پیام آذری

آخرين مطالب

گزارش ایسنا از «زون نوآوری و فناوری‌های نرم و هویت‌ساز» نمایشگاه ربع رشیدی اقتصادي

گزارش ایسنا از «زون نوآوری و فناوری‌های نرم و هویت‌ساز» نمایشگاه ربع رشیدی

  بزرگنمايي:

پیام آذری - «زون نوآوری و فناوری‌های نرم و هویت‌ساز» با مدیریت سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در«ششمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی» در سالن امیر کبیر نمایشگاه بین المللی تبریز برپا شده است. 
«طراحی اولین مدرسه مجازی در سطح کشور»
یکی از غرفه‌داران این زون اقدام به معرفی «اولین مدرسه مجازی در کشور» کرده است، او در مورد این مدرسه مجازی اظهار کرد: این مدرسه مجازی برای دانش آموزان سراسر کشور در مقطع دوره متوسطه اول(هفتم، هشتم، نهم) آموزش‌هایی را ارائه می‌دهد. 
محمد جمشیدی "برنامه نویس و طراح این مدرسه" در این خصوص در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی بیان کرد: این مدرسه مجازی به ارائه‌ی مطالبی چون "توضیح کامل محتوای کتاب‌های درسی، ارائه مطالب تکمیلی و نکات مهم و تستی در هر کتاب درسی، پاسخ دقیق به پرسش‌های متن و فعالیت‌های هر کتاب، ارائه سوالات مهم و کاربردی در تدریس و در پایان هر کتاب" و... می‌پردازد. 
وی با بیان این‌که علاقه‌مندان و دانش‌آموزان دوره اول متوسطه می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتیwww.cmad.ir اطلاعات تکمیلی را دریافت کنند، افزود: این مدرسه با هدف آموزش و همچنین تکرار و تمرین به دانش آموزانی که به نحوی از تدریس در کلاس محروم شده و یا غیبت می‌کنند، راه اندازی شده است؛ بر این اساس دانش‎آموز با مراجعه به سایت مدرسه می‌تواند درس موردنظر را انتخاب کرده و در خانه فراگرفته و تمرین کند. 
جمشیدی در این مورد تشریح کرد: هر دانش آموز می تواند درس‌های که فراگرفته را دوباره در خانه تمرین و تکرار کند و یا حتی قبل از تدریس معلم یک، درس مورد نظر را در خانه تمرین کرده و آماده‌تر سرکلاس درس حاضر شود. 
وی گفت: این آموزش‌ها به صورت مجازی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد و دانش‌آموزانی که به اینترنت دسترسی ندارند، می توانند درخواست فایل سی‌دی کرده و آن را درب منزل تحویل بگیرند. 
وی با اشاره به این‌که گروهی از معلمان و برخی فعالان حوزه فناوری این مدرسه را راه‌اندازی کرده‌اند و ایده‌ی این کار از ساختار دانشگاه‌های مجازی گرفته شده است، افزود: بنده در دانشگاه‌های مجازی فعالیت کرده بودم و بدین جهت کاملا با ساختار و فعالیشان آشنایی داشتم، بدین ترتیب تصمیم گرفتم آن را در قالب مدرسه مجازی نیز اجرایی کنم. 
«طراحی شناسه منحصر به فرد با قابلیت‌های متنوع»
یکی دیگر از غرفه داران این زون نیز اقدام به معرفی فعالیت‌های گروه خود در رابطه با طراحی "شناسه دیجیتالی منحصربه فرد" کرده است، او در مورد این طرح خلاقانه می‌گوید: در نتیجه طراحی این شناسه، یک شناسه تصویری به فرد اختصاص داده می‌شود که به راحتی و به سرعت در اکثر گوشی‌های تلفن همراه و تبلت‌ها با اسکنر شناسایی می‌شود. 
فهیمه ایرانی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد امکانات این شناسه کاربری منحصربه فرد گفت: هوشمند شدن شناسه کاربری و مدیریت فعالیت‌ها، تقویت پرسنال برندینگ، در دسترس قرار دادن محتوای مربوط به کار و فعالیت‌های شخص، عرضه کاتالوک‌ها و فیلم‌ها بصورت ویژه و فراگیر و حتی دریافت وجه از طریق شناسه کاربردی منحصر به فرد امکان پذیر است. 
وی با بیان این‌که ایده‌ی این شناسه کاربری از QR (کد کیو آر) گرفته شده است، افزود: اماQR کمتر از 60 کاراکتر در اختیار فرد قرار می‌دهد اما این شناسه کاربری طراحی شده دارای بارکدینگ شفاف بوده و کاربردهای متنوعی دارد. 
وی در ادامه از تلاش‌های جهاددانشگاهی در راستای فراهم کردن فضا برای جوانان در «زون نوآوری و فناوری‌های نرم و هویت‌ساز» قدردانی کرد و افزود: حمایت از چنین فعالیت های استارت آپی و خلاقانه اتفاق مبارکی بوده و این نمایشگاه برای اطلاع رسانی و آشنا کردن مردم با این نوع خلاقیت‌ها فضای مناسبی است. 
کلینیک مشاوره و کارآفرینی کسب و کار در جهان اسلام
