پیام آذری

آخرين مطالب

گزارش مهر؛

مرند صاحب ورزشگاه نشد/ پروژه ای که بعد از 12 سال به سرانجام نرسید مقالات

مرند صاحب ورزشگاه نشد/ پروژه ای که بعد از 12 سال به سرانجام نرسید

  بزرگنمايي:

پیام آذری - مرند – احداث ورزشگاه 5000 نفری مرند، یک دهه است به سرانجام نرسیده و مسئولان، ورزشگاه دیگری را جایگزین آن کردند اما با گذشت 12 سال هر دو ورزشگاه نیمه کاره رها شده است.

 احداث ورزشگاه حضرت ولی عصر(عج) مرند به دلایلی چون عبور برق فشار قوی از مکان ورزشگاه بلاتکلیف‌ رها و کلنگ احداث استادیوم جدید در ورودی مرند - تبریز به زمین زده شد که به دنبال آن منابع مالی ورزشگاه قبلی از ردیف ملی خارج شد، امروز هر دو ورزشگاه، به حالت نیمه کاره به حال خود رها شده است!
کلنگ احداث ورزشگاه جدید مرند از سال 1385 بر زمین زده شد و امروز 12 سال از آن روز می گذرد! این ورزشگاه نه تنها نیمه کاره به حال خود رها شده و بی توجهی مدیران استان و شهرستان، خسارت هایی را به بیت المال وارد کرده، بلکه ظرفیت 15 هزار نفری آن، با 20 درصد پیشرفت به 5 هزار نفر کاهش یافت.
براساس این گزارش وجود معارض در محل احداث ورزشگاه، عامل رکود این طرح ملی استان بوده که مسئولان شهرستانی و استانی بارها از برطرف کردن معارض خبر داده‌ اند اما همچنان پروژه راکد و در حال تخریب است.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در جریان بازدید از این پروژه که در سال 1393 صورت گرفت، از برطرف شدن مشکل معارض استادیوم با حمایت فرمانداری ویژه شهرستان و شهردار این شهر خبر داده بود.

کلنگ احداث ورزشگاه جدید مرند از سال 1385 بر زمین زده شد و امروز 12 سال از آن روز می گذرد! این ورزشگاه نیمه کاره به حال خود رها شده و بی توجهی مدیران استان و شهرستان، خسارت هایی را به بیت المال وارد کرده است.
مرند یک ورزشگاه آبرومند ندارد
معاون استاندار آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سند ورزشگاه 5 هزار نفری حل شده است، افزود: «بسیاری از مشکلات ورزشگاه از جمله سند آن برطرف شده که نیاز به توجه بیشتر است.»
داود گرشاسبی گفت:«پروژه ورزشگاه 5 هزار نفری مرند جز اولویت ما است و باید به حوزه ورزش و جوانان توجه ویژه ای شود».
فرماندار ویژه مرند در حالی صحبت از توجه ویژه به ورزش و جوانان سخن به میان می آورد که اگر در یک روز آفتابی به ویژه فصل تابستان، سری به روبروی این ورزشگاه نیمه کاره رها شده بزنی، جوانان موتورسواری را می بینی که در بالای تپه های کنار این ورزشگاه، به صورت خطرناکی بالا و پایین می روند و یا در بلوار عباسی ورودی مرند تک چرخ می زنند.
بلاتکلیفی دومین ورزشگاه در حال احداث
شهرستان مرند جز شهرستان های ویژه کشور است اما با وجود جمعیت و پتانسیل بالا یک ورزشگاه و سالن ورزشی آبرومند ندارد؛ در شهرستان مرند اساتید و مقام آوران بسیاری در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند اما مکان و امکانات مناسب برای تمرین و ورزش وجود ندارد، بسیاری از این ورزشکاران دارای مقام بین المللی هستند اما برای تمرینان روزانه در پارک های سطح شهر حضور پیدا می کنند. شهرستان مرند جز شهرستان های ویژه کشور است اما با وجود جمعیت و پتانسیل بالا یک ورزشگاه و سالن ورزشی آبرومند ندارد؛ در شهرستان مرند مقام آوران بسیاری در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند اما مکان و امکانات مناسب برای تمرین و ورزش وجود ندارد، بسیاری از این ورزشکاران دارای مقام بین المللی هستند اما برای تمرینات روزانه در پارک های سطح شهر حضور پیدا می کنند.
اکبر نقدی ورزشکار مرندی که ماه گذشته موفق به کسب مقام سوم جهانی در مسابقات دو و میدانی دبی شد، از جمله دوندگان مقام دار کشوری است؛ او می گوید:«هفته ای چند جلسه تمرین می کنم و محل تمریناتم خیابان ها و پارک های سطح شهر است، در کنار جاده ساعت ها تمرین دو انجام می دهم».
همچنین نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه امکانات ورزشی مرند جوابگوی نیازهای این شهرستان نیست، گفت:«شهرستان مرند دومین شهر بزرگ آذربایجان شرقی به شمار می رود اما زیرساخت ‌های ورزشی لازم در آن ایجاد نشده است.»
محمد حسن‌ نژاد افزود:«شهرستان مرند یک ورزشگاه به نام حضرت ولی عصر(عج) در حال احداث دارد که متاسفانه ساخت آن به دلایل واهی چون عبور برق فشار قوی از مکان ورزشگاه بلاتکلیف‌ رها شده است.»
وی خاطرنشان کرد:«استادیوم جدیدی به جای آن در سال 85 در ورودی مرند از مسیر ورودی تبریز به مرند جایگزین و متاسفانه منابع مالی ورزشگاه قبلی از ردیف ملی خارج شده است».

