پیام آذری

آخرين مطالب

توسعه فضاهای ورزشی در مناطق کم برخوردار آذربایجان غربی ورزشي

توسعه فضاهای ورزشی در مناطق کم برخوردار آذربایجان غربی

  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه - توسعه عمران ورزشی مناطق کم برخوردار در کنار اجرای طرح های عمرانی مهم و فاخر در شهرهای بزرگ استان، رویکرد موفق مدیریت ورزشی استان در سال 1397 بود که ثمرات بسیار خوبی نیز به همراه داشت.
به گزارش ایرنا، سال 1397 که در روزهای پایانی آن قرار داریم، سالی قابل توجه در توسعه فضاهای روباز و سالن های ورزشی بود که علاوه بر افتتاح طرح های مختلف، پیشرفت خوبی نیز در طرح های نیمه تمام ایجاد شد که می تواند زمینه ساز افتتاح این پروژه ها در سال آینده باشد.
امسال ورزش آذربایجان غربی به تبعیت از ورزش کشور با تلاش و مشارکت نهادهای ورزشی، پیشرفت‌های خوبی در حوزه عمرانی، قهرمانی و همگانی داشته است.
رییس گروه نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: امسال 16 طرح ورزشی در شهرهای مختلف استان به بهره برداری رسید که مهمترین رویکرد آنها، اجرای طرح های عمران ورزشی در مناطق کم برخوردار بود.
شهرام عباسی بیان کرد: زمین روباز روستای محمدلوی میاندوآب با صرف اعتبار 2 میلیارد و 700 میلیون ریال، سالن های سقف کوتاه نقده و پیرانشهر با اعتبار 19 میلیارد ریال، سالن قره قشلاق سلماس با اعتبار 17 میلیارد و 500 میلیون ریال و تکمیل سالن روستای احمد آباد شاهین دژ و زمین چمن فوتبال دیزج دیز از طرح های افتتاح شده طی سال جاری بود.
وی اظهار داشت: مجموعه ورزشی «شمس مولوی» به همت این خانواده در منطقه کم برخوردار ریحان آباد ارومیه ساخته شد و در 20 هزار مترمربع زیربنا به شهروندان خدمت رسانی می کند.
وی اضافه کرد: همچنین در راستای توسعه فضاهای ورزشی مناطق کم برخوردار، سالن زورخانه خوی با اعتبار 9 میلیارد ریال، طرح دیوار کشی 14 هکتار از اماکن ورزشی خوی با اعتبار 6 میلیارد و 800 میلیون ریال، تکمیل سالن ورزشی چند منظوره سرو با اعتبار هشت میلیارد و 200 میلیون ریال، تکمیل پیست اسکی خوشاکو ارومیه با اعتبار چهار میلیارد و 20 میلیون ریال، سالن ورزشی فیرورق خوی با اعتبار 21 میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.
وی ادامه داد: ساخت سالن چند منظوره یولاگلدی شوط با اعتبار 15 میلیارد ریال و سالن تیراندازی خوی با اعتبار 17 میلیارد ریال نیز به پایان رسیده و در مرحله رفع مشکل انشعاب گاز و برق است که به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
رییس گروه نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر 67 طرح عمرانی ورزشی با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که تاکنون 230 میلیارد ریال از اعتبارات آن تامین شده و در صورت جذب 250 میلیارد ریال اعتبار دیگر تا اواخر سال 1398 به بهره برداری خواهد رسید.
عباسی در خصوص طرح های فاخر به ویژه ورزشگاه های پنج هزار نفری بیان کرد: ورزشگاه پنج هزار نفری مهاباد با صرف اعتبار 51 میلیارد ریال که از سال 1386 کلنگ زنی شده، طی سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به پیشرفت 86 درصدی ورزشگاه پنج هزار نفری سلماس به عنوان یکی از استانداردترین ورزشگاه های کشور، اضافه کرد: برای اجرای این طرح ملی از سال 1388 بیش از 140 میلیارد اعتبار هزینه شده است و در صورت تامین اعتبار 70 میلیارد ریالی تا خرداد سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه ورزشگاه های پنج هزار نفری میاندوآب، نقده و ماکو در حد کلنگ زنی و تصویب ساخت پروژه باقی است، ادامه داد: ورزشگاه پنج هزار نفری خوی که در سال 1386 کلنگ زنی شده است، هم اکنون با هزینه کرد 45 میلیارد ریال از 50 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و برای اتمام آن نیاز به 200 میلیارد ریال اعتبار دیگر است.
رییس گروه نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی افزود: البته امسال زمین های پرتاب دو و میدانی ارومیه با اعتبار سه میلیارد و 200 میلیون ریال و خانه کاراته ارومیه در مساحت 400 مترمربع با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح شد.
عباسی گفت: افزایش سرانه ورزشی یکی از مهمترین دغدغه های استان است که برای جبران این ضعف باید طرح های عمرانی در دست اجرا و طرح های نیمه تمام بخش ورزشی هر چه سریع تر به بهره برداری برسد.
وی در خصوص مراحل ساخت ورزشگاه 15 هزار نفری شهید باکری ارومیه گفت: تاکنون برای ساخت این مجموعه ورزشی 213 میلیارد ریال هزینه شده و برای افتتاح فاز نخست آن 100 میلیارد ریال و فاز دوم 180 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
به گزارش ایرنا، عملیات ساخت این ورزشگاه از سال 1383 در زمینی به مساحت 80 هزار متر مربع آغاز شده است و قرار است با استفاده از اعتبارات طرح های مهر ماندگار دولت مورد بهره برداری قرار گیرد.
شهریور ماه امسال در دیدار استاندارآذربایجان غربی با وزیر ورزش و جوانان و بر اساس مذاکرات انجام گرفته 50 میلیارد از اعتبارات استانی و 150 میلیارد ریال از سوی وزارت ورزش و جوانان برای پایان دادن برای ساخت این ورزشگاه اختصاص داده شده است.
آذربایجان‌غربی هم اکنون رتبه بیست و یکم سرانه فضای ورزشی کشور را در اختیار دارد؛ سرانه ورزشی در سالن‌های سرپوشیده آذربایجان غربی 15 سانتی متر و در سالن‌های روباز 42 سانتی متر است که در مجموع به 57 سانتی‌متر می رسد.
از 393 مکان ورزشی متعلق به اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی، 126 مکان ورزشی در روستاها و 267 مکان ورزشی در مناطق شهری واقع است.
در مجموع 641 مکان ورزشی و 596 باشگاه خصوصی در سطح آذربایجان غربی وجود دارد که مردم در آنها به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند.
7156/2093