مسئول غرفه‌ی "کلینیک مشاوره و کارآفرینی کسب و کار در جهان اسلام" نیز اقدام به معرفی این مرکز در زون «نوآوری و فناوری‌های نرم و هویت‌ساز» کرده است، در مورد غرفه توضیح داد: کلینیک مشاوره و کارآفرینی کسب و کارهای نوپا در بازار جهان اسلام یک از طرح‌های مرکز رشد و شکوفایی فناوری‏‌ها و هنر قرآنی است. 
مصطفی حسین‌پوردر گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که مرکز رشد قرآنی با تمرکز بر توسعه کسب‏ و کارهای قرآنی، دینی و فرهنگی فعالیت می‌کند که به همت سازمان فعالیت‏های قرآنی دانشگاهیان جهاد دانشگاهی ایجاد شده است. 
وی با تاکید بر این‌که اولویت مرکز رشد قرآنی در حوزه "تجاری سازی محصولات اسلامی و قرآنی در جهان اسلام" است، افزود: حمایت از کسب و کارهای نوپا که اقدام به تولید محصولات اسلامی و قرآنی می‌کنند، از جمله فعالیت‌های ماست. 
حسین‌پور افزود: به دنبال آن هستیم که با تجار و سرمایه گذاران ارتباط برقرار کرده و یک و هشت دهم میلیارد نفری بازار جهان اسلام را بشناسانیم تا بتوانند محصولات خود را به این حوزه وارد کنند. 
وی با بیان این‌که مرکز رشد قرآنی جهاددانشگاهی از سال 95 مجوز فعالیت گرفته و تاکنون به 20 شرکت خدمات توانمندسازی ارائه داده‌ایم، افزود: قرآن واضح از جمله خروجی‌های موفق این مرکز بود که سال گذشته در همین نمایشگاه محصولات خود را به فروش می‌رساند و اکنون نیز توانسته‌اند یک سرمایه گذار خوب جذب کرده و در محیط واقعی اقتصاد فعالیت کنند. 
دبیر اجرایی سلسله رویدادهای طلوع برکت در ادامه گفت: طلوع برکت نیز یک رویداد استارآپی اسلامی-قرآنی بوده که از مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاد دانشگاهی است که در محورهای گردشگری و توریسم، هنرهای تجسمی، معماری و دکوراسیون داخلی، اسباب بازی و بازی های رایانه ای، سلامت و محصولات غذایی حلال، تولید محتوای چندرسانه ای و... برگزار می‌شود. 
«اجرای نقاشی دیجیتال بر روی اشیای مختلف در راستای توسعه گردشگری»
کمال شایگان نیز دیگر غرفه داری است که محصولات خلاقانه خود را در زون «نوآوری و فناوری‌های نرم و هویت‌ساز» به نمایش گذاشته است، او در مورد خلاقیتش در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: فعالیت ما برای توسعه گردشگری به شیوه هنر است که در این رابطه از نقاشی دیجیتال بهره گرفته‌ایم که هم مزایا عکاسی و هم مزایای نقاشی همزمان را دارد. 
وی با بیان این‌که نقاشی ها را به صورت دیجیتالی طراحی کرده و سپس بر روی متریال‌های مختلف اجرا می‌کنیم، خاطرنشان کرد: مناظر مختلف طبیعی و تاریخی تبریز را بر روی بسته بندی شکلات طراحی کرده ایم که وقتی به کشورهای مختلف جهان صادر می‌شود، بتوانیم شهر تبریز را معرفی کنیم. 
وی با بیان این‌که این فعالیت‌ها را به مدت 12 سال است که شروع کده اما به مدت سه سال است که در مورد گردشگری فعالیت می‌کنم، یادآور شد: جهاد دانشگاهی در این زون فضا را جهت نمایش خلاقیت ها فراهم کرده و فرصت بسیار مناسبی جهت تبلیغ و شناساندن فعالیت‌هایمان است. 
«ساخت آثار هنری از لاستیک‌های کهنه»
وحید عباسیان دیگر غرفه داری است که با استفاده از لاستیک‌های کهنه ماشین، آثار هنری خلق کرده است، او در مورد فعالیت‌هایش می‌گوید: بنده با این فعالیتها اهداف زیست محیطی را دنبال کرده و تلاش داریم به مردم نمایش دهم که با اشیای دور ریختنی هم می‌توان آثار هنری و زیبا خلق کرد. 
وی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه بنده از مراغه در نمایشگاه حضور یافته‌ام، افزود: از جهاد دانشگاهی که این فضای مناسب را در اختیار استارت‌آپ‌ها و جوانان خلاق گذاشته تا فعالیت‌هایشان را تبیلغ کرده و در معرض نمایش قرار دهند، قدردانی می کنم .
بر اساس این گزارش، این نمایشگاه از 10 الی 14 آبان ماه در محورهای "پویانمایی، مفهوم‌سازی، گردشگری، کتاب‌های مصور، هنرهای تجمسی و اجرایی، مصنوعات هنری و دستی، نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای در قالب تولید، ارتقا، تبلیغ و تجارت کالاهای فرهنگی، بازی‌های رایانه‌ای، خدمات فرهنگی و دیجیتال خلاقانه، سرگرمی‌های آموزشی، علمی و فرهنگی، محتوای دیجیتال و..." میزبان علاقه‌مندان و جوانان خلاق است. 
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیر جهاد کشاورزی: کشت بهاره نخود دیم در هشترود آغاز شد

