پیام آذری

آخرين مطالب

یک سالگی صدارت مقالات

یک سالگی صدارت

  بزرگنمايي:

پیام آذری - نشریه "آینده اردبیل " در شماره جدید خود مطلبی با عنوان " یک سالگی صدارت " درج و در ان به بررسی عملکرد اکبر بهنامجو استاندار اردبیل پرداخته است.
"یک سال از شروع به کار دوباره بهنامجو در استان اردبیل و این بار در قامت بالاترین مقام اجرایی استان می گذرد، سوابق اجرایی و عمرانی بهنامجو از بدو ورود وی به استان یکی از مؤلفه های مثبت وی در نزد افکار عمومی بوده و همچنان این موارد به عنوان نکات برجسته کاری وی تکرار می شود.
به گواه دوست و دشمن، در طول این یک سال وی در حد توان و بر حسب اختیارت قانونی و وسع مالی دولت توانسته است حداقل در حوزه های عمرانی گام های خوبی برداشته و برخی نا امیدی ها و حتی قطع امیدها در برخی حوزه های فراموش شده عمرانی را به مراحل خوبی برساند.
احیای پروژه تاریخی بهنامجو با تلاش مضاعف توانست قبل از اتمام یک سالگی فعالیت خود، پروژه راکد راه آهن اردبیل را دوباره احیا نماید. این اعتبارات علاوه بر اعتبار مصوب دولت و مجلس شامل تامین اعتبار لازم به صورت فاینانس و مبلغ قابل توجه 750 میلیارد تومان و در سه سال متوالی است که پیش بینی می شود با این حجم از منابع مالی اختصاص یافته، زمان اتمام پروژه در موعد مقرر به انجام برسد.
در کنار این موفقیت قابل تحسین، توافق با جمهوری آذربایجان در مورد احداث خط راه آهن 14 کیلومتری در پارس آباد جهت اتصال شمال استان به ریل اروپا نیزدر نوع خود یک اتفاق مبارک و عملکردی چشمگیر است که امیدواریم با پیگیری مستمر در کوتاه ترین زمان تحقق یابد.
احیای واحدهای نیمه تعطیل با توجه به شرایط سخت کشور از ابعاد اقتصادی و تشدید تحریم ها، توجه به تکمیل طرح های زیر ساختی در حال اجرا و کمک به واحدهای نیمه تعطیل نیز یکی از عمده فعالیت های چشمگیر بهنامجو در طول یک سال اخیر محسوب می شود.
همچنین فعالیت های قابل توجه در شهر سرعین طی یک سال اخیر و در آستانه تکمیل بودن برخی از این پروژه ها که احتمالا قبل از پایان سالجاری به نتیجه می رسد، نوید بخش روزهای خوبی در حوزه های گردشگری و توریسم استان است.
جاده های مواصلاتی علیرغم تخصص قابل توجه منابع مالی به پروژه های جاده ای استان، همچنان شاهد کمبودهای عدیده ای در این حوزه از شمالی ترین تا جنوبی ترین نقطه استان هستیم. 130 کیلومتر بزرگراه برای کل استان، آمار جالب توجهی نیست و اگر به این اصل که وجود راه های ارتباطی مناسب ، ایمن و استاندارد از نیازهای مهم زیرساختی و توسعه استان محسوب می شود اعتقاد داریم، باید برای توسعه بزرگراهها برنامه ریزی اساسی را در دستور کار قرار دهیم.
با آنکه بهنامجو اخیرا نیز تاکید کرده است جهت ارتقا راه های موجود و کاهش تصادفات جاده ای، احداث سالانه 30 کیلومتر بزرگراه در استان ضروری است، چگونه می تواند این خواسته و مطالبه عمومی را عملی نماید. احداث سالانه 30 کیلومتر بزرگراه در استان علاوه بر کاهش میزان تصادفات جاده ای ، بر سایر حوزه ها نظیر توسعه صنعت گردشگری نیز تاثیر مثبت و قابل توجهی خواهد داشت.
پروژه راه اصلی خلخال به منجیل که از 20 سال پیش آغاز شده است نیز یکی از پروژه های قابل توجه در حوزه راه های استان است. بهنامجودر بازدیدهایش از این پروژه بارها تاکید کرده است که این مسیر به عنوان دروازه ورودی گردشگران از جنوب استان است وشرایط جوی منطقه و قرار گرفتن جاده در منطقه نیمه گرمسیری سفر آسان گردشگران را فراهم خواهد کرد. همچنین با بهره برداری از این راه، مسیر فعلی خلخال به منجیل 80 کیلومتر کاهش یافته و از لحاظ زمانی نیز زمان سفر به تهران از طریق این جاده 2 ساعت کاهش می یابد.
