پیام آذری

آخرين مطالب

از 24 الی 28 آبان ماه؛

سومین دوره "اکسپوی آثار هنری تبریز" برگزار می‌شود فرهنگي

سومین دوره "اکسپوی آثار هنری تبریز" برگزار می‌شود

  بزرگنمايي:

پیام آذری -
سومین دوره نمایشگاه فروش آثار هنری(نقاشی، مجسمه، عکس و خوشنویسی) به همت موسسه شمس تبریزی و با مشارکت مجتمع تجاری و تفریحی لاله پارک، شهرداری تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در رشته‌های "نقاشی، مجسمه، خوشنویسی و عکس" از 24 الی 28 آبان ماه سال‌جاری در هتل کایا لاله پارک برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، دبیر اجرایی اکسپوی آثار هنری تبریز و مدیرعامل موسسه شمس تبریزی در نشست خبری اظهار کرد: از حمایت‌های شهرداری، شورای شهر و دبیرخانه تبریز 2018 شهرداری و همچنین حمایت‌های مجموعه لاله پارک در راستای برگزاری سومین دوره اکسپوی آثار هنری تبریز قدردانی می‌کنیم.
محمد محمودی با بیان این‌که اکسپوی تبریز سومین دوره برگزاری خود را تجربه می‌کند، تاکید کرد: 136 اثر هنری از 83 هنرمند از تبریز در چهار رشته‌ی "نقاشی، مجسمه، عکس و خوشنویسی" در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.
وی با بیان این‌که از مجموع هنرمندان، 54 هنرمند نقاش، 11 هنرمند عکاس، 11 هنرمند خوشنویس و هفت هنرمند مجسمه‌ساز در این نمایشگاه آثار خود را عرضه می‌کنند، افزود: از مجموع کل آثار 91 اثر شامل نقاشی، 16 اثر خوشنویسی، 18 اثر عکس و
11 اثر مجسمه است.
محمودی ضمن ابراز تاسف از این‌که برپایی اکسپوی آثار هنری در تبریز دیر شروع شده است، افزود: علی‌رغم این‌که شهر تبریز در تولید آثار هنری در سطح بالایی قرار دارد اما در بحث فروش آثار هنری وضعیت مناسبی ندارد.
وی با تاکید این‌که مشارکت ارگان‌های شهری و استانی در این رابطه بسیار احساس می‌شود، تشریح کرد: به مشارکت نهادها و ارگان‌های مربوطه نیاز داریم تا بتوانیم برگزاری اکسپو را ادامه داده و اقتصاد هنر را توسعه دهیم تا هنرمندان به دلیل مشکلات معیشتی و کسب و کار مهاجرت نکنند.
وی با بیان این‌که تبریز بیش از دو هزار هنرمند در حوزه هنرهای تجسمی دارد که باید برایشان بازار کار فراهم شود، افزود: موسسه شمس تبریزی به مدت دو سال است که نمایشگاه فروش آثار هنری را برگزار کرده و در راستای توسعه اقتصاد هنر گام برمی‌دارد امید است با همت همگانی این حرکت فرهنگی تداوم و تقویت یافته و انگیزه‌ای برای هنرمنران ایجاد شود.
مدیرعامل موسسه شمس تبریزی با تاکید بر این‌که معتقدم اکسپوی آثار هنری تبریز بعد از نمایشگاه کتاب تبریز بزرگترین رویداد هنری استان است، تشریح کرد: در کنار برگزاری نمایشگاه، کارگاه‌های آموزشی با حضور لیلی گلستان و ایمان افسریان برگزار خواهد شد.
وی با بیان این‌که تلاش خواهیم کرد در دوره‌های بعدی نمایشگاه را توسعه داده و هنرمندان سراسر کشور بتوانند آثار خود را در این نمایشگاه به فروش بگذارند، افزود: تلاش خواهیم کرد تا دوره بعدی نمایشگاه با مشارکت گالری داران برپا شود.
وی با اشاره به پیش‌نویس "طرح پیشنهادی خرید آثار فرهنگی و هنری توسط شهرداری تبریز"، تاکید کرد: در راستای قانونی کردن این طرح پیشنهادی تلاش می‌کنیم، چرا که اگر این طرح پیشنهادی پشتیبانی قانونی داشته باشد شهرداری تبریز یکی از خریداران ثابت این نمایشگاه خواهد شد.
محمودی با بیان این‌که برگزاری دوره‌های مختلف این نمایشگاه کار سنگینی بوده و نیاز به مشارکت و حمایت سایر سازمان‌های مربوطه نیز دارد، گفت: شاید پنج الی 10 سال طول بکشد تا این نمایشگاه به مرحله سوددهی موردنظر برسد از این رو به مشارکت ارگان‌های مربوطه نیاز داریم تا در این رابطه بسترسازی کنند.
ضرورت بسترسازی و تامین زیرساخت برای برپایی اکسپوهای هنری در تبریز
سرپرست ستاد تبریز 2018 شهرداری تبریز نیز در این نشست اظهار کرد: اکسپوهای هنری در تمامی شهرهای دنیا با اهدافی چون توانمندسازی هنرمندان، معرفی فرهنگ و تاریخ شهر و همچنین حمایت از تولیدات هنری برگزار می‌شود.
منصور برادران با تاکید بر این‌که هنرمند اگر از لحاظ اقتصادی تامین نشود، دچار بی‌انگیزگی خواهد شد، افزود: با توسعه اقتصاد هنر، هنرمندان توانمند شده و هنر خود را توسعه می‌دهند.
