پیام آذری

آخرين مطالب

گزارش مهر؛

مرند صاحب ورزشگاه نشد/ پروژه ای که بعد از 12 سال به سرانجام نرسید مقالات

مرند صاحب ورزشگاه نشد/ پروژه ای که بعد از 12 سال به سرانجام نرسید

  بزرگنمايي:

پیام آذری - مرند – احداث ورزشگاه 5000 نفری مرند، یک دهه است به سرانجام نرسیده و مسئولان، ورزشگاه دیگری را جایگزین آن کردند اما با گذشت 12 سال هر دو ورزشگاه نیمه کاره رها شده است.

 احداث ورزشگاه حضرت ولی عصر(عج) مرند به دلایلی چون عبور برق فشار قوی از مکان ورزشگاه بلاتکلیف‌ رها و کلنگ احداث استادیوم جدید در ورودی مرند - تبریز به زمین زده شد که به دنبال آن منابع مالی ورزشگاه قبلی از ردیف ملی خارج شد، امروز هر دو ورزشگاه، به حالت نیمه کاره به حال خود رها شده است!
کلنگ احداث ورزشگاه جدید مرند از سال 1385 بر زمین زده شد و امروز 12 سال از آن روز می گذرد! این ورزشگاه نه تنها نیمه کاره به حال خود رها شده و بی توجهی مدیران استان و شهرستان، خسارت هایی را به بیت المال وارد کرده، بلکه ظرفیت 15 هزار نفری آن، با 20 درصد پیشرفت به 5 هزار نفر کاهش یافت.
براساس این گزارش وجود معارض در محل احداث ورزشگاه، عامل رکود این طرح ملی استان بوده که مسئولان شهرستانی و استانی بارها از برطرف کردن معارض خبر داده‌ اند اما همچنان پروژه راکد و در حال تخریب است.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در جریان بازدید از این پروژه که در سال 1393 صورت گرفت، از برطرف شدن مشکل معارض استادیوم با حمایت فرمانداری ویژه شهرستان و شهردار این شهر خبر داده بود.

کلنگ احداث ورزشگاه جدید مرند از سال 1385 بر زمین زده شد و امروز 12 سال از آن روز می گذرد! این ورزشگاه نیمه کاره به حال خود رها شده و بی توجهی مدیران استان و شهرستان، خسارت هایی را به بیت المال وارد کرده است.
مرند یک ورزشگاه آبرومند ندارد
معاون استاندار آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سند ورزشگاه 5 هزار نفری حل شده است، افزود: «بسیاری از مشکلات ورزشگاه از جمله سند آن برطرف شده که نیاز به توجه بیشتر است.»
داود گرشاسبی گفت:«پروژه ورزشگاه 5 هزار نفری مرند جز اولویت ما است و باید به حوزه ورزش و جوانان توجه ویژه ای شود».
فرماندار ویژه مرند در حالی صحبت از توجه ویژه به ورزش و جوانان سخن به میان می آورد که اگر در یک روز آفتابی به ویژه فصل تابستان، سری به روبروی این ورزشگاه نیمه کاره رها شده بزنی، جوانان موتورسواری را می بینی که در بالای تپه های کنار این ورزشگاه، به صورت خطرناکی بالا و پایین می روند و یا در بلوار عباسی ورودی مرند تک چرخ می زنند.
بلاتکلیفی دومین ورزشگاه در حال احداث
شهرستان مرند جز شهرستان های ویژه کشور است اما با وجود جمعیت و پتانسیل بالا یک ورزشگاه و سالن ورزشی آبرومند ندارد؛ در شهرستان مرند اساتید و مقام آوران بسیاری در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند اما مکان و امکانات مناسب برای تمرین و ورزش وجود ندارد، بسیاری از این ورزشکاران دارای مقام بین المللی هستند اما برای تمرینان روزانه در پارک های سطح شهر حضور پیدا می کنند. شهرستان مرند جز شهرستان های ویژه کشور است اما با وجود جمعیت و پتانسیل بالا یک ورزشگاه و سالن ورزشی آبرومند ندارد؛ در شهرستان مرند مقام آوران بسیاری در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند اما مکان و امکانات مناسب برای تمرین و ورزش وجود ندارد، بسیاری از این ورزشکاران دارای مقام بین المللی هستند اما برای تمرینات روزانه در پارک های سطح شهر حضور پیدا می کنند.
اکبر نقدی ورزشکار مرندی که ماه گذشته موفق به کسب مقام سوم جهانی در مسابقات دو و میدانی دبی شد، از جمله دوندگان مقام دار کشوری است؛ او می گوید:«هفته ای چند جلسه تمرین می کنم و محل تمریناتم خیابان ها و پارک های سطح شهر است، در کنار جاده ساعت ها تمرین دو انجام می دهم».
همچنین نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه امکانات ورزشی مرند جوابگوی نیازهای این شهرستان نیست، گفت:«شهرستان مرند دومین شهر بزرگ آذربایجان شرقی به شمار می رود اما زیرساخت ‌های ورزشی لازم در آن ایجاد نشده است.»
محمد حسن‌ نژاد افزود:«شهرستان مرند یک ورزشگاه به نام حضرت ولی عصر(عج) در حال احداث دارد که متاسفانه ساخت آن به دلایل واهی چون عبور برق فشار قوی از مکان ورزشگاه بلاتکلیف‌ رها شده است.»
وی خاطرنشان کرد:«استادیوم جدیدی به جای آن در سال 85 در ورودی مرند از مسیر ورودی تبریز به مرند جایگزین و متاسفانه منابع مالی ورزشگاه قبلی از ردیف ملی خارج شده است».