شرایط و میزان بالای تصادفات جاده ای و افزایش تلفات انسانی جاده های شمال استان نیز بر کسی پوشیده نیست. به گفته فرماندار پارس آباد مغان، احداث بزرگراه پارس آباد- اردبیل، به 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و مردم انتظار دارند در سفر اخیر رئیس جمهور به استان، این مطالبه مردم منطقه به صورت جدی پیگیری شود.
منتقدان استاندار چه می گویند؟
علیرغم تائید اغلب کارشناسان و شهروندان به فعالیت ها و تلاش های بهنامجو در راستای رشد و توسعه استان، همواره برخی منتقدان در حوزه های مختلف انتقاداتی به استاندار داشته و دارند.
یکی از چالش های پیش روی بهنامجو در سال های آتی، بحث اشتغال و تحقق شعار 20 هزار شغل در سالی که رو به پایان است می باشد. منتقدان عقیده دارند با ادامه روند فعلی و کم کاری تعدادی از مدیران استان، تحقق این شعار اساسی و مهم، قابل تصور و دسترس نباشد.
پرداخت وام های با مبالغ 10، 20 و 30 میلیون تومانی بخصوص در بخش های کشاورزی و دامداری و استناد به این آمارها توسط مدیران و متعاقب آن، اعلام لیست های اشتغال چند هزار نفری، نمی تواند آمار واقعی بیکاری استان که در شرایط حاضر بدتر از اعتیاد و جرم و بزه، جوانان تحصیلکرده این مردم را تهدید می کند، را تقلیل دهد.
منتقدان، اشتغال واقعی را در نتیجه جذب سرمایه گذاران بالقوه و ایجاد مجتمع های بزرگ میسر می دانند.
اگر هر سال یک مجتمع نظیر آرتا ویل تایر یا مجتمع شیر آلات در شهرستان گرمی، با کمک و پشتیبانی مدیران استان در مرکزاستان یا شهرستانها ایجاد شود و کمترین سنگ اندازی در جهت پیشبرد کارهای آنها باز از همین مدیران شما صورت گیرد، مطمئن باشید این استان همانطور که شما بهتر از هر کس دیگری می دانید به اندازه ای پتانسیل دارد که در کمترین زمان ممکن ریشه بیکاری برچیده می شود.
گلایه دیگر منتقدان البته در ابعاد سیاسی، از انتصابات شما ناشی می شود. این انتقادات بخصوص در روزهای پایانی مدیریت نواداد در معاونت سیاسی استانداری اردبیل و مطرح شدن نام های مختلف بیشتر شده است.
مردم بر خلاف سیاستمداران، کاری به عقبه سیاسی و تعلق خاطر جریانی مدیر یا مدیران ندارند. مردم در شرایط اقتصادی موجود، در تکاپوی کسب روزی حلال برای شرمنده نشدن از اهل و عیال خود هستند و کمترین انتظاری که از جنابعالی دارند، این است که در انتصاب های خود کارآمدی و توانایی منصوبین را مد نظر قرار دهید. توجه ویژه و دوباره در واگذاری منطقی کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی قابل اعتماد، اختصاص درآمد آبهای گرم و معدنی استان به پروژه های بیشمار عمرانی داخل استان، مبارزه با سوداگری سیاسی و سهم خواهی انتخاباتی فرصت طلبان در انتصابات مدیریتی استان، بها دادن به جوانان شایسته و مشاوره با خردمندان با تجربه، حمایت ویژه از بخش کشاورزی و صنایع تبدلی آن و توجه به شکوفایی صنعت توریسم استان و ... قسمتی از گفته های منتقدان شما می باشد که توسط خبرنگار ما تهیه شده و به اطلاع شریفتان می رسانیم.
جناب آقای بهنامجو، منتقدان می گویند که شما به تنهایی تلاش می کنید و این تنهایی در بلند مدت نتیجه ای نخواهد داشت. لطفا برای تحقق شعارهایتان و برنامه هایی که مدنظر دارید، افراد توانمند را جایگزین رؤسای منفعل نمائید.
امیدواریم در پایان دومین سال صدارت جنابعالی در استان، بجای انعکاس سخنان منتقدین، از کارهای مهم صورت گرفته در جای جای استان با شما حرف بزنیم و با افتخار و غرورفریاد بزنیم: وجود بهنام جو در استان نعمتی است که درسایه فعالیت هایش، رتبه استان اردبیل در خیلی از مؤلفه ها در سطح کشور بهبود یافته است".
6016/7110