احداث ورزشگاه در بسیاری از شهرها به اتمام رسیده
اما مشاورعالی مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر هر چند خبر خوشی به مرندیان داد اما در ادامه صحبت هایش آینده مبهم را برای این ورزشگاه تصور می کند:«فاز اول ورزشگاه 5 هزار نفری شهرستان مرند در آینده نزدیک شروع خواهد شد اما فاز دوم باید با مشارکت شهرستان و استان تکمیل شود.» بخش دوم صحبت های او، از دیدن سریال تکراری پروژه های نیمه کاره به مردم مرند در آینده نزدیک خبر می دهد.
مهتاج همچنین افزود:«در بسیاری از شهرها، پروژه های 5 هزار نفری به اتمام رسیده که در حال حاضر توجه بیشتر بر روی این پروژه است».
عملیات احداث ورزشگاه 5 هزار نفری مرند به زودی
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ، ابراز داشت:«طی آخرین بازدیدی که هفته گذشته صورت گرفت قرار شد با همکاری فرمانداری ویژه و اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند و توسعه تجهیز امکان ورزشی، فاز اول این ورزشگاه به ظرفیت هزار نفر آغاز شود.»
امیرحسین فقیهی با اشاره به اینکه ظرفیت این مجموعه ورزشی به 15 هزار نفر قابل افزایش است، افزود: اگر وضعیت جوی اجازه می داد عملیات احداث این مجموعه ورزشی زودتر آغاز می شد، با مساعد شدن هوا عملیات عمرانی به زودی شروع می شود.»
وی با اشاره به اینکه اتمام فاز اول سه تا چهار ماه طول می کشد، عنوان کرد: «در فاز اول این مجموعه ورزشی، پیست دو ومیدانی، میدان فوتبال و اتاق های اداری احداث خواهد شد که هزینه آن از محل اعتبارات ملی تامین خواهد شد.»
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند دلیل به تعویق افتادن 12 ساله احداث این ورزشگاه را وجود معارض دانست و از حل آن خبر داد.
فقیهی همچنین از توسعه و تجهیز مجموعه ورزشی حضرت ولی عصر(عج) مرند خبر داد و گفت:«این مجموعه نیز طبق ماده 27 به پیمانکار داده شده تا عملیات تعمیر، تجهیز کف پوش و سقف و رنگ آمیزی صورت بگیرد.»
وی ادامه داد: «زمین چمن، بخش سوارکاری و اتاق هایی برای اسکان هیات های ورزشی در این مجموعه احداث خواهد شد البته احداث چمن به دلیل قیمت بالای آن به تصویب نرسید».
حقی که مرند به آن نرسیده
شهرستان مرند با حدود 250 هزار نفر جمعیت یکی از سه شهرستان پرجمعیت استان آذربایجان شرقی است و از شهرستان های پرافتخار ورزشی در عرصه های ملی و بین المللی است.
این شهرستان در حال حاضر یک ورزشگاه قدیمی در مرکز شهر مرند دارد اما به دلیل ظرفیت کم برای تماشاگران و نبود سایر امکانات جانبی و البته مشکلات ترافیکی در وسط شهر، خود به یکی از مشکلات مرند تبدیل شده است.
آنچه مسلم است اینکه شهرستان مرند با داشتن بیش از 40 هیئت ورزشی و پتانسیل‌های بالای ورزش به یک ورزشگاه درشأن نام خود نیاز دارد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حاشیه نگاری برد شیرین والیبال در خانه