احداث ورزشگاه در بسیاری از شهرها به اتمام رسیده
اما مشاورعالی مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر هر چند خبر خوشی به مرندیان داد اما در ادامه صحبت هایش آینده مبهم را برای این ورزشگاه تصور می کند:«فاز اول ورزشگاه 5 هزار نفری شهرستان مرند در آینده نزدیک شروع خواهد شد اما فاز دوم باید با مشارکت شهرستان و استان تکمیل شود.» بخش دوم صحبت های او، از دیدن سریال تکراری پروژه های نیمه کاره به مردم مرند در آینده نزدیک خبر می دهد.
مهتاج همچنین افزود:«در بسیاری از شهرها، پروژه های 5 هزار نفری به اتمام رسیده که در حال حاضر توجه بیشتر بر روی این پروژه است».
عملیات احداث ورزشگاه 5 هزار نفری مرند به زودی
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ، ابراز داشت:«طی آخرین بازدیدی که هفته گذشته صورت گرفت قرار شد با همکاری فرمانداری ویژه و اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند و توسعه تجهیز امکان ورزشی، فاز اول این ورزشگاه به ظرفیت هزار نفر آغاز شود.»
امیرحسین فقیهی با اشاره به اینکه ظرفیت این مجموعه ورزشی به 15 هزار نفر قابل افزایش است، افزود: اگر وضعیت جوی اجازه می داد عملیات احداث این مجموعه ورزشی زودتر آغاز می شد، با مساعد شدن هوا عملیات عمرانی به زودی شروع می شود.»
وی با اشاره به اینکه اتمام فاز اول سه تا چهار ماه طول می کشد، عنوان کرد: «در فاز اول این مجموعه ورزشی، پیست دو ومیدانی، میدان فوتبال و اتاق های اداری احداث خواهد شد که هزینه آن از محل اعتبارات ملی تامین خواهد شد.»
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند دلیل به تعویق افتادن 12 ساله احداث این ورزشگاه را وجود معارض دانست و از حل آن خبر داد.
فقیهی همچنین از توسعه و تجهیز مجموعه ورزشی حضرت ولی عصر(عج) مرند خبر داد و گفت:«این مجموعه نیز طبق ماده 27 به پیمانکار داده شده تا عملیات تعمیر، تجهیز کف پوش و سقف و رنگ آمیزی صورت بگیرد.»
وی ادامه داد: «زمین چمن، بخش سوارکاری و اتاق هایی برای اسکان هیات های ورزشی در این مجموعه احداث خواهد شد البته احداث چمن به دلیل قیمت بالای آن به تصویب نرسید».
حقی که مرند به آن نرسیده
شهرستان مرند با حدود 250 هزار نفر جمعیت یکی از سه شهرستان پرجمعیت استان آذربایجان شرقی است و از شهرستان های پرافتخار ورزشی در عرصه های ملی و بین المللی است.
این شهرستان در حال حاضر یک ورزشگاه قدیمی در مرکز شهر مرند دارد اما به دلیل ظرفیت کم برای تماشاگران و نبود سایر امکانات جانبی و البته مشکلات ترافیکی در وسط شهر، خود به یکی از مشکلات مرند تبدیل شده است.
آنچه مسلم است اینکه شهرستان مرند با داشتن بیش از 40 هیئت ورزشی و پتانسیل‌های بالای ورزش به یک ورزشگاه درشأن نام خود نیاز دارد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زمستان در بهار آذربایجان شرقی

