پیام آذری

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد:

255 میلیارد تومان سهم اردبیل از طرح تحول سلامت/519 مرکز جامع خدمات سلامت فعال است اجتماعي

255 میلیارد تومان سهم اردبیل از طرح تحول سلامت/519 مرکز جامع خدمات سلامت فعال است

  بزرگنمايي:

پیام آذری -
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در قالب طرح تحول سلامت در سال‌های اخیر بیش از 255 میلیارد تومان منابع نصیب استان اردبیل شده است.
قدرت اخوان اکبری با حضور در غرفه پاسخگوئی خانه مطبوعات اردبیل در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: در گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیش از 17 پروژه را به بهره‌برداری رساند که 16 پروژه با اعتباری بالغ بر 23.5 میلیارد تومان در بخش‌های بهداشتی و درمانی راه‌اندازی شد.
وی با بیان اینکه بیمارستان امام رضا(ع) نیز با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و علوم پزشکی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره‌برداری رسید، خاطرنشان کرد: برای این پروژه نیز اعم از ساخت و تجهیز 50 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی در این 40 سال در حوزه سلامت بیان کرد: با تاسیس دانشگاه علوم پزشکی از سال 72 تلاش بر توسعه فضای فیزیکی، ایجاد زیرساخت‌ها، تامین منابع انسانی و تجهیزات پیشرفته در ارتقای فرآیند کیفی خدمات‌رسانی بوده است.
اخوان اکبری افزود: ما قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 7 بیمارستان در استان داشتیم مه این تعداد هم اکنون به 17 بیمارستان ارتقا یافته که 13 بیمارستان متعلق به دانشگاه و چهار بیمارستان نیز غیردانشگاهی و توسط بخش خصوصی و تامین اجتماعی احداث و راه‌اندازی شده است.
وی تعداد تخت‌های فعال بیمارستانی را قبل از انقلاب 500 تخت اعلام کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب این تعداد تخت به 2 هزار و 14 تخت افزایش یافته به طوری که پیش‌بینی می‌کنیم تا سال 1404 تعداد تخت‌های بیمارستانی استان را به 4 هزار تخت افزایش دهیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: تعداد تخت‌های ویژه هم اکنون 341 تخت است که ما در قالب این تخت‌ها به بیماران دیالیزی و سایر بیماران خدمات ارائه می‌دهیم.
اخوان اکبری تصریح کرد: خدمات فوق تخصصی بیمارستان‌ها نیز اعم از مراقبت‌های ویژه، جراحی قلب، آنژیوگرافی و آنژیوپلاست گسترش یافته به طوری که هم اکنون 7 دستگاه سی‌تی‌اسکن، دو دستگاه ام‌آرآی و دو دستگاه رادیوتراپی در این استان فعال شده تا از اعزام بیماران به سایر مناطق کشور جلوگیری شود.
وی بیان کرد: به زودی در بیمارستان امام خمینی اردبیل دستگاه سی‌تی‌ آنژیوگرافی که با صرف هزینه 7 میلیارد تومان خریداری شده نصب و راه‌اندازی خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: از سال 93 اجرای طرح تحول سلامت در استان اردبیل شروع شده و در این مدت بالغ بر 255 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف اعم از کاهش پرداختی از جیب مردم، ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها، زایمان طبیعی رایگان، استفاده از پزشکان مقیم، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و راه‌اندازی 18 کلینیک تخصصی هزینه شده است.
اخوان اکبری به ترکیب 8 هزار و 220 نیرو در دانشگاه علوم پزشکی با تحصیلات عالی اشاره کرد و گفت: در دو سال اخیر 530 نفر جذب دانشگاه شده و ما در جذب پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص در مراکز بیمارستانی اقدامات قانونی را انجام دادیم.
