار اجرا می شود

بخشی از باغات مشگین شهر از خطر سرمازدگی در امان ماند

سرما خسارات زیادی به باغداران استان اردبیل تحمیل کرد

شاخص گاز رسانی استان اردبیل به 97 درصد افزایش می یابد

اقتصاد مقاومتی شجاعت و اختیارات مدیران را افزایش داده است

شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان ایجاد می شود

ماه رمضان کمبودی در عرضه مرغ نخواهیم داشت

مجموع سرمایه گذاری در بخش کشاورزی آذربایجان غربی کمتر از 5 درصد بوده است

مبارزه با قاچاق دام در مرزهای آذربایجان غربی با جدیت انجام می گیرد

ایجاد صنایع پایین دستی معادن طلا تکاب در دستور کار است

برندسازی و معرفی فرش تکاب بصورت ویژه مورد توجه قرار گیرد

اجرای طرح هویت گذاری دامهای سبک و سنگین در سطح استان/ ممنوعیت حمل دام سبک و سنگین بدون مجوز

وضعیت نامناسب زیرساخت‌های برق در شهرک‌های صنعتی استان

تداوم توزیع گوشت تنظیم بازاری در شبکه توزیع آذربایجان شرقی

خام فروشی به هر عنوان قابل قبول نیست/ صنایع ذوب مجتمع مس سونگون تا سه ماه آینده اجرا می شود

نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی 11 درصد است/ 13 واحد تولیدی بحرانی در آذربایجان شرقی وجود دارد

دشمن برای از بین بردن امنیت غذایی ملت ایران تلاش می‌کند

بیش از 21 هزار دستگاه کامیون از مرز بازرگان عبور کرد

نقش برجسته ادارات کل اقتصاد و دارایی استانها در رونق تولید

80 میلیارد ریال اعتبار برای گازرسانی به روستاهای مرزی تخصیص یافت

ضوابط مناسب سازی معابر برای معلولان جدی گرفته شود

آسفالت 100 کیلومتر از راه های آذربایجان غربی در دستور کار قرار دارد

ارزش معاملات بورس در آذربایجان غربی به 1000میلیارد ریال رسید

یک واحد پرورش گاو شیری در سردشت به بهره برداری رسید

فعالیت شرکت تاکسی اینترنتی « ماکسیم » در مهاباد قانونی است

وضعیت سد شهید کاظمی بوکان عادی است

بیش از 23 هزار خانوار روستایی از مسیر آسفالته بهره مند شدند

70 درصد روستاهای سلماس به شبکه گاز طبیعی متصل است

طرح توسعه محور میاندوآب - شاهین دژ - تکاب امسال آغاز می شود

استاندار آذربایجان غربی از کلنگ زنی یک طرح در تکاب خودداری کرد

عملیات احداث قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان آغاز شد

تصفیه خانه کارخانه نساجی خوی به بهره بهرداری رسید

وضعیت نامناسب جاده ها مهمترین مشکل تکاب است

بدهی مشترکان آب روستایی خوی 48 درصد کاهش یافت

صادرات 290 میلیون دلاری محصولات کشاورزی در سال 1397

طرح های راکد کشاورزی در خلخال فعال شدند

70 درصد افق 1404 شهر ارومیه تحقق یافته است

290 میلیون دلار محصولات کشاورزی از آذربایجان شرقی صادر شد

معاون وزیر: 130میلیارد تومان به آزاد راه مراغه هشترود تخصیص یافت