وی با تاکید بر این‌که زبان هنر بهترین زبان برای معرفی یک شهر است، افزود: نهادهای عمومی و دولتی نه در برگزاری بلکه باید در تامین زیرساخت‌های لازم برای برگزاری اکسپوی آثار هنری حمایت‌های لازم را انجام داده و بسترسازی کنند تا بخش خصوصی بتواند این حرکت فرهنگی را تداوم و توسعه بخشد.
وی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های شهرداری تبریز در راستای حمایت از تولیدات هنری گفت: باید تولیدات هنری شهر و استان را برند سازی کنیم؛ تبریز هنرمندان و آثار نفیس هنری بسیاری دارد اما متاسفانه نتوانسته‌ایم در این رابطه برندسازی کنیم.
برادران با اشاره به اهمیت معرفی شهر تبریز در سطح ملی و بین‌المللی گفت: معرفی لامبورگینی ساخت جوانان تبریز در لاله پارک بازخورد ملی و حتی جهانی داشت و در معرفی تبریز بسیار موثر بود اگر برای معرفی تبریز میلیاردها هزینه می‌شد باز هم نمی‌توانست همانند این اقدام در معرفی تبریز موثر باشد.
تبریز می‌تواند محفل هنری خاورمیانه و "ایونت هنری" شود
کارشناس هنرهای تجسمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست خبری با اشاره به اهمیت حمایت از هنرمندان و فراهم کردن زمینه برای فروش آثار هنری، گفت: در برگزاری اکسپوی تبریز باید افق دید خود را فراتر برده و این بستر را صرفا محدود تولیدات هنری تبریز نکنیم تا هنرمندانی از سراسر کشور بتوانند آثار خود را در این نمایشگاه عرضه کنند.
آیسان شیوا با اشاره به پتانسیل‌های موجود در شهر تبریز و با تاکید بر این‌که تبریز می‌تواند محفل هنری خاورمیانه و یک "ایونت هنری" شود، تاکید کرد: در برپایی اکپسوی آثار هنری فقط هنرمند حمایت نمی‌شود، بلکه یک شهر حمایت شده و در معرض دید همگان قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به وجود دانشگاه‌های هنر و موسسات آموزشی هنری متعدد در تبریز، افزود: باید هنرمندان جوانان را حمایت و هدایت کرده و آثارشان را در معرض عرضه قرار دهیم تا انگیزه‌ای مضاعفی در خلق آثار هنری کسب کنند.
شیوا با بیان این‌که 10 گالری فعال در تبریز و مجموعا 30 گالری در کل استان فعالیت می‌کند، گفت: گالری‌داران مهم‌ترین دریچه به سمت سرمایه‌داران و افرادی است که قدرت و علاقه خرید آثار هنری را دارند، از این رو باید از ظرفیت‌شان استفاده شود.
حمایت از "اکسپوی آثار هنری تبریز" برای ایفای مسئولیت اجتماعی و فرهنگی است
مدیرعامل مجموعه لاله پارک نیز در این نشست با بیان این‌که "اکسپوی آثار هنری" محلی برای نمایش خلاقیت‌های هنرمندان است، افزود: طی دو سال متوالی در کنار موسسه شمس تبریزی برای برپایی این نمایشگاه بسترسازی کرده‌ایم، چرا که برپایی این نمایشگاه، یک حرکت فرهنگی لازم و ضروری برای شهر تبریز بود.
حسین جداری در ادامه به فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی مجموعه لاله پارک اشاره کرد و افزود: هدف و فلسفه یک مرکز تجاری رونق کسب و کار و کسب درآمد است اما مجموعه لاله پارک در کنار این هدف، مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود را نیز انجام داده و توانسته در برگزاری رویدادهای اجتماعی و فرهنگی و همچنین ملی و مذهبی حرف اول را بزند. 
وی به برخی از رخدادهای فرهنگی و اجتماعی در مجموعه لاله پارک اشاره کرد و افزود: برگزاری رویدادهای گپ گرافیک، تکریم روز پرستار، رونمایی فیلم حیوان، بزرگتربن غربالگری حوزه سلامت استان، نمایشگاه‌ها متعدد، تئاتر عاشورایی، ویژه برنامه شب یلدا، جشن آب، برگزاری افتتاحیه و اختتامیه تور دوچرحه سواری آذربایجان، شطرنج جام رمضان و... از جمله این رویدادهاست.
وی با بیان این‌که بزرگ‌ترین و با ارزش‌ترین اجلاسیه تاریخ خطه آذربایجان با عنوان "اجلاسیه وزرای گردشگری کشورهای آسیایی" در مجموعه لاله پارک برگزار شد، افزود: همایش‌های بزرگی چون همایش "پزشکان قلب" نیز در این مجموعه برگزار شده که همگی در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی بوده است.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واکنش زشت کارشناس آشپزی به شرکت کننده مسابقه تلویزیونی + فیلم