وی گفت: قبل از پیروزی انقلاب ما در این استان تنها 50 پزشک عمومی و 20 پزشک متخصص داشتیم که در حال حاضر این تعداد به 257 پزشک عمومی، 20 پزشک فوق تخصص، 28 دندانپزشک و ... ارتقا یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در مورد فعالیت مرکز فوریت‌های پزشکی نیز اضافه کرد: 23 پایگاه شهری و 18 پایگاه جاده‌ای در استان فعال است که ما با 112 آمبولانس و دو اتوبوس آمبولانس به هموطنان ارائه خدمات می‌کنیم تا حادثه‌دیدگان داخل شهر و جاده‌ای مورد مداوا و درمان قرار گیرند.
اخوان اکبری به فعالیت واحد فراهم‌آوری اعضا و اهدای آن به بیماران نیازمند اشاره کرد و گفت: از سال 88 تاکنون 110 مورد اهدای عضو در استان به ثبت رسیده که 40 مورد آن در دو سال اخیر اتفاق افتاده است.
توسعه تحصیلات تکمیلی در اولویت دانشگاه علوم پزشکی
وی به فعالیت‌های حوزه آموزشی و پزشکی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی در قالب 9 دانشکده و 39 رشته مشغول تربیت دانشجویان است به طوری که 3 هزار و 369 دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل رویکرد این دانشگاه را توسعه تحصیلات تکمیلی و دستیاری پزشکی اعلام و اظهار کرد: هم اکنون در 7 رشته دستیاری تخصصی اعم از داخلی، اطفال، جراحی عمومی، زنان و زایمان، بیهوشی اقدام به پذیرش دانشجو کردیم و در دو رشته مغز و اعصاب و ارتوپدی نیز مجوز جذب دانشجو اخذ شده است.
اخوان اکبری خاطرنشان کرد: در سه رشته پوست و مو، روانشناسی و رادیولوژی توسعه تحصیلات تکمیلی را در دستور کار داریم و در کنار آن در رشته‌های پرستاری و مامایی نیز در تلاش برای توسعه تحصیلات تکمیلی هستیم.
وی به فعالیت 244 هیئت علمی در این دانشگاه با رتبه استاد تمام، دانشیار و استادیاری اشاره کرد و گفت: مرکز تحقیقات عوامل موثر بر سلامت، سرطان گوارش و رشد فناوری سلامت با قوت و قدرت در حال فعالیت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به فعالیت مرکز ناباروری دانشگاه در ارائه خدمات به زوج‌های نابارور اشاره کرد و افزود: در مشگین‌شهر مجتمع آموزشی سلامت، در گرمی دانشکده پرستاری و مامایی و در خلخال نیز دانشکده علوم پزشکی مشغول تربیت نیروی انسانی در رشته‌های پرستاری، مامایی و بهداشت است
اخوان اکبری تصریح کرد: هم اکنون 110 مرکز جامع خدمات سلامت، 519 خانه بهداشت، 60 پایگاه سلامت و سه آموزشگاه بهورزی در این استان فعال است و ما تا پنج برابر ارتقای شاخص‌های بهداشتی را نظیر کاهش مرگ و میر کودکان و مادران در استان اردبیل شاهد هستیم.
وی در مورد آخرین وضعیت بیمارستان‌های نیمه تمام استان نیز بیان کرد: بیمارستان پارس‌آباد تجهیز و به صورت آزمایشی فعالیت می‌کند و بیمارستان ترومای اردبیل نیز بعد از 11 سال با 90 درصد پیشرفت در حال احداث است که سال آینده شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از افزایش ظرفیت بیمارستا نجف‌زاده تا 500 تخت خبر داد و اضافه کرد: توسعه فضای آموزشی دانشگاه در قالب طرح جامع دانشگاه در حال انجام است به طوری که سعی داریم در سایت دانشگاه علاوه بر ایجاد دانشکده‌‌های مختلف، احداث کتابخانه و سایر زیرساخت‌های لازم را انجام دهیم.
اخوان اکبری در مورد بیمارستان مشگین‌شهر و توسعه فضای فیزیکی آن نیز گفت: قرار است تخت بیمارستانی مشگین‌شهر افزایش یابد و تعداد آن از 30 تخت به 100 تخت برسد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تعطیلی برخی از مدارس آذربایجان‌شرقی