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تفکر مبتنی بر توسعه پایدار

محرومیت های روستای گردشگری «عیش آباد»

رونق تولید کشاورزی در خداآفرین گامی در جهت اقتصاد مقاومتی

غوغای سرزندگی در نگین فیروزه ای آذربایجان

دغدغه مصرف بی رویه برق را به بحران تبدیل نکنیم

دستان ایرانی خالق زیبایی

تب کریمه کنگو و راه‌های پیشگیری از آن

وقتی که خانه‌ای "بی پدر" می‌شود

دور باطل در میدان آذربایجان / زیبایی ورودی شهر، قربانی بی‌تدبیر

مهاجران بومی؛ تهدید کنندگان مزارع شمال استان اردبیل

«زیست شبانه» ؛تزریق شادی با تقویت ارتباطات انسانی

تار و پود رنگ باخته صنایع دستی در اردبیل

خدمت بی منت ستاره‌های حیات/فرشته های نجات وقت افطار و سحری ندارند

عارفانه های رمضان در سرزمین اقوام و ادیان

دختری که در 15 سالگی لباس رزم می پوشد/ روایتی از یک امدادگر جبهه

تلخ و شیرین بازی تیم های تبریزی در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال

رژه دوبرمن‌ها در شهر تبریز/ فخر فروشی تو خالی در خیابان ها

سد کرم آباد؛ طرح طلایی برای رونق تولید کشاورزی

تراکتورسازی، محله بروبیا

کتاب پروانه های محله سرخاب رونمایی شد

ماه رمضان به روایت مردم آذربایجان غربی/سحرگاه و آیین «اوباش دان»

انسان هایی که اسیر بازی زمانه می شوند/کابوسی همچون میله های زندان

مطبوعات گلخانه ای

بحران فاضلاب در پارس‌آباد جدی است

ضرورت احیای سنت «اوداباشی» در بازار تبریز

برداشت تره محلی در خلخال آغاز شد

رسانه؛ به مثابه زندان روح

مشکلاتی که پیش پای کشاورزان سبز شد/سرمازدگی قوز بالا قوز باغداران

حفظ حجاب از الزامات امنیت روانی جامعه

آتش نشانان، قهرمانان گمنام آتش سوزی بازار تبریز

همنوا: پرخاشگری اجتماعی

اصلاح شیوه های کشت؛ نسخه علاج آب و کشاورزی

شهری که پس از زلزله، شطرنجی شد

پارکینسون پایان راه نیست

دشت زیبای شقایق در یامچی مرند

«ام اس» بیماری ناشناخته اما رو به فزونی

گل بوته های پژمرده فرش تبریز

راهبرد مدیران آذربایجان غربی برای «رونق تولید»

عسل سبلان در بند خام فروشی

تدبیر برای خطر سیل در مناطق حاشیه نشین تبریز

ضرورت توجه مسئولین به اصول پرورشی به نسبت آموزشی در مدارس

رونق تولید گره‌گشای موانع اقتصادی/بسیج عمومی لازمه عبور ازتنگناها

زمستان در بهار آذربایجان شرقی

فضیلت و اعمال شب «نیمه شعبان»

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

غذای مهابادی ها بهاری شد

دریاچه ارومیه از کما خارج شد

عطش مصرف گرایی و زندگی لاکچری

احرار: علاقه به کار سبب می شود گذر زمان را حس نکنم

«میرگاسه» فردوس چشمه سارهای کوهستان