پیام آذری

آخرين مطالب

54 دانشجوی برگزیده از 7 دانشگاه منطقه در تبریز تجلیل شدند علمي

54 دانشجوی برگزیده از 7 دانشگاه منطقه در تبریز تجلیل شدند

  بزرگنمايي:

پیام آذری- رئیس دانشگاه تبریز در این جشنواره ضمن تقدیر از برگزارکنندگان و حامیان این جشنواره به‌ویژه علی پولاد گفت: تولید علم و فناوری موتور توسعه و پیشرفت هر کشور و ملتی است و بر این اساس  فعالان این حوزه باید گام‌های مؤثری در این راستا بردارند . 
  
میر رضا مجیدی با تأکید بر اینکه هر کار خیری که بر اندیشه‌ها و اعمال ماندگار متمرکزشده از بهترین کارهاست، یادآور شد: برگزاری جشنواره‌های این‌چنینی(جایزه بزرگ علمی دانشجویی) کار بزرگ و ارزشمندی است، چرا که در شرایط حساس کشور افرادی هستند که با ایثار مال خود  برای نخبگان، در راه اعتلای علمی جامعه  فعالیت می‌کنند . 
  
وی با اشاره به اینکه در اکثر نقاط جهان دانشگاه‌ها توسط وزارتخانه‌ها اداره  نمی‌شوند، بلکه توسط خیرین علمی کشورها از بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و فارغ‌التحصیلان اداره می‌شوند، خاطرنشان کرد: جذب استعدادهای نخبه و درخشان به‌عنوان یکی از ترفندهای استکبار برای قدرتمند شدن در سطح  اول جهان است، که نمونه بارز این امر نیز دادن ویزای نخبگان به‌عنوان سلاح سری آمریکا برای جذب نیروهای توانمند کشورهای دیگر است . 
  
وی در همین راستا تأکید کرد: باید دولت با همکاری خیرین بخش خصوصی در امر پژوهش سرمایه‌گذاری نماید، تا اینکه از فرار مغزها جلوگیری شود . 
  
مجیدی در ادامه ضمن استناد به بیانات مقام معظم رهبری در مورد مرجعیت علمی و اهمیت پژوهش تأکید کرد: تبریز به‌عنوان شهر اولین‌ها در امر حمایت خیرین علمی و پژوهشی پیش‌قدم خواهد شد و این حرکت به‌عنوان یکی از بهترین کارها در سطح جامعه است . 
  
عبد المهدی مستکین، مدیر گروه فرهنگ کمسیون ملی یونسکو در ایران نیز در این آیین با  تأکید بر نقش متقابل علم و ثروت بر همدیگر، وجود ثروت را زمینه‌ساز و تسهیل‌کننده رسیدن به پیشرفت علمی بیان کرد و افزود: با بودن خیرین علمی می‌توان به پیشرفت علمی جامعه کمک شایانی کرد . 
  
وی همچنین ضمن انتقاد از رواج تقلید علمی، پایان‌نامه فروشی و ترویج مقاله‌نویسی کمیت گرا برای نمایه شدن در سایت های علمی بر اهمیت علم تحقیقی و پژوهش در عرصه‌های مختلف علوم تأکید کرد . 
  
محمدعلی سبحان‌اللهی، استاندار سابق آذربایجان شرقی و رئیس دانشگاه خوارزمی نیز در این مراسم احساس مسئولیت اجتماعی و بی‌تفاوت نبودن به مسائل  جامعه را  به‌عنوان یکی از دلایل توجه خیرین علمی به امر سرمایه‌گذاری در زمینه پژوهش بیان کرد و افزود: امروزه بحران هویت، گریبان گیر جامعه شده و در نتیجه برای رسیدن  به توسعه پایدار نیز با مشکلاتی روبرو هستیم، لذا بایستی با گسترش سرمایه‌های اجتماعی مبتنی بر آموزش اندیشه‌های فرهنگی دانشگاهیان و مدیریت علمی مسائل، ضمن جلوگیری از بحران هویت؛ امکان توسعه در همه زمینه‌ها را می توان فراهم کرد . 
  