ممنوعیت صادرات سیب آذربایجان غربی لغو شد

54 درصد قارچ آذربایجان شرقی در واحدهای کوچک تولید می شود

اقلام اساسی در آذربایجان غربی با قیمتی پایین تر از سایر استان ها به مردم عرضه می شود

تأمین مواد اولیه صنایع غذایی به‌صورت جدی پیگیری می‌شود

اعتبارات پروژه های راه سازی استان اردبیل 2 برابرافزایش یافت

زیرساخت لازم برای رونق ترانزیت در مسیر قدیمی جاده ابریشم فراهم شود

خسارت 1622 میلیارد ریالی سیل به محصولات کشاورزی و دامی استان آذربایجان شرقی

سرمایه گذاری موتور محرکه تولید ملی

خروج از مرز بازرگان 47 درصد کاهش یافت

مشکل تامین نهاده های دامی وجود ندارد

امسال یکهزار طرح تولیدی در آذربایجان شرقی اجرا می شود

بروکراسی در بانک ها به حداقل برسد

پوشش بیمه ای در روستاهای مرزی و محروم استان اردبیل گسترش می یابد

استفاده از تمام اختیارات قانونی برای حل مشکلات تولید

موجودی گندم در آذربایجان شرقی کفاف مصرف 5 ماهه استان را می‌دهد

اشتغال‌زایی برای 25 هزار نفر با رونق تولید در سال جاری

30 خانه ورزش روستایی در آذربایجان غربی ایجاد شد

بیش از 17هزار مسافر خارجی طی ایام نوروز از مرز پلدشت تردد کردند

پنج ماه ذخیره گندم در آذربایجان شرقی موجود است

استاندار: حمایت از تولید در پرداخت تسهیلات خلاصه نمی شود

تحقق رونق تولید نیازمند مشارکت بخش خصوصی است

درآمد فروش کارخانه نئوپان خلخال صرف پروژه های فرهنگی می شود

آبرسانی به قشلاق های عشایری پارس آباد امسال اجرا می شود

220 میلیارد ریال قیر رایگان برای روستاهای استان اردبیل اختصاص یافت

روستای سوها قطب گردشگری استان اردبیل می شود

سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی مشوق های ویژه می گیرند

طرح توسعه 32 روستای نمین تدوین می شود

آغاز تعمیرات اساسی 4 واحد در پالایشگاه تبریز

تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز تصویب شد

انعقاد 104 قرارداد واگذاری زمین در شهرک صنعتی آذربایجان غربی

بنیاد مسکن آذربایجان غربی 19 هزار واحد کشور را بازسازی کرد

87 طرح رونق تولید در منطقه آزاد ماکو عملیاتی می شود

13 خانه خشتی براثر بارش باران در تکاب تخریب شد

50 واحد تولیدی در نقده فعال است

14 هزار مسافر از طریق فرودگاه ماکو جابجا شدند

دوره آموزشی امواج الیوت برای علاقمندان به ورود به بورس

توسعه اقتصادی با تحقق شعار رونق تولید امکان پذیر است

چرای زودهنگام دام ها در مراتع بوکان ممنوع اعلام شد

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی زمستان 1397 پایان فروردین است

تعمیر اساسی چهار واحد پالایشگاه تبریز آغاز شد

2271 میلیاد تومان سرمایه داخلی در منطقه آزاد ارس جذب شد

1754 فقره پرونده تخلف برای اصناف آذربایجان شرقی تشکیل شد

کشاورزان نگران بازار محصولات گلخانه ای نباشند

افزون بر 10 هزار میلیارد ریال در بورس اردبیل معامله شد

اقدامات نظارتی برای کنترل قیمت مرغ در اردبیل انجام می شود

تولید گندم استان اردبیل به بیش از 500 هزار تن می رسد

بارندگی ها آب رودخانه های نمین را افزایش داد

68 درصد واحدهای تولیدی شهرک صنعتی خلخال فعال هستند

نشست مشترک فرمانداران سه شهرستان منطقه مغان برگزار شد