تفکر مبتنی بر توسعه پایدار

محرومیت های روستای گردشگری «عیش آباد»

رونق تولید کشاورزی در خداآفرین گامی در جهت اقتصاد مقاومتی

غوغای سرزندگی در نگین فیروزه ای آذربایجان

دغدغه مصرف بی رویه برق را به بحران تبدیل نکنیم

دستان ایرانی خالق زیبایی

تب کریمه کنگو و راه‌های پیشگیری از آن

وقتی که خانه‌ای "بی پدر" می‌شود

دور باطل در میدان آذربایجان / زیبایی ورودی شهر، قربانی بی‌تدبیر

مهاجران بومی؛ تهدید کنندگان مزارع شمال استان اردبیل

«زیست شبانه» ؛تزریق شادی با تقویت ارتباطات انسانی

تار و پود رنگ باخته صنایع دستی در اردبیل

خدمت بی منت ستاره‌های حیات/فرشته های نجات وقت افطار و سحری ندارند

عارفانه های رمضان در سرزمین اقوام و ادیان

دختری که در 15 سالگی لباس رزم می پوشد/ روایتی از یک امدادگر جبهه

تلخ و شیرین بازی تیم های تبریزی در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال

رژه دوبرمن‌ها در شهر تبریز/ فخر فروشی تو خالی در خیابان ها

سد کرم آباد؛ طرح طلایی برای رونق تولید کشاورزی

تراکتورسازی، محله بروبیا

کتاب پروانه های محله سرخاب رونمایی شد

ماه رمضان به روایت مردم آذربایجان غربی/سحرگاه و آیین «اوباش دان»

انسان هایی که اسیر بازی زمانه می شوند/کابوسی همچون میله های زندان

مطبوعات گلخانه ای

بحران فاضلاب در پارس‌آباد جدی است

ضرورت احیای سنت «اوداباشی» در بازار تبریز

برداشت تره محلی در خلخال آغاز شد

رسانه؛ به مثابه زندان روح

مشکلاتی که پیش پای کشاورزان سبز شد/سرمازدگی قوز بالا قوز باغداران

حفظ حجاب از الزامات امنیت روانی جامعه

آتش نشانان، قهرمانان گمنام آتش سوزی بازار تبریز

همنوا: پرخاشگری اجتماعی

اصلاح شیوه های کشت؛ نسخه علاج آب و کشاورزی

شهری که پس از زلزله، شطرنجی شد

پارکینسون پایان راه نیست

دشت زیبای شقایق در یامچی مرند

«ام اس» بیماری ناشناخته اما رو به فزونی

گل بوته های پژمرده فرش تبریز

راهبرد مدیران آذربایجان غربی برای «رونق تولید»

عسل سبلان در بند خام فروشی

تدبیر برای خطر سیل در مناطق حاشیه نشین تبریز

ضرورت توجه مسئولین به اصول پرورشی به نسبت آموزشی در مدارس

رونق تولید گره‌گشای موانع اقتصادی/بسیج عمومی لازمه عبور ازتنگناها

زمستان در بهار آذربایجان شرقی

فضیلت و اعمال شب «نیمه شعبان»

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

غذای مهابادی ها بهاری شد

دریاچه ارومیه از کما خارج شد

عطش مصرف گرایی و زندگی لاکچری

احرار: علاقه به کار سبب می شود گذر زمان را حس نکنم