پیام آذری

آخرين مطالب

از 24 الی 28 آبان ماه؛

سومین دوره "اکسپوی آثار هنری تبریز" برگزار می‌شود فرهنگي

سومین دوره "اکسپوی آثار هنری تبریز" برگزار می‌شود

  بزرگنمايي:

پیام آذری -
سومین دوره نمایشگاه فروش آثار هنری(نقاشی، مجسمه، عکس و خوشنویسی) به همت موسسه شمس تبریزی و با مشارکت مجتمع تجاری و تفریحی لاله پارک، شهرداری تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در رشته‌های "نقاشی، مجسمه، خوشنویسی و عکس" از 24 الی 28 آبان ماه سال‌جاری در هتل کایا لاله پارک برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، دبیر اجرایی اکسپوی آثار هنری تبریز و مدیرعامل موسسه شمس تبریزی در نشست خبری اظهار کرد: از حمایت‌های شهرداری، شورای شهر و دبیرخانه تبریز 2018 شهرداری و همچنین حمایت‌های مجموعه لاله پارک در راستای برگزاری سومین دوره اکسپوی آثار هنری تبریز قدردانی می‌کنیم.
محمد محمودی با بیان این‌که اکسپوی تبریز سومین دوره برگزاری خود را تجربه می‌کند، تاکید کرد: 136 اثر هنری از 83 هنرمند از تبریز در چهار رشته‌ی "نقاشی، مجسمه، عکس و خوشنویسی" در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.
وی با بیان این‌که از مجموع هنرمندان، 54 هنرمند نقاش، 11 هنرمند عکاس، 11 هنرمند خوشنویس و هفت هنرمند مجسمه‌ساز در این نمایشگاه آثار خود را عرضه می‌کنند، افزود: از مجموع کل آثار 91 اثر شامل نقاشی، 16 اثر خوشنویسی، 18 اثر عکس و
11 اثر مجسمه است.
محمودی ضمن ابراز تاسف از این‌که برپایی اکسپوی آثار هنری در تبریز دیر شروع شده است، افزود: علی‌رغم این‌که شهر تبریز در تولید آثار هنری در سطح بالایی قرار دارد اما در بحث فروش آثار هنری وضعیت مناسبی ندارد.
وی با تاکید این‌که مشارکت ارگان‌های شهری و استانی در این رابطه بسیار احساس می‌شود، تشریح کرد: به مشارکت نهادها و ارگان‌های مربوطه نیاز داریم تا بتوانیم برگزاری اکسپو را ادامه داده و اقتصاد هنر را توسعه دهیم تا هنرمندان به دلیل مشکلات معیشتی و کسب و کار مهاجرت نکنند.
وی با بیان این‌که تبریز بیش از دو هزار هنرمند در حوزه هنرهای تجسمی دارد که باید برایشان بازار کار فراهم شود، افزود: موسسه شمس تبریزی به مدت دو سال است که نمایشگاه فروش آثار هنری را برگزار کرده و در راستای توسعه اقتصاد هنر گام برمی‌دارد امید است با همت همگانی این حرکت فرهنگی تداوم و تقویت یافته و انگیزه‌ای برای هنرمنران ایجاد شود.
مدیرعامل موسسه شمس تبریزی با تاکید بر این‌که معتقدم اکسپوی آثار هنری تبریز بعد از نمایشگاه کتاب تبریز بزرگترین رویداد هنری استان است، تشریح کرد: در کنار برگزاری نمایشگاه، کارگاه‌های آموزشی با حضور لیلی گلستان و ایمان افسریان برگزار خواهد شد.
وی با بیان این‌که تلاش خواهیم کرد در دوره‌های بعدی نمایشگاه را توسعه داده و هنرمندان سراسر کشور بتوانند آثار خود را در این نمایشگاه به فروش بگذارند، افزود: تلاش خواهیم کرد تا دوره بعدی نمایشگاه با مشارکت گالری داران برپا شود.
وی با اشاره به پیش‌نویس "طرح پیشنهادی خرید آثار فرهنگی و هنری توسط شهرداری تبریز"، تاکید کرد: در راستای قانونی کردن این طرح پیشنهادی تلاش می‌کنیم، چرا که اگر این طرح پیشنهادی پشتیبانی قانونی داشته باشد شهرداری تبریز یکی از خریداران ثابت این نمایشگاه خواهد شد.
محمودی با بیان این‌که برگزاری دوره‌های مختلف این نمایشگاه کار سنگینی بوده و نیاز به مشارکت و حمایت سایر سازمان‌های مربوطه نیز دارد، گفت: شاید پنج الی 10 سال طول بکشد تا این نمایشگاه به مرحله سوددهی موردنظر برسد از این رو به مشارکت ارگان‌های مربوطه نیاز داریم تا در این رابطه بسترسازی کنند.
ضرورت بسترسازی و تامین زیرساخت برای برپایی اکسپوهای هنری در تبریز
سرپرست ستاد تبریز 2018 شهرداری تبریز نیز در این نشست اظهار کرد: اکسپوهای هنری در تمامی شهرهای دنیا با اهدافی چون توانمندسازی هنرمندان، معرفی فرهنگ و تاریخ شهر و همچنین حمایت از تولیدات هنری برگزار می‌شود.
منصور برادران با تاکید بر این‌که هنرمند اگر از لحاظ اقتصادی تامین نشود، دچار بی‌انگیزگی خواهد شد، افزود: با توسعه اقتصاد هنر، هنرمندان توانمند شده و هنر خود را توسعه می‌دهند.