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

داور مهابادی در رقابت های کشتی انتخابی تیم ملی قضاوت می کند

سه بازیکن ارومیه ای در هفته پنجم لیگ ملت های والیبال حضور دارند

افتتاح چند پروژه ورزشی در دانشگاه تبریز

دنیزلی برای تراکتور بازیکن خارجی می‌گیرد

مس سونگون ورزقان به بهبهان می‌رود

مسابقات کاراته یگان های ویژه ناجا در تبریز آغاز شد

بابک مرادی به ماشین سازی تبریز پیوست

سبز قباهای تبریز اولین تمرین خود را آغاز کردند

بابک مرادی به ماشین‌سازی پیوست

4 والیبالیست ارومیه ای به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند

دوچرخه سواران آذربایجان شرقی در مسابقات کشوری خوش درخشیدند

ورزشکار میانه ای به تیم ملی پاراتکواندو دعوت شد

خانزاده: آذربایجان سرزمین پدری من است/تراکتور را با قلبم انتخاب کردم

بنیان دیزل میزبان پرشورها

هواداران و پیشکسوتان باید از برنامه‌های باشگاه حمایت کنند

مربی تراکتورسازی گزینه سرمربیگری استقلال خوزستان شد

تیم والیبال شهرداری ارومیه امسال باید قوی باشد - پرتال شهرداری ارومیه

قایقران مهابادی عازم اردوی آمادگی اسپانیا شد

مهاجم جدید تراکتور: دنیزلی مربی بزرگی است

ششگلانی: حمایت از تراکتورسازی و ماشین سازی اولویت هیات فوتبال است

تدارک 20 نقطه شهر برای ورزش و تندرستی مردم

برگزاری طرح "صبح و ورزش" در 32 ایستگاه

تیکدری: می‌خواهم توانایی‌هایم را نشان دهم

نشان طلای بین المللی بر گردن دختر اسکواش باز آذربایجان غربی

رویدادهای ورزشی بین المللی ابزار تاثیرگذار دیپلماسی عمومی کشور هستند

سیامند رحمان افتخار ایران است

افتخاری دیگر برای تراکتور

معاینه فنی خودرو گران شد

حرکت قطار بین‌المللی تهران - وان از امروز

کادر تیم فوتبال ماشین سازی تبریز تکمیل شد

قایقران مهابادی عازم اسپانیا شد

کاپیتان تیم فوتبال 90 ارومیه به سپاهان پیوست

فریاد «ایران ایران» جوانان در سالن والیبال ندای عزت و اقتدار بود

امام جمعه اردبیل از برگزاری خوب لیگ والیبال ملت های جهان قدردانی کرد

کارخانه: تیم والیبال شهرداری ارومیه برای قهرمانی بسته می شود

جوانگرایی ایران مقابل تیم ملی فرانسه تامل برانگیز بود

تیم ملی والیبال ایران مقابل فرانسه شکست خورد

آخرین اخبار از وضعیت تراکتور

سپاه با ساقط کردن پهپاد، مشت محکمی به دهان یاوه‌گویی‌های آمریکا زد

سرویس‌های خوب بازیکنان ما عامل برد شد

فوتسالیست ارومیه‌ای آقای گل مسابقات قهرمانی زیر 20 سال آسیا شد

محل دقیق اردوی تراکتور هنوز مشخص نیست

پیروزی 3 بر صفر کانگوروها در مقابل پرتغال

تجمع معلمان خرید خدمتی مقابل مجلس

با موسوی، محمودی و قائمی برای حضور در تیم به توافق رسیدیم

امدادگران تکابی 2 کوهنورد سقزی را نجات دادند

ملکان مقام اول مسابقات والیبال آذربایجان شرقی را کسب کرد

شناگر آذربایجان شرقی مدال نقره جهانی را کسب کرد

ملکان مقام اول مسابقات قهرمانی والیبال جوانان استان آذربایجان شرقی را کسب کرد

والیبال ایران توانایی پیروزی مقابل فرانسه را دارد