فضیلت و اعمال شب «نیمه شعبان»

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

غذای مهابادی ها بهاری شد

دریاچه ارومیه از کما خارج شد

عطش مصرف گرایی و زندگی لاکچری

احرار: علاقه به کار سبب می شود گذر زمان را حس نکنم

«میرگاسه» فردوس چشمه سارهای کوهستان

حداقل یک بار در عمرتان این روستا را ببینید

افزایش قیمت نان و کمبود پول خرد در خلخال دردساز شد

از بی کرانه های صخره ای کندوان تا کرانه های داکوتا و کاپادوک

مجموعه کردشت جاذبه هنری و تاریخی از معماری ایرانی در جلفا

چشمه ای که آبش ترش است!

خوب و بدهای آذربایجان شرقی در سال 97

جاذبه‌های اردبیل در یک نگاه

انتقال زندان به خارج شهر؛ مطالبه بی پاسخ شهروندان تبریزی

یادی از شهدای 27 دی‌ماه دانشگاه تبریز

علائم مسمومیت الکلی چیست؟

پویش «نه به مواد مخدر» در مرند راه اندازی شد

نفس های تنگ طبیعت

بایسته های «خانه تکانی» برای گذر به سال نو

داغ گرانی بر آجیل تبریز

107هزار بال پرنده سرشماری شد/ آذربایجان غربی بهشت پرندگان ایران

جای خالی مادر

رویایی به رنگ سبز درمتن حاشیه شهر/فقر حاشیه شهر تبریز از فضای سبز

سرطان در کمین اردبیلی ها

قطعه سازان زیر چرخ خودروسازان

مهدتمدن:خداوند تنها نقاش قهار دنیاست

حال ما خوب است، اما تو باور نکن

آب بهترین نوشیدنی صبحگاهی است

نوستالوژی 75 سال گردش چرخ های دوچرخه در میاندوآب

روزی که تبریز غرق در خون بود/ 29بهمن آغازی بر فرجام رژیم ستمشاهی

درمان تنبلی و علل آن

پروژه 30روزه، 30ساله شد!

آذرتیتر: چهل بهمن و شکوه پابرجا

شکوه پایان 35 سال چشم انتظاری

بیشترین سدهای ساخته شده کشور در آذربایجان شرقی

روزنامه صائب تبریز:صادرات مواد غذایی و مقوله حفظ امنیت غذایی

توسعه مویرگی شریان برق تا روستاهای دورافتاده

بهار در زمستان تبریز/ نوستالژی دیوارهای برفی وسط کوچه ها

سوسوی کم نور فتیله بافی در کشور/هوجقان روستای صنعتی باقی می ماند

حماسه 2 بهمن ارومیه؛ مسجدی که به توپ بسته شد

قلم های بیدار

پول می‌گیرم فاتحه می‌خوانم

کودک ‌همسری، نمود تاخر فرهنگی

جامعه تلگرامی، جوانان و افکار عمومی

توانمندی های “به درد نخور” در سازمان رسانه ای

مرند صاحب ورزشگاه نشد/ پروژه ای که بعد از 12 سال به سرانجام نرسید

نقدی بر ادبیات نمایندگان مردم در شورای شهر تبریز/ از شما بعید است

اولین قدم برای جذب توریسم ورزشی