علی‌اصغر شعر دوست، فعال حوزه فرهنگ و ادب نیز در این آیین ضمن تأکید بر اهمیت  نقش فرهنگی شهر تبریز در جهان و ایران یادآور شد: وجود مرکز علمی ربع رشیدی، مقبره الشعراء و افراد  صاحب‌نام  فرهنگی و علمی نشان از رتبه والای فرهنگی تبریز دارد و در همین راستا بایستی ضمن  قدردانی از نام‌آوران  علمی و فرهنگی، زمینه‌های رشد و بالندگی علمی و فرهنگی شهر تبریز بیش از پیش باید فراهم شود . 
  
علی پولاد خیر حوزه فرهنگ، علم و اقتصاد هم در این آیین با تأکید بر اینکه با کمک دانشگاهیان و نخبگان جوان می‌توان به توسعه و رشد هر منطقه‌ای دست‌یافت، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در این بخش به هدر نخواهد رفت و ازاین‌رو در حد توان در طول زندگی خود از این حوزه حمایت‌های لازم را انجام خواهم داد . 
  
وی در ادامه با تأکید بر اینکه امروز هر چه قدر برای جوانان و پیشرفت علمی کشور سرمایه‌گذاری شود، آینده کشوردرخشان‌ترخواهد شد، اضافه کرد: علم ثروت آفرین است و بر همین اساس هر میزان سرمایه‌گذاری صورت گیرد، برای آینده آن کشور و ملت امیدبخش خواهد بود . 
  
حمید احمدی دبیر سومین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) نیز در این خصوص با تأکید بر اینکه این جایزه بزرگ دانشجویی بیشتر به‌منظور ایجاد بستری مناسب برای شناسایی، حمایت و تشویق دانشجویان مستعد و متعاقباً هدایت این استعدادهای درخشان به سمت اولویت‌های راهبردی کشور، برگزار می‌شود، تصریح کرد: دانشگاه تبریز برای سومین سال پیاپی، در قالب برگزاری جشنواره‌ دانشجویی، جایزه‌ای تحت عنوان جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) را به حائزین شرایط اعطا می‌کند . 
  
احمدی در ادامه با اشاره به نحوه و شرایط شرکت‌کنندگان در این جشنواره افزود: دانشجویان شاغل به تحصیل و همچنین دانش‌آموختگانی که در سال 97 فارغ‌التحصیل شده‌اند، مشروط بر این‌که بالاترین مقطع تحصیلی خود را در یکی از هفت دانشگاه برتر منطقه شامل  دانشگاه تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه علمی- کاربردی تبریز و دانشگاه پیام نور تبریز سپری نموده باشند تا هجدهم مهرماه فرصت داشتند نسبت به تهیه و ارسال مدارک جهت شرکت در این رقابت اقدام نمایند . 
  
به گفته وی، مجموعاً 180 پرونده توسط دبیرخانه جایزه مستقر در گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز وصول شد که از این تعداد 122 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع دکتری، 46 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و 22 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی بود . 
  
عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در خصوص نحوه داوری نیز یادآور شد: هیأت داورانی متشکل از 53 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تبریز، علوم پزشکی تبریز، صنعتی سهند و هنر اسلامی تبریز، بررسی پرونده‌های واصله را بر عهده داشتند و نحوه امتیازدهی به سوابق مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری متقاضیان بر مبنای شیوه‌نامه اجرایی سومین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی که توسط گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز تدوین و به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسیده بود، انجام‌گرفته است . 
  