وی با تاکید بر این‌که زبان هنر بهترین زبان برای معرفی یک شهر است، افزود: نهادهای عمومی و دولتی نه در برگزاری بلکه باید در تامین زیرساخت‌های لازم برای برگزاری اکسپوی آثار هنری حمایت‌های لازم را انجام داده و بسترسازی کنند تا بخش خصوصی بتواند این حرکت فرهنگی را تداوم و توسعه بخشد.
وی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های شهرداری تبریز در راستای حمایت از تولیدات هنری گفت: باید تولیدات هنری شهر و استان را برند سازی کنیم؛ تبریز هنرمندان و آثار نفیس هنری بسیاری دارد اما متاسفانه نتوانسته‌ایم در این رابطه برندسازی کنیم.
برادران با اشاره به اهمیت معرفی شهر تبریز در سطح ملی و بین‌المللی گفت: معرفی لامبورگینی ساخت جوانان تبریز در لاله پارک بازخورد ملی و حتی جهانی داشت و در معرفی تبریز بسیار موثر بود اگر برای معرفی تبریز میلیاردها هزینه می‌شد باز هم نمی‌توانست همانند این اقدام در معرفی تبریز موثر باشد.
تبریز می‌تواند محفل هنری خاورمیانه و "ایونت هنری" شود
کارشناس هنرهای تجسمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست خبری با اشاره به اهمیت حمایت از هنرمندان و فراهم کردن زمینه برای فروش آثار هنری، گفت: در برگزاری اکسپوی تبریز باید افق دید خود را فراتر برده و این بستر را صرفا محدود تولیدات هنری تبریز نکنیم تا هنرمندانی از سراسر کشور بتوانند آثار خود را در این نمایشگاه عرضه کنند.
آیسان شیوا با اشاره به پتانسیل‌های موجود در شهر تبریز و با تاکید بر این‌که تبریز می‌تواند محفل هنری خاورمیانه و یک "ایونت هنری" شود، تاکید کرد: در برپایی اکپسوی آثار هنری فقط هنرمند حمایت نمی‌شود، بلکه یک شهر حمایت شده و در معرض دید همگان قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به وجود دانشگاه‌های هنر و موسسات آموزشی هنری متعدد در تبریز، افزود: باید هنرمندان جوانان را حمایت و هدایت کرده و آثارشان را در معرض عرضه قرار دهیم تا انگیزه‌ای مضاعفی در خلق آثار هنری کسب کنند.
شیوا با بیان این‌که 10 گالری فعال در تبریز و مجموعا 30 گالری در کل استان فعالیت می‌کند، گفت: گالری‌داران مهم‌ترین دریچه به سمت سرمایه‌داران و افرادی است که قدرت و علاقه خرید آثار هنری را دارند، از این رو باید از ظرفیت‌شان استفاده شود.
حمایت از "اکسپوی آثار هنری تبریز" برای ایفای مسئولیت اجتماعی و فرهنگی است
مدیرعامل مجموعه لاله پارک نیز در این نشست با بیان این‌که "اکسپوی آثار هنری" محلی برای نمایش خلاقیت‌های هنرمندان است، افزود: طی دو سال متوالی در کنار موسسه شمس تبریزی برای برپایی این نمایشگاه بسترسازی کرده‌ایم، چرا که برپایی این نمایشگاه، یک حرکت فرهنگی لازم و ضروری برای شهر تبریز بود.
حسین جداری در ادامه به فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی مجموعه لاله پارک اشاره کرد و افزود: هدف و فلسفه یک مرکز تجاری رونق کسب و کار و کسب درآمد است اما مجموعه لاله پارک در کنار این هدف، مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود را نیز انجام داده و توانسته در برگزاری رویدادهای اجتماعی و فرهنگی و همچنین ملی و مذهبی حرف اول را بزند. 
وی به برخی از رخدادهای فرهنگی و اجتماعی در مجموعه لاله پارک اشاره کرد و افزود: برگزاری رویدادهای گپ گرافیک، تکریم روز پرستار، رونمایی فیلم حیوان، بزرگتربن غربالگری حوزه سلامت استان، نمایشگاه‌ها متعدد، تئاتر عاشورایی، ویژه برنامه شب یلدا، جشن آب، برگزاری افتتاحیه و اختتامیه تور دوچرحه سواری آذربایجان، شطرنج جام رمضان و... از جمله این رویدادهاست.
وی با بیان این‌که بزرگ‌ترین و با ارزش‌ترین اجلاسیه تاریخ خطه آذربایجان با عنوان "اجلاسیه وزرای گردشگری کشورهای آسیایی" در مجموعه لاله پارک برگزار شد، افزود: همایش‌های بزرگی چون همایش "پزشکان قلب" نیز در این مجموعه برگزار شده که همگی در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی بوده است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نمایشگاه عکس اسناد تاریخی نقده گشایش یافت