شفر: داور به خاطر اشتباهش از من عذرخواهی کرد/ نگران آینده نیستم

این پیروزی را به هواداران تقدیم می کنم/شایسه این برد بودیم

بازیکنان ماشین سازی براثر یک غافلگیری گل را دریافت کردند

اعتراض حق هواداران سپیدرود است/برای بهبود شرایط تلاش می کنیم

بارش سنگین برف برخی از مدارس استان اردبیل را تعطیل کرد

اهدای عضو در اردبیل جان دوباره به بیماران نیازمند بخشید

برف مدارس برخی مناطق استان اردبیل را تعطیل کرد

بارش برف مدارس اردبیل را تعطیل کرد

برخی مدارس آذربایجان غربی شنبه تعطیل است

ارائه خدمات نیروهای اورژانس در بازی تراکتورسازی و استقلال

جزئیات تعطیلی و شروع با تاخیر مدارس در آذربایجان شرقی

تردد در محور تکاب - ایرانخواه امکان پذیر نیست

مسابقات قهرمانی سبک کیوکوشین کاراته ماتسوشیما آذربایجان شرقی

اعلام ترکیب تیم فوتبال تراکتورسازی برابر استقلال

دیدار مردم آذربایجان شرقی بارهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می شود

حضور مردم در 22 بهمن توطئه های دشمنان را خنثی کرد

تساوی تراکتورسازی و استقلال در نیمه اول/بازی پربرخورد و کم موقعیت

مسئولان برای حل مشکلات مردم بیشتر تلاش کنند

طلسم گل نخوردن رحمتی بعد از 504 دقیقه شکست

سپیدرود و ماشین سازی در نیمه نخست مساوی شدند

باخت استقلال مقابل تراکتورسازی در تبریز/ آبی‌ها از صدر دورتر شدند

درگیری بازیکنان سپیدرود و ماشین سازی با کارت زرد داور خاتمه یافت

بازی سنگینی را شاهد بودیم

کماندار آذربایجان‌ شرقی قهرمان ریکرو مردان شد

حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در بازار تبریز

سپاهان صدر جدول را از پرسپولیس پس گرفت/ فرار سپیدرود از باخت

دفع پسماندهای عفونی در اردبیل مدیریت می‌شود

3.5 تن موادغذایی فاسد و تقلبی در اردبیل کشف شد

24 سازمان مردم نهاد جدید در اردبیل راه‌اندازی شد

بیانیه تاریخی رهبر انقلاب نقشه راه و سند ارزشمند مدیریتی است

اهدای عضو تجلی و تداوم فرهنگ ایثار و گذشت در جامعه است

سقوط هواپیمای فوق سبک در کاشمر

پسر 12 ساله خودش را حلق‌آویز کرد

احتمال وضع عوارض برای صادرات تخم مرغ

بیانیه "گام دوم انقلاب" مقام معظم رهبری برای نسل جوان تبیین و تشریح شود

مسئولان بیانیه گام دوم انقلاب را نصب العین کار خود قرار دهند

حمایت اروپا از تروریست ها ضد حقوق بشری است

چرا ماشین‌سازی قبل از بازی استقلال و تراکتور یاد شجاعیان افتاد؟

استقلال - تراکتور؛ جدال پیرمردهای با تجربه/ سپاهان «ول‌کن» نیست

پیش‌بینی بارش برف و باران در 20 استان

حل معضل بازار گوشت طی روز‌های آینده

شورای پنجم حامی توسعه ساخت و ساز در مناطق کم‌برخوردار

دشمنان درصدد القای ناکارآمدی نظام هستند

یک میلیارد و 210 میلیون ریال کمک هزینه جهیزیه در ماکو پرداخت شد

استقلال - تراکتور؛ جدال پیرمردهای باتجربه/ سپاهان «ول‌کن» نیست

سرمربی سرخ‌ها به فکر تغییر ترکیب تراکتورسازی مقابل استقلال

تحلیل یک پیشکسوت از دیدار استقلال - تراکتور/ تیم‌هایِ متحول شده

احداث مسکن مددجویی و ایجاد اشتغال اولویت کمیته امداد است

سرمربی تیم فوتبال استقلال به نشست خبری بازی با تراکتور نرسید