به گفته دبیر سومین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) در نهایت 54 نفر از دانشجویان، به‌عنوان نفرات برتر برگزیده شدند که از این تعداد، 17 نفر در مقطع دکتری، 19 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 18 نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بوده‌اند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دو رشته دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی

همایش ملی نقش آموزش و پرورش در تحقق گام دوم انقلاب در تبریز برگزار می شود

گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب نخستین قدم برای تحقق آن است

نخبه تبریزی: شرکت ها و سازمان ها از استارت آپ ها هراس دارند

دعوت حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از دانشگاه ها برای بررسی آلودگی «کاوه سودا»

کتاب "بیولوژی مورچه‌ها، زنبوران عسل و عنکبوت در قرآن کریم" منتشر شد

اولین رئیس دانشکده کشاورزی اردبیل دار فانی را وداع گفت

کتاب "سیری در قلمرو ادبیات تطبیقی" وارد بازار نشر شد

نمایشگاه "وارلیق" در دانشگاه ارومیه آغاز بکار کرد

54000 مددجویی کمیته امداد آذربایجان غربی از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند

کارت مددجویان تا صدور دفترچه بیمه سلامت دارای اعتبار است

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تبریز در لیست کاندیدای «10 درصد داوران برتر جهان» قرار گرفت

خیران با کمک در جهت ساخت مجتمع درمانی و رفاهی، بیماران هموفیلی استان را یاری کنند

کنفرانس بین المللی «جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری» برگزار می‌شود

توسعه روابط ترکیه و ایران بزرگترین مانع پیش روی کاپیتالیسم است

موافق دیپلماسی علمی هستیم

6 بال کبک در طبیعت تکاب رها شد

کشتی آرتمیا پس از 7 سال در دریاچه ارومیه شناور شد

حجم آب دریاچه ارومیه به حدود 3.5 میلیارد مترمکعب رسید

لایروبی رودخانه ها در مدیریت سیلاب آذربایجان غربی موثر بود

جمعیت زادآور «میش مرغ» در اصلی ترین زیستگاهش مشاهده شد

آذربایجان غربی تا اواسط هفته جاری جو پایدار خواهد داشت

تالاب های مهاباد سالانه 27.5 میلیون مترمکعب نیاز آبی دارد

تالاب فصلی «قره قشلاق» در مهاباد پس از 6 سال احیا شد

حجم آب دریاچه ارومیه از 3.6 میلیارد مترمکعب هم فراتر رفت

دانش آموزان بوکانی از خدمات فلورایدتراپی بهره مند شدند

تالاب های «طالقان» و «یادگارلو» نقده آبگیری شد

47 متخلف زیست محیطی در بوکان دستگیر شدند

گوزن زرد ایرانی در پارک ملی دریاچه ارومیه پایش آنلاین می شود

وسعت دریاچه ارومیه 607 کیلومترمربع افزایش یافت

دریاچه ارومیه با احیا سه متر فاصله دارد

انتقال آب به دریاچه مصنوعی بندرشرفخانه ممنوع شد

خانواده یک شکارچی در پیرانشهر کبک های وحشی را رها کردند

دبی چشمه های پارک ملی دریاچه ارومیه تا 30 برابر افزایش یافت

بیش از 7 میلیون نفر آموزش فنی حرفه ای دریافت کردند

اجلاس رشد و توسعه شهری اوراسیا در تبریز برگزار می‌شود

راه اندازی مرکز آموزشی دانشگاه فرهنگیان در مراغه نهایی شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی: علوم انسانی در ارتباط صنعت و دانشگاه مورد بی توجهی است

اجلاس اتحادیه دانشگاه های قفقاز در تبریز برگزار می شود

ایران و ترکیه بزرگ ترین مانع پیش روی نظام سرمایه داری هستند

نخبه تبریزی: شرکت ها و سازمان ها از استارت آپ ها هراس دارند

روش علمی و منطقی برای مبارزه با مواد مخدر لازم است

رشته مرمت بناهای تاریخی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل ایجاد می شود

هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان برگزار می شود

تالاب فصلی «قره قشلاق» در مهاباد پس از 6 سال احیا شد

تقویت قدرت تشخیص دانش آموزان در فضای مجازی ضروری است

محققان دانشگاه تبریز پلیمر پلی‌استایرن دیرسوز تولید کردند

نوآوری باز، امکان تبادل دانش تجاری را فراهم می‌کند

افزایش تراز دریاچه ارومیه در مقایسه با سال قبل به نیم متر رسید

دادستانی رها کردن بطری در دریاچه سردشت را پیگیری می کند