مدارس 7 شهر آذربایجان غربی تعطیل شد

نخستین جشنواره زمستانی در تخت سلیمان تکاب خاطره ساز شد

مدارس بوکان، مهاباد و سردشت فردا /شنبه/ تعطیل است

از شهاب حسینی تا نورگل یشیلچای: بازیگران روی پرده سینما + عکس

تماشای این تئاتر جذاب را از دست ندهید

اکران فیلم هت تریک با حضور پریناز ایزدیار و امیر جدیدی

بدشانس های جشنواره فجر از مهناز افشار تا حامد بهداد!

جنجال به خاطر دزدیدن مهمان در تلویزیون ایران!!

دانش شوراهای اسلامی روستاهای آذربایجان غربی ارتقا می یابد

44 نفر از اعضای مراکز نیکوکاری میاندوآب عازم مشهد مقدس شدند

جشنواره تیاتر فولکلوریک آذربایجان با اجرای سه اثر ادامه می یابد

بوسه محسن افشانی بر گونه همسرش در اکران پارادایس!

3 نوجوان آذربایجان غربی در مسابقه نقاشی بلغارستان خوش درخشیدند

برگزیدگان دومین جشنواره ملی آیات، مطبوعات و رسانه معرفی شدند

مسابقات قرآن و اذان «ره پویان ولایت» در بوکان برگزار شد

سه تندیس جشنواره ملی آیات به ایرنای آذربایجان غربی رسید

نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی در خوی افتتاح شد

کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی از مرز 150 باب می گذرد

با نبرد وینترفل، خونین ترین و بزرگترین نبرد فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» آشنا شوید

سریال های تلویزیونی را تا آخر سال از دست ندهید + عکس

سلبریتی های مردی که به تنهایی بچه هایشان را بزرگ کردند! + عکس

تیزر فیلم هدیه تهرانی که 6 سال توقیف بود

اما و اگرهای تغییر ساختار مدیریتی در انجمن سینمای جوان

65 هزار دانش آموز خوی در کلاس های چند پایه تحصیل می کنند

نمایش «آچیلمامیش چیچکلر» و «اصلی ایله کرم» به روی صحنه می رود

4 هزار و 500 نفر از جشنواره فیلم فجر تبریز استقبال کردند

پروژه های مرمتی گردشگری آذربایجان شرقی حدود 2 برابر شد

نمایش «تیراختور» در مراغه به روی صحنه رفت

برگزیدگان نهایی جشنواره ابوذر آذربایجان غربی معرفی شدند

دستاوردهای انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی تدوین شد

یک جلد کتاب شعر کودکانه در مهاباد رونمایی شد

اتاق «بازی و یادگیری» در 6 مدرسه ابتدایی میاندوآب دایر شد

مهاباد یک قدم به «پنجمین پایتخت کتاب ایران» نزدیک تر شد

نماینده مجلس: استفاده از فضای مجازی نباید منعی داشته باشد

قرآن گره گشای زندگی بشری است

نقد و بررسی فیلم «قصر شیرین»: روزی روزگاری جاده

ناگفته های نورگل یشیلچای، بازیگر ترکیه ای از بازی در فیلم ایرانی

انتشار فراخوان دومین جشنواره سراسری عکس ارسباران

فعالیت 638 مجموعه قرآنی در آذربایجان‌شرقی

اگر نیروهای مومن فضای مجازی را خالی کنند، ضربه می‌خوریم

حاکم شدن فرهنگ قرآنی در جامعه از برکات انقلاب است

تغییر تلقی جامعه در مورد قرآن، از ضروریات دوران کنونی است

مجلس دانش آموزی تمرین عملی مردم سالاری دینی است

نمایش «آدی یوخ اوغلان» در ارومیه به روی صحنه رفت

نمایش «آغلاما اورمیا» در ارومیه به روی صحنه رفت

صبر، قاطعیت و نفوذناپذیری ویژگی مسوولان در جامعه اسلامی است

ادارات تکاب سطح خدمات رسانی به مسافران نوروزی را ارتقا دهند

نقد و بررسی سریال « نهنگ آبی » + عکس

از مهران مدیری تا رامبد جوان: جمله های شروع و پایان مجریان تلویزیون