واکنش تینا پاکروان به حمله‌ها و هجمه‌های فیلم لس آنجلس تهران

2 وقف جدید در شوط به ثبت رسید

10 هزار نوآموز در آذربایجان غربی جذب پیش دبستانی می شوند

شهرداری ها سهم کتابخانه های عمومی را به موقع پرداخت کنند

چهره تکیده اما سرشار از زندگی «حسین محب‌اهری» + عکس

وحدت اقوام در آذربایجان غربی برای کل کشور الگو است

نمایشگاه هفته کتاب در سلماس برپا شد

توسعه گردشگری توطئه های ایران هراسی را خنثی می کند

آیا بازیگران زن مجرد راحت‌تر به سینما راه پیدا می‌کنند؟

بیژن بنفشه‌خواه با چشم بسته و جراحی شده + عکس

عکس: بازیگر سرشناس سینما با پوشش چادر

جنجال بر سر کلیپ رقص بازیگر لبنانی «آن ماری سلامه»

تجربه دلنشین مهمانی در خانه های روستایی گرمی/ اینجا «شوون» است

اجلاس نخستین پیش سمینار همایش بین المللی فقه گردشگری در تبریز برگزار شد

درخواست «آبدار» برای انتقال مرکز ملی فرش ایران به تبریز

برگزاری 63 درصد از برنامه‌های «تبریز 2018»

توسعه گردشگری، توطئه‌های تبلیغاتی خارجی‌ها علیه ایران را خنثی می‌کند

50 برنامه فرهنگی به مناسبت هفته وحدت در سلماس برگزار می شود

42 میلیون جلد کتاب در کتابخانه های عمومی کشور نگهداری می شود

باید به دنبال خروج فرش از تحریم بود

گردشگری، زمینه‌ساز تجلی خداوند بر انسان است

حقایقی خواندنی درباره زندگی مارتین اسکورسیزی

هفته کتاب فرصتی برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه

نخستین یادواره شهدای دانش آموز میرآباد برگزار شد

سیره رسول اکرم (ص) فصل الخطاب امت اسلام در تحکیم اتحاد است

همزمان با هفته بسیج 200 برنامه در بوکان اجرا می شود

مرکز بین المللی نظامی شناسی در تبریز افتتاح شد

تفرقه در امت اسلامی از دسیسه های سازمان یافته دشمنان است

برپایی "نمایشگاه دستاوردهای بسیج شهرداری تبریز"

وحدت مسلمانان عامل عزت جامعه اسلامی است

جیم کری ترامپ را به آدمکشی متهم کرد؟!

کنگره بین‌المللی عاشیقلار با حضور 300 عاشیق در تبریز برگزار می‌شود

بزرگداشت مرحوم موذن زاده اردبیل برگزار می شود

نمایشگاه نقاشی کاوان در مهاباد گشایش یافت

علی ضیا: مجری‌ام نه صدا خفه کن!!

خبر ناراحت‌کننده برای طرفداران محمدرضا گلزار + عکس

167 ساعت برنامه برای چهلمین سال انقلاب در شبکه سهند تولید شد

ترسناک‌ترین فیلم‌های کره‌ای؛ ببینید و جیغ بکشید!

لیلا اوتادی در میان موجوداتی عجیب + عکس

مردم باید به محصولات فرهنگی و هنری مجاز دسترسی آسان داشته باشند

تحرک چرخ اقتصاد آذربایجان غربی با توسعه گردشگری

آذربایجان غربی جزو چهار استان لازم توجه در آموزش و پرورش است

معوقه های فرهنگیان تا سه هفته آینده پرداخت می شود

معضل دو نوبته بودن مدارس در آذربایجان غربی حل شود

همه اقوام و مذاهب کشور برای صلابت ایران اسلامی در تلاش هستند

معلمان تکاب مشکلات خود را با وزیر در میان گذاشتند

گریم جالب و متفاوت مصطفی زمانی در «نهنگ آبی» + عکس

11هزار کلاس درس آذربایجان غربی نیازمند بازسازی است

توسعه گردشگری در آذربایجان غربی مورد توجه جدی دولت است